Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eylülde gezi başkadır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Selam dostlar yıllardır onu mu alsam bunu mu alsam diyip sürekli başlık açıyordum sonunda dopdolu güzel bi crf 250 rally satın aldım ilk motorum 2bin km kadar dağ bayır atlamalı zıplamalı düşmeli kalkmalı kırdılı döktülü macera yaşadım bide foça çeşme arası gidip geldim 16bin bakımına yeni soktum şuanki planım havalar biraz daha serinleyince uzunbir yola çıkmak tek başımayım çevremde motorcu tanıdığım yok dahil olmak isterseniz beraber plan yapabiliriz farketmez. Sorum şu ki İzmir çıkış yurt içi veya yurtdışı nereye gitmemi önerirsiniz çadır vs hepsi var schengen vizem de var ne dersiniz acemiyim bu konularda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Schengen vizesi ve 10 -12 gün vakit varsa bir Balkan turu iyi gider. 2019'da yapmıştım. Ben Haziran'da gitmiştim ama küresel ısınmadan mütevellit şu an gidilebilir çok az yağmura yakalanarak sanırım.

Ben aşağıdaki rotayı takip etmiştim.

İstanbul
    Kavala
    Selanik
    Üsküp
    Kosova
    Durres
    Kotor
    Dubrovnik
    Mostar
    Saraybosna
    Belgrad
    Sofya
    İstanbul

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kac gununuz ve kac gunluk vizeniz olduguna gore degisir.

Sunu istediginiz gibi degistirebilirsiniz.

https://bit.ly/3g3bwIG
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar yıllardır onu mu alsam bunu mu alsam diyip sürekli başlık açıyordum sonunda dopdolu güzel bi crf 250 rally satın aldım ilk motorum 2bin km kadar dağ bayır atlamalı zıplamalı düşmeli kalkmalı kırdılı döktülü macera yaşadım bide foça çeşme arası gidip geldim 16bin bakımına yeni soktum şuanki planım havalar biraz daha serinleyince uzunbir yola çıkmak tek başımayım çevremde motorcu tanıdığım yok dahil olmak isterseniz beraber plan yapabiliriz farketmez. Sorum şu ki İzmir çıkış yurt içi veya yurtdışı nereye gitmemi önerirsiniz çadır vs hepsi var schengen vizem de var ne dersiniz acemiyim bu konularda
    Kaptanım o yüzden şuan izindeyim vaktim bol 3 ay 5 ay kafama göre önemli olan hanım ne kadar izin verecek 😅 schengen vizem 9 ay falan kaldı galiba sıkıntı yok

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    vizeniz varsa yunan adalarını dolaşın, 2019'da Midilli adasına motorla giden arkadaşım çok güzeldi diyor hala.
    Adalar zor geliyorsa feribot vb. ulaşım konusunda, ipsala'dan çıkın, hemen sınır kapısından 20 dakikalık yolda Dedeağaç var, belediyenin işlettiği büyük ve çok güzel bir kamping var, orada bir gece kalırsınız, ben 2 gece kalmıştım çok temiz çok rahat ve kalabalık olmasına rağmen geceleri çok sessiz bir yerdi.

Dedeağaç'dan sonra Kavala vb. yol üstündeki şehirlerde gezmelik çok güzel yollar var. Devamında Halkidiki tarafına giderseniz oranın da doğası çok güzel. Kamping bol bol var. Arkadaşlarımın tavsiyesi ile Armenistis camping diye bir yere gittik ama önceden rezervasyon olmayınca yer bulamadık, kıyı boyunca her kampinge sorup Rea Camping diye bir yerde yer bulmuştuk. Çadır kurulacak alanlar ağaç gölgesinde, tesisleri temiz ve düzenli, denizi süper bir yerdi. Her ikisini de googlada aratıp bakabilirsiniz. Sırf bu halkidiki tarafına bile aslında 2 hafta gezilecek yerler.

Halkidiki'den yukarı doğru çıkınca da Selanik yakın. Selanik'de airbnb'den günlük kiralık daire günlük 50 euroya bulunabiliyor. Şehiriçinde bir yer tutup 2 güne 100 euro verip şehir içinde bütün müze vb. yerlere yürüyerek gezmiştik.

Yeme içme konusu da öğlen sandvich vb. atıştırayım deyinc eucuz bir şey yok aaa bi sandwich ne pahalı dedirtiyor. Ama akşam sofra kurayım mezeler yemekler dizilsin bir d euzo açayım desem bile 2 yetişki iki çocuk 50 euroya tıka basa doymuştuk ve esnaf kazıklandım hissi vermiyor.

Yunanistan'daki turizm esnafının davranışlarını gördükten sonra bir daha yurtiçinde tatil yapasım gelmiyor. Keşke euro böyle yüksek olmasa da tekrar gidebilsem. Vizeniz varsa kesin gidin, zaten mesleğiniz kaptanlık bu yüzden para konusunda da çoğumuzdan rahatsınızdır diye tahmin ediyorum. (maddi durumunuz hakkınd ayorum yapmak tabi ki haddime değil) ama zaten ne yaparsanız yapın ege akdeniz kıyılarında harcanacak paradan daha azına çok daha keyifli tatil geçirirsiniz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında herkesin bir tarzı var; kimi tarihi yerleri gezmeyi seviyor, kimi kamp alanlarını turluyor, kimi otobancı, kimi arazici, ben mesela bir ring şeklinde aynı gün içi yapacağım en fazla yola odaklıyım ama gün sonu evimde olmalıyım. Benim için sadece yol önemli, etrafındaki doğa şöyle olsun, insanları böyle olsun, tarihi öyle olsun kaygım yok. Siz de hoşlandığınız konu ya da temaya göre bir rota çıkarabilirsiniz. Bazen de plansız yola çıkıp ayı gibi gezmek istiyor insan. Gerçi yerinizde olsam İzmir'den başlayıp sahili takip ederek Hatay yapıp dönerdim sanırım.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında herkesin bir tarzı var; kimi tarihi yerleri gezmeyi seviyor, kimi kamp alanlarını turluyor, kimi otobancı, kimi arazici, ben mesela bir ring şeklinde aynı gün içi yapacağım en fazla yola odaklıyım ama gün sonu evimde olmalıyım. Benim için sadece yol önemli, etrafındaki doğa şöyle olsun, insanları böyle olsun, tarihi öyle olsun kaygım yok. Siz de hoşlandığınız konu ya da temaya göre bir rota çıkarabilirsiniz. Bazen de plansız yola çıkıp ayı gibi gezmek istiyor insan. Gerçi yerinizde olsam İzmir'den başlayıp sahili takip ederek Hatay yapıp dönerdim sanırım.
    Sadece motorun üzerinde olmam yetiyor aslında sabahtan akşama kadar aynı yerleri gezsem sıkılmam ilk önce akdenizden mi başlasam diyorum ama kamp alanları orman yangınlarından dolayı kapalımıdır bilmiyorum biryandan da vizem varken hazır uzağa gideyim diyorum aslında hayatımda biri olmasa kimseye hesap vermeden direk norveçe basar giderim 2 ay gelmem ama gemiye çıkmadan max 1 hafta bir tur istiyorum

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Makedonya Ohri’yi çok beğenmiştim göl kıyısında 2-3 gün tekrar gidip kamp yapma hayalim var, Yunanistan Korfu adası ve tam karşı kıyısı Arnavutluk Ksamil sahilleri muhteşem turkuaz denize sahip çok keyifli olur.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kaptanım o yüzden şuan izindeyim vaktim bol 3 ay 5 ay kafama göre önemli olan hanım ne kadar izin verecek �� schengen vizem 9 ay falan kaldı galiba sıkıntı yok
    Sizin yerinizde olmayi ister miydim bilmiyorum, hani maas/izin iyi de hanim meselesi beni asar

Yerinizde olsam, Cesme'den Sakiz, Sakiz'dan Atina, Atina'dan yukari Bati Yunanistan sahilinden Selanik'e kadar cikarim, arada Meteora'yi gorurdum mutlaka, Selanik'ten Kavala, Alexandrapouli filan donuse gecerdim, oradan da Edirne - Canakkale uzerinden Izmir.

Amaaaa, COVID dolayisiyla Yunanistan Turkiye'den deniz yoluyla turist kabul etmiyordu en son, durum nedir bakmak lazim, siz zaten konuya hakimsinizdir belki.

Haa bu arada, o CRF'ye mutlaka bir sele yaptirin yoksa uzun yol filan zor, popo agritir

Tommygun Zonguldak yazmis, okumadiysaniz su da benim en yakin zamandaki gezim.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...olu-iznik.html
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sadece motorun üzerinde olmam yetiyor aslında sabahtan akşama kadar aynı yerleri gezsem sıkılmam ilk önce akdenizden mi başlasam diyorum ama kamp alanları orman yangınlarından dolayı kapalımıdır bilmiyorum biryandan da vizem varken hazır uzağa gideyim diyorum aslında hayatımda biri olmasa kimseye hesap vermeden direk norveçe basar giderim 2 ay gelmem ama gemiye çıkmadan max 1 hafta bir tur istiyorum
    Kendinizi en iyi siz tanırsınız, ben mesela geçenlerde sabah erken kalktım, hayatımda hiç gitmediğim Zonguldak'a gittim. Zonguldak'ta da durup mekan mekan gezmedim, Zonguldak'tan Bolu'ya, oradan eve devam ettim. Yurtdışı elbet güzel fikir ama Türkiye'de de çok tatlı güzergahlar var, şu an başlasak 5 sende bitiremeyiz. Size sabah yola çıkıp akşam döndüğüm rotanın harita görselini paylaşıyorum.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makedonya Ohri’yi çok beğenmiştim göl kıyısında 2-3 gün tekrar gidip kamp yapma hayalim var, Yunanistan Korfu adası ve tam karşı kıyısı Arnavutluk Ksamil sahilleri muhteşem turkuaz denize sahip çok keyifli olur.
    Ohrid benim de hayallerimde hocam ama Makedonya tarafi Arnavutluk degil
    Asil kafamdakiler ise Hirvatistan sahilleri. Zadar, Split, Dubrovnik. Sonra da Karadag, Budva, Kotor ve Bar. Zaten tum Avrupa ya da Balkan rotalarimi buralara gitmek icin planlamaya calisiyorum. Sene artik duruma gore.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Arnavutluk’ta trafik süper, 100km yolda dört tane kaza vardı, bir tanesinde taraflar tekme tokat birbirlerine dalmışlardı

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arnavutluk’ta trafik süper, 100km yolda dört tane kaza vardı, bir tanesinde taraflar tekme tokat birbirlerine dalmışlardı
    Arnavutluk biraz tehlikeli evet. Yollar çok kötü, çoğu yapım aşamasındaydı ben gittiğimde. Bu sebeple Durres üzerinden Montenegro'ya geçmmiştim. Durres'de oldukça güzel bir yer bu arada.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    N/A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yerinizde olmayi ister miydim bilmiyorum, hani maas/izin iyi de hanim meselesi beni asar

Yerinizde olsam, Cesme'den Sakiz, Sakiz'dan Atina, Atina'dan yukari Bati Yunanistan sahilinden Selanik'e kadar cikarim, arada Meteora'yi gorurdum mutlaka, Selanik'ten Kavala, Alexandrapouli filan donuse gecerdim, oradan da Edirne - Canakkale uzerinden Izmir.

Amaaaa, COVID dolayisiyla Yunanistan Turkiye'den deniz yoluyla turist kabul etmiyordu en son, durum nedir bakmak lazim, siz zaten konuya hakimsinizdir belki.

Haa bu arada, o CRF'ye mutlaka bir sele yaptirin yoksa uzun yol filan zor, popo agritir

Tommygun Zonguldak yazmis, okumadiysaniz su da benim en yakin zamandaki gezim.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...olu-iznik.html
    Sele için izmir Kahramanlarda meşhur biryer var hakkını veriyor 5 saat inmedim üzerinden en ufak ağrı sızı uyuşma hissetmedim
    Dünyanın heryerine gittim gemi feribot benden uzak olsun 😅 10 sene önce çeşme sakız feribotta staj yapmıştım geçen sene açıldı diye biliyorum ama şuan açık mı kapalı bilgim yok
    Beraber tura çıkabileceğimiz kimse yok mu izin almam daha kolay olur 😅
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sele için izmir Kahramanlarda meşhur biryer var hakkını veriyor 5 saat inmedim üzerinden en ufak ağrı sızı uyuşma hissetmedim
    Dünyanın heryerine gittim gemi feribot benden uzak olsun �� 10 sene önce çeşme sakız feribotta staj yapmıştım geçen sene açıldı diye biliyorum ama şuan açık mı kapalı bilgim yok
    Beraber tura çıkabileceğimiz kimse yok mu izin almam daha kolay olur ��
    Kahramanlar'i iyi bilirim, 20 yilim Izmir'de gecti, iyi yapildiysa sele ne mutlu size. Vize ve zaman sorunu olmasa ben gelirdim kesin. Zaman sorunu soyle, iznim var ama sirket artik yeter daaa diyebilir. Haziran ve Temmuz'da 22 gun izin kullanmisim. Eylul'de bitecegim ben calismaktan sanirim

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kahramanlar'i iyi bilirim, 20 yilim Izmir'de gecti, iyi yapildiysa sele ne mutlu size. Vize ve zaman sorunu olmasa ben gelirdim kesin. Zaman sorunu soyle, iznim var ama sirket artik yeter daaa diyebilir. Haziran ve Temmuz'da 22 gun izin kullanmisim. Eylul'de bitecegim ben calismaktan sanirim
    Sizin şirketin böyle bol bol izin vermesi falan derken cv gönderdim. Dur bakalım ne çıkacak.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin şirketin böyle bol bol izin vermesi falan derken cv gönderdim. Dur bakalım ne çıkacak.
    Sirketten dolayi degil ki, benden oturu benden

Sirkette 7. yilim, son 2 yildir yilda 20 gun geliyor. 2018'de hic izin kullanmamisim, o devretmis mesela, 2019'da 7 gun filan kullanmisim. Toplayinca bayaa etmis. Su an 32 gunum var icerde.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Dostlar Tatlış bilgileriniz için teşekkür ederim hanımı kavga dövüş ikna ettim gibi 10 gün sonra izmirden meteoraya kadar gidip dönmeyi planlıyorum daha fazlasına gidermiyim bilmiyorum bir sonraki bakıma 4bin km var garantiden düşürmemek için aşmak istemiyorum bir sorum daha olacak yurtdışı çıkışı için öncesinde ne yapmam gerekiyor motor vizesi harç vs nasıl oluyor o işler birde yolda mutlaka yanına al lazım olur diyenilceğiniz şeyler varmıdır ?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Dostlar Tatlış bilgileriniz için teşekkür ederim hanımı kavga dövüş ikna ettim gibi 10 gün sonra izmirden meteoraya kadar gidip dönmeyi planlıyorum daha fazlasına gidermiyim bilmiyorum bir sonraki bakıma 4bin km var garantiden düşürmemek için aşmak istemiyorum bir sorum daha olacak yurtdışı çıkışı için öncesinde ne yapmam gerekiyor motor vizesi harç vs nasıl oluyor o işler birde yolda mutlaka yanına al lazım olur diyenilceğiniz şeyler varmıdır ?
    Ben ipsala sınır kapısından arabayla çıkmıştım ama motorla da benzerdir. Yurtdışı geçerli yeşil sigorta denilen sigorta orada kapıda yaptırılabiliyor. free shop'ların o tarafa doğru sigorta acentelerinin küçük yerleri var oralarda yaptırmıştım ama sınırdan geçerken yunan tarafında sormuşlardı, yeşil kağıdı elimde görüp alıp bakmadan tamam geç demişlerdi.

Kasko olayı da şart aslında. Ben o zaman farkında değildim, bu yeşil sigorta sanırım sadece trafik sigortası yerine geçiyor. kaskonuz varsa yaptırdığınız yerle görüşün, az farkla uluslararası geçerli kasko yaptırabilirsiniz. Bir arkadaşım Atina'da otelin park yerinden BMW 1200GS çaldırmıştı, kaskosunu uluslararası yaptırmış, o kadar tatsızlık yaşamasına rağmen Türkiyeye dönünce kaskodan parasını alabilmişti ve denk gelip 10bin km'de yeni bir GS almıştı kaskodan aldığı parayla. Ama kasko olmasına rağmen çok moral bozucu bir olay olmuş, bir de kasko olmasaydı ne olurdu bilemiyorum.

Motosikleti
    R25 (2019)
    -Sigortacından bir Green Kart (Yeşil Kart) Eğer motosikletinde kasko varsa, mevcut poliçeye ek uluslararası kasko. (Kesinlikle tavsiye ederim)
    -10 günlük seyahat sigortası.
    -Bankaya veya direkt sınırdan geçmeden önce gümrükten temin edeceğin yurt dışı çıkış harcı.

Mutlaka alınması/yapılması gerekenler:
    - Kamera
    - Motosiklette usb yoksa, powerbank
    - Mi Mijia tarzı bir bataryalı hava pompası
    - Lastik zırhı denilen kaplama (ben Bundera kullanıyorum)
    - Motosikletin yolculuk öncesi genel kontrolu
    - Lastiklerin balans ayarı
    - Komple ekipman (Kask, bot, mont, pantolon, bellik, göğüs koruma, yazlık/kışlık eldiven, thermal içlik, yağmurluk vs dahil)
    - Çantalar için küçük asma kilit
    - Alabileceğin minimum kıyafet (Gereksiz ağırlıklardan kaçınalım)
    espresso bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)