Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2021 Eylül ayı Yamaha fiyat listesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bişi dicem iyi ki 4 sene önce motosiklet almışım. Şimdi motosiklet hayali kuran kardeşlerime sabırlar diliyorum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bu retro XSR'lar niye ekstra pahalı? Pazarlamayla mı alakalı yoksa içinde ekstra parça bişey mi var ?

Motosikleti
    z800
    cebindeki telefonu göster hele.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tepedekilerin yatacak yeri yok. Milletin de yatacak yeri yok.
    Ben sordum iki kişilik yatacak yer kalmış hemen ayırttım.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Sonu nereye varacak acaba

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alsan da hikaye bitmiyor ki, her şey ithal olduğu için hali ile motosikletin parçaları da aynı şekilde pahalı oluyor, bu sefer "motosiklete bu kadar para verilmez" yerini "bakıma/parçaya bu kadar para verilmez" söylemine bırakıyor ..

Açıkçası ben motosikletimi satarsam bir daha motosiklet almayı düşünmüyorum, gerekirse kiralarız zaten bugün bir Nc kiralamak 500 TL civarı (Budget.)

Konu para değil çünkü, çakıl taşına altın muamelesi yapılır, sen de buna inanır ve çakıla altının değerini verirsen sadece aptal olursun .. birileri seni s...yor ve sen de bundan memnunsun ya da kafası çalışmayan bir ahrazsın demektir ..

Döviz yüksek, faiz yüksek .. Parayı faize koysan zaten yıllık getirisi olmuş neredeyse %20 .. Faizi düşürme girişimi olsa döviz zaten yükselecek derken parayı mala gömmek sadece enayilik şu dönemde .. yine de parasını g.t silmeye yarayan şeylere harcayanlar elbet çıkacaktır ..
    Ezio41 ve Mr.wind bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bizim ülkede iki ve dört teker tamamen lüks konumda artık. Amerika ve Avrupa'da 2 3 aylık maaşlarla orta seviye 2. El araçlar alınabilirken, bizim ülkede ortalama bir araç alabilmek için 4-5 yıllık asgari ücreti harcamak gerekiyor yemeden içmeden. Döviz karşısındaki TL'nin de her geçen gün erimesinden dolayı da işletim masrafları da düzenli olarak artıyor. Zor bela bir araç sahibi olsak da bu sefer o aracın yıllık maliyeti ile uğraşmak durumunda kalıyoruz. Güle oynaya hayatımızı yaşayamadan ve zevklerimize ulaşamadan yaşlanıp gidiyoruz. Ben de seninle aynı fikirdeyim Gökhancım Ya elimizde bulunan makinelere ömür boyu sahip çıkacağız bir şekilde ya da iki tekere ara vereceğiz. Başka alternatifi yok..
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Görmez olaydım, sevmez olaydım o güzel egzozunuu ♫♪
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    ben çocukken pw50 1500 tl'ydi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alsan da hikaye bitmiyor ki, her şey ithal olduğu için hali ile motosikletin parçaları da aynı şekilde pahalı oluyor, bu sefer "motosiklete bu kadar para verilmez" yerini "bakıma/parçaya bu kadar para verilmez" söylemine bırakıyor ..

Açıkçası ben motosikletimi satarsam bir daha motosiklet almayı düşünmüyorum, gerekirse kiralarız zaten bugün bir Nc kiralamak 500 TL civarı (Budget.)

Konu para değil çünkü, çakıl taşına altın muamelesi yapılır, sen de buna inanır ve çakıla altının değerini verirsen sadece aptal olursun .. birileri seni s...yor ve sen de bundan memnunsun ya da kafası çalışmayan bir ahrazsın demektir ..

Döviz yüksek, faiz yüksek .. Parayı faize koysan zaten yıllık getirisi olmuş neredeyse %20 .. Faizi düşürme girişimi olsa döviz zaten yükselecek derken parayı mala gömmek sadece enayilik şu dönemde .. yine de parasını g.t silmeye yarayan şeylere harcayanlar elbet çıkacaktır ..
    Parasini faize koyan amatordur.Aciklanan cakma enflasyon bile bankalarin verdigi faiz ile kafa kafaya.

Cok komik ama motor veya arac alanlar 2 senedir dolar bazinda bile zarar minimum seviyede.

Özellikle lansman fiyatlarindan satilan motorlar kesinlikle alinabilir.

