Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Belediyelerin Ceza Kesme Yetkisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadının dedıgı hiçbiryerde göremezsiniz 1.5 ay sonra evınıze gelecek dedi.
    Belediyeler herhangi bir online sisteme dahil değiller. Dolayısıyla e devlet ya da herhangi bir ulusal çapta bir sistemde belediye ile ilgili bir veriye ulaşmak mümkün değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belediyeler herhangi bir online sisteme dahil değiller. Dolayısıyla e devlet ya da herhangi bir ulusal çapta bir sistemde belediye ile ilgili bir veriye ulaşmak mümkün değil.
    Hocam ulusal bir sisteme uye olmalarindan bahsetmiyoruz ki, adamlarin kendi sistemi var, ben kendi belediyemin sitesinden online olarak emlak borcumu vs gorebiliyorum odeyebiliyorum. Bu sekilde bir ceza, tutanak vs. nin de bir yerlerde kendi sistemlerinden yayinlanmasi gerekir diyoruz. Oyle bir durum bile yok anlasilan.

Kendi belediyemden baktim yok oyle bir sey. Borclarim/odemelerim dedigimde sadece emlak ile ilgili borclar/odemeler cikiyor,

var. ben ilk cezamı kaldırıma parktan yemiştim. zabıta tarafından not bırakılmıştı. plakanıza cezai işlem uygulanmıştır diye. hatta forumda bile konusunu açmıştım sanki öyle hatırlıyorum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var. ben ilk cezamı kaldırıma parktan yemiştim. zabıta tarafından not bırakılmıştı. plakanıza cezai işlem uygulanmıştır diye. hatta forumda bile konusunu açmıştım sanki öyle hatırlıyorum.
    Sizin konu suymus.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...deyecegim.html

Tam tahmin ettigim gibi, belediye 5328 nolu Kabahatler kanunun yol/kaldirim isgal fiilinden dolayi yazabiliyormus.

https://www.tbb.gov.tr/online/yayinl...r%20kanunu.pdf
    aLoneman bunu beğendi.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ulusal bir sisteme uye olmalarindan bahsetmiyoruz ki, adamlarin kendi sistemi var, ben kendi belediyemin sitesinden online olarak emlak borcumu vs gorebiliyorum odeyebiliyorum. Bu sekilde bir ceza, tutanak vs. nin de bir yerlerde kendi sistemlerinden yayinlanmasi gerekir diyoruz. Oyle bir durum bile yok anlasilan.

Kendi belediyemden baktim yok oyle bir sey. Borclarim/odemelerim dedigimde sadece emlak ile ilgili borclar/odemeler cikiyor,
    Doğru diyorsunuz da belediye programları özel şirketler tarafından tasarlanıyor. Başına da bi memur koyuyorlar. Hiçbir gelişime açık olmayan basit programlar ile çalışıyor belediyeler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin ilginç yanı sistemsel olarak hiçbiryerden göremezmişiz. e-devlet vs.

1.5 ay sonra eve gelecekmiş ceza sonra 10 gün içinde ödersem indirimli olacakmış.

Sistemde gözükmeyen park cezasını 3 katına iteliyorlar resmen.
    Yani tebliğ 1.5 ay sonra olacak o zaman indirimli ödeyebilrsiniz peki foto çektiler mi yada yakınlardaki bir kameradan görüntü aldılar mı? Eğer bunlar olmadıysa o gün ben orada değildim başka yerdeydim diye kanıtlabiliyorsanız. Mahkeme yoluyla itiraz edebilirsiniz. Kanıtınız yoksa kaybedersiniz davayı ve dava masraflarıda tarafınıza yansıtıyor.

Banada 6 ay sonra hız cezası geldi 91le elimde herhangi bir delil olmadığı için ödemek zorunda kaldım. Eğer cezanın kesildiği e devletten görseydim belkide o gün oradan bile geçmediğimi kanıtlayabilirdim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

izmir büyükşehirin e-hizmet portalı var. orada cezaları borcları hatta u borcunu bile görüyorsun. ama bu gözükmüyormuş.

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani tebliğ 1.5 ay sonra olacak o zaman indirimli ödeyebilrsiniz peki foto çektiler mi yada yakınlardaki bir kameradan görüntü aldılar mı? Eğer bunlar olmadıysa o gün ben orada değildim başka yerdeydim diye kanıtlabiliyorsanız. Mahkeme yoluyla itiraz edebilirsiniz. Kanıtınız yoksa kaybedersiniz davayı ve dava masraflarıda tarafınıza yansıtıyor.

Banada 6 ay sonra hız cezası geldi 91le elimde herhangi bir delil olmadığı için ödemek zorunda kaldım. Eğer cezanın kesildiği e devletten görseydim belkide o gün oradan bile geçmediğimi kanıtlayabilirdim.
    foto cekildiğini bıraktıkları kağıt üzerine ibraz etmişler

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

normal park cezasının 3 katını mı ödetmişlerdi size de? bana hala sacma geliyor kendılerınce tutar belirlemeleri.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    2018 de İstanbul Üsküdar sahilde belediye zabıtası motorun üzerine bir makbuz bırakmıştı , ödemedim miktarını vs de hatırlamıyorum , ne e devlette nede ikametimin bulunduğu Beşiktaş belediyesine ait e-belediye de kayıt görmedim , Üsküdar belediyesi ile bir işim olursa karşıma çıkabilir..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 de İstanbul Üsküdar sahilde belediye zabıtası motorun üzerine bir makbuz bırakmıştı , ödemedim miktarını vs de hatırlamıyorum , ne e devlette nede ikametimin bulunduğu Beşiktaş belediyesine ait e-belediye de kayıt görmedim , Üsküdar belediyesi ile bir işim olursa karşıma çıkabilir..
    Anlaşılan makbuz Üsküdar belediyesinden değilmiş, Yalova kaymakamlığındanmış . (Gerçi o zamanlar geçti; "Yalıva" artık bir il...)
    gurcanozturk bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksitlendirmede ödediğim vergi borcu için mudanya belediyesi aracıma haciz koydurmuştu ben bunu 3. tasidi (öncekileri zamanında ödedim)ödedikten sonra tesadüfen e devletten öğrenmiştim. Buna dikkat edin uygulamada aracınıza el koyabilirler hacizli ibaresi gözükürse plakanızda

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ceza iki yerden ödenir ya vergi dairesi ya da mal müdürlüğü

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşılan makbuz Üsküdar belediyesinden değilmiş, Yalova kaymakamlığındanmış .
    Gerçi o zamanlar geçti; "Yalova" artık bir il...
    Acaba hangisinden? Şimdi beş tane Yalova Kaymakamı var.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Az önceki mesajı yazarken eksik olmuş aceleyle ceza iki yerden ödenir ya vergi dairesi ya da mal müdürlüğü eğer vergi dairesinde görmüyorsanız mal müdürlüğüne başvurmanız gerekir.Bu maske cezaları mesela gibde görünmezken mal müdürlüğünden ödeniyordu.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 3 katı fiyat biçtikleri için cimer e sikayet ettim, size sonucu iletirim.

Asgari ücret ne kadar ceza tutarı ne kadar yazık günah

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza iki yerden ödenir ya vergi dairesi ya da mal müdürlüğü
    Belediye cezası belediye veznelerine ödeniyor. Onlar özel bütçeli idareler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)