Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Servis Bakım Fiyatları - Neden kimse ses çıkarmıyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Geçen hafta Sıfır km Bajaj pulsar 200Ns aldım. Normalde bakımları kendim yaparım. Ama sıfır motor garantide kalsın diye mecburen servis araştırmaya başladım. İzmirdeyim.
    2 Gün önce 500 bakımı için servisleri aradım. Sasalıda ki servis 390TL! , Konaktaki servis 340TL ücret çıkardı.

Konak servisinde mecburen yaptırdım bakımı.
    Yapılanlar : 2 LT motul 5000? yağ. Nette 60tl litresi..
    Yağ filtresi. 40TL

Geri kalan yapılanlar , civata kontrolü (toplasanız 10 15 civata saplamalar o kadar)
    Antifriz normal dendi ellenmedi kontrol sadece.
    Zincir normal dendi dokunulmadı.
    Ha bide lastik havalarına baktı şimdi hakkını yemiyeyim..

Parça fiyatı 160 TL.. Geri kalan işçilik.. 1 saatlik bakım için alınan para bu..

Ve Sasalıda ki servis 5000km bakımı için 900TL istiyor..

Gerçekten bajaj kullanıcıları olarak bundan memnun musunuz? Bu soygun zorunuza gitmiyor mu? Parayı kolay mı kazanıyorsunuz?

Ekrem bey Sizden bu konuda yorum bekliyorum.. Sabit bakım fiyatınız yok mu? Müşterinin soyulmasına nasıl göz yumuyorsunuz? Garantisi biten birisi kapınızdan geçer mi artık? Sizden başka ürün alır mı ? ..

Bu parayı veremeyecek durumda değilim şükür. Derdim haksızlığa bir ses olabilmek.. Bu fiyatlar normal diyen varsa onlara cevabım yok.. Gerçekten merak ediyorum düşüncelerinizi..

https://i.hizliresim.com/g0sclyy.jpeg
    https://i.hizliresim.com/g2ru7ts.jpeg
    birbilent, espresso, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    İs emrinde yazılanlar neler ? Bu verdikleriniz kendi bulduğunuz fiyatlar mi servisin fiyatları mi ?

Yağ miktarı ve fiyatı ne yazılmış ?
    Filtre fiyatı ne yazılmış ?
    İşçilik saat ücreti ve toplam süre ne yazılmış?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İs emrinde yazılanlar neler ? Bu verdikleriniz kendi bulduğunuz fiyatlar mi servisin fiyatları mi ?

Yağ miktarı ve fiyatı ne yazılmış ?
    Filtre fiyatı ne yazılmış ?
    İşçilik saat ücreti ve toplam süre ne yazılmış?
    Iş emri fatura birşey kesilmedi. Garanti kağıdına kaşe bile basılmadi. Ayarlarız hocam problem yok yaptirdin bizde bilgisi deyip geçiştirildi. Öyle bir ciddiyet.

Ayni servis monero çanta demirini 400 e takti motora, baktım dandik çıkarın dedim, nette 110tl ayni demir. 300e en saglamini alıp taktım. Ben yapılan işlerde iyi bir niyet göremiyorum.
    espresso ve zazenya bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iş emri fatura birşey kesilmedi. Garanti kağıdına kaşe bile basılmadi. Ayarlarız hocam problem yok yaptirdin bizde bilgisi deyip geçiştirildi. Öyle bir ciddiyet.

