Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni zincir aldım yağ tutturamıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZFR25
    Yahu zincir dişli değiştirdim. İyi bakayım baştan dedikçe zinciri yağsız az yağlı kullanıp durdum. Yeni motorcu değilim, kıl motorcuyum titiz motorcuyum. Her zaman yaptığımı yapıp zinciri temizleyip yıkayıp kuruladım sıktım c2 yi 1 gün yatırdım c2 olmasına rağmen. Sonra bi gazlamaya çıktım bütün yağ lastikte zincir kuru. Yağladım tekrar tekeri sildim. Yine çıktım gazladım yine bütün yağ lastikte.

Motul c2 sıcaklara mı gelemiyor ? Yalan yok havaların en sıcak olduğu dönemde başıma geldi bunlar sıcaktan mı diye düşünmeden edemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Eğer zincir soğukken yağlıyorsan valvoline kullanmalısın. Motulun zincir yağları için zincir soğuk olursa yapışmıyor. 20-30Km gazlayıp zincir ısınmışken yağlarsan yapışıyor.

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı ErdemFX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer zincir soğukken yağlıyorsan valvoline kullanmalısın. Motulun zincir yağları için zincir soğuk olursa yapışmıyor. 20-30Km gazlayıp zincir ısınmışken yağlarsan yapışıyor.
    zincir soğukken yağlıyorum mecbur hatta temizledikten sonra su vurduğum için olaibldiğince soğuk oluyor. valvoline ne alaka onu anlamadım. Acaba castrolde aynı sorun olur mu ? ona göre c5 gres falan kullanıcam

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir soğukken yağlıyorum mecbur hatta temizledikten sonra su vurduğum için olaibldiğince soğuk oluyor. valvoline ne alaka onu anlamadım. Acaba castrolde aynı sorun olur mu ? ona göre c5 gres falan kullanıcam
    Dediğim gibi valvoline'yi denemelisin.
    https://www.hepsiburada.com/valvolin...m-HB00000NUKB0

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    C5'te sıçrama yok denecek kadar az ama onu da zincire sürmek adamı bunaltıyor. Belki de C2'yi çok fazla sürüyor da olabilirsiniz. Zincirin iç kısmından bir tur attırsanız yeterli olacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    C5'te sıçrama yok denecek kadar az ama onu da zincire sürmek adamı bunaltıyor. Belki de C2'yi çok fazla sürüyor da olabilirsiniz. Zincirin iç kısmından bir tur attırsanız yeterli olacağını düşünüyorum.
    Çok sürüyorum ama hep yaptığım şey fazlasını atar kalanı kalır diye öyle yapıyorum. Bu sefer nerdeyse hepsini atmış. c5 sürerken gerçekten illallah ettiriyor.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    C4 biraz daha iyi yapışıyor ama o da sıçratıyor. Akşam temizle, çık yağsız zinciri ısıt, yağla, sabaha kadar binme döngüsü herkese uygun değil. Öyle yapsam zeytinyağı da yapışır zincire, yarım saat içinde temizliği, uçması, yıkanması, kuruması, yağlaması bitmesi lazım. Hayalet yağ hangi markanındı hatırlamıyorum ama kullanan tüm arkadaşlarım memnun. Bu şişe bitsin muhtemelen ben de ona geçeceğim.

Bende orta sehpa, arka sehpa da yok motosikleti ileri geri yapa yapa yağlıyorum zinciri C5 alırsam ölüm gibi bir şey olur.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayalet yağ hangi markanındı hatırlamıyorum ama kullanan tüm arkadaşlarım memnun. Bu şişe bitsin muhtemelen ben de ona geçeceğim.
    Markası Würth
    Kerem34_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende orta sehpa, arka sehpa da yok motosikleti ileri geri yapa yapa yağlıyorum zinciri C5 alırsam ölüm gibi bir şey olur.
    Şu anda bende öyle yapıyorum. Önce temizlerken geri geri çekiyorum, sonra yağlarken ileri ileri götürüyorum.

Motosikleti
    YZFR25
    Dediğim gibi valvoline'yi denemelisin.
    https://www.hepsiburada.com/valvolin...m-HB00000NUKB0
    motor yağı sandım başta o yüzden anlamadım :D Sipariş verdim valvoline yapışmasına yapışsın bakalım performansı nasıl

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yağı sandım başta o yüzden anlamadım :D Sipariş verdim valvoline yapışmasına yapışsın bakalım performansı nasıl
    Sıkıntı yok hocam. Yağı lastiğe atmaz, zincirin üstünde kalın bir tabaka olarak durar. Ayrıca beyaz olduğu için ne kadar sıktığını görebiliyorsun.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    valvoline çok iyi gerçekten tavsiye ederim ama valvolineden de iyi olsun diyorsan tartışmasız ipone xtreme road chain dene. bidaha başka yağ kullanmazsın

Zincir temizliğini gazyağı ile yapıyosan iyice kurulamak ve biraz da içeride kalan gazyağının uçmasını beklemelisin. Bi 15 20 dakka, garanti olsun dersen yarım saat bekledikten sonra az bişey kuruyken motoru 5 dakka viteste çalıştırıp sonra yağlamalısın zinciri. Bikaç saat sonra da kullanmaya başlamalısın. En iyisi gün sonunda motoru sabah kullanmaya başlayacakken akşam yapmak bu işlemi.
    Cyan bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben sürekli würt kullanıyorum. Würt için yazın kullanım iyi kışın zincir ıslanırsa iş görmüyor diyorlar.
    ipone xtreme road chain den bende sipariş verdim bir deneyeyim nasılmış

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yaz kış würth kuru yağlayıcı kullanıyorum fakat şu scottoiler sistemine geçesim var. Temizleme ve yağlama sistemi geçekten riskli en ufak dalgılıkta parmakları kaptırı veriyor insanlar.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    ben wd 40 la yağlıyorum. zincir soğukta olsa yapışıyor

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir için kullanılmaması gereken bir yağ kullanıyorsunuz. Zincir yağlama için üretilmiş yağlardan birini kullanmanızı öneririm.
    ...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WD40'ı temizlemek için kullan hocam yağlamak için değil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir temizliğini gazyağı ile yapıyosan iyice kurulamak ve biraz da içeride kalan gazyağının uçmasını beklemelisin. Bi 15 20 dakka, garanti olsun dersen yarım saat bekledikten sonra az bişey kuruyken motoru 5 dakka viteste çalıştırıp sonra yağlamalısın zinciri. Bikaç saat sonra da kullanmaya başlamalısın. En iyisi gün sonunda motoru sabah kullanmaya başlayacakken akşam yapmak bu işlemi.
    Soru sahibi için yukarıdakilere ek:
    Çok doğru, gazyağını tamamen / iyice temizlemeden zincir yağı sıkarsanız zincirde kalan gazyağı onu da çözer. Gazyağı pek uçucu değildir yalnız, beklemek çok fayda etmez, silmek gerekir. Ben temizlik için (yine gazyağı temelli ama başka katkılar da içeren) WD40 kullanıyorum, sonra da marketlerde 5'li 10'lu paketlerde ucuza satılan mikrofiber bezlerden biriyle zinciri iyice temizleyip kurutuyorum, (Her 4-5 temizlemede bir bezi yeniliyorum.) Zincir üstünde WD40'ın damlası kalmıyor. Ancak ondan sonra Motul C2 tatbik ediyorum. Damla sıçrama yapmıyor. Zİncir yağlama ve temizliğini de yukarıda yazıldığı gibi akşamdan yaparsanız sabaha yağdaki tüm uçucu / çözücü içerik buharlaşmış olacağı için yağ zincire son derece yapışmış olacaktır.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Şu anda bende öyle yapıyorum. Önce temizlerken geri geri çekiyorum, sonra yağlarken ileri ileri götürüyorum.
    Bu var:
    https://www.motokriko.com/
    Bir de bu:
    https://instagram.com/bikelifttr?utm_medium=copy_link

İkisinin de ismini girerek youtube'da videolarını bulabilirsiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)