Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Servis Bakım Fiyatları - Neden kimse ses çıkarmıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim fatura vs vermedilerse garantiyi kullanmak gerektiğinde nasıl ıspatlayacaksın bakımların serviste yapıldığını.

Tvs içinde durum böyleydi ben isotlara yazdığımda serbest piyasa politikası gereği servislerin fiyatlarına karışamıyoruz diye ceavp yazmışlarda maile

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyla bağlantılı olarak,

Sıfır bir Egea alma niyetim vardı. Garantisi olsun vs vs.
    Sonra her periyodik bakımın yetkili servislerde 1000-2000 TL arası değiştiğini gördüm.
    Halbuki özel servisler 500-800 TL arasına çıkarıyor bakımı.
    Haliyle artık garantisi bitmiş Egea bakıyorum. En azından garantiyi bozduk diye kaygılanmam

Yani sırf Bajaj değil, sıfır taşıt satan her firmada aynı niyet var.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    kurumsalı bırakıp motosiklet servisi açacağım. bu nasıl fiyatlar ya? aracımın bakımı daha ucuz. fren balatası daha ucuz hem de orijinal. bajaj tr bize çok fena üflüyor. aciliyeti olmayan bir parça oldu mu hindistan'dan sipariş ediyorum. kargo parası dahil tr'deki fiyatın yarısı ödüyorum.
    en güzeli kendiniz yapın. yağ değişimi yarım saat 19 lokma 8 lokma sök tak bitti. 150 tl malzemeler tutar çay kahve içe içe yaparsınız.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    arabamda garantili idi motorum da garantili idi ya kendim yaptım yada dışarıda çok çok düşük fiyata yaptırdım servise gidip kazıklanmadım çok şükür inşallah hiç bir zaman da yetkili servise gitmek zorunda kalmam (garanti mi diyor biri hikaye sikayetvar.com girin bakın) garantili motorlara

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    2021 Rs200 aldım 5 haziranda. Rodaj bakımına gittim 500 kmde. 250 tl dediler. Motul 5100 koyacaklardı. 2500 kmde ara bakıma geleceksin yoksa garanti dışı kalır dediler. Buna çözüm yok mu dedim. Var, motul yerine putoline yağ koyarsak 5000 kmde bir gelirsin dediler. Fiyat farkı 70 tl. Eğer 2500 kmde bakıma gidersem de 140 tl tutuyordu. 70 tl verdim 2500 ara bakımına girmeyeceğim.

Motor sıfır. Sağından solundan zırıltı geliyor. Söyleyince normal deniliyor. Aralara çift taraflı attılar ses yine geliyor. Zincir bollanmıştı onu yaptılar. Aynayı sıktılar ama sağ ayna açıp kapanırken kendi kendisine vidayı sıkıyor. Sürekli vida sıkmak zorunda kalıyorum. Arka frene basınca kampana gibi küüt sesi geliyor. Cbf'i satma nedenimdi. Söylüyorum abs sesidir o diyorlar. Tur atıp geliyorlar bir şey yok diyorlar. Parçalar alışacakmış, düzelmezse bakımda balata değişiriz diyorlar(!). Debriyaj kapağının orada boya dökülmesi oldu. Garantiden değişin dedim. Kafaya takma sprey atalım büyürse değiştirirsin dediler. Tamam dedim, sprey boya atıldı ufak bir yere.

Bakımdan çıktım 2 hafta sonra motor şasenin üstüne antifriz atmaya başladı. Götürdüm. Havalar sıcak, biraz fazla antifriz vardı onu atmış dediler. İyi dedim tamam. Bazen yolda giderken tık stop ediyor. Normal diyorlar kronikmiş. Yazılım atın diyorum değişmez diyorlar.

Bizi dünkü motorcu sanıyorlar. 4 senedir cbften çektiğim sıkıntılar yüzünden motoru sattım sıfır motor aldım. Yine incik boncuk.

Parça alışacak diye bir şey mi var la. 4 yıl mühendislik okuduk parça sıkıntılıysa sıkıntılıdır sonra düzelir diye bir şey yok.

Garanti kapsamında diye ses çıkarmıyorum. Patlak r25 alacağıma sıfır rs alırım dedim ama patlak r25 almak lazımmış. En azından büyük masraf yapar tertemiz binerdim.

Bajaj türkiyede hatadır. Bütçeyi tamamlıyım direkt satacağım
    gondors1990 ve espresso bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

hocam birde ''rodaj bakımından sonra düzelir'' lafına ne diyorsun mühendislik derslerinde buna değindi mi hocalar:D

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 Rs200 aldım 5 haziranda. Rodaj bakımına gittim 500 kmde. 250 tl dediler. Motul 5100 koyacaklardı. 2500 kmde ara bakıma geleceksin yoksa garanti dışı kalır dediler. Buna çözüm yok mu dedim. Var, motul yerine putoline yağ koyarsak 5000 kmde bir gelirsin dediler. Fiyat farkı 70 tl. Eğer 2500 kmde bakıma gidersem de 140 tl tutuyordu. 70 tl verdim 2500 ara bakımına girmeyeceğim.

