Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    2016 Model ve 18.250 KM'de, fiyatı 20.000 (pazarlık var). Kullanıcı bilgi paylaşımını okuduğum kadarıyla motorun kronik sorun olarak sargı yani statör yakma sorunu varmış çoğu kişi bu sorundan muzdaripmiş değiştirince düzeliyor mu bilmiyorum. Çocukla bugün konuştum ve o da motor durduğu yerde 5 sonra çalıştırınca marş almıyor elektrik sesi falan geliyordu yaptırdım diyordu. Bu sorun statör sorunuymuş çocuk statör sorunu olduğunu bilmiyor galiba fakat kullanıcı bilgi paylaşımına bakınca statörün böyle sorun yaptığını gördüm. Sizce almalı mıyım? Dün CF Moto 150NK sattım ve illallah getirmişti. Oksijen sensörü ve hararet sorunu vardı. Tekrar sanayiden çıkmamak istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Statör revizyon görmüş parça ile değiştiyse sorun yok ama ne zaman, nereye, nasıl yaptırmış?
    ocen45 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Statör revizyon görmüş parça ile değiştiyse sorun yok ama ne zaman, nereye, nasıl yaptırmış?
    Hocam çocuk da tam ne işlem yapıldığını bilmiyor yani statör mü değişti başka bir şe mi bilmiyor. 1 hafta motor sanayide yatmış ve en son aramışlar almış. Burada servis yok bu arada hocam yaptrdığı yer tanıdığı bir usta ve elektrikçi. Statörün fiyatı 500 TL civarı ben o parayı gözden çıkardım o sorun değil. Merak ettiğim bu sorunu yaparsa parçayı değiştirdiğimde sorun devam eder mi?

Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çocuk da tam ne işlem yapıldığını bilmiyor yani statör mü değişti başka bir şe mi bilmiyor. 1 hafta motor sanayide yatmış ve en son aramışlar almış. Burada servis yok bu arada hocam yaptrdığı yer tanıdığı bir usta ve elektrikçi. Statörün fiyatı 500 TL civarı ben o parayı gözden çıkardım o sorun değil. Merak ettiğim bu sorunu yaparsa parçayı değiştirdiğimde sorun devam eder mi?
    Yanlış bilmiyorsam o parçanın revizyonlu hali var. Yani hataların giderilmiş hali olan yedek parça. Yetkili bir servisi arayıp teyit edebilirsiniz bu dediğimi. Büyük ihtimal bn251'in yedek parçası kullanılıyordur şuan

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla başım ağrımasın, az sorun çıkarsın diyorsan bütçeyi biraz daha artırıp japona yönelmek en mantıklısı.

Benelliyi kötülemek istemiyorum, kalite olarak baya gelişme kat ettiler ama hala servis hizmeti ve parça temininde sorunları var. Yaşadığın şehirdeki benelli servisi nasıl mesela? Bir sorun yaşarsan sana çözüm üretecek kaliteli ustaları var mı? Yoksa yine motorla sanayide usta usta dolaşmak zorunda kalacaksın.
    Açıkçası TNT25 in genellikle elektriksel sorunlar çıkardığını kullanıcı şikayetlerinden okumuştum. O sebeple git gözü kapalı al diyebileceğim tarzda bir motor değil, sorun yaşayıp yaşamama durumun tamamen şansa kalıyor.

Her ne kadar yamaha, honda vb japonların fiyatlarından şikayet etsek de bütçe yettiğince genellikle yine gidip bunlardan motor alıyoruz. Çünkü bir sorun yaşadığımızda büyük olasılıkla servis sorunu çözüyor. Parça stokta yoksa bile yurt dışından tedarik ediyorlar.

Yani uzun lafın kısası, işim garanti olsun, sanayide usta usta gezmek istemiyorum diyen japona yönelecek. Haaa, bütçe japona yetmiyorsa da parçası en uygun, en çok bulunan ve yaşadığın şehirde iyi bir servisi olan markaları tercih etmen lazım. Bu bajaj olur, hero olur, benelli olur, mondial olur orasını bilemem. Sonuçta bu markaların hiçbirinin servis kalitesi japonların yanına yaklaşamaz.

Şimdiden kolay gelsin...
    ocen45 bunu beğendi.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    2-3 gün önce tam tnt249s alacakken yoldan döndüm motor cok hosuma gidiyordu ama biraz arastirdim ve olumsuz yorumlari gorunce bir anda vazgectim servislerin kalitesizligi, parcalarinin biraz zor bulunmasi vs dedim hic sikintiya gerek yok ustune biraz daha ekledim gittim 2020 crf 250 aldim. Benellinin motorlarini sekil olarak cok begeniyorum bu arada.
    ocen45 bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    30000km TNT25 ve 28000km Leoncino kullandım.Uzun süre Benelli deneyimim oldu. Ama TNT25 doğuştan sorunlu bir motor. Alma. Leoncino bambaşka bir alet sanki aynı marka üretmiyor o derece fark var arada. Tabi bu ekmek köfte ilişkisi. Tavsiyem küçük hacimli motorlarda japonlardan yana olurdu.
    ocen45 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 gün önce tam tnt249s alacakken yoldan döndüm motor cok hosuma gidiyordu ama biraz arastirdim ve olumsuz yorumlari gorunce bir anda vazgectim servislerin kalitesizligi, parcalarinin biraz zor bulunmasi vs dedim hic sikintiya gerek yok ustune biraz daha ekledim gittim 2020 crf 250 aldim. Benellinin motorlarini sekil olarak cok begeniyorum bu arada.
    Hocam teşekkürler yorumunuz için. Facebook Benelli kullanıcı gruplarına yazdım onlar da tam tersi öneriyor arada kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30000km TNT25 ve 28000km Leoncino kullandım.Uzun süre Benelli deneyimim oldu. Ama TNT25 doğuştan sorunlu bir motor. Alma. Leoncino bambaşka bir alet sanki aynı marka üretmiyor o derece fark var arada. Tabi bu ekmek köfte ilişkisi. Tavsiyem küçük hacimli motorlarda japonlardan yana olurdu.
    Sorunları çözülüyor diyor kullanıcılar hocam sizde ne gibi sorunlar olmuştu?

Motosikleti
    XMAX 250
    Stator yanıyor. Bu çözebileceğin bir şey değil. TNT 25 in blok yapısı böyle bir garip blok bazı açılardayken oraya yağ ulaşmıyor. Daha sonra BN251 çıktı. TNT25 deki hemen hemen hiç bir sorunu onda duymadım. Hem üstündeki lastik daha iyi hem ABS var. İllede bu olsun diyorsan. BN251 önerebilirim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stator yanıyor. Bu çözebileceğin bir şey değil. TNT 25 in blok yapısı böyle bir garip blok bazı açılardayken oraya yağ ulaşmıyor. Daha sonra BN251 çıktı. TNT25 deki hemen hemen hiç bir sorunu onda duymadım. Hem üstündeki lastik daha iyi hem ABS var. İllede bu olsun diyorsan. BN251 önerebilirim.
    BN251'in devridaim pompasında sıkıntı çıkabiliyordu diye hatırlıyorum BN251'in - sorun yaşayan epeyi kullanıcı olmuştu. Bir de depo fulleyince stop etme sorunundan bahsedilmiş...

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BN251'in devridaim pompasında sıkıntı çıkabiliyordu diye hatırlıyorum BN251'in - sorun yaşayan epeyi kullanıcı olmuştu. Bir de depo fulleyince stop etme sorunundan bahsedilmiş...
    O zaman almasın Başka rota çiz hocam. Bak tek silindir Benelli hayırlı iş değil.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    alınmaz parçası bulunmaz bunlunsada fiyatı az olmaz

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Parcasını xyz bilemem ama motorun stock egzosundan 4 silindire yakın (stock) ses cıkıyor.. nasıl yakalamıslar enteresan..

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parcasını xyz bilemem ama motorun stock egzosundan 4 silindire yakın (stock) ses cıkıyor.. nasıl yakalamıslar enteresan..
    Bu model değil. Bahsettiğiniz tnt250/bn249s

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu model değil. Bahsettiğiniz tnt250/bn249s
    Haklı olabilirsiniz..

Motosikleti
    Benelli Leoncino
    Benelli' nin tek silindirli makinalarına imkan dahilinde bulaşmamanı öneririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)