Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

10bin km'de sökülen revit eldiven

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce aldığım Revit Cayenne Pro eldivenim durduk yerde sol işaret parmağından söküldü. Yaklaşık 10bin km'dir kullanıyordum. Ufak bir araştırmayla revzilla'daki yorumlara yolum düştü. Aynı problemi yaşayan insanlar var. Ben de garantiden şansımı deneyeyim dedim.

Garanti için aldığım yerle konuştum. Fotoğraf gönderdim. İlgilendiler, onlar da distribütöre yazdılar. 3 hafta geçti cevap yok.

Ben de revit'e direkt yazayım, bari tamir edilebilir mi onu öğreneyim en azından dedim.

Revit'ten gelen cevap eldivenlerin tamir edilemeyeceği yönünde oldu. Doğru olabilir, narin bir kısmından sökülmüş sonuçta. Yalnız beni şaşırtan eldivenlerin ağır kullanıldığını (kullandiğı ifade "very heavily used") söylemeleri oldu. O yüzden garanti kapsamına girmiyormuş.

Konuyla ilgili görüşlerinizi merak ediyorum. Garanti kapsamına sokmayabilir. Bildiğim kadarıyla, elektroniklerde olduğu gibi zorunlu bir garanti yok. Bu sundukları hizmete iyi niyet garantisi diyorlar.

Ancak şuan sıfırı 1800tl olan bir eldivenin sadece 1 yıl / 10bin km dayanması sizce normal mi? Ben şahsen tasarımları çok hoşuma gitmesine rağmen başka marka eldiven bakıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu eldivenlere acayip uyuz oluyorum.Aynısı başıma geldi, hem dainese hem de Revit.
    En iyisi korumalı ama isimsiz ucuz eldivenler almak sanırım.1800 TL ha vay anasını..benim eldivenlerin son halini bir fotograflasam kahkahalarla gulersiniz.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İyi niyet garantisi nedir? Aldığım Alpinestars'ın kitapçığında alındıktan sonra 2 yıl garantisi olduğu yazıyor.

İyi niyet garantisi şudur, 10 yaşında bir cbf'iniz vardır. Km düşüktür, iyi bakılmış bir motosiklettir, hala yetkili servise götürüyorsunuzdur. Bozulmayacak bir parçası durduk yere bozulur. Garantisi 8 yıl önce bitmesine rağmen Honda, bu parça ömürlük parçaydı, bozulduğu için özür dileriz biz size bedava değişimini sağlayacağız der, bu iyi niyet garantisidir.

2000 km'de, 1 yaşında motosiklet bloktan yağ damlatıyorsa ve bunun ücretsiz değişimini marka yapıyorsa bu da garantidir. Yapmıyorsa da tüketici mahkemesi yoludur, %90 kazanırsınız.

Faturası duruyorsa aynı sorunu yaşayanların da olduğu bir dosya oluşturup tüketici hakem heyetine gidin, mahkemeden daha kısa sürüyor bu, düşük ücretlerle bunlar ilgileniyor. Rev'it değiştiremiyorsa, yurt dışındaki 1000 liralık eldivenleri 2000 liraya satan distribütörler getirdikleri malın arkasında dursun. Kendileri değiştirsinler.

Basit açılma vs. derlerse de kaza gibi durumlarda açılmaması için özel iplikler, tekniklerle dikildiklerini anlatın, tamiri mümkün olan bir olay ama bir yıllık, en iyi markalardan birinin eldiveninin bu hale gelmesi hiç mantıklı değil. Birisi bu şekilde açılan Knox Handroid'i değiştirmişti.

Very heavily used kısmına bir şey söylerdim ama şimdi Rev'it Avrupa direktörü ile davalık olmayalım. Büyük firmasın, özür dileyip yeni ürün göndermek hatta yanında buff, balaklava falan hediye göndermek yerine şu yaptıkları kelime oyunları bitiriyor beni. Senden daha iyi performansı 500 liraya veren dolusuyla AliExpress ürünü var, senden alıyorsak marka ismin, güvenilirliğin var diye alıyoruz, ne diye kıvırıyorsun sorun yaşandığında.
    espresso ve Kinky Kylie bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alpinestars, Revit biraz şişirilmiş geliyor artık bana. Zamanında Alpinestars'ın eldivenleri vardı. Sezonu bitirmeden avuç içindeki deri inceldi. Parmakların olduğu kenarlar açıldı.

5 yaşında Difi eldiven var. 2 kere asfaltın tadına baktı. Deri de incelmeymiş, sökülmeymiş gibi deformasyonların hiç biri yok. 4 yaşında da Held eldiven var o da aynı şekilde. Transit ile olan kazada ellerimi çok iyi korudu. Eldivende sökülme falan gibi deformasyon yok. El üstündeki plastik koruyucular da çizikler oluştu o kadar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [IMG][/IMG]

Eldivenin krali,sahi,padişahı.Bering

7 yıl,min 100.000 KM gordugunuz gibi hala iş goruyor bunun yerine dainese revit olsaydı en az 3 defa daha almam gerekirdi
    tommygun bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende konuyu okurken Revit yenisini yolladı diye devam edecek sandım.Öyle olmadı ama.

Motosikleti
    Diğer fotoğrafları da gönderdikten sonra farklı bir cevap aldım. Garantiye girebilir ama görmemiz lazım dediler. Distribütöre ulaşmaya çalışacağım artık.

Aynı problemi yaşayan başkaları da olduğu için ben hiç uzatmazlar diye ümit ediyordum ama öyle olmadı. Mesela revzilla'da yorumlarda çıkan ilk fotoğraf:

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce aldığım Revit Cayenne Pro eldivenim durduk yerde sol işaret parmağından söküldü. Yaklaşık 10bin km'dir kullanıyordum. Ufak bir araştırmayla revzilla'daki yorumlara yolum düştü. Aynı problemi yaşayan insanlar var. Ben de garantiden şansımı deneyeyim dedim.

https://i.hizliresim.com/3a0ipun.jpg

Garanti için aldığım yerle konuştum. Fotoğraf gönderdim. İlgilendiler, onlar da distribütöre yazdılar. 3 hafta geçti cevap yok.

Ben de revit'e direkt yazayım, bari tamir edilebilir mi onu öğreneyim en azından dedim.

Revit'ten gelen cevap eldivenlerin tamir edilemeyeceği yönünde oldu. Doğru olabilir, narin bir kısmından sökülmüş sonuçta. Yalnız beni şaşırtan eldivenlerin ağır kullanıldığını (kullandiğı ifade "very heavily used") söylemeleri oldu. O yüzden garanti kapsamına girmiyormuş.

https://i.hizliresim.com/gt1dycw.jpg

https://i.hizliresim.com/ekob9jm.jpg

Konuyla ilgili görüşlerinizi merak ediyorum. Garanti kapsamına sokmayabilir. Bildiğim kadarıyla, elektroniklerde olduğu gibi zorunlu bir garanti yok. Bu sundukları hizmete iyi niyet garantisi diyorlar.

Ancak şuan sıfırı 1800tl olan bir eldivenin sadece 1 yıl / 10bin km dayanması sizce normal mi? Ben şahsen tasarımları çok hoşuma gitmesine rağmen başka marka eldiven bakıyorum.
    Bir sene içeriisnde bu kadar hasar alması ve şeklinin bozulması normal görünmüyor. Uzun yıllardır Rev'it! kullanırım. En az 4 ya da 5 sene giyiyor olman lazım bu modelde olan eldivenleri. (Bir farklı modeli vardı bende, 2015-2020 arası kullandım) Garanti kapsamında değerlendirilebilir, fatura vs duruyorsa başvurmakta fayda var garanti için.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbuldaysanız Anadolu yakasında tamir ettirebileceğiniz bir yer bilgisi verebilirim. Benim Held yazlık deri eldivenlerimin sürekli sol işaret parmağı ve orta parmak içleri deliniyor, sürekli yama yaptırıyorum dışarıdan ama gene deliniyor. Artık yaptırmaktan usandım da tekstil eldiven aldım, yırtılırsa çöpe atacağım.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldaysanız Anadolu yakasında tamir ettirebileceğiniz bir yer bilgisi verebilirim. Benim Held yazlık deri eldivenlerimin sürekli sol işaret parmağı ve orta parmak içleri deliniyor, sürekli yama yaptırıyorum dışarıdan ama gene deliniyor. Artık yaptırmaktan usandım da tekstil eldiven aldım, yırtılırsa çöpe atacağım.
    Paylaşırsanız sevinirim. Garantiden zorlayacağım ama yapılmazsa tamir ettirmeyi denerim artık.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Paylaşırsanız sevinirim. Garantiden zorlayacağım ama yapılmazsa tamir ettirmeyi denerim artık.
    Hocam garanti talebiniz reddelilirse reddedildiğine dair imzalı, kaşeli bir kağıt alın. En yakın tüketici hakem heyetine bir uğrayın. İlçedekiler 7000, İldekiler 12000, Tüketici mahkemeleri fiyat sınırı olmadan bakabiliyor, ilçenizdeki sizin işinizi görür. En fazla yarım saatinizi alır. Yüksek ihtimalle kazanırsınız. Şu anki fiyatı ya da ikame ürün verilir aynı üründen yoksa ellerinde. Sürecin devam ettiği ara istediğiniz gibi eldivene yama yaptırtıp kullanabilirsiniz.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bende kaliteli marka olsun sağlam dır mantığı ile hareket ettim, marka ismi vermeyeyim ,1 aldım yırtıldı ,2 aldım söküldü, 3 aldım parçalandı sonunda orta kalite bilinen mallara yöneldim ama benim aldığım yer tanıdık soruyorum hangi ürün nasıl, o da kullanım durumuna göre şikayet durumuna göre ,malı satıyor, sonuçta ya daha uzun süre kullandım yada aynı sürelerde aynı sorunlar oldu
    bazı ürünler ucuz yada marka değil diye kötü olacağı anlamını taşımıyor, bunun tam tersi de geçerli ,marka ve pahalı diye ürün sağlam olmayabiliyor bizzat son 5.7 senedir canlı örneğiyim
    bir ara çanta meselesinde de benzer meseleler oldu ,düşük cc ler için ,düşersin hemen kırılır ,3.5 ayda parçalanır denilen Maxem yerli çanta ,üst kapak plastik tutacakları hariç, 5 senedir sorunsuz çalışıyor, hem de eski motorumda içinde 5 kilo yük ile 1 defa düşmüştüm ,garanti kolay kolay olmaz zaten

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hani eğer işinizi garantiden halledemezseniz, Kadıköy Altıyol'da Emek Deri'ye gidip destek alabilirsiniz. Hasanpaşadaki bir çok motosiklet mağazasına deri tadilatı konusunda destek oluyorlar. Ben en son deri eldivenin sol işaret parmağı deri yamasına 30 TL falan ödemiştim 3-4 ay önce. Google'da "Emek deri Kadıköy" diye arattığınızda tam adres ve tel bilgisi çıkar.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Benimki de 10.000 km yapmamıştır ama yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. İstanbul trafiğinde dur/kalk yapa yapa 10.000 km yapmasan da zaman olarak çok kullanıyorsun. Benimki de paramparça yani. Yakında FCMoto sitesinden, indirimli bir Revit sipariş etmeyi planlıyorum ama FCMoto'dan sipariş etmeye değer mi değmez mi düşünüyorum.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    eskı revıt eldıvenımı 5 yıl 80,000 küsür km kullandım hedıye ettım sıkıldım dıye ama yenı eldıvenler de kesınlıkle kalıte yok çin malı almak daha mantıklı

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Herhangi bir ayakkabı - çanta tamircisi çok ucuza diker onları. Acaba elinize küçük geliyor olmasın ?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir ayakkabı - çanta tamircisi çok ucuza diker onları. Acaba elinize küçük geliyor olmasın ?
    Benim de Richa deri eldivenim dikiş yerlerinden söküldü. Ayakkabıcıya gittim, terzi yapar dedi, karşısındaki terziye gittim, "karşımda ayakkabıcı var ona git" dedi. Dedim zaten o göndermişti.

Bir de şirinevler'de sele tamiri yapan bir yer var. Ona da gitmiştim. O da baktı baktı "abi yapmam demek istemiyorum ama ayakkabıcıya veya terziye ver bunu" dedi. Kimse bir iş yapmak istemedi. Sonra araya pandemi girdi hepsinin zaten işi allak bullak oldu.

Çok para vermemek lazım işte. O da bozuluyor, öbürü de yırtılıyor. Aynı. "Ya olur mu öyle şey, sen nası buna dandik dersin, bu işte şans faktörüde var,vovovovov. Hav hav"

Bu tip sarf malzemelerinde belli standartta en ucuzu almak akıllıca olanı. Deri eldiven kullanmak lazım. Evet. En ucuz deri hangisiyse ondan alınmalı.

Fosforlu yelek giyerim hep. Kask gibi, eldiven gibi bir güvenlik ekipmanıdır. İş elbisecisinden 30-40 liraya alıyorum. 1 yıl giyip atıyorum. Kuzenim meşhır markanınkisini almış. 120 TL Yani

Kulak tıkacı ilanı gördüm. Meşhur bir mont-eldiven markasının. Adam ikinci eli 80 liraya satıyor. Dedim interkom bağlantısı var mı? Yok sadece tıkaç. Yine iş elbiseleri satan yerden 5 (beş) liraya çok benzerini aldım. Sessizlik sağlıyor, rahatsız etmiyor. Daha ne beklentim var ki?

Son olarak şöyle bir gerçek de var ki, markalar aynı modelin kalitelilerini başka ülkelere, kalitesizlerini diğer ülkelere yolluyor. Dubai'den telefon almıştık. Siemens marka. Made in Germany. Aynı marka-model hatta aynı renk telefonu buradan da aldık. Made in China. Samimi söylüyorum Çin malı olanın kenarlardan boyası falan döküldü-soyuldu. Bu da net.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu tip tamir işlerindeki sıkıntı şu : Adam 3 kuruşluk iş için 20 lira istese sana çok gelir, para almasa ona yazık, tandık da değilsin ki nazın geçsin, o yüzden sallıyorlar. Çözümü basit : Hep aynı esnafla muhatap olmak. O zaman biraz naz geçiyor.
    espresso bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Hocam bağışlayın ama 1 yıl zaten iyi bir kullanım süresi değil mi? Böyle şeyler olması normal degil mi?

Motosikleti
    Küçük geldiğini düşünmüyorum, parmak uçlarımda boşluk bile var. Avuç kısmı belki dar, ama oralardan sıkıntı yaşamadım zaten.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip sarf malzemelerinde belli standartta en ucuzu almak akıllıca olanı. Deri eldiven kullanmak lazım. Evet. En ucuz deri hangisiyse ondan alınmalı.
    Bu maalesef ekipmanlarımı alırken bilmediğim bir şeydi. Alırken paramın yettiğini aldım. Ama şimdi bakıyorum bot da eskimeye başladı. Pantolon 1 yıl daha gider mi belli değil. Bütçeyi çok zorlamamak, ilerisini de düşünmek gerekiyor.

Bu tip tamir işlerindeki sıkıntı şu : Adam 3 kuruşluk iş için 20 lira istese sana çok gelir, para almasa ona yazık, tandık da değilsin ki nazın geçsin, o yüzden sallıyorlar. Çözümü basit : Hep aynı esnafla muhatap olmak. O zaman biraz naz geçiyor.
    Ustaların para isteme konusunda tedirginliği var. Ustalar da ucuz söyleyip, ucuz işçilik yapıyorlar. Sonuçta motosiklet ekipman piyasası da küçük bir piyasa bizim ülkemizde, haliyle işi bu olan tecrübeli terziler/ustalar yok. Çok para isteyenin de daha iyi iş çıkaracağı şüpheli.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bağışlayın ama 1 yıl zaten iyi bir kullanım süresi değil mi? Böyle şeyler olması normal degil mi?
    Estağfurullah, ben de fikirleriniz almak için konuyu açtım. Eldivenlerin durumuna bakınca ben en az 20bin/2 yıl dayanmalarını beklerdim. Biraz araştırdığımda, genelde bir eldivenden 20bin km ömür beklendiği yönünde. Zaten yukarıda belirttiğim şekilde bu eldivende bu sorunu yaşayan başkaları da var. Belli ki zayıf bir noktası. Almadan önce iyi araştırmak lazım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)