Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2021 Nc750x dct ne kadar farklı olabilir?testler abartılıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel objektif bir test olmuş işte gerçek test bu,diğer 2021 Nc testleri tamamen reklam amaçlı abartı övgülerle dolu
    Hocam "kolocan" kanalinin honda ile sponsorluk anlasmasi oldugunu dusunuyorum. cunku selef nc yi, yenisi ile degistirmek bence şımarıkliktan baska birsey degil. Ha cok paran vardir, aradaki fiyat farkindan ziyade degisiklikleri onemsiyorsundur o zaman degistirirsin.

Ama zaten cok parasi olan, teknolojik ozelliklere onem veren gidip nc almiyor ki?

Birde kolacan arkadasin konusu acilmisken belirteyim. İlk youtuber oldugundan itibaren "garibanin dostu, halkin adami ve durust" kanalindan yürüdü gitti. Ama gecen gördüm voltanin bir modelini teste almis, övüyor da övüyor.

potopixel volta skandalinin uzerine yapiyor bunu birde. Videonun altina insanlar "abi saol cok begendim, alicam bunu" tarzi yorumlar yapmis.

Dayanamadim msj attim, bu markanin insanlarin canina mal olabilecek buyuklukte hatalar yaptigini ve onlara destek olmadigini soyledim. O markanin reklamini yaparak onlara destek oldugunu soyledim. eveledi geveledi.

velhasil motopiksel neyse kolacan odur. soylediklerini onemsemeyin, videolarini da izlemeyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam "kolocan" kanalinin honda ile sponsorluk anlasmasi oldugunu dusunuyorum. cunku selef nc yi, yenisi ile degistirmek bence şımarıkliktan baska birsey degil. Ha cok paran vardir, aradaki fiyat farkindan ziyade degisiklikleri onemsiyorsundur o zaman degistirirsin.

Ama zaten cok parasi olan, teknolojik ozelliklere onem veren gidip nc almiyor ki?

Birde kolacan arkadasin konusu acilmisken belirteyim. İlk youtuber oldugundan itibaren "garibanin dostu, halkin adami ve durust" kanalindan yürüdü gitti. Ama gecen gördüm voltanin bir modelini teste almis, övüyor da övüyor.

potopixel volta skandalinin uzerine yapiyor bunu birde. Videonun altina insanlar "abi saol cok begendim, alicam bunu" tarzi yorumlar yapmis.

Dayanamadim msj attim, bu markanin insanlarin canina mal olabilecek buyuklukte hatalar yaptigini ve onlara destek olmadigini soyledim. O markanin reklamini yaparak onlara destek oldugunu soyledim. eveledi geveledi.

velhasil motopiksel neyse kolacan odur. soylediklerini onemsemeyin, videolarini da izlemeyin.
    evet çok haklısınız.ikinci testteki esmer arkadaş çok daha objektif bir test gerçekleştirmiş bugüne kadarki beğendiğim tek test oldu.bende tamamen size katılıyorum değiştirmeye değecek bir değişiklik o fiyat farkına değecek bir değişiklik göremedim ama o kadar abartı anlatılıyorki çoğunda şaşırıyor insan.bu motoru 800 cc yapsalardı o zaman bambaşka olurduve almaya değerdi.şimdi eldekini sattırıpta alınacak derecede değişmedi.belki 2 sene sonra güncellenir o zaman olabilir.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Barkın Bey' in ( Ruhu Şad olsun ) ardından kalite yerlere düşmüştü. Bknz. Lotopixel,Cart Curt motoVlog, vb.

Ama ardından 100 Oktan ( Alişan Fian ), Motorcu Muhabbeti ve Deneme Tahtası gibi zamanında el verdiği yetenekli adamların sorumluluk alıp güzel işler yapması bizi yeniden umutlandırdı. Youtube' da motosiklet tarafı boş kalmadı. Çok izlenen ve çok takip edilen her iş kaliteli değil. Her hafta '' nineme nasıl pandik attım '' diye video yükleyin. Ama her hafta düzenli yükleyin. Saçmalığın bile bir istikrarı olduğu için izleniyor.

