Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rs200 aldım, ayrıca iddiayı kaybettiniz. (ve yeni motor alacaklar için kasko hk.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Şöyle bir konu açmıştım motor almadan önce: http://www.motosiklet.net/forum/moto...lamiyorum.html
    (Üzgünüm, kaskoyu yaptırmadan çıkacaksın diyen kişi iddayı kaybetti motosiklet kasko fiyatları her ne kadar uçuk olsa da yine de nasılsa pahalı demeyin, fiyat alın)

Temmuz ayı gibi motoru aldım ancak konuyu şu an açıyorum. Motor almak hakkında tereddütüm yoktu ama kasko yaptırmadan binmek istemiyordum, kasko benim için daha önemliydi.

10+ kasko firmasına ulaştıktan sonra aldığım fiyatları bilgi vermek için burada paylaşmak istiyorum.
    Öncelikle, birçok firmaya telefon, mail, internet üzerinden, fax allah ne verdiyse ulaştım. 2-3 dışında fiyatlar uçuktu, bunları direkt eledim.

Büyük kasko firmaları muafiyetsiz (kasko her şeyi karşılar) teklif verdiler, ancak bu teklifler 8k, 10k, 14k gibi uçuk miktarlar.

Uygun fiyat verenler genelde 2000-3000 aralığında teklifte bulundu.

Bilgi açısından, ehliyetim 1.5 yıllık.
    Aldığım en iyi teklif %75 muafiyet (çalınma vs. durumunda kasko sadece %75'ini öder) 2300 tl, %80 muafiyet 2600TL. Güvenlikli site, kamera vs. gibi herhangi bir koşul da yok.

%100 muafiyet imkansız gibi bir şey ehliyetiniz yeniyse.

Bana en iyi teklifi veren firmalar: mrt sigorta, nur sigorta, şair sigorta, yüzüncüyıl sigorta (genelde anadolu sigorta acenteleri...)
    Aramaya nur sigortadan başlayabilirsiniz, diğerleri biraz geç yanıt veriyor.

Bu arada rs200'den gayet memnunum, ön arka abs olayı harika, genel olarak da beğeniyorum.

Fotoğrafta yokum ama ekipmanım da üstümde tabii ki. Her zaman ekipmanınızı kullanın
    pea, potasyum, Kural [ Z ] ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    en son fz8 motoruma 1.500 tl ödüyordum,2 sene önce, deprem ,sel, yangın, kısıtlamasız ama yüzde 75 karşılıyordu bence iyi firmada Anadolu sigorta idi ,tabi geçmişim temiz di

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

birde motoru zorlama ,aşırı kompresyon yaptırma, bakımını ihmal etme, kısaca normal kullan, fabrikasyon kronik sorunu yoksa, seni üzmez diye tahmin ediyorum, bu motorları normal kullanmak lazım, Japon gibi kullanımda ,sıkıntı çıkabilir, benim pulsar da 48.500 km ye geldi daha motor açılmadı ,ne subap ne debriyaj, ne de başka bir şey için ama ufaktan bir egzantrik zincir gevşemesi başladı gibi hafif bir ses var ,şu an için hakkını verdi motor

Ehliyet konusunda sadece a2 mi önemli otomobil ehliyeti tarihi de önemli mi? Örneğin a2 ehliyetim yeni ama 5 yıllık b ehliyetim var bu durumda nasıl olur.

Motosikleti
    Alıntı mklcts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet konusunda sadece a2 mi önemli otomobil ehliyeti tarihi de önemli mi? Örneğin a2 ehliyetim yeni ama 5 yıllık b ehliyetim var bu durumda nasıl olur.
    sigorta firmaları yaş ,ehliyetin ne zaman alındığı, geçmişe dönük kaza oranları ve hangi şehirde kullanıldığı gibi prosedürlere bakıyor, ona göre fiyat çıkarıyor , motor ehliyeti ayrı ,otomobil ayrı ehliyet olduğu için farklı bakılıyor, bana da sigorta şirketi söylemişti, kısaca fiyatta risk ve sigortalanacak şeyin karşılaştırması önemli ,yaşlı kişilere kredi verilmemesi gibi düşün

Motosikleti
    RS200
    Alıntı mklcts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende b ehliyet yok. Ona rağmen korktuğum kadar uçuk bir fiyat çekmediler. Yine de pahalı ama yapacak bir şey yok. Bence benimle yakında bir fiyatta alırsınız, motor kaskosunda b ehliyeti değerlendirmediklerini düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en son fz8 motoruma 1.500 tl ödüyordum,2 sene önce, deprem ,sel, yangın, kısıtlamasız ama yüzde 75 karşılıyordu bence iyi firmada Anadolu sigorta idi ,tabi geçmişim temiz di

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

birde motoru zorlama ,aşırı kompresyon yaptırma, bakımını ihmal etme, kısaca normal kullan, fabrikasyon kronik sorunu yoksa, seni üzmez diye tahmin ediyorum, bu motorları normal kullanmak lazım, Japon gibi kullanımda ,sıkıntı çıkabilir, benim pulsar da 48.500 km ye geldi daha motor açılmadı ,ne subap ne debriyaj, ne de başka bir şey için ama ufaktan bir egzantrik zincir gevşemesi başladı gibi hafif bir ses var ,şu an için hakkını verdi motor
    8000-9000 devir sürüyorum, vites atarken 10000'e yaklaşıyor devir. İlk yağ bakımına kadar 8000 altında kullandım.
    Normalden kastınız bundan daha az devirler mi? Yoksa sürekli redline yapma, kalkışta zorlama vs. anlamında mı?

Bu arada 50.000km gayet iyi gitmiş, tebrik ederim.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Rodaj için 8000 devir biraz yüksek geldi bana. Kitapçıkta rodaj için yazılan hız 5-6000 devire denk geliyor

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj için 8000 devir biraz yüksek geldi bana. Kitapçıkta rodaj için yazılan hız 5-6000 devire denk geliyor
    Evet tavsiye edilenden fazla ama sürekli 8000 yapmadım. Genelde 6500 civarı kullandım, hızlanacağım zaman 8000'e kadar çıktım. 6000'i hiç geçmeseydim daha iyiydi ama öyle de biraz yavaş kalıyor.

Önemli bir zarar vereceğini düşünmüyorum, yakıt kullanımı biraz daha az olabilir rodajı çok iyi yapılmış motorların.

Motosikleti
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende b ehliyet yok. Ona rağmen korktuğum kadar uçuk bir fiyat çekmediler. Yine de pahalı ama yapacak bir şey yok. Bence benimle yakında bir fiyatta alırsınız, motor kaskosunda b ehliyeti değerlendirmediklerini düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

8000-9000 devir sürüyorum, vites atarken 10000'e yaklaşıyor devir. İlk yağ bakımına kadar 8000 altında kullandım.
    Normalden kastınız bundan daha az devirler mi? Yoksa sürekli redline yapma, kalkışta zorlama vs. anlamında mı?

Bu arada 50.000km gayet iyi gitmiş, tebrik ederim.
    anlayacağın sert kullanım yapmamak ,yarışır gibi kullanmamak ,sakin kalkış ,orta devirlerde vites geçişleri ve bu motora göre 7.8 bin arası normal sürüş, frenlemelerde de aşırı motor kompresyonu yaptırtmamak, ben her aracımı bu şekil kullanıyorum hiç bir aracımda beni üzmedi, arada sırada elbette yüksek devirlere bende çıkıyorum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısı olsun hocam
    Ali Mert bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)