Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup Motor cc yükseltme

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba cup motorumu 125 cc ye çevirdim ama krankı en fazla 125 cc kaldırabiliyor. Benim motoru 200 cc yapabilmem için ne yapmam gerekiyor.

Ayrıca cup motoru otomatik şanzımana çevirebilir miyim. Olumlu olumsuz nasıl olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gereksiz macera olur motora fazla gelir uğraşmayı seviyorsanız bile daha değecek birşeyle uğraşın.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    200 cc motor al öyle bir yükseltme için o motor yeterli değil

Peki şanzımanı otomatiğe çevirsem usta yapabilirim dedi. Performans düşer dedi. Sonra tekrar eski haline alabilirmiyim

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dediklerinizi yapmanin en kolay yontemi 200cc scooter almak.

Hocam bende istiyorum ama şu an o kadar maddi olarak gücüm yok. Ehliyetimde yok. Ben deki 50 cc cup 125 cc ye çevirdim. Ancak daha üstü olmaz dediler. Ayrıca şanzımanı otomatiğe çevirsem nasıl olur olumlu olumsuz bu konuda bilginiz varmı

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    200 cc bir alt motor alarak yapabilirsin. (tahmini 5 bin tl)

şanzımanı tam otomatik yaparak performansı düşürürsün.

büyük ihtimalle 200 cc alt motor manuel şanzıman olur usta onu yarı otomatik yapar (cup gibi) öyle kullanırsın.

ama benim görüşümü soracak olursan cup motoru 125 cc yapabildiysen daha ne istiyorsun. yaklaşık 8-9 beygir güç alırsın ki bu bir cup için oldukça yeterli.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Motoru 200cc yaparsın krank boşluk yapar tork yüzünden. Krankı değiştirdin diyelim bu seferde şanzımana zarar verir. Onuda değiştirdin diyelim hadi...
    Muhtemelen arka fren kampanadır. Frenler yetersiz gelecektir. Lastikler ve jant çapı yetersiz gelecektir. Bunun yanında zincir ve dişlilerinde değişmesi gerekecek.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    O kadar el atmışken tak bi 600'lük kelle. El alem motor görsün.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Genç olmanın verdiği enerji ile hırsların var güzel kardeşim.
    Bu hırslarını hayatın başka alanlarına mesela iş hayatına yönlendirmeni tavsiye ederim.
    Çünkü seni o 200cc de tatmin etmeyecek.
    Ayrıca onu yapabilsen bile tamamiyle güvensiz bir motorun olacak ve 200cc sınırlarını göreyim derken o güvensiz motor üstünde kendi öldürme ihtimalin oldukça yüksek

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim verdiğiniz cevaplardan dolayı. Motoru dediğiniz gibi yükseltmekten vazgeçtim fakat, lütfen titreşim nasıl kesilir onu söyleyin. 60 km hız üstünde aşırı bi titreşlm oluyor. Şanzımanı otomatik yaparsam performans çok düşer mi

Motosikleti
    Alıntı Travego24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese teşekkür ederim verdiğiniz cevaplardan dolayı. Motoru dediğiniz gibi yükseltmekten vazgeçtim fakat, lütfen titreşim nasıl kesilir onu söyleyin. 60 km hız üstünde aşırı bi titreşlm oluyor. Şanzımanı otomatik yaparsam performans çok düşer mi
    Aşırı titreşim motor ve şanzuman gibi bir yerde balans sıkıntısı yüzünden oluyor olabilir. Düzgün montajda balans olmaz ve titreşim yapmaz

Hocam peki şanzımanı otomatik yapmak istiyorum vites belirli bi yerden sonra yoruyor. Sizce performans düşer mi ?

Motosikleti
    Alıntı Travego24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peki şanzımanı otomatik yapmak istiyorum vites belirli bi yerden sonra yoruyor. Sizce performans düşer mi ?
    Performans takılan şanzumana göre değişir. İyi bir şanzuman olursa pek değişmez.
    Ama sadece motor değişimi ile balans yaptıran usta şanzumanı da değiştirebilir mi bilemedim

Hocam aslında titreşimi kesmek için takoz koymaktan bahsetti. Motor burçları falan bişey diyodu Krank balansörlü olur gibisinden. O yüzden yaptırmakta kararsız kaldım ama şanzımanı cvt yapmak istiyorum. N11 de var mı bildiğiniz.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    bence daha fazla kurcalama.
    zaten şanzıman yarı otomatik,debriyajla uğraşmıyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)