Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

2021 Eylül ayı Yamaha fiyat listesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bir malı x usd ye alıp onu kullanıp belli bir süre sonra yine x usd ye satmayı dusunmek zaten soz konusu olamaz.
    ...
    Hırbonen benim motoru şu anda 2018'de USD olarak kaça aldıysam o fiyata satabiliyorum gibi görünüyor. (İlan sitesindeki fiyatlardan satış gerçekleşiyor varsayımıyla...) Hatta öyle fiyat koyarsam ucuz bile kalıyor.

Sıfır piyasasının saçmalaması sayesinde ikinci el piyasası da zıvanadan çıkmış durumda.
    Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Borçanarak arac almak ayrı bir konu,sen mevduat faizi bu kadar yuksekken ne gerek var mal almaya dediğin için yazdım.

Şimdi verilen kredi oranlarını hiç bilmiyorum,fakat zamanında oyle ucuz krediler verildiki akıllı olanlar bu ucuz kredilerle arac aldı ve kar etti.

Bir malı x usd ye alıp onu kullanıp belli bir süre sonra yine x usd ye satmayı dusunmek zaten soz konusu olamaz.

Demek istediğim şu; paranızı tl faizde veya dolar olarak tutmanız 5 sene sonra size hiçbir getirisi olmayacaktir garanti veriyorum.

Ben 2016 yılında 45.000 TL ye 15.000 usd karşılığında Africa Twin aldım.

Paramı harcamayıp 5 sene faizde tutarak ilerde cok daha iyi motor almayı dusunseydim ne olurdu bir bakalım:

Yıllık faiz oranları sırasyla 1.14,1.15,1.17,1.25,1,16,1,18 aldım.Goruyorsun 2019 yılının tumu için yuzde 25 faiz oranı alıyorum,faizi kesinlikle düşük almıyorum.

2021 yılında param 131.000 Tl olacakti.Dolar olarak tutsaydım 15.000 usd x 8.3 = 124.000 TL(dolar faizi cok dusuk hiç katmadım)

Evet,tam 6 yıl bekledim artık hak ettiğim motoru almak istiyorum ama o da ne yeni africa twin 155.000 TL olmus!

Sonuc: Paranız varsa hayallerinizi ertelemeyin.
    Hırbo Bey,

"Paran varken aldığın mal senin için en uyguna alınmış maldır" .. ikimiz de bu konuda hemfikiriz, senin $ üzerinden Africa Twin olayın da gayet güzel bir örnek, gerçi o süre içerisinde kasa v.s. değişiyor yine malı en son almış olan daha dolu ve piyasası daha iyi olan bir motosiklet alıyor ayrı konu ama buradaki "parayı mala gömmek mantıksız" olayında geçen "mal" motosiklet oluyor, fark burada ..

Çünkü motosikleti sürekli kullanan kaç kişi var ? yılda yaptığı kaç km ? .. bu olay otomobil olsa daha mantıklı çünkü gerçekten bir ihtiyaç ki hele çocuğun varsa ama motosiklet ? .. soğuk havada binmezsin, yağmur olur binmezsin özetle sürekli binmezsin ..

Kendimden örnek vereyim, eskiden motosiklet ile işe gidip gelirdim benim için bir ulaşım aracıydı, şimdi evden çalışıyorum ve sadece ayda 2 kere uzun gezi yaptığım bir şeye dönüştü ( o da mevsimsel ), bu gezileri de toplasan 2.000 km eder etmez ..

Şimdi ben böyle bir senaryoda motosikletimi sattığım zaman motosiklet almam, Nc alayım desem 100.000 TL ( saklaması, bakımı, koruması v.s. ) .. e zaten kiralasam günlüğüne 500 TL öderim - ödemem ama hadi km aşımı falan 750 TL diyeyim .. Ayda 2 kere bunu yapsam 100.000 TL ile yapacağım işi 1.500 TL ile yapabiliyorum ..
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Nc Kiralama ( Budget )

Nc 750 X Dct , günlük kiralama 378 TL ( 1 250 TL kredi kartından provizyon alınıyor ) .. 250 km sınırı var .. km aşımı da km başına 50 kuruş + kdv
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bu sebeple ben "mülkiyet" anlamında "sık motosiklet kullanmayan" birinin motosiklet almasını "bu ekonomik şartlarda" kesinlikle mantıksız buluyorum. Satılık ilanlarına da bakınca nedense 1 senelik motosikletler 10.000 km - 20.000 km arasında .. bunun için mi satın aldınız yani ?

