Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 Lastik Seçimi (Öneriler Tavsiyeler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Arkadaşlar Merhaba, motorum 2020 Model R25 son zamanlarda iyice lastik sarmaya başladı her gaz açışta göt atıyorum yol tutuşda pek güven vermemeye başladı lastiğin ömrünü tamamladık. Yeni bir lastik almak istiyorum şimdi çoğunluk Rosso 2 dicek ama fiyatı da belli o kadara gerek var mı bilemiyorum açıkcası piste te çıkmıcam. Bana şehir içinde fren mesafesi olsun yol tutuş olsun kışın da kullanabileceğim fiyat performans lastiği önerileri istiyorum. Çabuk ısınan lastik bana daha iyi gider diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Rosso 2 kışın tutmaz. Michelin Pilot Street alın. Bütçeniz yetmiyorsa Anlas. Şu anki lastiklerle ekim-kasım'a kadar sürerim diyorsanız o aylarda Anlas Winter Grip alıp nisan'a kadar sürersiniz sonra öbür yaza doğru performans lastiğe geçersiniz DİYECEKTİM Kİ bi baktım winter gripler çok pahalı olmuş. Ben aldığımda 600 liraydı takımı

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Anlas viento sport tavsiye ederim.
    enes_ayx bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba, motorum 2020 Model R25 son zamanlarda iyice lastik sarmaya başladı her gaz açışta göt atıyorum yol tutuşda pek güven vermemeye başladı lastiğin ömrünü tamamladık. Yeni bir lastik almak istiyorum şimdi çoğunluk Rosso 2 dicek ama fiyatı da belli o kadara gerek var mı bilemiyorum açıkcası piste te çıkmıcam. Bana şehir içinde fren mesafesi olsun yol tutuş olsun kışın da kullanabileceğim fiyat performans lastiği önerileri istiyorum. Çabuk ısınan lastik bana daha iyi gider diye düşünüyorum
    evet o kadara gerek var! Rosso 2'den başka lastik düşünme R25 için.

Rossolar yalnızca çok soğuk ve çok kuru havalarda performanstan ödün veren lastiklerdir. Bu konu haricinde R25 için alternatifi yoktur.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso 2 kışın tutmaz. Michelin Pilot Street alın. Bütçeniz yetmiyorsa Anlas. Şu anki lastiklerle ekim-kasım'a kadar sürerim diyorsanız o aylarda Anlas Winter Grip alıp nisan'a kadar sürersiniz sonra öbür yaza doğru performans lastiğe geçersiniz DİYECEKTİM Kİ bi baktım winter gripler çok pahalı olmuş. Ben aldığımda 600 liraydı takımı
    2 çift lastik 6 ayda beni aşar

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas viento sport tavsiye ederim.
    şuan da en mantıklı olan o geliyor kullananlar da çok memnun tam bir fiyat performans diyoarlar kışın da çok iyiymiş

Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet o kadara gerek var! Rosso 2'den başka lastik düşünme R25 için.

Rossolar yalnızca çok soğuk ve çok kuru havalarda performanstan ödün veren lastiklerdir. Bu konu haricinde R25 için alternatifi yoktur.
    al işte

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Michelin Road 4 kullanıyorum Er6F'te. 20.000 km'ye yaklaştım, ben de değiştirip yeniden Road 4 alacağım. Hem uzun ömürlü bir lastik hem de birçok hava durumunda vazifesini çok iyi yerine getiriyor. İmkan varsa Aralık-Mart arası Anlaş Winter Grip, geri kalan aylar için Michelin Road 4-5

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Fiyat performans olarak tabiki mitas sport force.daha pahalisi ve performanslisi sirasiyla pirelli pilot power 2ct,metzeler m7,metzeler m9 ve bridgestone s21 yada s22...
    Uzun omur ve islak yol tutus icin michelin road 5...
    Tercih butce sizin

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Viento Sport kışa uygun bir lastik değil yanlış bilgi vermeyelim. Kendim kullanmaktayım. Sıcak havada çok iyi lastik. Islakta ve soğuk havada ise altından kayıyor hissi veriyor. Bütçeniz başka bir şeye el vermiyorsa kullanın ama gaz açarken ve frenlerken dikkat edin.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    2 çift lastik 6 ayda beni aşar

şuan da en mantıklı olan o geliyor kullananlar da çok memnun tam bir fiyat performans diyoarlar kışın da çok iyiymiş

al işte
    Lastikleri seçerken kullanıcı deneyimi elbette önemlidir ama alternatiflere bakarken iyi bir karşılaştırma yapabilmek için mutlaka teknik veriye ihtiyaç duyarsın.

Mesela herkesin önerdiği Michelin Pilot Street, Rosso gibi radial bir lastik değildir. Konvasiyonel bir lastiktir. Dolayısıyla belli bir km'yi geçtiğinde lastiğin performansı dramatik şekilde düşer.

Yine hız endeksi düşüktür Rosso'lara göre. (Rosso H, Street S)

Bu basit bir örnek. Lastikte kullanılan kauçuk, silika, katmanlar vs birçok etmen vardır lastikten alacağın geri bildirim bile fark eder. Mesela rossolar bi-compound yüzeye sahiptir. Ortalar görece sert hamurdan üretilirken, omuzlarda daha fazla tutuş için yumuşak hamur kullanılır.

Hatta yukarıda sayılan lastiklerin aksine desene baktığında, Rosso'ların sona doğru silik olduğunu görebilirsin. Bu piste çıktığında sana zaman avantajı ve daha fazla tutuş sağlar. Yola çıktığında ise tam silik olmadığı için tutuştan ödün vermezsin. Diğer taraftan üstte sert hamur lastiğin rijiditesini artırarak straight diye tabir ettiğimiz düz bir hatta ivmelendiğin durumlarda veya otoban sürüşlerinde lastiğin stabilitesini artırır ve güvenli bir sürüş sağlar.

Saymakla bitmeyen birçok detay verebilirim sana. Dolayısıyla bir lastik alırken yalnızca kullanıcı yorumlarına değil, lastiklerin spesifikasyonlarını, hangi motosikletei hangi sürüş tarzına hangi lastik olur vs. araştırman olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin Road 4 kullanıyorum Er6F'te. 20.000 km'ye yaklaştım, ben de değiştirip yeniden Road 4 alacağım. Hem uzun ömürlü bir lastik hem de birçok hava durumunda vazifesini çok iyi yerine getiriyor. İmkan varsa Aralık-Mart arası Anlaş Winter Grip, geri kalan aylar için Michelin Road 4-5
    Michelin'de Pilot Street dışında R25'e uygun lastik yok diye hatırlıyorum sanki.
    tommygun ve bdrhngvnc bunu beğendiler.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin'de Pilot Street dışında R25'e uygun lastik yok diye hatırlıyorum sanki.
    "Yahu ne saçmalıyor bu arkadaş?" diye baktım, hakikaten dediğiniz gibi Michelin'de yokmuş R25 lastik ebatı için Road 4-5 Konu sahibi arkadaş kusuruma bakmasın, özür diliyorum. Luc beni düzeltmese ben de farkına varamayacaktım. Lastik güzel de ebat yok
    Luc bunu beğendi.

Mevcut lastiği kaç km ve kaç ay kullandın

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Lastik konusu çok su götürür ama Rosso Corsa 2 gerçekten güzel. R25'imde vardı ve ben memnundum o güveni veriyordu. Michelin'den aynı güveni bulamayanlardanım. O kadar para ödemeye gerek var mı derseniz var. Motosiklet üzerindeyken hayatta tutan ince çizgiyi keşfettiniz; lastikleriniz.

Motosikleti
    Cbr650R
    R25mde yaklaşık 3.000km'dir Mitas Mc50 kullanıyorum. Başta Rosso2 alacaktım, yorumları kullanıcı deneyimleri sonrası denemek istedim. Şu an için çok memnunum, viraj - frenleme - ısınma çok memnunum. Tabii ilerleyen zamanlarda ne olur bilemem. Bu arada, sadece güzel havalarda motor sürüyorum, bu yüzden yağmur-çamur performansı hakkında bilgim yok. Ancak rahatlıkla söyleyebilirim, virajlarda beni hiç üzmedi, salmadı kendisini henüz.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de aynı dertten muzdaribim. daha henüz 1 saat önce yolda giderken yaşadım. yağmurun yağıp bittiği yolda giderken gazı 2. hatta zaman zaman 3. viteste açsam bile arka teker sarıyor. benim r25 de 2020. geçen seneden bu yana 17000 km falan oldu yaptığım yol. henüz 1 yıllık lastiğin 17000'de sertleşmesi gerçekten hayret verici. ben kar yağsa da yol açık olduğu sürece motor kullanan biri olarak metzeler roadtec 01 alacağım. öneririm sana da.

önceki motorum pulsarda michelin kullanıyordum. daha 6 ay olmadan lastik sertleşti. hiç pilot street'e falan girme bence.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de aynı dertten muzdaribim. daha henüz 1 saat önce yolda giderken yaşadım. yağmurun yağıp bittiği yolda giderken gazı 2. hatta zaman zaman 3. viteste açsam bile arka teker sarıyor. benim r25 de 2020. geçen seneden bu yana 17000 km falan oldu yaptığım yol. henüz 1 yıllık lastiğin 17000'de sertleşmesi gerçekten hayret verici. ben kar yağsa da yol açık olduğu sürece motor kullanan biri olarak metzeler roadtec 01 alacağım. öneririm sana da.

önceki motorum pulsarda michelin kullanıyordum. daha 6 ay olmadan lastik sertleşti. hiç pilot street'e falan girme bence.
    Roadtec 01'in R25'e uygun boyu var mı ki? CB500F'te Roadtec 01 SE kullanıyorum, memnunum tavsiye ederim.(SE olan daha sportif versiyon; düz versiyon tam bir touring lastiği, SE olan da touring lastiği ama daha sportif karakterli...) Touring lastiklerinin kilometre performansı daha iyi olur ama çok agresif sürüşe de gelmezler diye düşünüyorum. (Hoş R25'i hakkını vererek kaç kişi kullanabiliyor ki?)

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Roadtec 01'in R25'e uygun boyu var mı ki? CB500F'te Roadtec 01 SE kullanıyorum, memnunum tavsiye ederim.(SE olan daha sportif versiyon; düz versiyon tam bir touring lastiği, SE olan da touring lastiği ama daha sportif karakterli...) Touring lastiklerinin kilometre performansı daha iyi olur ama çok agresif sürüşe de gelmezler diye düşünüyorum. (Hoş R25'i hakkını vererek kaç kişi kullanabiliyor ki?)
    110 140 ebat motolastikte mevcut o yüzden demiştim. se versiyon 160 ebattan başlıyor o yüzden r25'e uygun yok. ıslakta ve virajda performansı iyi olsun bana yeter diye düşünüyorum ki dunlopla bile rahat rahat yatabildiğim virajlarda metzelerle çocuk oyuncağı gibi olur galiba
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)