Zaten gerçek kullanıcıların ve motosiklet kültürü olan adamların kötü işe tahammülü yok. Takip etmiyorlar.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yalnız Alişan da son zamanlarda biraz Honda'nın tanıtım tarafına kaymış gibi geliyor bana: Forza 750, yeni NC, X-ADV incelemelerini seyredin mesela, içerik verilen bilgiler görsellik diksiyon falan 10 numara 5 yıldız orada sorun yok ancak sanki olması gerekenden "bir tık fazla" övüyor. Şimdi başkası yapsa sıkıntı değil de Alişan yapınca o kadar güzel yapıyor ki çıkıp motoru alasım geliyor, çok sakat!
    blueway2, oialdemir ve YasinC bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız Alişan da son zamanlarda biraz Honda'nın tanıtım tarafına kaymış gibi geliyor bana: Forza 750, yeni NC, X-ADV incelemelerini seyredin mesela, içerik verilen bilgiler görsellik diksiyon falan 10 numara 5 yıldız orada sorun yok ancak sanki olması gerekenden "bir tık fazla" övüyor. Şimdi başkası yapsa sıkıntı değil de Alişan yapınca o kadar güzel yapıyor ki çıkıp motoru alasım geliyor, çok sakat!
    Tamamen ayni fikirdeyim, isin sonunda kredi cekip gidip X-ADV sahibi olmak var Alisan yuzunden

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen ayni fikirdeyim, isin sonunda kredi cekip gidip X-ADV sahibi olmak var Alisan yuzunden
    Belki ileride bir markanın satış direktörü olarak görürüz kendisini (Fena fikir değil hani, motosikletten anlayan fazla satış direktörü olduğunu zannetmiyorum...)
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Hiç biride çıkıp bakım periyodundan 6000 km yada 6 aydan bahsetmiyor,bakım ücretlerinden bahsetmiyor,Parça fiyatları ve tedarik sürelerinden bahsetmiyor,olumsuz hiçbişey demiyorlar

Motosikleti
    XMAX 250
    Bu konuların hepsi dolaylı yoldan ekonomik problemler. Anlatıcı bundan bağımsız denediği için çok bahsetmiyor. Yoksa eminim onlarda bu durumdan çok rahatsız. Zamlar vergiler fiyatlar ile ilgili çektikleri ayrı bölümler bile var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Namızsız beni de etkiliyor. Hiç tarzım değil Forza 750 aldıracak bize anasını satayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Belki ileride bir markanın satış direktörü olarak görürüz kendisini (Fena fikir değil hani, motosikletten anlayan fazla satış direktörü olduğunu zannetmiyorum...)
    İsim vermeyelim. Bazı markaların satış direktörü motosiklete binmeyi bilmiyor.
    Cyan bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Konuyla doğrudan pek ilgisi yok belki ama içimden geldi söyleyeyim;

"Altındaki motosikletin çokta önemi yok. Senin onunla ne yaşadığın önemli."
    blueway2 ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Lafı geçtiği için değinesim geldi, youtube'daki kitleyi çözemediğim için video altı yorumlardaki övgülerin kimlerden geldiğini çözemiyorum.

Aranızda düzenli olarak Motopixel izleyen ve söylediklerini ciddiye alan / beğenen var mı?

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla doğrudan pek ilgisi yok belki ama içimden geldi söyleyeyim;

"Altındaki motosikletin çokta önemi yok. Senin onunla ne yaşadığın önemli."
    çok doğru ve güzel yorumlamışsınız,teşekkür ederim yüreğinize sağlık.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lafı geçtiği için değinesim geldi, youtube'daki kitleyi çözemediğim için video altı yorumlardaki övgülerin kimlerden geldiğini çözemiyorum.

Aranızda düzenli olarak Motopixel izleyen ve söylediklerini ciddiye alan / beğenen var mı?
    Hocam bu forumda izleyen ve ciddiye alan adam olduğunu düşünmüyorum. Çok nadirdir. Zaten adam televizyoncu. Ruhsuz ruhsuz ve bozuk bir diksiyonla yalan yanlış bir şeyler anlatıyor. Bu işin önemli tarafı teknik özellikleri sıralamak değil. Videoları ve çekim yaptığı ekipmanlar güzel. Ama bana göre çok kötü bir anlatıcı.

Ayrıcı test ettiği büyük makinelere çok hakim değil. Muhtemelen hiç CSS ( California Superbike School ) almamış. Yeteri kadar piste çıkmamış. Arazi için de eğitim almamış sanıyorum. Bu tarz adamların motosikletler hakkında söyledikleri şeyler bana göre havada kalıyor. O limitlerde hiç sürmemiş bir adam MT10 hakkında ne söylebilir ki ?

Ben boş yolda tapa gaz giden adamı değil. Aynı virajı bende daha hızlı ve güvenli dönebilen adamı dinlerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tork açısından olmasada, beygir farketmiş.

2020 Honda NC750X DCT - Beygir / Tork Eğrisi

2021 Honda NC750X DCT - Beygir / Tork Eğrisi

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/h5bnm18.jpg

https://i.hizliresim.com/mym5xrc.jpg
    Çok Abartılacak kadar bir fark gözükmüyor sizcede öyle değilmi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tabi ki abartılacak bir fark yok hocam, 4 beygirlik bir farkı 150cc bir motorda farkedersiniz elbet; Cbf 150 11hp & Hunk 150 15hp. Hunk %30 daha güçlü.

Ama 2020 Nc-750 ile 2021 Nc-750 arasında %7 gibi bir güç farkı var. Yani o 4hp farkı ancak pist gibi yerlerde, motoru limitlerinde kullanırsanız farkedersiniz diye düşünüyorum.

Güle güle kullanınız
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/h5bnm18.jpg

https://i.hizliresim.com/mym5xrc.jpg
    Aslında grafikler çok ilginç.
    2021'de hem kesiciyi hem de max güç bandını 500 RPM yukarı almışlar. Daha yüksek devir çevirerek spor hissiyatı vermek istemişler sanki.
    Aynı RPM'de güç 2-3 beygir azalmış.
    Commuter motorda neden böyle bir şey amaçlamışlar bilemedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında grafikler çok ilginç.
    2021'de hem kesiciyi hem de max güç bandını 500 RPM yukarı almışlar. Daha yüksek devir çevirerek spor hissiyatı vermek istemişler sanki.
    Aynı RPM'de güç 2-3 beygir azalmış.
    Commuter motorda neden böyle bir şey amaçlamışlar bilemedim.
    Hangi devirde azalmis ? Ben azalan bir beygir göremedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Gecmis olsun hacir...senin motor para etmez artik

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

BEN ALMIYORUM VW BEĞENMİYORUM SADECE ADAM HOBİSİNİ İŞE ÇEVİRMİŞ VE NASIL EKMEK PARASI KAZANIRSA O YÖNDE İLERLİYOR ''SU GİBİ BARDAĞIN ŞEKLİNİ ALIYOR''

BİR VİDEOSUNDADA TRK502 YDİ SANIRIM TAM HATIRLAMIYORUM AMA ÇOK ŞAŞIRTICI BİR ŞEKİLDE EKSİN YÖNLERİNDEN FAZLASIYLA BAHSETTİ Kİ BUNUN NEDENİDE

BENELLİDE İNCELEME İÇİN MOTOR TALEP EDİP ADAM TAMAM DEYİP MOTOR YOLLAMAMIŞLAR BUDA ONLARA BİLENMİŞ MOTORU SÜREKLİ KÖTÜLÜYORDU

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi devirde azalmis ? Ben azalan bir beygir göremedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Gecmis olsun hacir...senin motor para etmez artik
    Sence ben ruhsuzmuyum,arkadaşlarım çevrem çok sever aslında beni,biri tracer alaydın diyor biri africa biri yeni kasa ,hep eleştiri hep kötüleme

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sence ben ruhsuzmuyum,arkadaşlarım çevrem çok sever aslında beni,biri tracer alaydın diyor biri africa biri yeni kasa ,hep eleştiri hep kötüleme
    Sen boşver arkadaşlarını, çevreni. En iyi motosiklet, sahip olduğun motosiklettir. Tracer alsan "şunu niye almadın?", AT alsan "bunu niye almadın?" diye soracaklardır. Sonu yok bu işin.
    blueway2, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)