Ayni servis monero çanta demirini 400 e takti motora, baktım dandik çıkarın dedim, nette 110tl ayni demir. 300e en saglamini alıp taktım. Ben yapılan işlerde iyi bir niyet göremiyorum.
    İs emri isteyin hocam. Olmadı distribütörden vs. Bir şekilde o işlemlerin kayıtlı olması gerekiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İs emri isteyin hocam. Olmadı distribütörden vs. Bir şekilde o işlemlerin kayıtlı olması gerekiyor.
    Evet hocam yarin gidip isteyeceğim. Verilmezse de ararim distribütörü. Pek takacaklarini sanmasamda. Ekrem bey önceden ilgilenirdi...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Oha sahiden pahalıymış.
    Bir de yamaha servisleri pahalı derlerdi.
    Geçen hafta son bakımdan sonra yalnızca 700km kadar yol yaptığım ama bu 700km'yi 2 yılda yapan xmax'i yamaha servisinde bakıma götürdüm, yağ değişti, yağ filtresi yok zaten değişmedi haliyle, hava filtresi ve varyatör hava filtresi değişti, bir de lastiklerin havası, frenler vb. bir kontrolden geçti 550 lira ödedim. Ama fatura verdiler kalem kalem yazmışlar şimdi baktım işçilik 105 lira yazmış.
    Motorumun garantisi bitmişti ama başka yer bulup uğraşacak vaktim hiç yoktu bu aralar yoğun çalışıyorum, kaldığım yere yakın 10dk yol deyip gitmiştim o servise.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    o olay piyasaya yayılana kadardı.şimdi honda yamaha servisi ne ise aynı paraya bajaj servisine gidiyorsun.ben mt07 götürürken arkadaşım aynı fiyata dominar 400 götürüyordu.şimdi piyasaya oturunca estiriyorlar sırf bu yüzden kimseye bajaj tavsiye etmiyorum.malzeme dandik mal dandik parça dandik ama fiyatlar honda yamaha seviyesinde.2015 2016 da pulsar motorumu servise götürdüğüm zaman bayram ediyordum cbr250 r25 den yarı yarıya fark vardı.
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Ekrem bey(gir) bizim köydenmiş. Ama o bıyıklar bizim köyden değildir. Badem bıyıklı hiçbir kimseye -ben olsam bile- güvenmeyin.
    tommygun, berk_cglr ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Resmi fiyat listesi var.
    Uğraşmayın boşuna.
    Hamama giren terliyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam izmirde Motorcu Bahri var, Bahri abinin oğlu yapıyor Bahadır. Yetkili servis.

Orasının bütçesi uygun idi, arayıp bir sorsanıza ne kadar olmuş bakımlar.

Gecen sene buji, hava, yağ filtresi, yağ, ağır bakım komple 400 tü.

Artık abartmışlar 1 saatlik işçiliğe de o kadar para istenilmez ayıp.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu işler böyle. sen ucuza aldım diye sevinirsin adam başka bir yerden geçirir. dürümü 10 liraya satan adamın, yanında bir bardak ayranı da 5 liraya kitlemesi gibi birşey bu. bir yerden kazanacak adamlar da. kayıt kuyut tutmama gibi saçmalığını da saymıyorum bile. insanlar boşuna demiyor japondan şaşmayın diye. servis ve yedek parça muhabbeti bunlardan dolayı önemli işte. bizim nemrut yamaha baydar bile buyur etmeyi öğrenmiş, göstergede km ne yazıyosa birebir girip servis kayıtı açıp değişen parçaları vs. gösteriyorlar hem dijitalde hem faturada. 15 bin bakımına da 238 lira verdim bu arada.

yapacağın şey servis fiyatları fazla geliyorsa motoru satıp kurtulmak ya da bakımını kendin yapıp garantiden çıkmak. ama pulsar 200'de kronik üst kapak sorunu var. yüksek devirlerde dağıtabiliyorsun. bizzat dağıttım. garantiden çıkarsan bu tarz bir sorunla karşılaşman durumunda ne yapacağını da düşün.
    frustrated bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Bajaj'ın sitesinde var mı bilmiyorum fakat, yamaha nın sitesinden model ve km seçip kaç TL fiyat çıkacağını görebiliyorsun. Uygun fiyat mı ? elbette değil en azından önceden ne ödeyeceğini biliyorsun.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işler böyle. sen ucuza aldım diye sevinirsin adam başka bir yerden geçirir. dürümü 10 liraya satan adamın, yanında bir bardak ayranı da 5 liraya kitlemesi gibi birşey bu. bir yerden kazanacak adamlar da. kayıt kuyut tutmama gibi saçmalığı da saymıyorum. insanlar boşuna demiyor japondan şaşmayın diye. servis ve yedek parça muhabbeti bunlardan dolayı önemli işte. bizim nemrut yamaha baydar bile buyur etmeyi öğrenmiş, göstergede km ne yazıyosa birebir girip servis kayıtı açıp değişen parçaları vs. gösteriyorlar hem dijitalde hem fatuada. 15 bin bakımına da 238 lira verdim bu arada.

yapacağın şey servis fiyatları fazla geliyorsa motoru satıp kurtulmak ya da bakımını kendin yapıp garantiden çıkmak. ama pulsar 200'de kronik üst kapak sorunu var. yüksek devirlerde dağıtabiliyorsun. bizzat 2 defa dağıttım. garantiden çıkarsan bu tarz bir sorunla karşılaşman durumunda ne yapacağını da düşün.

Baskan kısmen haklısın ama allah aşkına söyle düşün. Adam 20 beygir üstü motor istiyor, parası olsa gider hintli mi alır? adamın parası yok ki gitmiş japon yerine hint almış. yani birisi 30bin tl birisi 55bin tl. arada 3-5 fark yok. Bu nedenle hint alana japon önermek bana gecekonduda kalan adama niye villada yaşamıyorsun demek gibi sacma geliyor.

Bu arada bu sorun hintliye özel değil. forumda hergün japon markaları için sikayet konuları acılıyor. yetkili servislerin pahalılığından parça gelmemesinden bahsediliyor. Japon'un daha sağlam oldugu aşikar ama 2 kat fark var arada. bi zahmet daha sağlam olsun
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    yani dostum bu gayet normal sorunu bajaj da aramayın , tüm servislerde aynı durum. Otomobilimde de rütin bakımlara 1600 tl ödüyorum ve dışarda yaptırsam 700 tl ' i geçmez. Ancak garanti adı altında olduğu için yaptırıyorsun

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    5 Martta sıfır Dominar 400 UG aldım.

16 Martta 500 bakımına soktum 245 lira ödedim. Hava filtresi 35 ₺, yağın litresi 60₺, 90₺ işçilik aldılar. Toplam 245 ₺. Motorun neredeyse tüm vidaları kontrol edildi, gerekli yerler yağlandı. Bir de ekstra yıkandı serviste. DTS Oil kullandılar, orijinal olan.

11 Ağustosta 5K bakımına soktum. Hava filtresi 35₺, yağın litresi 70₺, işçilik 100₺ kesti. Bir de motorun her yerini genel temizlik spreyi ile temizlediler, yıkadılar, sildiler. Egzozumda ufak bi kısımda boya atması vardı orayı boyadılar. Bunun için de sprey açtıkları için 25 ₺ sprey parası kestiler. Toplam 300. Yağ olarakta DTS Oil kullandılar, orijinal olan.

Bunlar haricinde arada bi yolum üzerinde ise gidip zincir gerginliği ve zincir yağı kontrolü yaptırıyorum. Servisimden de memnunum. Parça fiyatları internetteki ile aynı . Arada 5 lira 10 lira anca oynuyor. Serviste yapılan yıkama için zaten dışarda 30, 40 lira veririm diye düşünüyorum. Ondan işçilik fiyatı bana abartılı gelmedi.

He garanti olmasa servise gider miydim? Zannetmiyorum. Garajım var ve içinde envai çeşit aletim var. Otururum yapardım yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Ayrıca iş emri kağıdı ve fatura aldım. Garanti kağıdıma da işlettirdim bakımı. Sizin gittiğiniz servisten de isteyin.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 Martta sıfır Dominar 400 UG aldım.

16 Martta 500 bakımına soktum 245 lira ödedim. Hava filtresi 35 ₺, yağın litresi 60₺, 90₺ işçilik aldılar. Toplam 245 ₺. Motorun neredeyse tüm vidaları kontrol edildi, gerekli yerler yağlandı. Bir de ekstra yıkandı serviste. DTS Oil kullandılar, orijinal olan.

11 Ağustosta 5K bakımına soktum. Hava filtresi 35₺, yağın litresi 70₺, işçilik 100₺ kesti. Bir de motorun her yerini genel temizlik spreyi ile temizlediler, yıkadılar, sildiler. Egzozumda ufak bi kısımda boya atması vardı orayı boyadılar. Bunun için de sprey açtıkları için 25 ₺ sprey parası kestiler. Toplam 300. Yağ olarakta DTS Oil kullandılar, orijinal olan.

Bunlar haricinde arada bi yolum üzerinde ise gidip zincir gerginliği ve zincir yağı kontrolü yaptırıyorum. Servisimden de memnunum. Parça fiyatları internetteki ile aynı . Arada 5 lira 10 lira anca oynuyor. Serviste yapılan yıkama için zaten dışarda 30, 40 lira veririm diye düşünüyorum. Ondan işçilik fiyatı bana abartılı gelmedi.

He garanti olmasa servise gider miydim? Zannetmiyorum. Garajım var ve içinde envai çeşit aletim var. Otururum yapardım yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Ayrıca iş emri kağıdı ve fatura aldım. Garanti kağıdıma da işlettirdim bakımı. Sizin gittiğiniz servisten de isteyin.
    Şansılısın demek hocam. İzmir gibi büyük bir şehirde servisler iş ahlakı olmayan insanların eline kalmış. senin dediğin gibi olsa zaten memnun ayrılırdım. ama anlattığım durumu sen yaşasan aynısını hissederdin. Ekrem bey gelip denetleme yapıcaz diyene kadar her platformda bunu dile getireceğim.. Bajaj müşterisine açıklama borçlu.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ya çok özür diliyorum, hava filtresi yazmışım ama hava filtrem değişmedi. Yağ filtrem değişti. Yağ filtrem için 35₺ aldılar. Yanlış yazmışım.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ben de geçen hafta rodaj bakımını yaptırdım 360₺ ödedim. Motul 5100 yağ kullandılar ve yağ filtresini değiştirdiler. Arka freni kullandığım zaman fren lambası yanmıyordu onun ayarını yaptılar. Civataları kontrol edecek misiniz diye sordum, gerek yok bu hafif bakım dediler. Soğutma suyuna bakın dedim ama sanırım bakmamışlar.
    Anladığım kadarıyla bakım yapılırken ustanın başında dikilip şuna da bakın buna da bakın demek gerekiyor.
    espresso bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabama son yaptırdığım periyodik bakım: Motor yağı, hava filtresi, yağ filtresi değişimi, dört lastik yer değişim, iç dış yıkama= 400 TL
    İşin içine motosiklet kelimesi girdi mi, fiyatlar aynı damarlı hale geliyor.
    Ayrıyeten bu ülkede '' ses çıkarmak'' işe yaramıyor (yetmiyor) artık, eylem gerekli.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de geçen hafta rodaj bakımını yaptırdım 360₺ ödedim. Motul 5100 yağ kullandılar ve yağ filtresini değiştirdiler. Arka freni kullandığım zaman fren lambası yanmıyordu onun ayarını yaptılar. Civataları kontrol edecek misiniz diye sordum, gerek yok bu hafif bakım dediler. Soğutma suyuna bakın dedim ama sanırım bakmamışlar.
    Anladığım kadarıyla bakım yapılırken ustanın başında dikilip şuna da bakın buna da bakın demek gerekiyor.
    Bu sadece Bajaj degil diger servislerin de sorunu. Honda servisinde bile ayni problemi gorebiliyorsun ama kontrol edilmesini istediklerinizi is emrine yazdirdiysaniz yapmak zorundalar. Haaa, bu kontroller sebebiyle iscilik saati artabilir (ya da gicik olup fazla yazarlar) odeyeceginiz miktar artar ona bir sey diyemem.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler