Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj 200ns Aklıma Takılan Sorular

Motovento
    REKLAM ALANI
    rudolfn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS
    Merhabalar,

2021 Model Temmuz ayında daha 600km yaptığım Bajaj 200ns motorum ile ilgili takıntılık yapan bir iki sorum var. Kullanıcıları, bilir kişilere sormak istedim.

1- Motor hem soğukken hem sıcakken vitesi boşa atıp elimi debriyajdan çektiğimde hırıltı sesi geliyor. Normal seyir halinde iken veya debriyaja bastığımda bu ses yok. Normalde takmam bu tarz sesleri ama sıfır motordan ses gelmesi, motoru tanımamamdan dolayı sorun var mıdır sizlere sormak istedim.

2- Vites geçişleri esnasında 1 ile 2 arasında devamlı boşa düşüyor. Aldığım günden beli bu şekilde arada yapıyor bunu sert çektiğimde sorun yok ama yağ değiştirdim yine aynı zincir gergisi de iyi durumda.

Belirttiğim sorun mudur, normal midir inanın bilgim yok sizlere sormak istedim.

İyi forumlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    2. sizden kaynaklı bence. Zamanla alışırsınız. Motosiklet botu değil normal ayakkabıyla kullanıyorsanız böyle şeyler daha olası hatta. Yağından mı değil mi rodaj bakımından sonra belli olur.
    rudolfn bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    debriyaj dediğin ses çok göreceli yani 600kmde gelmez o. Motor boşta çalışıyorken gürültülü gelir sürerken kask falan da var olduğundan o kadar duymuyorsundur muhtemelen ya da bir süre sonra sese kulak alışıyor. onu geçiyorum.
    1 ve 2 arasında boşa düşme var evet. yani boşa düşme demeyelim de boş kısmının aralığı biraz uzun pulsarda. o yüzden yeni başlayan biri boşu çok rahat bulur. 1den 2ye sağlam çek sorun değil o. bir de motosiklet botu ile sürdükten sonra normal ayakkabıya geçtiğinde çok yaşarsın o boşa düşme olayını. sorun motorda değil sende :D keza bende bottan yazlık motor ayakkabısına geçtiğimde bile oluyor bir süre. ilerisi için söylüyorum bunu :D oksijen sensörün ilerde arıza verebilir işte o zaman bu mesajı bulup bana ulaşabilirsin kuralkana 1000 küsür lira verme. zaten garantili şuan motorun ama yine de ilerde olur ya parasız kalırsın debriyaj balatan biter falan insanlık hali. cbf 150nin balatası uyuyor bişeyleri çıkarıyolar falan usta biri uyduruyor aklının köşesinde kalsın :D bide cam sigortaların var arka koltuk altında. onlardan bitane edin 2 3 lira bişey. uzun yola çıkarken yanında olsun. kafa kısmından ve manetlerden çok zırıltı gelir. daha çözebilen görmedim ben tüm kafayı söktüm her yeri yalıtımladım yine de olmadı. çok kafaya takmamaya çalış. bunlar da bonus bilgiler olsun. hayırlı olsun iyi sürüşler
    yine kafana takılan bişey olursa mesajla falan yazabilirsin
    rudolfn bunu beğendi.

rudolfn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, bonus bilgiler çok iyi geldi. Açıkçası hem motorun acemisiyim, hem de motor kullanmak için acemiyim Daha önceden 10.xxxKM 50cc Motor kullandım ama bisikletten hallice olduğunu 200NS'i aldıktan sonra öğrendim.

Bilgileriniz için çok teşekkürler

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    1. Sorunuz ile ilgili bir fikrim yok açıkçası.

2.sorunu ben de normal spor ayakkabı ile kullanırken çok yaşıyordum. Motosiklet botu ile daha nadir oluyordu. Beni asıl gıcık eden kısmı ise durakladığım zaman motoru kapatmadan boşa alamıyordum, sürekli 1. ve 2. vites arasında gidip geliyordu. Tam anlamıyla bir eziyetti
    rudolfn bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni asıl gıcık eden kısmı ise durakladığım zaman motoru kapatmadan boşa alamıyordum, sürekli 1. ve 2. vites arasında gidip geliyordu. Tam anlamıyla bir eziyetti
    Debriyaj çekili iken ara gazı verip, o esnada boşa almayı deneyin anında geçecektir hocam. Bende aynı sorunu yaşıyordum, bu şekilde bir çözüm buldum
    Jeansque bunu beğendi.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj çekili iken ara gazı verip, o esnada boşa almayı deneyin anında geçecektir hocam. Bende aynı sorunu yaşıyordum, bu şekilde bir çözüm buldum
    Geçen hafta sattım hocam. Dominar sipariş ettim, p.tesi teslim edilecek inşallah. Böyle sorun olursa en azından söylediğini bunda denerim. Sağolun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarda yeterince cevap gelmiş zaten. boşa düşme kısmı için zamanla alışırsınız bende ilk başta öyle yapıyordum birkaç güne alıştım.

dominar 250 lıkse geçmiş olsun , Dominarda özelikle ''N'' den 1. vitese atarken tak diye bi ses gelecektedir işte o zaman hep bu yazdığımı hatırla

çarşıda bunu yapınca insan etrafından çekinmi değil

Ayriyeteten soru cevabı ise Pulsar kullandığım için bilgilerimi aktarmak istiyorum (bende 2020 model pulsar aldım 10.000 sattım )

ön direksiyondan frenı sıkınca oynama oluyor canımı sıktı ayrı olarak 5 viteste tapa gaz giderken otobanda artık dişlimi boşa cıkıyor yoksa içindeki mekanık bır sıkıntı mıdır bilmiyorum motor 2 3 sanıyeliğine kendini boşa alıyodur anlık biey buınlar canımı sıktıgı için sattım

1.) sıfır motor alınca alışma evresi oluyor bırde yenı oldugu saat gibi çalısmasını ıstersın ve en ufak bır olay bile senı tedirgin eder ama bu zaten motorun çalışm sesidir muhtemelen ama bunu en iyi servis anlar göster derim tavsiye olarak

2.) bende de oluyordu bu birazda enın vitese takma ile ilgili olan alışkanlığın önceki kullandığın motorun vitesi daha yumusaktır veyada ilk defa vitesli bir motor kullanıyorsundur. alışırsın zaman la

bun konuda formdakilerle hem fikiriz sanırım

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    2021 rs de debriyajı salınca boşta ses yapıyor. Arkadaşımın 2018 rs'i de aynısını yapıyor. Debriyaj tasından ses geliyor diyorum servis diyor ki "yiğenim sen de amma sese takılıyon yauv gırılana gadar bin işte" ...
    HONDA

#BZ3082

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)