Tenere 700 ve kmt1290 adv de bunlari gorduk.
    Proust 1912 bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Hani zamlarda dolar yüzünden artıyordu dolar düşüyor Euro düşüyor bunlar hala zam yapıyor Niye Çünkü alan var alan oldukça kazık fiyata satan çok olur

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Nereden nereye düşmüş?

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Bu fiyatlar az ne gerek var motora ayaklarımız var yürürüz çok şükür,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

aradaki fark geçiş garantisi, makam arabası, saray masrafı, göçmen masrafı.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Eski Türkiye'de motosiklet alabiliyorduk , yeğen.
    Siz bilmezsiniz ...
    Yayan ve espresso bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.imgur.com/B9wpO25.jpg
    https://i.imgur.com/0WYvSGA.jpg
    https://i.imgur.com/u5c0ceb.jpg

aradaki fark geçiş garantisi, makam arabası, saray masrafı, göçmen masrafı.
    Bazı ultra vergisever arkadaşlar diyecek ki. ''Ne var yauv, 90.000 lira veren 37bin vergi mi veremeyecek?''

''Biz onları ibret olsunlar diye yarattık.''

Olm 8800 euro Almanya'nın vergisi içinde olan hali lan. Hiç mi Tax free diye bir şey duymadınız? ALMAN hükümeti gidip Japonya'dan 6000 euroya motosiklet alıyor. Sonra bunu 8800 euroya satıyor. O 2800 avronun içinde ithalat masrafları var, gümrük vergileri var, lojistik masrafları var, bayi karı var, çalışan maaşı var. Var da var dostlar. Reis gidip japonyadan 6000 euroya motosiklet alıyor sonra bunu 13000 euroya satıyor. Aradaki fark duble yollarımız, saraylarımız ve itibarımız olacak tabii ki. Merkel Vito'ya bile binemiyor fakirlikten, vw transporter ile geziyordu hatun en son.

Bazı salak dostlar görüyorum Avrupa fiyatı üzerinden fiyat güzellemesi yapan. Biz de 3 5 bir şey kazanmayalım mı diyen. Boş bir vaktimde forumun iktisadi bilgi seviyesini yükselteceğim. Şimdi 24 Ocak Ekonomi paketi üzerine detaylı bir okuma yapıyorum. Bunlar bittiğinde sıra foruma da gelecek. Yamaha'nın insanlık edip 9 lira saydığı Euro, 10 liradan 9,80'e düşünce indirim olması gerekmiyor üstatlar. Olması gereken hesabı da müsait bir vakitte anlatayım, bundan sonraki gelen zamlarda yorulmayın. Her zam dönemi aynı mubabbet, ağro düşmüştü hayin yamaha yine bindirim yapmış.
    espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parasini faize koyan amatordur.Aciklanan cakma enflasyon bile bankalarin verdigi faiz ile kafa kafaya.

Cok komik ama motor veya arac alanlar 2 senedir dolar bazinda bile zarar minimum seviyede.

Özellikle lansman fiyatlarindan satilan motorlar kesinlikle alinabilir.

Tenere 700 ve kmt1290 adv de bunlari gorduk.
    Hırbo Bey, bu zaten " faize yatırın" güzellemesi değildi, faizin yüksek olması maalesef çift taraflı bir olay, kaldı ki faiz / döviz / altın yatırımdan ziyade sahibini enflasyona karşı koruyan bir olay, yani aslında bunlardan kar ettiğimizi düşündüğümüzde çok da kar etmiyoruz, paramız erimemiş oluyor sadece (sözde) .. Özendiğimiz ülkelerde %1 - %6 arası değişen faiz oranları var, malın fiyatı da çok ulaşılabilir, yani alınacak mal hem pahalı değil, hem paran olmasa bile borçlanmak aşırı bir yük değil, çalışarak rahatlıkla ödeyebilirsin ..

Neyse .. Benim demek istediğim örnek şu ; "frustrated" isimli üyenin örneğinden gideyim, neymiş Yamaha Zarto Modeli 127.250 TL .. hadi ben düzleyeyim nakit indirimi yapayım 120.000 TL olsun, olmaz da örnek kolay olsun ..

