Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

FC Moto Ekipman Büyük Geldi :/

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2
    tornado 3'ü terzide düzelttiremezsiniz.

instagram'da motosarraf diye bir satıcı var, baya hızlı bir şekilde ikinci el satışı yapıyor. onunla bir iletişime geçin isterseniz, en azından ölü fiyat tekliflerinden bunalmadan satış imkanınız olabilir.

https://www.instagram.com/motosarraf/
    VELOKSK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Atacan KSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tornado 3'ü terzide düzelttiremezsiniz.

instagram'da motosarraf diye bir satıcı var, baya hızlı bir şekilde ikinci el satışı yapıyor. onunla bir iletişime geçin isterseniz, en azından ölü fiyat tekliflerinden bunalmadan satış imkanınız olabilir.

https://www.instagram.com/motosarraf/

Ben de sunu ekleyeyim,

https://www.instagram.com/cemironbutt/
    KırmızıGrom bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Yok ya, her motosiklet severin gümrükte bir eşi dostu olması lazım. Aslında tüm hobisi olanların bir eşi dostu olması lazım gümrükte, hobi işi Türkiye'de bitti artık.

Bu kadar kurumsal bir firmadan almış olmasanız 5 euro fatura kestirin derdim ama Fc yanaşmıyor bu tekliflere, benim aldığım firma değişim ürününde böyle yapmıştı. 50 60 lira vergi ödemiştim ikinci sefer geldiğinde.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    Benim FCMoto sitesi ile ilgili bir sorum olacak.

FCMoto sitesinden sipariş vermek istediğimizde, ürün fiyatına ek olarak 20 Euro nakliye ücreti gözüküyor (değişkenlik gösterebilir belki), bir de ürün tutarının %18'i vergi mi geliyor ek olarak?

Ürün Fiyatı + Nakliye + %18 Vergi yani.

Eğer böyleyse, çok da kârlı bir alışveriş olmuyor?

Size ürünler ne kadar sürede geldi peki?
    Yüz kere yazıldı ama bir kere daha yazalım.
    Vergisiz Almanya fiyatı + %18 gümrük vergisi + kargo.

Bizim gümrük vergisi ve Almanya vergisi çok yakın olduğu için pratikte ürün sayfasındaki Almanya fiyatına kargoyu ekleyerek toplam maliyeti hesaplayabilirsiniz.

Motosikleti
    Yok.
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün linki : https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Revit-Tornado-3-Motorcycle-Textile-Pants/SubProducts/Revit-Tornado-3-Motorcycle-Textile-Pants-0006

Ürün adı : Rev'it Tornado 3 Pantolon
    Beden : Long XL (short - regular ve long olarak small medium large xl xxl diye gidiyor bedenler )

Bağlantıda size chart mevcuttur. Fiyat için özel mesaj atabilirsiniz

Bendeki long XL, bana uzun oldu
    Textile ürünlerini alırken mutlak suretle extradan yazılmış olan ibarelere dikkat etmelisiniz.Slim, Regular, Extra Slim, Long bunların hepsi kalıp seklini belirtmek için kullanılır.
    Yani ölçü olarak Slim XL ile Regular XL arasında ölçüde olarak farklılık vardır.
    Ölçü tablosundaki İnside Length dediği ölçü iç bacak ölçüsüdür.Yani ölçüyü alırken olgunun başlangıç yeri bacak arasının iç kısmından paraya kadar olan mesafeyi olcmeniz gerekiyor.
    Tabloya bir daha baktığınız zaman Long XL ile Regular XL arasında 5 cm boy farkı var.
    Vücudunuz oran olarak, aşırı şişman, aşırı uzun ya da aşırı zayıf olmadığınız sürece Regular ölçü tablolarını bakmanız daha yararlı olacaktır.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son durum nedir bilmiyorum. Baya zaman geçmiş üstünden. Keşke daha önce görseydim çünkü benzer bişey başıma geldi.

eldiven almıştım 2018 de, bir beden büyük almam gerektiğini karar vererek geri yolladım. Onlar yenisini hiç bir kargo ücreti ödemeden yolladılar. Üstelik vergi de vermedim. Nasıl diye sorarsanız adamlar ona uygun iade faturası gibi bişey kesmişlerdi. Fatura bedeli de 0 USD. idi. Siz en kötü ihtimale gümrük sunum ücreti ödersiniz, o da 8 TL olması lazım.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ya, her motosiklet severin gümrükte bir eşi dostu olması lazım. Aslında tüm hobisi olanların bir eşi dostu olması lazım gümrükte, hobi işi Türkiye'de bitti artık.

Bu kadar kurumsal bir firmadan almış olmasanız 5 euro fatura kestirin derdim ama Fc yanaşmıyor bu tekliflere, benim aldığım firma değişim ürününde böyle yapmıştı. 50 60 lira vergi ödemiştim ikinci sefer geldiğinde.
    Her motosiklet severin ekonomik durumunun düzelmesi, yurt dışına muhtaç olmaması lazım. Memeleketindeki motosiklet ekipmanı satışı yapanlarında para kazanmaya ihtiyacı
    Olduğunu unutmaması lazım.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar

6 parça ekipman aldım FCMoto'dan. Size chartlara dikkat ettim mezurayla 5er kez ölçerek aldım ancak pantolon uzun geldi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Gümrük vergisi + kargo ödedim, şimdi iade etsem iade kargo masrafı, yeni siparişte kargo masrafı, tekrar girişte gümrük vergisi masrafı çıkacak.
    İadede gümrük vergi iadesini nasıl alabileceğimi de bilmiyorum 2 kere %18 ödemiş olacağım.

Böyle bir iş başına gelen oldu mu ? Türkiye'deki motorsiklet mağazaları ile görüşsem beden değişimi için belli bir fark ödeyerek yardımcı olurlar mı ? Ürün 0 bugün teslim aldım kargoyu

Teşekkkür ederim
    Bir iade değişim formu gelmiş olması lazım ürünle beraber. İlgili formu doldurup kargo ücretini ödemek kaydı ile ücretsiz değişim yapabilirsin.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)