Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Lastik Tecrübeni Paylaş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorum 10.400 km de arka lastiği yeni değiştirdim baya bitmişti ön lastik sifir gibi bende mi bir sorun var acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10bin km civarında kullanabiliyorum bir takımı. Islak ile alakalı sorularına ne kadar yazsam çok etkili olmaz, O yüzden hemen kendi çektiğim videolarımdan iki örneği aşağıya ekledim, ıslak kullanımla tüm sorularının cevabını gidermiş olur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

[/COLOR]https://www.youtube.com/watch?v=rdm0kdmrUX4

https://www.youtube.com/watch?v=_D9pB9ulpgw
    Yağışlı havada motosiklet kullanma videosu ile insanlar ne anlayacak ki? Hiç bir olay olmamış. Konuşma ve bilgi de yok... 2-3 anlamlı cümle kursaniz daha iyi olurdu.
    cıbılduck bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çok bilinen bütün markaların lastiklerini kullandım , en çok memnun kaldığım marka Metzeler dir , bugüne kadar 5-6 takım eskittim özellikle Next serisi viraj performansı efsane , sukuterde ise Anlas tercih ediyorum çünkü kolay kolay yabancı cisimle delinmiyor , diğer markalarda özellikle Cytigrip kullanırken lastiklerim ömrü boyunca 3-4 yama gerektiriyordu..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 10.400 km de arka lastiği yeni değiştirdim baya bitmişti ön lastik sifir gibi bende mi bir sorun var acaba
    Demek ki sadece arka freni kullanıyorsunuz. Şaka tabi

Arka teker genelde önden daha çabuk bitiyor hocam.

Benim de aynı şuanki durum. Ama çift halde değiştirmek en sağlıklısı.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağışlı havada motosiklet kullanma videosu ile insanlar ne anlayacak ki? Hiç bir olay olmamış. Konuşma ve bilgi de yok... 2-3 anlamlı cümle kursaniz daha iyi olurdu.
    Lastikler konuşuyor zaten. Benim konuşmama gerek var mı?

Motosikleti
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Arka teker genelde önden daha çabuk bitiyor....
    Hele birde sürekli yolcu ve çantalar dolu sürünce arka tekerin ortası daha 10.000 km de düzleşiyor :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele birde sürekli yolcu ve çantalar dolu sürünce arka tekerin ortası daha 10.000 km de düzleşiyor :(
    Aynen hocam ben de 10bin km kadar artçılı kullandım, dediğiniz gibi şu an dümdüz

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bilinen bütün markaların lastiklerini kullandım , en çok memnun kaldığım marka Metzeler dir , bugüne kadar 5-6 takım eskittim özellikle Next serisi viraj performansı efsane , sukuterde ise Anlas tercih ediyorum çünkü kolay kolay yabancı cisimle delinmiyor , diğer markalarda özellikle Cytigrip kullanırken lastiklerim ömrü boyunca 3-4 yama gerektiriyordu..
    Metzeller'i Pirelli üretiyor. Bir Pirelli markasıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ön lastiklerinde yapısı değişiyor. Gözle baktığında anlaşılamayacak kadar yükselti ve çöküntüler olabilir. Sürekli ısınma soğuma lastiklerin yapısını bozar. Dolayısıyla imkan varsa takım değiştirmek önemlidir.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    ....Metzeller'i Pirelli üretiyor. Bir Pirelli markasıdır....
    Metzeler ve Pirelli bu yıl birleşti , ortak arge henüz son kullanıcıya yansımamıştır herhalde..

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Şimdiki motorum nc 750 x dct.2017 model 22000km dir üzerinde gelen Dunloplarla kullanıyorum.Dunloplar kısa mesafede ve soğuk havalarda iyi tutuş sağlamıyor,ısınınca yaz ve bahar havalarında iyi iş çıkartıyorlar.Aramızda Dunlopları beğenmeyip 2020 veye 2021 nc motorundan söken arkadaşım varsa talibim alabilirim(malum maddi durumlar) biraz nanay.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Lastikler konuşuyor zaten. Benim konuşmama gerek var mı?
    Hocam düz yolda yağmur yağarken sürmüşsünüz diye lastiğin ıslak kış performansı iyidir demenin yanlış oldugunu düsünüyorum. Lastiğin ıslak performansı viraj tutuşu, fren mesafesi, yokuş çekişi, patinaj, vites küçültme gibi durumlarda görülebilir diye düşünüyorum. Zaten ortalama hiç bir lastik düz yolda ıslakta kaymanıza sebep olmaz kolay kolay.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam düz yolda yağmur yağarken sürmüşsünüz diye lastiğin ıslak kış performansı iyidir demenin yanlış oldugunu düsünüyorum. Lastiğin ıslak performansı viraj tutuşu, fren mesafesi, yokuş çekişi, patinaj, vites küçültme gibi durumlarda görülebilir diye düşünüyorum. Zaten ortalama hiç bir lastik düz yolda ıslakta kaymanıza sebep olmaz kolay kolay.
    Ankara-İstanbul arası 450km sayın kardeşim ve ben bu lastikleri 7 yıldır kullanıyorum. Neyse açıklama yapmanın lüzumu yok, sen haklısın...
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Lastik işinde kullanıcı yorumu göreceli bir durum.Kullanıcının tecrübesi burada çok önemli.Şimdi ben acemi bir sürücü olarak beğendiğim lastiği limitlerine yakın kullanan biri beğenmeyebilir.Rosso II nin bile 120 ile 140 ebadı farklı desenlerde.
    Bence bilindik markaların üst seviye lastikleri her zaman için iyidir.Ben kendi adıma aradaki farkı ayırt edebilecek kadar zorlamıyorum.
    Belkide hiç kötü lastik kullanmadım ondandır.RossoII kullandım şuan Pirelli Angel GT II kullanıyorum.

Bu arada lastiğin ortası düzleşiyor diyen arkadaşlara Pirelli Angel GT II tavsiye olunur.Bazı lastiklerde çift hamurlu bir sistem oluyor Angel GTII deki gibi.Lastiğin ortası aşınmaya daha dayanıklı sert hamurlu oluyor yanaklar daha yumuşak bir hamurdan imal ediliyor.Uzun yolda o ortadan düzleşme sorunu olmuyor.
    Performans için bir şey diyemem.Onu araştırmanız lazım.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ankara-İstanbul arası 450km sayın kardeşim ve ben bu lastikleri 7 yıldır kullanıyorum. Neyse açıklama yapmanın lüzumu yok, sen haklısın...
    "Ben aciklama yapmamayim, video her soruya cevap olur" deyince insanlar videonuzda bir sey var diye aciyorlar... Ama yok. Boyle olunca da insanlar clickbait'e kurban gittiklerini dusunuyorlar hakli olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada lastiğin ortası düzleşiyor diyen arkadaşlara Pirelli Angel GT II tavsiye olunur.Bazı lastiklerde çift hamurlu bir sistem oluyor Angel GTII deki gibi.Lastiğin ortası aşınmaya daha dayanıklı sert hamurlu oluyor yanaklar daha yumuşak bir hamurdan imal ediliyor.Uzun yolda o ortadan düzleşme sorunu olmuyor.
    Yol icin uretilen belli seviye uzeri hemen hemen tum arka lastikler cok hamurlu. Lastiklerin ortasi duzlesiyorsa, spor lastik yerine sport touring turu lastik tercih etmek lazim. Ki performanslari cok cok iyi artik.

Genelde bilindik markalarin sport touring lastiklerini tercih ediyorum (Metzeler Roadtec, Michelin Pilot Road, vs.) o an hangisi indirimdeyse. Nasil olsa degisecek kisa bir sure sonra
    okanbagiscan bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Ben aciklama yapmamayim, video her soruya cevap olur" deyince insanlar videonuzda bir sey var diye aciyorlar... Ama yok. Boyle olunca da insanlar clickbait'e kurban gittiklerini dusunuyorlar hakli olarak.[
    "Video her soruya cevap olur değil. Islak performansına cevap olur." diye yazdım.

Yani 17 dakika timelapse video. Ankara'dan - Sapanca'ya kadar full fırtına, 130 ila 190kph arasında değişen bir hız, her türlü viraj, tünel, düz yol, kimi yerleri sudan göl olmuş, kimi kısımları neredeyse asfaltla kontakt yok, arabaladan, otobüslerden atılan su tomadan sıkılan suya dönmüş. Ona rağmen clickbite öyle mi?

17 dakikalık videoda tam 300km boyunca yoğun yağmur ve fırtına bir sürüş var, diğer video da keza yoğun yağmurda. Wet grip var, dry grip var, handling var, hava sıcaklığı düşmüş 4 dereceye kış denebilecek bir hava durumu var ve hala bunun üzerine bişeyler mi anlatmak gerekiyor?

Birazcık motosikletle haşır neşir olan, azıcık kitap yalamış olan bir insan o 17 dakikada lastiğin nasıl bir lastik olduğu hakkında birçok fikir edinebilir.

Motosikleti
    SD 1290R
    "Video her soruya cevap olur değil. Islak performansına cevap olur." diye yazdım.

Yani 17 dakika timelapse video. Ankara'dan - Sapanca'ya kadar full fırtına, 130 ila 190kph arasında değişen bir hız, her türlü viraj, tünel, düz yol, kimi yerleri sudan göl olmuş, kimi kısımları neredeyse asfaltla kontakt yok, arabaladan, otobüslerden atılan su tomadan sıkılan suya dönmüş. Ona rağmen clickbite öyle mi?

17 dakikalık videoda tam 300km boyunca yoğun yağmur ve fırtına bir sürüş var, diğer video da keza yoğun yağmurda. Wet grip var, dry grip var, handling var, hava sıcaklığı düşmüş 4 dereceye kış denebilecek bir hava durumu var ve hala bunun üzerine bişeyler mi anlatmak gerekiyor?

Birazcık motosikletle haşır neşir olan, azıcık kitap yalamış olan bir insan o 17 dakikada lastiğin nasıl bir lastik olduğu hakkında birçok fikir edinebilir.
    Buyuk ozur, "ıslak kullanımla (ilgili) tüm sorularının cevabını gidermiş olur" yazmissiniz...

17 dakikalik videonuzda her akli basinda insan gibi sartlar musait oldugunda basmissiniz, musait olmadiginda da temkinli gitmissiniz. Firtinada 150km ustu hizda motoru 45+ derece yatirdiginiz yer varsa buyrun gosterin, ozur dileyeyim.

Birazcık motosikletle haşır neşir olan, motosikleti mumkun oldugunca dik tutarak ve hizini da kontrol altinda tutarak islak yolda gidebilecegini bilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    250 cc, tek silindir Sym Wolf'te İstanbul şartlarında Aralık-Nisan arası Anlaş Winter Grip 2 kış lastikleri mükemmel bir çözüm olmuşlardı. Dağ yollarından kış vakti, şehirde normal yolda karlı havada hiçbir keleğini görmedim, gerçekten ebat varsa kış için müthiş lastik. Aynı motorda yazın Anlaş Tournée Sport kullandım, radyal bir lastikti, yaz şartlarında onun da hiçbir keleğini görmedim, gerek şehir içi gerek dağ yollarında sportif sürüşte f/p ürünüydü.

Şu an kullanmakta olduğum 650 cc, çift silindir motorda 20.000 km'dir Michelin Road 4 kullanmaktayım. Geçmişte sadece 2-3 yerde bana "aman aman" dedirtti, onun dışında uzun ömürlü, frenleme ve virajda size güven veren bir lastik, tabi ki kışın karlı havada mokoko, kullanmayın. 2 sene ve 20.000 km müthiş bir süre, lakin lastiklerim artık "beni değiştir" diyor, yağmura çamura giremem kışın bu lastiklerle.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    NC 700 DE michelın PR 4
    660 tenere de michelın sirac anlas capra X
    YBR de prelli kullandım
    afrika twin de HEIDENEAU K60 KULLANIYORUM gayet memnunum tavsiye ederim

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cadde kullanımı için, rosso 4, rosso 3 mü, yoksa rosso corsa 2 mi

600cc supersport

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Retro skuterlerde Heidenau'lar iyi ama Michelin'lere o kadar iyi diyemem.. Cst'ler oldukça kötü..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)