Şimdi kaç kişi bu ekonomide bir anda " şrrrrraaaaak " diye bu parayı ortaya koyacak ? bence az kişi .. genelde borçlanarak bu işlerin yürüdüğünü var sayalım, adam da şimdi örnek kolay olsun diye 100.000 TL borçlansın .. Bir de bu adam hani ödeme gücü yüksek biri olsun ki sadece 1 yıllık borçlansın, e ne oldu ? sene sonunda + 20.000 TL / 25.000 TL faiz ödedi zaten motosiklet oldu mu sana 140 000 TL / 145.000 TL ? .. 2 senelik borçlansa daha kötü bu sefer 170.000 TL falan cebinden para çıkıyor adamın ..

Yani borçlanarak 120.000 TL'ye bu çok da tamah olmayan motosikleti alan vatandaş, sadece 1 sene sonra 140 000 TL / 145.000 TL'ye 2 sene sonra ise 170.000 TL'ye falan satmalı ki ( en az ) .. " iyi ki faize koymadık, bindiğimiz de yanımıza kar kaldı " desin ..

E bu adam şimdi " neyse lan ben 100.000 TL'ye $ alayım dese " hadi 8.40 dan alsın güzellik yaptım yine, 100.000 / 8,40 = 11.904 $ aldı koydu kenara, seneye dolar 10.40 TL olacak ki ( 11 904 * 10.4 = 123 801 ) .. parası % 23 hacimlensin .. e zaten faiz %18 falan net veriyor $ alsa daha mı iyi şimdi ? garanti garantidir sonuçta, bir de $ alırsa vatan haini olma ihtimali de yüksek, " lanet olası $ 10 TL olmadı gitti " diye sokakta söylenirken dayılardan sopa yiyebilir ..

Şimdi "trink" 120.000 TL koyan adamı düşünelim ki bu adam da şunu diyebilir "ulan bunu faize koysam seneye zaten 142.000 TL falan olacak bu para, e bu motosiklete de aşık değilim, alt tarafı 9.000 $'lık motosiklet" ... alsaaaaam seneye Trink 142 000 TL'ye satabilir miyim acaba ? .. derken kafası yanacak .. belki de gidip Nmax alacak

Nasıl olacak bu işler yani .. bence faizler düşmeden bir halt olmaz, muhtemelen faiz düşerken de bu sefer $ artacak yine iki ucu çokomelli değnek ... vatandaş artık "pahalı alalım da en azından fahiş borçlanmayalım" düşüncesi ile avutur oldu kendini ..
    -----------------------------------------
    Biraz daha moralinizi bozmak için "hiç motosiklet tecrübesi olmayan ve Almanya'da kargoculuk yapan ( bildiğin kurye )" bir arkadaşım ile olan yazışmamız atıyorum .. motosiklet almak istiyormuş da şununla başlayacak ( https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...nt=app_android )

Guven bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bizimkilerin algılamadığı şu:
    Türkiye şahlanıyor, herşey çok iyi, elalem bizi kıskanıyor diyebilirsiniz.

Veya

Ekonomi kötü ama Allah'a şükür herkes iyi kötü karnını doyurabiliyor da diyebilirsiniz.

Ama ikisini aynı anda diyemezsiniz. Bizim dayılar diyor, sorun orada. Hem refah içinde yaşadığınızı söyleyip hem de her gün et yemesek de olur diyemezsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Biraz daha moralinizi bozmak için "hiç motosiklet tecrübesi olmayan ve Almanya'da kargoculuk yapan ( bildiğin kurye )" bir arkadaşım ile olan yazışmamız atıyorum .. motosiklet almak istiyormuş da şununla başlayacak ( https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...nt=app_android )

https://i.hizliresim.com/5voalf6.jpg
    Adamın binilmezmi dediği motorun, lastiklerinin çifti 1,5 asgari ücret. Diyeceklerim bu kadar...

https://www.lastikdeposu.com.tr/bmw-...t-pmk1049?ob=2

Edit: Fiyatlar şok edici

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hırbo Bey, bu zaten " faize yatırın" güzellemesi değildi, faizin yüksek olması maalesef çift taraflı bir olay, kaldı ki faiz / döviz / altın yatırımdan ziyade sahibini enflasyona karşı koruyan bir olay, yani aslında bunlardan kar ettiğimizi düşündüğümüzde çok da kar etmiyoruz, paramız erimemiş oluyor sadece (sözde) .. Özendiğimiz ülkelerde %1 - %6 arası değişen faiz oranları var, malın fiyatı da çok ulaşılabilir, yani alınacak mal hem pahalı değil, hem paran olmasa bile borçlanmak aşırı bir yük değil, çalışarak rahatlıkla ödeyebilirsin ..

Neyse .. Benim demek istediğim örnek şu ; "frustrated" isimli üyenin örneğinden gideyim, neymiş Yamaha Zarto Modeli 127.250 TL .. hadi ben düzleyeyim nakit indirimi yapayım 120.000 TL olsun, olmaz da örnek kolay olsun ..

Şimdi kaç kişi bu ekonomide bir anda " şrrrrraaaaak " diye bu parayı ortaya koyacak ? bence az kişi .. genelde borçlanarak bu işlerin yürüdüğünü var sayalım, adam da şimdi örnek kolay olsun diye 100.000 TL borçlansın .. Bir de bu adam hani ödeme gücü yüksek biri olsun ki sadece 1 yıllık borçlansın, e ne oldu ? sene sonunda + 20.000 TL / 25.000 TL faiz ödedi zaten motosiklet oldu mu sana 140 000 TL / 145.000 TL ? .. 2 senelik borçlansa daha kötü bu sefer 170.000 TL falan cebinden para çıkıyor adamın ..

Yani borçlanarak 120.000 TL'ye bu çok da tamah olmayan motosikleti alan vatandaş, sadece 1 sene sonra 140 000 TL / 145.000 TL'ye 2 sene sonra ise 170.000 TL'ye falan satmalı ki ( en az ) .. " iyi ki faize koymadık, bindiğimiz de yanımıza kar kaldı " desin ..

E bu adam şimdi " neyse lan ben 100.000 TL'ye $ alayım dese " hadi 8.40 dan alsın güzellik yaptım yine, 100.000 / 8,40 = 11.904 $ aldı koydu kenara, seneye dolar 10.40 TL olacak ki ( 11 904 * 10.4 = 123 801 ) .. parası % 23 hacimlensin .. e zaten faiz %18 falan net veriyor $ alsa daha mı iyi şimdi ? garanti garantidir sonuçta, bir de $ alırsa vatan haini olma ihtimali de yüksek, " lanet olası $ 10 TL olmadı gitti " diye sokakta söylenirken dayılardan sopa yiyebilir ..

Şimdi "trink" 120.000 TL koyan adamı düşünelim ki bu adam da şunu diyebilir "ulan bunu faize koysam seneye zaten 142.000 TL falan olacak bu para, e bu motosiklete de aşık değilim, alt tarafı 9.000 $'lık motosiklet" ... alsaaaaam seneye Trink 142 000 TL'ye satabilir miyim acaba ? .. derken kafası yanacak .. belki de gidip Nmax alacak

Nasıl olacak bu işler yani .. bence faizler düşmeden bir halt olmaz, muhtemelen faiz düşerken de bu sefer $ artacak yine iki ucu çokomelli değnek ... vatandaş artık "pahalı alalım da en azından fahiş borçlanmayalım" düşüncesi ile avutur oldu kendini ..
    -----------------------------------------

https://i.hizliresim.com/5voalf6.jpg
    Borçanarak arac almak ayrı bir konu,sen mevduat faizi bu kadar yuksekken ne gerek var mal almaya dediğin için yazdım.

Şimdi verilen kredi oranlarını hiç bilmiyorum,fakat zamanında oyle ucuz krediler verildiki akıllı olanlar bu ucuz kredilerle arac aldı ve kar etti.

Bir malı x usd ye alıp onu kullanıp belli bir süre sonra yine x usd ye satmayı dusunmek zaten soz konusu olamaz.

Demek istediğim şu; paranızı tl faizde veya dolar olarak tutmanız 5 sene sonra size hiçbir getirisi olmayacaktir garanti veriyorum.

Ben 2016 yılında 45.000 TL ye 15.000 usd karşılığında Africa Twin aldım.

Paramı harcamayıp 5 sene faizde tutarak ilerde cok daha iyi motor almayı dusunseydim ne olurdu bir bakalım:

Yıllık faiz oranları sırasyla 1.14,1.15,1.17,1.25,1,16,1,18 aldım.Goruyorsun 2019 yılının tumu için yuzde 25 faiz oranı alıyorum,faizi kesinlikle düşük almıyorum.

2021 yılında param 131.000 Tl olacakti.Dolar olarak tutsaydım 15.000 usd x 8.3 = 124.000 TL(dolar faizi cok dusuk hiç katmadım)

Evet,tam 6 yıl bekledim artık hak ettiğim motoru almak istiyorum ama o da ne yeni africa twin 155.000 TL olmus!

Sonuc: Paranız varsa hayallerinizi ertelemeyin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)