Benim durumumda olan herkesin de pedal destekli elektrikli bisiklet satın almasını istiyorum ( mümkünse katlanır olsun ki toplu taşıma ile entegre edebilin )
    Guven, Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbonen benim motoru şu anda 2018'de USD olarak kaça aldıysam o fiyata satabiliyorum gibi görünüyor. (İlan sitesindeki fiyatlardan satış gerçekleşiyor varsayımıyla...) Hatta öyle fiyat koyarsam ucuz bile kalıyor.

Sıfır piyasasının saçmalaması sayesinde ikinci el piyasası da zıvanadan çıkmış durumda.
    https://www.motosikletsitesi.com/hon...018-mayis.html

2018 aralik cb500f kampanyali fiyat 37.000 tl (7.000 usd)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15764686/detay

63.000 tl ye satilsa bile 7600 usd yapar.

Kampanyali motor gordunuzmu kacirmayin arkadaslar

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    1 haziran 2021 aldığım X marka 500 gr peynir 13.90 tl
    31 Ağustos-2021 aynı marka aynı çeşit ve gramaj daki peynir 19.90 tl .
    Şu anda bu sözünü ettiğim peynir i alabilirim ama almiyorum.ıstedigim peynir i rahat rahat alip yiyemedikten sonra ....

Yazacaklarım bu kadar....
    .
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    https://www.motosikletsitesi.com/hon...018-mayis.html

2018 aralik cb500f kampanyali fiyat 37.000 tl (7.000 usd)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15764686/detay

63.000 tl ye satilsa bile 7600 usd yapar.

Kampanyali motor gordunuzmu kacirmayin arkadaslar
    Ben 2018'de 2016 model motoru 2. el almıştım yalnız. Şu anki fiyatlar USD olarak kafa kafaya veya biraz üstünde.

O sahibinden ilanı çok gerçekçi değil; 67.000'e kimse gidip km'si ne olursa olsun 3 senelik 2. el CB500F almaz. O paraya alacak ne 2. eller var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2018'de 2016 model motoru 2. el almıştım yalnız. Şu anki fiyatlar USD olarak kafa kafaya veya biraz üstünde.

O sahibinden ilanı çok gerçekçi değil; 67.000'e kimse gidip km'si ne olursa olsun 3 senelik 2. el CB500F almaz. O paraya alacak ne 2. eller var.
    O ilan Mart ayı gözüküyor ama ondan çok daha eski, en az 1 yıllık o ilan. Emsalleri 40k fiyata ilana koyarken, o 62k fiyata koymuştu. Bende acaba satabilecekmi diye takibe aldım. Durum ortada
    Cyan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ilan Mart ayı gözüküyor ama ondan çok daha eski, en az 1 yıllık o ilan. Emsalleri 40k fiyata ilana koyarken, o 62k fiyata koymuştu. Bende acaba satabilecekmi diye takibe aldım. Durum ortada
    Ya sıfirivda yokki kiyaslayabileyim.63.000 demistim,hadi 60000 e indim size ozel fiyat,yine 200 dolar karda gerci dolar eflasyonu bu kari alip goturur ama olsunnn

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 haziran 2021 aldığım X marka 500 gr peynir 13.90 tl
    31 Ağustos-2021 aynı marka aynı çeşit ve gramaj daki peynir 19.90 tl .
    Şu anda bu sözünü ettiğim peynir i alabilirim ama almiyorum.ıstedigim peynir i rahat rahat alip yiyemedikten sonra ....

Yazacaklarım bu kadar....
    .
    Dolar,tl faiz hikaye..peynir stoklamak lazim.

Dogruluk ezine koyun favori peynirim 600 gr i 70 tl.

Oha indirime girmis money club kartimla 3-4 topak alayim hemen

https://www.migros.com.tr/dogruluk-t...600-g-p-98d9fe

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)