Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

30 Agustos gezi plani

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Merhabalar,

30 Agustos pazartesi ve haftasonuna birlesince 3 gun tatil, 2 gun de ben izin alsam 5 gun gezeyim diyorum ama nereyi gezeyim?

Aklimdaki fikir Kiyikoy, Igneada, Edirne, Enez, Ucmakdere seklinde gezmekti, Igneada'yi haftasonu yaptik ama kalmak birazda cevresini gezmek icin yine giderim.

Bu bahsettigim yerlerde, suraya git suraya gitme dediginiz yerler var midir? Neler yapilir neler edilir? Cok fazla deniz/kum/gunes meraklisi degilim, gezilecek dogal veya tarihi yerler varsa oralara giderim, muze gezerim.

Bir de, Tripadvisor'dan filan baktim, Edirne otelleri ucuz degil pek, nerede kalinir pansiyon/kucuk otel ?

Rota degistirme fikirlerine de acigim. Seytan diyor "Antik Kentler S02' yi yap ama daha uzun sure lazim onun icin 1 hafta yetmez
    okanbagiscan, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben Foçaya gidiyorum.Bizimki dalış yapacak ben kıyadan yüzerim biraz yada motorla dolaşırım bilemiyorum.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dealim Raodwin 250 - Mondial Superboy 125i
    Merhaba, tam bir saattir yazmaya çalışıyorum. Daha da detaylandırabilir, karış karış anlatabilirim gezeceğiniz yerleri ancak acil olarak elimden bu kadar.
    Cümle, kelime ve yazım hataları oldu ise af edin.
    Öncelikle İğneadaya gittiniz geçen hafta, o yüzden bu hafta kesinlikle öncelikle Kıyıköy.
    Başlangıç noktanızı Çatalca olarak alıyorum. Muhtemelen gitmişsinizdir ama ben yine kendimce bir rota hazırlayayım. Bugün biraz melankolik bir havam var haberiniz olsun. İlk olarak Alaiye Şehitliğine uğrardım, ardından Yalıköy tabiki bir çay/sigara yapılabilir (Zülfü Livaneli'nin Kardeşimin Hikayesi isimli kitabının geçtiği yer ben özellikle bu sebepten giderdim), Yalıköy'den Çilingöz Tabiat Parkına burada da yemeğinizi yiyip doğanın tadını çıkardıktan sonra Kıyıköy'e doğru sürerdim. Çatalca'dan burası yaklaşık 100 kilometre, küçük bir yer ama ben çok seviyorum. Aşıklar tepesine çıkabilirsiniz. Bir kilise vardı burada, bir bekçisi ve yıllardır hep aynı aga olabilir. Giderseniz eğer 2-3 lira bırakın kendisine. Korsan koyu vardı galiba birde buralarda. Akşam üste iki tane soğuk yapar denizin sesi ile uykuya dalınabilir. Uygun fiyata bir yer bulabileceğinizden de eminim.

(Kıyıköy’e gitmeden önce Kastro’da görülebilir)

Kıyıköy’den çıkış yaptıktan sonra mutlaka Vize’ye uğrayın, Vize Kalesi ve camileri (Küçük Ayasofya camii) yarım saatte gezersiniz. Vize ülkemizin cittoslow (sakin şehir) şehirlerinden biridir.Yola devam edersek eğer İğneada sapağını pas geçiyoruz. İğneada sapağının yanlış hatırlamıyorsam 1- 2 km uzaklağın da bir türbe var. Osmanlının ilk zamanlarından sekiz köşeli, Selçuklu mimarisinin kullanıldığı, merakınız var ise böyle şeylere durup görebilir. İnancınıza göre dua okuyabilirsiniz.

(İsterseniz buraya gelmeden Cehennem Şelalelerii de görülebilir.)

Türbeden çıktıktan sonra ilk durağım su şehri olan Kaynarca olurdu. Karnınızın açlığının durumuna göre Güveçte alabalık yiyebilirsiniz. Karnınız aç değil ise çay bahçesinde ayaklarınızı suya sokup çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Kaynarca’dan sonra ki ilk durağımız Kırklareli/ Merkez olur. Kırklareli Merkezde; Atatürk Evini (Selanik’de ki evi ile birebir aynı) , Ali Rıza Efendi Kültür Evini ziyaret eder, tam karşısındaki çay bahçesinde soğuk bir limonata içer, birde orada kolaç yapan teyzeler var onlardan üç tane kolaç alıp yerdim. Ardından Kırklareli merkezde İstasyon caddesinde bir tur atar. İsterseniz birde müze var orayı da gezerdim zaten böylelikle Kırklareli’nin gezilmesi gereken tüm yerlerini gezmiş olurum.

Buradan sonraki durağımız Edirne olur. Edirne hayallerimizin şehri, Selimiye karşılar, Edirne gezi yazılarını okuyun bence 1 gece konaklamalı ve bir tam gün buraya verilmeli. Hatta iki gün bile olabilir. Karaağaç’a, Balkan şehitliğine gitmeyi sakın unutmayın ve Selimiye'yi görmeyi. Sabahtan maneviyatı, akşam olunca da iki tane soğuk yaparsınız.

Ve Keşan, Trakya’nın başkenti gezilecek neresi vardır bilmem, Erikli’ye bir gece uğrayabilirsiniz ya da Gökçetepe kamp alanına gidip, kamp yapabilirsiniz.

Keşan’dan sonra bence gidonu, Tekirdağ’a kırmak yerine Bolayır’a giderdim. Namık Kemal’in doğum yeri ve Rumeli Fatihi Orhan Bey’in oğlu Süleyman Paşa’nın türbesi vardır. Şu ana kadar Trakya topraklarında gezdiğiniz yerlerin tamamını yanlış bilmiyorsam kendisi fethetmiştir.

Buradan sonraki durağımız Şarköy, Mürefte, Uçmakdere ve Tekirdağ, Burada sadece yolculuk yapın ve etrafı izleyin

Tekirdağ ‘da gezilecek yerlerimiz Rocochi Müzesi, Namık Kemal Evi, Etenografya Müzesi. Tekirdağ köftesi, yanına piyaz, peynir tatlısı ve Hayrabolu tatlısını mutlaka yemeyi unutmayın.

Tekirdağ üzerinden de feribot bulabilirsem Marmara adasına geçer, bir gece adada konaklar ve feribotla İstanbul’a dönerdim. (Ada çok sakin bir yer)
    Daha da detaylandırılabilir.

Kısacası;
    1 gece mutlaka Kıyıköy ‘de kalırdım.
    Kıyıköy ‘de kamp alanları geceliği 50 TL, iyi bir araştırma yapılırsa geceliği 100- 150 TL’ye pansiyon apartta bulunabilir.

Edirne’de en az 1 gün
    Edirne hemen girişte ömür kamping alanı var. Fiyatlar hususunda bir bilgim yok.
    Telefon: 0549 456 66 87
    Edirne öğretmenevi – 75 TL idi.
    Edirne Orman Müdürlüğünün misafirhaneleri var. Ulaşabilirseniz bunlar ucuz olabilir.

1 gece gökçetepe tabiat parkı.

Edirne’nin Keşan ilçesi Saros Körfezi’nde bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı, geniş çam ormanları ve tertemiz koylarıyla ziyaretçilerini adeta büyüleyecek bir güzelliğe sahip. Doğaseverlerin keyifli vakit geçirebilecekleri park alanı içerisinde çadır ve karavan kamp alanları, restoran, kafe, duş, WC ve plaj gibi yerlere sahip. Burası dalgıç ve dalış kulüplerinin de sıkça geldiği yerlerden biri. Doğa sporlarına oldukça elverişli bir yer olan Gökçetepe Tabiat Parkı, İstanbul’a da 2,5 saatlik bir sürüş mesafesindedir. Hafta sonu konaklamalı çadır kampları için düşünebileceğiniz ideal yerlerden biri.
    Konumu: Sahil Kenarı
    Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, Wi-Fi, restoran, market, kafe, manav, fırın, plaj, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye, zipline, macera parkı, tırmanma duvarı, çocuk oyun alanları, futbol sahası, paintball, okçuluk, atış eğitimi, mini golf, amfi tiyatro, ip parkuru ve otopark alanı.
    Kamp Ücreti: Kendi çadırıyla gelenler 75 TL, karavan konaklama 100 TL, tente çadır konaklama 200 TL, kıl çadır konaklama 250 TL, bungalov oda konaklama 600 TL/günlük ve araç giriş ücreti 35 TL.
    Telefon: 0506 864 07 28 – 0530 762 99 61 – 0543 373 22 63
    https://www.gokcetepetabiatparki.com/

1 gece Marmara adası.
    Tekirdağ – Marmara adası 70 TL
    Konaklama ada da gerçekten ucuz eğer 30 Ağustosda gitmez iseniz.
    Dönüş Marmara adası – İstanbullu olduğun için muhtemelen Yenikapı olur. İstanbul’a araçlı feribot var mı bilmiyorum.
    İyi geziler. İnşallah gönlünüze göre güzel bir rota çıkartırsınız. Tekerinize taş değmesin.

Motosiklet özgürlüktür.
    espresso, tommygun, gurcanozturk ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Airbnb'den kalma yeri bakabilirsiniz. Ben Kıbrıs planlıyorum bir arkadaşla. Airbnb'den bakıyoruz.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Anadolu tarafı da güzeldir.

https://maps.app.goo.gl/GnfDkYg9CfhjcrjEA

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat Kıyıköy hakikaten güzel yer, deniz manzarası muhteşemdi. Oraya gittiğimde ayıptır söylemesi çok güzel bir balık yemiştim. 5 gün madem vaktin varsa Trakya üzerinden Ege sahillerini gezip Hatay yapsan? hem böylelikle en güney bölgeyi de aradan çıkarmış olurdun.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı block adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, tam bir saattir yazmaya çalışıyorum. Daha da detaylandırabilir, karış karış anlatabilirim gezeceğiniz yerleri ancak acil olarak elimden bu kadar.
    Cümle, kelime ve yazım hataları oldu ise af edin.
    Öncelikle İğneadaya gittiniz geçen hafta, o yüzden bu hafta kesinlikle öncelikle Kıyıköy.
    Başlangıç noktanızı Çatalca olarak alıyorum. Muhtemelen gitmişsinizdir ama ben yine kendimce bir rota hazırlayayım. Bugün biraz melankolik bir havam var haberiniz olsun. İlk olarak Alaiye Şehitliğine uğrardım, ardından Yalıköy tabiki bir çay/sigara yapılabilir (Zülfü Livaneli'nin Kardeşimin Hikayesi isimli kitabının geçtiği yer ben özellikle bu sebepten giderdim), Yalıköy'den Çilingöz Tabiat Parkına burada da yemeğinizi yiyip doğanın tadını çıkardıktan sonra Kıyıköy'e doğru sürerdim. Çatalca'dan burası yaklaşık 100 kilometre, küçük bir yer ama ben çok seviyorum. Aşıklar tepesine çıkabilirsiniz. Bir kilise vardı burada, bir bekçisi ve yıllardır hep aynı aga olabilir. Giderseniz eğer 2-3 lira bırakın kendisine. Korsan koyu vardı galiba birde buralarda. Akşam üste iki tane soğuk yapar denizin sesi ile uykuya dalınabilir. Uygun fiyata bir yer bulabileceğinizden de eminim.

(Kıyıköy’e gitmeden önce Kastro’da görülebilir)

Kıyıköy’den çıkış yaptıktan sonra mutlaka Vize’ye uğrayın, Vize Kalesi ve camileri (Küçük Ayasofya camii) yarım saatte gezersiniz. Vize ülkemizin cittoslow (sakin şehir) şehirlerinden biridir.Yola devam edersek eğer İğneada sapağını pas geçiyoruz. İğneada sapağının yanlış hatırlamıyorsam 1- 2 km uzaklağın da bir türbe var. Osmanlının ilk zamanlarından sekiz köşeli, Selçuklu mimarisinin kullanıldığı, merakınız var ise böyle şeylere durup görebilir. İnancınıza göre dua okuyabilirsiniz.

(İsterseniz buraya gelmeden Cehennem Şelalelerii de görülebilir.)

Türbeden çıktıktan sonra ilk durağım su şehri olan Kaynarca olurdu. Karnınızın açlığının durumuna göre Güveçte alabalık yiyebilirsiniz. Karnınız aç değil ise çay bahçesinde ayaklarınızı suya sokup çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Kaynarca’dan sonra ki ilk durağımız Kırklareli/ Merkez olur. Kırklareli Merkezde; Atatürk Evini (Selanik’de ki evi ile birebir aynı) , Ali Rıza Efendi Kültür Evini ziyaret eder, tam karşısındaki çay bahçesinde soğuk bir limonata içer, birde orada kolaç yapan teyzeler var onlardan üç tane kolaç alıp yerdim. Ardından Kırklareli merkezde İstasyon caddesinde bir tur atar. İsterseniz birde müze var orayı da gezerdim zaten böylelikle Kırklareli’nin gezilmesi gereken tüm yerlerini gezmiş olurum.

Buradan sonraki durağımız Edirne olur. Edirne hayallerimizin şehri, Selimiye karşılar, Edirne gezi yazılarını okuyun bence 1 gece konaklamalı ve bir tam gün buraya verilmeli. Hatta iki gün bile olabilir. Karaağaç’a, Balkan şehitliğine gitmeyi sakın unutmayın ve Selimiye'yi görmeyi. Sabahtan maneviyatı, akşam olunca da iki tane soğuk yaparsınız.

Ve Keşan, Trakya’nın başkenti gezilecek neresi vardır bilmem, Erikli’ye bir gece uğrayabilirsiniz ya da Gökçetepe kamp alanına gidip, kamp yapabilirsiniz.

Keşan’dan sonra bence gidonu, Tekirdağ’a kırmak yerine Bolayır’a giderdim. Namık Kemal’in doğum yeri ve Rumeli Fatihi Orhan Bey’in oğlu Süleyman Paşa’nın türbesi vardır. Şu ana kadar Trakya topraklarında gezdiğiniz yerlerin tamamını yanlış bilmiyorsam kendisi fethetmiştir.

Buradan sonraki durağımız Şarköy, Mürefte, Uçmakdere ve Tekirdağ, Burada sadece yolculuk yapın ve etrafı izleyin

Tekirdağ ‘da gezilecek yerlerimiz Rocochi Müzesi, Namık Kemal Evi, Etenografya Müzesi. Tekirdağ köftesi, yanına piyaz, peynir tatlısı ve Hayrabolu tatlısını mutlaka yemeyi unutmayın.

Tekirdağ üzerinden de feribot bulabilirsem Marmara adasına geçer, bir gece adada konaklar ve feribotla İstanbul’a dönerdim. (Ada çok sakin bir yer)
    Daha da detaylandırılabilir.

Kısacası;
    1 gece mutlaka Kıyıköy ‘de kalırdım.
    Kıyıköy ‘de kamp alanları geceliği 50 TL, iyi bir araştırma yapılırsa geceliği 100- 150 TL’ye pansiyon apartta bulunabilir.

Edirne’de en az 1 gün
    Edirne hemen girişte ömür kamping alanı var. Fiyatlar hususunda bir bilgim yok.
    Telefon: 0549 456 66 87
    Edirne öğretmenevi – 75 TL idi.
    Edirne Orman Müdürlüğünün misafirhaneleri var. Ulaşabilirseniz bunlar ucuz olabilir.

1 gece gökçetepe tabiat parkı.

Edirne’nin Keşan ilçesi Saros Körfezi’nde bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı, geniş çam ormanları ve tertemiz koylarıyla ziyaretçilerini adeta büyüleyecek bir güzelliğe sahip. Doğaseverlerin keyifli vakit geçirebilecekleri park alanı içerisinde çadır ve karavan kamp alanları, restoran, kafe, duş, WC ve plaj gibi yerlere sahip. Burası dalgıç ve dalış kulüplerinin de sıkça geldiği yerlerden biri. Doğa sporlarına oldukça elverişli bir yer olan Gökçetepe Tabiat Parkı, İstanbul’a da 2,5 saatlik bir sürüş mesafesindedir. Hafta sonu konaklamalı çadır kampları için düşünebileceğiniz ideal yerlerden biri.
    Konumu: Sahil Kenarı
    Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, Wi-Fi, restoran, market, kafe, manav, fırın, plaj, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye, zipline, macera parkı, tırmanma duvarı, çocuk oyun alanları, futbol sahası, paintball, okçuluk, atış eğitimi, mini golf, amfi tiyatro, ip parkuru ve otopark alanı.
    Kamp Ücreti: Kendi çadırıyla gelenler 75 TL, karavan konaklama 100 TL, tente çadır konaklama 200 TL, kıl çadır konaklama 250 TL, bungalov oda konaklama 600 TL/günlük ve araç giriş ücreti 35 TL.
    Telefon: 0506 864 07 28 – 0530 762 99 61 – 0543 373 22 63
    https://www.gokcetepetabiatparki.com/

1 gece Marmara adası.
    Tekirdağ – Marmara adası 70 TL
    Konaklama ada da gerçekten ucuz eğer 30 Ağustosda gitmez iseniz.
    Dönüş Marmara adası – İstanbullu olduğun için muhtemelen Yenikapı olur. İstanbul’a araçlı feribot var mı bilmiyorum.
    İyi geziler. İnşallah gönlünüze göre güzel bir rota çıkartırsınız. Tekerinize taş değmesin.

Motosiklet özgürlüktür.
    Hocam oldukca detayli yaziniz icin cok cok tesekkurler. Bu ay yaparim yapamam emin bile degilim ama yazinizi kenara sakliyorum, mutlaka yararlanacagim. Bahsettiginiz yerlerden bazilarina gittim ama tekrar gidilir hic sorun degil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat Kıyıköy hakikaten güzel yer, deniz manzarası muhteşemdi. Oraya gittiğimde ayıptır söylemesi çok güzel bir balık yemiştim. 5 gün madem vaktin varsa Trakya üzerinden Ege sahillerini gezip Hatay yapsan? hem böylelikle en güney bölgeyi de aradan çıkarmış olurdun.
    Kiyikoy'e 10 yil kadar once fotograf cekimleri icin gitmistim, elbette simdi cok degismistir. Muhtemelen Kiyikoy'de kalirim zaten. Hatay'a gidip donmek icin 5 gun yetmez hocam, en azindan istedigim sekilde diyeyim. Turkiye'nin guney ucu konseptli bir geziyi (Konya-Mersin-Adana-Hatay seklinde) seneye ayarlayabilirim sanirim, ramazan ya da kurban bayramini birlestirerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu tarafı da güzeldir.

https://maps.app.goo.gl/GnfDkYg9CfhjcrjEA
    Hocam katkiniz icin tesekkurler, Kefken ile ilgili kotu bir anim var, aslinda onu defetmek icin bile gidilebilir elbette, aslinda cizdiginiz rotaya Safranbolu'yu ekleyebilirdim, cunku son gidisimde ayagimdan dolayi yuruyerek gezememistim.

Tesekkurler.
    tommygun ve Luc bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    @block hocam yazmis, rotaniz saroz olacaksa gokcetepeyi mutlaka ekleyin derim.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Madem o kadar Kıyıköy' ü övdünüz bir de rota paylaşın ustalar Benim gibi acemiler için viraj tecrübesi edinilebilecek yerler çok kıymetli ama yol bilmiyoruz

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem o kadar Kıyıköy' ü övdünüz bir de rota paylaşın ustalar Benim gibi acemiler için viraj tecrübesi edinilebilecek yerler çok kıymetli ama yol bilmiyoruz
    https://bit.ly/3sXDon7

Haritadan cok virajli gorunmuyor o yuzden Igneada onerilebilir. Ozellikle Yenice-Demirkoy arasi.

https://bit.ly/3zkgOaC

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://bit.ly/3sXDon7

Haritadan cok virajli gorunmuyor o yuzden Igneada onerilebilir. Ozellikle Yenice-Demirkoy arasi.

https://bit.ly/3zkgOaC
    Süper oldu benim için teşekkür ederim

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Airbnb'den kalma yeri bakabilirsiniz. Ben Kıbrıs planlıyorum bir arkadaşla. Airbnb'den bakıyoruz.
    Kıbrıs'ta askerim şu an. Zaten bu herkesin gezi planlarını kıskanıp duruyordum bir de üstüne Kıbrıs'a geziye gelmek beni çok yıprattı. Hepinizden tiksiniyorum. Bi tank görürseniz etrafta bilin ki ben kaçırdım.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs'ta askerim şu an. Zaten bu herkesin gezi planlarını kıskanıp duruyordum bir de üstüne Kıbrıs'a geziye gelmek beni çok yıprattı. Hepinizden tiksiniyorum. Bi tank görürseniz etrafta bilin ki ben kaçırdım.
    Tanki Turkiye'ye gecirecek arac bulabilirseniz korkariz da, o olmadan cok dert etmem ben

Kolay gelsin
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanki Turkiye'ye gecirecek arac bulabilirseniz korkariz da, o olmadan cok dert etmem ben

Kolay gelsin
    Türkiye'ye geçen bi aracı yakalarsam tankı falan bırakır atlarım valla. Yanıyor bu ada. Teşekkürler bu arada
    espresso ve okanbagiscan bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Geçmiş olsun. Umarım az kalmıştır da kısa sürede biter askerliğiniz.
    21. yüzyılda hala zorunlu askerlik olması da ayrı dert zaten. Ne işe yarayacaksa.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende 92 de Güzelyurt tarafında yapmıştım askerliği.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Umarım az kalmıştır da kısa sürede biter askerliğiniz.
    21. yüzyılda hala zorunlu askerlik olması da ayrı dert zaten. Ne işe yarayacaksa.
    +1 diyeceğim ama yetersiz kalacak. Atarsa 75. Zaman bi şekilde geçiyor da, er kantinindeyim onun ızdırabı geçmiyor. Hayatımda bu kadar salağı hiç bi arada görmemiştim. Asker deseniz değilim, bakkalım bence. 21. Yüzyılda zorunlu salaklığa maruz bırakılıyorum sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 92'de 1 yaşındaydım baktım da Güzelyurt güzel gözüküyor, en azından yeşil. Ben Lefkoşa'dayım. Havaalanının yakınında çölün ortasında. Neyse ki alaydayım direkt çölün ortasında olanlar da var.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zamanlar askerlik kac seneydi Okan abi, timarli sipahi miydin ?

Hayatımda bu kadar salağı hiç bi arada görmemiştim.
    Bence askerligin tek iyi yani budur, bu kadar salagi ayni yere toplamak buyuk basari, buyuk organizasyon
    Motorumu ve espresso bunu beğendiler.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    +1 diyeceğim ama yetersiz kalacak. Atarsa 75. Zaman bi şekilde geçiyor da, er kantinindeyim onun ızdırabı geçmiyor. Hayatımda bu kadar salağı hiç bi arada görmemiştim. Asker deseniz değilim, bakkalım bence. 21. Yüzyılda zorunlu salaklığa maruz bırakılıyorum sadece.
    Maalesef o salakları askerden sonra da görmeye devam edeceksin. Kimi trafikte, kimi oturduğun yerde, kimi orda, kmi burada sürekli karşına çıkacaklar. Acını paylaşıyorum
    espresso bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Hepinizden tiksiniyorum. Bi tank görürseniz etrafta bilin ki ben kaçırdım.
    O iş bi atlete bakar. Fazla da güvenme.
    gurcanozturk, tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler