Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

10bin km'de sökülen revit eldiven

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ne heavy use'u ya bildiğin dikişlerden salmış :(

Tamir ettirirken dikkat edin, nasıl bir iplikle nasıl dikiş yapıldığı önemli bir nokta. Elviden değil ama Revit montta ben de biraz dayanıklılık sorunu gördüm. 4 yıl oldu hala giyiyorumama velcroları falan biraz erkenden salmıştı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eldiven : 1800 TL
    kullanım süresi(ortalama) : 24 Ay

1800 / 24 = 75 TL

Bu konu "eldivenin her ay 75 tl yemesi" olarak ayri bir başlık altında ele alınmalı,tartışılmalı.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Orijinal Alpinestar SMX Air Carbon 2 eldivenlerim bir sene içinde haşat olmuştu. $80'lik eldiven. Daha da kötüsü, materyal kendini bırakmıştı. Dikişler sağlam, ama delikler var... Hakiki üst deri kullanmamışlar.

Onun yanında Dainese Druid uzun eldivenlerim ($185) hala sapasağlam. Profesyonelin bir alt seviyesi. Acaip rahat ve güvenli.

Eğer sadece dikiş attıysa, bir kunduracı bulursanız gidip diktirebilirsiniz. Özel deri dikiş makinaları var. İplikleri de sağlamdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Yıllar önce ilk aldığım Icon yazlık eldiven ($35) de gayet sağlam çıkmıştı, daha ucuz olmasına rağmen. Avuç içi çift kat keçi derisiydi. 80km hızla düşünce hasar aldı sağ eldiven, ama korudu.

Demek ki iyice araştırıp almak lazım.

Markasiz ya da taklit eldiven tavsiye etmem. Hakiki üst deri kullanmazlar. Üretim kalitesi daha da kötüdür. Gerektiğinde işini yapmama ihtimali az değil. İncelemeleri iyi okuyup, araştırıp, öyle almak lazım. Dayanıklılık açısından sadece markaya güvenmek mümkün değil belli ki.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2015 yılında spidi aldım 6 tane yaz sezonu geçirdi yarı deri yarı tekstil daha ilk günkü gibi ve sürekli arazi sürüşü yaptığım halde çeşme görünce tozu gitsin diye yıkıyorum yolda tekrar kuruyor sıfırı olsa bi takım daha alırım aynı zaman da spidi nin kışlık eldiven de var aynı şekilde oda öyle eldiven düşünenlere tavsiye ederim

YAZLIK ELDİVENİM BUNUN ESKİ MODELİ

https://www.drdmotorbikes.com/spidi-...l-eldiven-1908

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eldiven maalesef biraz şans işi, aliexpresste 200tlye alıp yıllarca kullanan da var, daineseden 2,500 verip kendi kendine dikişi patlayan da var.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Arkadaşlar eldiven tamirden geldi. Malzeme eklenmeden orjinal dikişin 2 ila 3 mm içerisinden yeniden dikiş atılmış. Normalde bana hafif bol gelmesine rağmen, işlem yapılan parmak şimdi biraz sıkı duruyor, boğumdan baskı yapıyor. Deneyince tekrar yorum yapacağım.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu dandik eldiven 1800 tl? vay be.. aliexpressten alın çok daha kaliteli ucuz eldivenler var.

Peki bu ''vexo'' markası motorsiklet camiasındaki itibarı nedir ? KAliteli midir f\p ürün müdür ben anlayamadım ama

alpine star = adidas

vexo = ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eldiven tamirden geldi. Malzeme eklenmeden orjinal dikişin 2 ila 3 mm içerisinden yeniden dikiş atılmış. Normalde bana hafif bol gelmesine rağmen, işlem yapılan parmak şimdi biraz sıkı duruyor, boğumdan baskı yapıyor. Deneyince tekrar yorum yapacağım.

https://i.hizliresim.com/nbg79e1.jpg
    Hayirli olsun. Eger kan dolasimini etkileyecek kadar rahatsiz etmiyorsa bir sure kullanin bence. Hakiki deri kullandikca salip kaliba uyum saglar genelde.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu ''vexo'' markası motorsiklet camiasındaki itibarı nedir ? KAliteli midir f\p ürün müdür ben anlayamadım ama

alpine star = adidas

vexo = ?
    Vexo f/p ürünüdür, uygun fiyatlı bir markadır. Gerçi Vexo King kışlık eldiven ile çok memnunken Goretex membranlı deri bir eldiven alınca "oha hissiyata bak" diye şaşırmıştım. Vexo, bulgur pilavı gibi, Kinetix gibi.
    miDgas bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/nbg79e1.jpg
    Vazelin sürüp bekletin hocam bir gün. Ertesi gün parmağınıza biraz kumaş sarıp kalınlaştırır eldivene 1 2 saat tahammül edebilirseniz açacaktır.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

alpine star = adidas

vexo = ?
    Bence karşılığı kinetix. F/p eldivenleri var.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eldivenlerde parmaklar tam olarak uçlara denk gelmemeli hafif bir boşluk olmalı diye biliyorum. Bunun için elime tam oturan bedenin bir büyüğünü tercih ediyorum. Ne zaman elime tam oturan eldiven alsam aynısı benim de başıma geliyor. Bir beden büyüğünü almak elivenin fazla esnemesinin önüne geçer ve uzun ömürlü olmasını sağlar diye düşünüyorum.

Elime tam oturan Venom uzun eldiven çok kullanmamama rağmen parmaktan patladı. Knox Handroid'lerim bir beden büyük ve patlama belirtisi ya da incelme yok.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vazelin sürüp bekletin hocam bir gün. Ertesi gün parmağınıza biraz kumaş sarıp kalınlaştırır eldivene 1 2 saat tahammül edebilirseniz açacaktır.
    Eldiveni zaten 1 yıl kullandığım için gayet açılmış durumda aslında. Böyle bir işlem yapsam daha da açılır mı bilemiyorum. Belki denemem lazım.

Eldiveni biraz önce motorda denedim. 1 saat kadar trafikte kullandım. Çok hafif bir baskı dışında rahatsız etmiyor. Yani kullanılmayacak gibi olsa tekrar geri gönderirdim ama o aşamada değil. Endişem daha çok şimdi diğer taraftan atması.

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldivenlerde parmaklar tam olarak uçlara denk gelmemeli hafif bir boşluk olmalı diye biliyorum. Bunun için elime tam oturan bedenin bir büyüğünü tercih ediyorum. Ne zaman elime tam oturan eldiven alsam aynısı benim de başıma geliyor. Bir beden büyüğünü almak elivenin fazla esnemesinin önüne geçer ve uzun ömürlü olmasını sağlar diye düşünüyorum.

Elime tam oturan Venom uzun eldiven çok kullanmamama rağmen parmaktan patladı. Knox Handroid'lerim bir beden büyük ve patlama belirtisi ya da incelme yok.
    Bu eldivenler benim elime zaten yarım beden büyük. Bahsettiğiniz gibi parmak uçlarında en az yarım cm boşluk var. Elime sıkı gelmiyordu kesinlikle.

Şimdi özetle tekrar Revit alır mıyım, önerir miyim? Hayır diyebilsem keşke. Ama maalesef -bence- piyasada böyle güzel eldiven yapan çok fazla marka yok. Olanların da ya modelleri ya da bedeni memlekete gelmiyor, bulamıyoruz. Çin malına şahsen güvenemiyorum. Zaten şimdiye kadar kullandığım 2 çin malı eldiven de 1-2bin km kullanımla dağılmaya başlamıştı. Hani bu eldiven beklediğim gibi 20bin km'yi kurtarsaydı fiyatına değiyor diyebilirdim. Ama şu haliyle diyemiyorum. Revit gak guk etmeden eldiveni hemen değiştirseydi o zaman yine hiç tereddüt etmeden gidin alın diyebilirim. Öyle de olmadı. Tamir edilemez demelerine rağmen eldiveni tamir edip geri yolladılar. Kısaca alınır ama belki bu model ilk tercihiniz olmasın derim.

Bu arada bunu beklerken Knox Urbane Pro aldım. Korumalarından dolayı onu tercih ettim. Ele oturması, hissiyatı çok iyi. Ama sağlamlık olarak bunun kadar dayanabilirse ne ala. Onu da göreceğiz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)