Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön lastik mi ? arka lastik mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 2 lastiği değiştirecek bütcem şuanlık yok lastikler fabrika çıkışlı resmen laylon lastik zaten yer hafif ıslak olsa arka sarıyor vb ama arka kaydığı zaman en azından kontrol edebiliyorum şuana kadar önü kaydıracak bir şey yapmadım bu durumda ilk arkayımı önümü değiştireyim bana geliyor ki ön kayarsa toparlıyamam ama arka en azından kontrol edilebiliyor kayınca abs yok motorda görüşleriniz nedir ?
    1996furkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Aynı durumdayım Arka tekeri değiştirmeyi düşünüyorum arka lastiğim berbat durumda arka biraz yüklenince atıyor toparlıyor mu evet ya toparlamazsa 2 defa arka lastik kurbanı oldum Allahtan yaz sezonuda yağmur yok ıslak yer görünce 15 20 yle geçiyorum şehir içinde

Aynen bende öyleyim yani ne bileyim ön kayarsa sıfır şansım var gibi geliyor arka sardımı panik etmiyorum fren kullanmıyorum kesinikle genellikle gece gezerim bu su fişkiyeleri yolları ıslatıyor oradan gecerken feci şekilde kasılıyorum ön kayar felan diye birde viraja denk gelirse çok sakin olmak lazım Allaha emanet

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    illa birini değişeceksen ön değiştir. arkayı gazı okşayarak bir nebze kontrol edersin. ama bana kalırsa sallıyorum michelin ya da pirelli tek lastik alacağına anlaş takım al. yani yeni nylon alsan bile takım alman daha faydana olur diyorum ben. kişisel görüştür yatırım tavsiyesi değildir :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende aynı durumdayım, commuter kullanıcısı olarak iki çift lastiğe, takılması vs dahil 1000TL vericem mecbur. Daha yüksek cc de durumlar çok daha fena...

https://www.lastikdeposu.com.tr/hond...-seti-pmu11227

Benim de arka lastik bitik, ön o kadar sıkıntı değil ama lastik bizi hayata bağlayan en önemli unsur...

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Arka kaydırırsan sokakta sallar, virajda kayıp düşebilirsin. Ön kayarsa direkt yere kapaklanırsın. Normalde önermem ama ikinci el lastiklere bakın. Tek tek degistirmek de tehlikeli.

Anlas capra nasıldır bilgin varmı

Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Riders adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas capra nasıldır bilgin varmı
    Motorun nedir? Capra her motora takılmaz.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    şahsen tek seçeneğim olsaydı ön derdim.abs de yok diyorsun olsada fark etmez gerçi lastik kötüyse en basit bir frende kızaklıcak öndekine çakıcaksın demek oluyor bu.arkayı yine bi nebze toplama imkanın olur ama ön tarafın affı olmaz

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Barış hoca çok güzel demiş, ''bu soruyu sorduranların Allah belasını versin''

https://www.google.com/amp/s/amp.one...-versin-993914

Lastik bu ya, fakir Avrupa ülkelerinde bile en pahalısı 3 günlük maaş. Burada 2 aylık maaşı bir takım spor lastik etmiyor milletin. Yazık diyorum başka bir şey demiyorum. Soruya bak amk, sinirim bozuldu yeminle.

Gelen sezonda ben de lastik değiştireceğim bir dolu marka lastik varken ne olduğu belli olmayan Anlas'ın kışlık lastiği takılır mı diye soru soracağım mesela %99 ihtimalle. Ülkede düşünmeden, araştırmadan bir top A4 kağıt bile alınamıyor artık. Bezdim yeminle. Bir aylık maaşla üstünde kalite lastik olan motosiklet alıyor adamlar, biz bir takım kalite lastik alamıyoruz. Kafası basmayan, zeka seviyesi yetmeyen, köyünden, ineklerini bırakıp şehre inmemesi gerektiği halde bir şekilde inmiş arkadaşlar şu konuların üstüne biraz düşünsün artık, az zaman kaldı.
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

Kral güzel söyledin ne diyelim ki motor fiyatına lastik alıyoruz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun nedir? Capra her motora takılmaz.
    Vulture 150

Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Riders adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kral güzel söyledin ne diyelim ki motor fiyatına lastik alıyoruz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Vulture 150
    Vulture 150 ise Capra tak işini görür.

Gelen sezonda ben de lastik değiştireceğim bir dolu marka lastik varken ne olduğu belli olmayan Anlas'ın kışlık lastiği takılır mı diye soru soracağım mesela %99 ihtimalle.
    Anlas'ın Winter Grip lastiği gayet iyidir bir kış kullandım tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)