Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hgs ogs kalktı mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu millette bu zeka varken alırlar .
    Zeka konusu değil bu: Millet ekseriyetle bu başımızdakiler gibi. Yani, aynı konuma gelseler kendileri de en az o kadarını hatta daha fazlasını yapacak, o oyu karşılarında bire-bir kendilerini gördükleri için veriyorlar.
    Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İsmail tekdemir hani okullarda öğretilen bir şey var ya verdiğimiz vergiler elektrik su yol olarak geri gelecek diyorlardı yol su elektrik bedava mı ve yap işlet devret dedikleri zengini daha zengin yapmıyor mu o ihaleye o köprüye fakir girebilir mi hayır zengin daha da zengin olmuyor mu bırakın devlet yapsın geç yapsın ama yeter ki devlet yapsın devlet seni kolluyor mu hayır seni seviyor mu hayır

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı İsmailTKDMR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devleti eşkiyaya benzetmenizi kınıyorum. Bazen haddinizi aşıyorsunuz. O yolu yapan var, devlet Allah değil sizden bir şeyler almadan bir şeyler veremez.
    İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Vatandaş ve devlet karşılıklılık ilkesine göre hareket etmelidir. Eğer bu terazide denge devletten yana ağır basarsa, bizde olduğu gibi, vatandaşın buna tepki göstermesi, sitem etmesi gayet doğal bir durumdur. İçtiğimiz sudan kazandığımız paraya kadar her şeyden vergi alınıyor. Peki tamam alınsın ama karşılık olarak bana ne veriyor? Köprüden geçemiyorum, otoban kullanamıyorum, işssiz kalsam destek alamıyorum, çocuk yapsam aynı şekilde, hastaneye gitsem hizmet alamıyorum, doğal afet olsa; haydi Türkiyem pamuk eller cebe. Ee ben ne anladım bu işten?
    Bizim insanımız kendini o kadar değersiz görmeye alışmış ki yıllardır bunu aşamıyor. Devlet değerli ama sen değersiz misin?
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Maaş alırken vergi harcarken vergi kuruşun hesabını yapar hale geldim artık kendi kendime konuşuyorum vatandaş varsa devlet var vatandaş devletten üstündür
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)