Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sokaktan 2 kere geçen 2 kişi kasklı motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Artık hırsızlık haberlerini okumaktan her motor sesine irkilerek cama koşar oldum. Baktığımda scooter üzerinde iki kişi full face kasklı yavaş yavaş ilerliyorlardı sokakta insanlar vardı geçip gittiler. Benim motorum da yol üzerinde duruyordu. Gündüzleri oraya bırakıyorum binip gitmesi kolay olsun diye. Saat geç oldu aşağı inip motoru yerine alayım dedim tam aşağı indim aynı motor yine sokağa girdi. Ben motora binip marşa basınca hızlanıp devam ettiler. Belki çok paronayak oldum bilmiyorum ama dikkat etmek gerekiyor.
    tecrube0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Birkaç gün aynı yere bırakmasanız iyi olur gibi.
    tecrube0, ucar98, maktama ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    domicik 400 ug
    her zaman motor duvara baksın. çıkarken rahat çıkarım diye araba gibi ters park etmeyin. en az 2 disk kilidi olsun. arkada disk varsa bir ön bir arka.
    bu duvara park etme olayının diğer güzel yanı disk kilidini unutursanız sürmeye başlamadan geri geri geleceğiniz için tak diye fark edeceksiniz. çalıştırıp gazla fark etmek daha kötü olabilir. birkaç kez unuttum hepsini de geri geri çıkartırken fark ettim. zaten sürmediğim için sıkıntı olmadı.

bence 2 tane disk kilidi gayet uzak tutar diye düşünüyorum çok uğraşmaları gerekir almaları için. konuya yorum yapamicam ben başka şekilde değerlendireyim dedim konuyu

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorunu gözlüyor olabilirler. Keşif yapıyor olabilirler. Dikkatli olmakta fayda var.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Teknotakip taktırın.

Komşunun oğlu gelmiş mt-25'iyle, basit bir bisiklet zinciriyle bağlamış. Dedim bunu uçururlar, kasko falan var mı bari, yok. Çocuk akşam geldi, sabaha motor yoktu. Benimkinin de brandasını açıp bakmışlar, kafam kadar zinciri ve disk kilidini görünce ellememişler. Motor sokakta duracaksa bence en az bir zincir, bir disk kilidi (tercihen abus gibi bir marka ve alarmlı) ve kasko olmadan gece rahat uyunmaz. Gündüz gözü de yapıyorlar bu işi, ofisin önüne bıraktım bir şey olmaz demeyin, aldısı götürdüsü bir dakika.
    Thesinner83 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Çinli ucuz faturalı gelmiş takip cihazlarında alın kafanız rahat olsun. En azından çalınırsa bulmanız kolay olur.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Tamda bu sebepten ayda 140 TL otopark abonelik parası veriyorum

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Motosikleti otoparka bırakıp diğer motosiklet sahiplerini de tanıyorsanız uyarın. Keşif tamam, gözlerine kestirdikleri bir motosiklet varsa bugün sabaha karşı 3-4 gibi uçururlar.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamda bu sebepten ayda 140 TL otopark abonelik parası veriyorum
    Motosikletin marka modeli ne bilmiyorum ama ben 10 ay otopark parasına kaskolu geziyorum...
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin marka modeli ne bilmiyorum ama ben 10 ay otopark parasına kaskolu geziyorum...
    Genelde öyle çıkmıyor hocam ücretler, motosiklet sizinki gibi kazası az model olacak da, ehliyet yaşı yüksek olacak da, kullanan yaşlı olacak da bir ton şart istiyorlar. Genç yaş, genç ehliyet, yeni kasa Mt25 için çıkan fiyatlar 8 10.000tl civarları. 80 ay otopark parası falan benim için. Bir de kaskoyu tek seferde, otoparkı 80 ay taksitle ödüyorum. F30 BMW'den nasıl daha çok kasko parası verebilirim akıl erdirmek mümkün değil.
    erensel ve espresso bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru bağladığın yeri değiştir ve bir süre tilki uykusunda ol

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %90 hırsızdır. klasik taktik.

motoru farklı yerde tutun bir süre.

Motosikleti
    NK 250
    Bizim mahallede de geçen hafta iki motosiklet çalındı. Bu sıralar dikkatli olmakta fayda var.

Motosikleti
    R25
    Klasik taktiklerden bir tanesi hocam, dikkat edin.
    Kapalı garaj varsa sizin için daha iyi olur.

Daha dün yakın abim anlattı. Arkadaşı motosikleti kapıya bırakıyor. Üstünü değiştirip gelene kadar motosiklet çalınmış. Aman dikkat.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klasik taktiklerden bir tanesi hocam, dikkat edin.
    Kapalı garaj varsa sizin için daha iyi olur.

Daha dün yakın abim anlattı. Arkadaşı motosikleti kapıya bırakıyor. Üstünü değiştirip gelene kadar motosiklet çalınmış. Aman dikkat.
    Kapali garaj/otopark yetmiyor bazen. Daha dun Zafer Akcay instagram storysinde paylasti, GS1150 calinmis kapali garajdan. Kilit, zincir var miydi bilmiyorum ama muhtemelen yoktur.
    ucar98 ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim motor kapalı garajda duruyor şu anda, kardeşimin motoru ile birlikte, güvenlikli, kapısı kapalı bir işyeri otoparkında iki kat aşağıda en dipte. Motorları zincirleyecek bir demir vb. olmadığı için iki motoru birbirine ön ve arka tekerlerinden abus zincirlerle bağladık ve her iki motorda da alarmlı disk kilidi de var. Biri kurcalasa ses duyulmaz belki ama güvenlikçinin karşısındaki ekrandan görünür herhalde. Kasko da yaptırmıştık. Nasıl olsa her gün kullanmayacağım deyip evin önüne getirmekten iyidir deyip bıraktım. Aysonu gidip alacağım.

Evin önünde bağladığım yerde de apartmanın girişinde işyeri var, pitbul cinsi köpek bağlıyorlar, gündüz vakti kimse gelip kurcalamaz köpekten çekinirler belki ama akşamları köpek çalınmasın diye içeri alıyorlar motorun başında kimse kalmıyor. Üzerine branda örtüyorum, henüz kimse kurcalamadı.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benimkide kapalı garajda duvara kimyasal dübellerle bağlanmış 36 lık mapaya onguard zincirle bağlı.Ustü brandalı ön tekerde disk kilidi var.Güvenlığede 10 15 metre mesafede.Çalınmazmı tabiki çalınır.Ama benim motoru götürene başka motorları götürmek daha kolay benimkinle uğraşmaz.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkide kapalı garajda duvara kimyasal dübellerle bağlanmış 36 lık mapaya onguard zincirle bağlı.Ustü brandalı ön tekerde disk kilidi var.Güvenlığede 10 15 metre mesafede.Çalınmazmı tabiki çalınır.Ama benim motoru götürene başka motorları götürmek daha kolay benimkinle uğraşmaz.
    Su mapa isine benim de bakmam lazim bir ara. Okan abi var mi ornek uygulama/model ?
    okanbagiscan bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    20 cm lik imbus civataların kafasındaki allen anahtar yerlerini tornada sildim.Anahtar tutamayacak şekle getirdim. Sonra diş boyunu ve derinliğini arttırdım.Son olarakta kimyasal dübel ile beton duvara montajladım.

[IMG][/IMG]
    Kural [ Z ], M.balibey ve Gambit. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)