Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Niye zamlardan yakınıyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Ben bu zamlardan hiç etkilenmiyor hep 100 TL lik benzin alıyorum, yok yav o başka konuydu sanırım,
    brigantes bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Beyler kusura bakmazsaniz bir sitemde bulunacagim birde benzetme yapacagim.

Sitem: Yeter artik bu konuyu konusmayalim. Bu durum tartismaya acik bir konu degil. Adamlarin alim gucu bizden en az 7-8 kat fazla. Bu bir gercek. Hepimiz biliyoruz bu konuyu.

Hatta bu gercekligin sebeplerini de biliyoruz. Yani problem belli, sonucu belli. Konusulcak birsey varsa cozumdur. Cozum de zaten konusulacak bir sey degil ya neyse.

Benzetme: temcit plavi

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    (En fakir AB ülkelerinden) İspanya'dan örnek: Proje yaptığımız bie İspanyol fabrikasında istisnasız tüm işçilerin arabası vardı (servis diye bir şey yok orada), öğle yemeklerinde de arabalarına binip dışarıda yemek yiyorlardı. (Yemek parası da yok. Öğle tatilleri de 2,5 saat bu arada...)

Seat'ın (modeli hatırlamıyorum) giriş seviyesi bir arabası da 13.000€ idi. (Azami 7-8 maaş...)

Netice: Şu demin bahsettiğim sosis meraklıları memleketi p.ç etti vesselâm.
    tommygun, espresso ve Italian bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben hiç hayatım dan memnun değilim ,

Hökümetiniz den acil bir istegim köprüye bir adam daha koysun olmuyor böyle tek adam ile performansı düşüyor sıra oluyor ..

Ben memnun değilim hükümütemizin bu işe el atması lazım bir adam koymalı köprüye yazık değil mi bu kadar ahaliye..
    Hem de bu elemanlar Afrika menşeli olmalı. Çinliynen Caponnan olmaz o iş.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye hep Almanya.
    Buyrun size Finlandiya

[video]https://youtu.be/SLgDQlAjv1s[/url]
    Artık bizden geçti bari çocuklara yarasın diye en iyi eğitim sistemi olan finlandiya'yı gözüme kestirdim. Hele bir pandemi bitsin.
    Cyan bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Demem o ki; asıl sorun motorların zamlanması değil, bizim alım gücümüzün düşmesi
    İşte bizimde gönlümüzden geçen
    dört asgari ücret karşılığında orta sınıf bir motosiklete sahip olabilmek.
    ama gelde bunu telefonunu göster diyen dayılara anlat
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O dayılara göre Fatih zamanında 3 ayda gidilen yere şimdi 4 saatte gidiliyor. Fatih bile reisin yanına yaklaşamaz o dayılara göre. Utanmasalar Hz Muhammed zamanında cep telefonu yoktu, reis sayesinde oldu diyecekler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bende artık yaşlıya saygı, sevgi kalmadı. Geçen simitçi amcaya simit içine zeytin ezmesi, krem peynir sürmesini rica ettim. Bana gevşek gevşek "kim uğraşır onunla yawwww" dedi. Ana avrat küfrettim, sinir krizi geçirdim. Ölmeyeceğini bilsem yumruk atacaktım.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dayılara göre Fatih zamanında 3 ayda gidilen yere şimdi 4 saatte gidiliyor. Fatih bile reisin yanına yaklaşamaz o dayılara göre. Utanmasalar Hz Muhammed zamanında cep telefonu yoktu, reis sayesinde oldu diyecekler.
    Zengin şehrin en gösterişli sokağına ve o sokaktaki insanların elindeki telefonlara bakıp memleket çok iyi demeyi marifet sanıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende artık yaşlıya saygı, sevgi kalmadı. Geçen simitçi amcaya simit içine zeytin ezmesi, krem peynir sürmesini rica ettim. Bana gevşek gevşek "kim uğraşır onunla yawwww" dedi. Ana avrat küfrettim, sinir krizi geçirdim. Ölmeyeceğini bilsem yumruk atacaktım.
    Ataerkil toplum düzeni ve yaşlıya KOŞULSUZ saygı bir toplum hastalığı bence.
    Saygı hak edilmeli
    espresso bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Hayat ; " hardcore " olmuş , üzüldüğün derde bak....!!!!

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem de bu elemanlar Afrika menşeli olmalı. Çinliynen Caponnan olmaz o iş.
    Africa kökenli olur ise tabi daha iyi olur 🤣🤣 en güzeli , ama öncelik bir adam daha koysunlar ☺️☺️

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Dostum bizi ABD ile karşılaştırman biraz tuhaf olmuş, şimdi ABD dediğin zaman ( Amazon, Google, Apple, Microsoft, Facebook, Tesla )

Daha da basitleştirmek gerekirse "önce hüplet sonra gümlet" (Cappy) , (Colgate) ile bembeyaz dişler, bir (Coca Cola) içip de serinlesek, biranın yanına (Doritos) alalım, (Duracell) ile daha uzun ömürlü pil, (Gilette) Mach 3 ile pürüzsüz traş, (Lay's) ama patatesler Türkiye'den .. bla bla bla .. gördüğün gibi ne kadar da senin dünyanı ele geçirmiş markalar .. aslında esir alınmış durumdasın ..

Yani ; Kendin üretim yapıp bunu bütün dünyaya satamazsan ...

[ ki zamanında renkli gözlü büyük bir adam "yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı" da dedi, "bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir" de dedi ]

.. daha çok açarız böyle başlıklar ..

brigantes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Bu olay siyasete girmeden açıklanamaz , o yüzden yüzeysel olarak bahsedecek olursak ; sadece motor değil domates , salatalık da pahalı ülkede çünkü paranın değeri yok. Hızla venezuella seviyesine doğru ilerliyoruz .. sonumuz hayır ola.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Venezuela'dan farkımız, biz Müslümanız, cennete gideceğiz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Venezuela deyip geçmemek gerek. Adamlar tarih boyu 7 Miss Universe, 5 Miss World çıkarmışlar. Şekilli, şemalli ulus. Bizdeki bor gibi onlarda da hayvan gibi de petrol rezervleri var. Bizdeki kırtoların latin versiyonları da onlarda var. Aynı esmerlik, aynı bıyık.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende NC'ye çok şükür kavuştum.Allah herkesin gönlüne göre hayırlısını nasip etsin.Ama verilen paranın yüksekliği sebebiyle bir türlü meblağı sindiremedim.Sürekli ne gerek vardı elimdeki 250 likte yeterdi,çok para gitti şeklinde psikoloji bozuldu.Sadece almaklada bitmiyor işletim maliyetide yüksek,vergisi bakımı parçası vb.Alırken ödenen vergilerin yüksekliği sebebiyle çok pahalıya alıyoruz.
    bende içime sinmediği için 2 senedir büyük motoru bıraktım zaten idare eden bir araç var, birde pulsar motor ,şimdilik yeter, bu fiyatlara büyük cc alırım almasına ama sendeki gibi o duygu benim içime de sinmeyecekti :D o kazığa binmem arkadaş :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepinizin ağzında diş cebinde telefon.

ekonomi cok iyi.

xterkan bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende içime sinmediği için 2 senedir büyük motoru bıraktım zaten idare eden bir araç var, birde pulsar motor ,şimdilik yeter, bu fiyatlara büyük cc alırım almasına ama sendeki gibi o duygu benim içime de sinmeyecekti :D o kazığa binmem arkadaş :D
    valla ben aşamadığım için sonunda zorla aldırdılar,sonra bide yeni kasası çıktı.Allah ömür verirse bineceğiz nasipse,piyasalarda durdu zaten olan oldu yani
    xterkan bunu beğendi.

boşa çalışıp boşa yaşıyoruz ,bu saatten sonra millet anca aç karnını doyurmaya bakar bir şeylere sahip olmaya değil

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Yaşamakla hayatta kalmayı bir tutuyoruz. Bize hep şükretmeyi öğretmişler. Bir işin, başını sokacak bir evin ve yiyecek aşın varsa şükret

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)