Motor sıfır. Sağından solundan zırıltı geliyor. Söyleyince normal deniliyor. Aralara çift taraflı attılar ses yine geliyor. Zincir bollanmıştı onu yaptılar. Aynayı sıktılar ama sağ ayna açıp kapanırken kendi kendisine vidayı sıkıyor. Sürekli vida sıkmak zorunda kalıyorum. Arka frene basınca kampana gibi küüt sesi geliyor. Cbf'i satma nedenimdi. Söylüyorum abs sesidir o diyorlar. Tur atıp geliyorlar bir şey yok diyorlar. Parçalar alışacakmış, düzelmezse bakımda balata değişiriz diyorlar(!). Debriyaj kapağının orada boya dökülmesi oldu. Garantiden değişin dedim. Kafaya takma sprey atalım büyürse değiştirirsin dediler. Tamam dedim, sprey boya atıldı ufak bir yere.

Bakımdan çıktım 2 hafta sonra motor şasenin üstüne antifriz atmaya başladı. Götürdüm. Havalar sıcak, biraz fazla antifriz vardı onu atmış dediler. İyi dedim tamam. Bazen yolda giderken tık stop ediyor. Normal diyorlar kronikmiş. Yazılım atın diyorum değişmez diyorlar.

Bizi dünkü motorcu sanıyorlar. 4 senedir cbften çektiğim sıkıntılar yüzünden motoru sattım sıfır motor aldım. Yine incik boncuk.

Parça alışacak diye bir şey mi var la. 4 yıl mühendislik okuduk parça sıkıntılıysa sıkıntılıdır sonra düzelir diye bir şey yok.

Garanti kapsamında diye ses çıkarmıyorum. Patlak r25 alacağıma sıfır rs alırım dedim ama patlak r25 almak lazımmış. En azından büyük masraf yapar tertemiz binerdim.

motul değil putoline koyalım 5 binde gel nedir ya? yağ markası sadece mazeret olmuş 70 lira fazla almaya resmen. aslında bakım 320 liraymış işte de artık kim kimi koparırsa...
    Stock Sever bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Servis olarak gittiğiniz sığırın yerini yurdunu, ismini verin, ifşa edin ki tecrübesiz, gençten bir Bajaj kullanıcısı kardeşimiz gitmesin o servise.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG

Bu servisten uzak durun. 2500 kmde ara bakım yok. Tayfun Motor Antalyayı arayıp sorun. Diğer zırıltılar, boya atması ise fiyasko...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis olarak gittiğiniz sığırın yerini yurdunu, ismini verin, ifşa edin ki tecrübesiz, gençten bir Bajaj kullanıcısı kardeşimiz gitmesin o servise.
    Katılıyorum. Kesinlikle ifşalanması gerek.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu garanti dışı kalma konusunu da iyice hesap kitap etmek gerek. Bundan önceki motorum Sym Wolf ile 10.000 km.de depodan yakıt damlaması gibi bir sıkıntı yaşamıştım. Yetkili servisim sorunu çözememişti, farklı bir yetkili servise gittiğimde onlar da epey uğraştı ama çözemediler ve en sonunda depoyu garantiden değiştirmişlerdi. Öncesinde baktılar sistemden tüm bakımlarım yetkili serviste sisteme işlenmişti. O zamana kadar 3 kez bakıma sokmuş olsam her bakımda fazladan 150 TL versem 450 TL yapıyor, depo dediğimiz nane 2018'de 1500 TL civarıydı. Garanti işime yaramıştı, o depo değişiminden sonra da yeter diyerek özel ustamda her bakımımı daha uyguna yaptırdım.

Motosikleti
    250r
    2. el temiz MT-25, R25 bulmak zaten dert. Temizler de benim bütçemin üstünde. CBFler desen hakeza. Ns200-D250 ye döndüm şimdide bu.
    Ne arayacağımı şaşırdım vallahi. :D

Bir tane SYM bulmuştum onun peşinden koşayım bari.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane SYM bulmuştum onun peşinden koşayım bari.
    Sym'den kastınız Wolf ise muadil parça bilgisi konusunda destek verebilirim. Hem 49000 km kullandım hem de Fb.daki grubun yöneticilerinden biriyim.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim fatura vs vermedilerse garantiyi kullanmak gerektiğinde nasıl ıspatlayacaksın bakımların serviste yapıldığını.

Tvs içinde durum böyleydi ben isotlara yazdığımda serbest piyasa politikası gereği servislerin fiyatlarına karışamıyoruz diye ceavp yazmışlarda maile
    Garanti kağıdına ve online işlendi şuan servisten geliyorum..

İş emrine göre de 80!tl yağ litresi.. :D
    70TL Filtre :D
    100 tlde işçilik çok değil fln diyor..

Dedim böyle böyle her platformda konu açıyorum sessiz kalmayacağım.. Öyle deyince 5000 bakımını 300e yapalım indirimli bizden olsun fln demeye başladı.. Ses çıkarmak işe yarar.. susmaktan iyidir en azından..

Ha bu arada Sasalıdaki Servis Ekrem Gönülçelen'de beni faceden bulup postun altına emeğe hakaret ediyorsunuz şöyle böyle yazıp engellemiş. Valla ergen çocuk gibiler. İzmir eyyy izmir ne haldesin bajajın elinde.. hiç mi denetim yok koca şehirdeki servislere..
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir eyyy izmir ne haldesin bajajın elinde
    Aslında 10 Kasım'ı bir tarafına takmayıp hicri yıl için kutlama postu paylaşan karaktersiz Kuralkan'ın getirdiği Bajaj'ın İzmir gibi Atatürkçü, Demokrat, aydın bir şehirde satamaması gerek.
    espresso, M.balibey, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında 10 Kasım'ı bir tarafına takmayıp hicri yıl için kutlama postu paylaşan tiynetsiz Kuralkan'ın getirdiği Bajaj'ın İzmir gibi Atatürkçü, Demokrat, aydın bir şehirde satamaması gerek.
    abi sen bu konuya cok takıksın; güncel ekonomik şartlarda bu tür ayrım yapacak güç fazlasıyla yok.

Bajaj ı listeden cıkarsan ya mondial alacaksın ya japon alacaksın. orta sınıfın fazla alternatifi yok.

Zaten siyasi ya da Kemalist düşünceye göre alısveriş yapacak olsak bu ülkede alınacak mal yok. Büyük firmaların büyük cogunlugu malum kitleye hizmet ediyor.

@enes_turker, yukarda da belirtmiştim Motorcu Bahri'ye ugra bence
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen bu konuya cok takıksın; güncel ekonomik şartlarda bu tür ayrım yapacak güç fazlasıyla yok.

Bajaj ı listeden cıkarsan ya mondial alacaksın ya japon alacaksın. orta sınıfın fazla alternatifi yok.

Zaten siyasi ya da Kemalist düşünceye göre alısveriş yapacak olsak bu ülkede alınacak mal yok. Büyük firmaların büyük cogunlugu malum kitleye hizmet ediyor.

Değerli kardeşim, evet çok takığım bu konuya. Mondial dediğin de Uma=Fetö gözümde. Birbirlerinden farkları yok. Bu iş dönüyor dolaşıyor bütçe konusuna geliyor, farkındayım. Ben konuyu açan arkadaşın da senin de kalplerinizin temizliğini biliyorum, tek dileğim; Allah sizlere öyle büyük imkanlar versin ki bedava bile ürün verseler Atatürk'ü alenen sevmediğini belirten adamlardan sakız bile almamanız..
    yec bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Değerli kardeşim, evet çok takığım bu konuya. Mondial dediğin de Uma=Fetö gözümde. Birbirlerinden farkları yok. Bu iş dönüyor dolaşıyor bütçe konusuna geliyor, farkındayım. Ben konuyu açan arkadaşın da senin de kalplerinizin temizliğini biliyorum, tek dileğim; Allah sizlere öyle büyük imkanlar versin ki bedava bile ürün verseler Atatürk'ü alenen sevmediğini belirten adamlardan sakız bile almamanız..
    ikinize de hak verdim.
    Yani ben de bir çok firmaya çok fena halde gıcığım ama ondan alma bundan alma alacak firma yok. Yine de ara ara birbirimize kırmadan hatırlatmakta fayda var böyle şeyleri.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinize de hak verdim.
    Yani ben de bir çok firmaya çok fena halde gıcığım ama ondan alma bundan alma alacak firma yok. Yine de ara ara birbirimize kırmadan hatırlatmakta fayda var böyle şeyleri.
    Atatürk'e saygısı olmayan adama ben para kazandırmam, Ekrem abileri de çölde susuz kalsa ona su bile vermem, soyadı bir de "Ata". Bu benim görüşüm. Elbet herkes benim gibi düşünmek zorunda değil. F/p mantığında devam edelim ulus olarak.
    Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    400 UG 10.000 bakımına 540TL para verdim. Egea'yı 30bin bakımına götürdüm ön balatalar değişmesine rağmen 800TL ödedim. Cidden Japonla yarışır duruma geldi. Bajaj servislerinde dendiği gibi fatura falan yok. Sözde sisteme işliyorlar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Atatürk'e saygısı olmayan adama ben para kazandırmam, Ekrem abileri de çölde susuz kalsa ona su bile vermem, soyadı bir de "Ata". Bu benim görüşüm. Elbet herkes benim gibi düşünmek zorunda değil. F/p mantığında devam edelim ulus olarak.
    Hangi birini boykot edeceğiz, zamanla biriktikçe sonra unutuluyor bu anlamda demiştim.
    Yani hepimiz dikkat etmeye çalışıyoruz ama arada unutanlar oluyor, tabi ki hatırlatmakta fayda var.
    Osm@n ve Mr.wind bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler