Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vites geçişi ve debriraj problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    birbirleriyle bağlantılı mı emin değilim ama vites geçişlerinde en çok da 1den 2ye alırken geçemiyorum vites. kaldırıyorum motoru 2. vites zamanında vites atıcam debriyaja basıyorum paat vites geçmiyor. biraz daha 1 ile devam ediyorum sonra deniyorum anca geçiyor.

debriyaj olayına da gelirsek durmuşum debriyaj tam şekilde basmışım sanki kavrama noktasındaymış gibi ses çıkarıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    düldül(z-one)
    debriyaj manetinin orada ayar kısmı var hocam youtube da debriyaj ayarlama diye arat bulursun kavramayı biraz ileriye alman gerekiyor kavraman muhtemelen çok geride olduğu için vites geçmesi zorlanıyor çok basit bir işlem yağına da bak yağ eskimişse vites geçişi zorlanır kararmışsa değiştir
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj manetinin orada ayar kısmı var hocam youtube da debriyaj ayarlama diye arat bulursun kavramayı biraz ileriye alman gerekiyor kavraman muhtemelen çok geride olduğu için vites geçmesi zorlanıyor çok basit bir işlem yağına da bak yağ eskimişse vites geçişi zorlanır kararmışsa değiştir
    baktım tel baya mahvolmuş sökülmüş falan. gittim değiştirttim beklediğimden çok tuttu 110 dedi ama 95 ödedim. yüzyılın kazığını yemediysem bari.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baktım tel baya mahvolmuş sökülmüş falan. gittim değiştirttim beklediğimden çok tuttu 110 dedi ama 95 ödedim. yüzyılın kazığını yemediysem bari.
    Yüzyılın kazığı olabilir.
    natijax bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Debriyaj teli içine şırıngayla hafiften yağ sıkıp debriyaj manetini sıkıp sıkıp bırakmak da rahatlatabilir. Belki de siz 1'den 2'ye atarken vitesi nazik geçiriyorsunuzdur, düşmanı depikliyor gibi sert vites geçirmenizi deneyin bence.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    malzeme pahalı değil de işçilik çok alıyor ustalar
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj teli içine şırıngayla hafiften yağ sıkıp debriyaj manetini sıkıp sıkıp bırakmak da rahatlatabilir. Belki de siz 1'den 2'ye atarken vitesi nazik geçiriyorsunuzdur, düşmanı depikliyor gibi sert vites geçirmenizi deneyin bence.
    inanın bana üzerinde zıplamadığım kalmıştı baya çöp oldu debriyaj. teli değiştirttim rahat rahat atıyorum vites. rahatladım vallah
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)