Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda ABS hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NK 250
    Merhabalar,

Bir adet 2021 model NK 250 aldım dostlar ilk defa ABS'li motosiklet kullanıyorum. Hafif çukurlu, engebeli veya tümsekli yerlerde arka frene dokunursam sanki ayak pedi değil de takoza dokunuyormuşum gibi hissettiriyor. Bu normal midir ? Bir de kontağı açınca ABS lambası yanıp yanıp sönüyor bu da normal midir ? Bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Kontağı açtığınızda ABS lambası yanar. Bu çalıştığını gösterir. Harekete geçtiğiniz an söner. Olur da ABS'yi tetiklerseniz o lamba geri yanar. ABS'li tüm motorlarda böyledir, kitapçıklarında yazar okuyabilirsiniz. Diğer söylediğinizi anlayamadım hocam.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı İsmailTKDMR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bir adet 2021 model NK 250 aldım dostlar ilk defa ABS'li motosiklet kullanıyorum. Hafif çukurlu, engebeli veya tümsekli yerlerde arka frene dokunursam sanki ayak pedi değil de takoza dokunuyormuşum gibi hissettiriyor. Bu normal midir ? Bir de kontağı açınca ABS lambası yanıp yanıp sönüyor bu da normal midir ? Bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
    tümsek, çukur tarzı yerlerden geçerken frenle geçersen iki tekerin aynı anda dönmediğin algılayıp abs devreye girer. bu da manet ve ayak frenini tetikler. o hissiyatın ondan dolayı. yanlış bir şey yok yani.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yaklaşık 10 km/s hızın altına düştüğünüzde ABS sürekli devre dışı kalır , bunu size hatırlatmak için kontağı açtığınızda ışık yanar 10 km/s i geçince söner , sonra tamamen dursanız bile kontağı kapamadığınız sürece tekrar yanmaz , eski taşıtlarda abs müdahale ettiğinde ikaz ışığı yanardı ama yeni nesil taşıtlarda ikaz vermiyor , çekiş kontrol varsa müdahale ederken ikazı yanabilir , ayrıca yeni nesil ABS çukurlara tümseklere hızlı girerseniz tekerlekler kilitlemese bile devreye girer , fren manetine ani bastığınızda bile tekerleklerin kilitleneceğini varsayıp müdahale gelir..

Motosikleti
    NK 250
    Anladım teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)