Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BAJAJ PULSAR RODAJ SORUSU

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar kitapçığında 2000 km'ye kadar 50 küsur hızı geçmeyin yazıyor fakat bu nerdeyse imkansız. 1000 km'ye kadar 5-6 bin devir aralığını gecmemeye çalıştım şuan 1200 km'ye geldim rodaj yeter mi artık biraz yüklenebilir miyim bugün bir kere kesiciye soktum farkında olmamıştım bile bı zarari olur mu motor dediğim gibi 1200 km'de şuan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    çok hatırlamıyorum bu detayı 50kmh zaten olamaz dediğin gibi o hızlarda imkanı yok sürmenin.muhtemel mil dir oda olmaz 70 e falan denk geliyor oda.1200km yapmışsın sürmeye başlayabilirsin artık o kadar abartmanın alemi yok.gayet güzel yapmışsın belliki devam

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Kitapçıkta yazanı uygulamak lazım ama ben de rodaj bakımından sonra gazlamaya başladım. Mümkün mertebe kesiciye sokmamaya çalışıyorum

Alıntı NAMASTE7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kitapçığında 2000 km'ye kadar 50 küsur hızı geçmeyin yazıyor fakat bu nerdeyse imkansız. 1000 km'ye kadar 5-6 bin devir aralığını gecmemeye çalıştım şuan 1200 km'ye geldim rodaj yeter mi artık biraz yüklenebilir miyim bugün bir kere kesiciye soktum farkında olmamıştım bile bı zarari olur mu motor dediğim gibi 1200 km'de şuan
    [SIZE=5]Kardeş ben pulsar 200 ns abs rodajını kendım yaptım hızlı 50 olup olmamasının önemli olduğunu düşünmüyorum sabit hız zaten motoru tam acılmamasına neden olur gözün sürekli 5000 ve 6000 devir arasında olsun 1200 kilometrede sonra yavaş motoru acmayı dene ama kesiciye sokmadn 8 9 bin devirlere alıştır motoru rodajdan sonra bol bol sokarsın kesiciye

önemli olan ne kadar yavaş gittiğin değil vitesleri dişlilerin pistonların yuvalara ne kadar alıştırdığın (nazik bir Şekilde )

benimde pulsar ve dominar rodajı yapmışlığım var

Kesiciden sonra bişey olsaydı şuanda motorsuz kalmıs olurdun merak etme sıkıntı yok devam
    [/SIZ
    E]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)