Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 ve XMAX 400

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Selam,

Bir kaç aydır R25 sırası bekliyorum malum, geçen haftasonu bir kaç günlüğüne motor kiralayıp annemle istanbul turu yaptık. Ben 95 kiloyum, annem de bir o kadar var, haliyle Forza 250 yokuşlarda, otobanda falan zorlandı biraz. Ancak asıl sıkınım şu ki, annem maxi-scooter'lara aşık oldu. Hepinizin bildiği trafik, park ve benzin gibi artıları birinci elden yaşayınca çok hoşuna gitti ve bana sürekli XMAX övmeye başladı. Ben de motor konusunda çok aman aman tecrübeli değilim ama 250cc scooter'ın nasıl zorlandığını, alacaksak daha büyük cc almamız gerektiğini falan söylesem de Bayii'de 400cc XMax bulmuş. Burada Listeye adınızı yazdırdıysanız ara ara gidin, kendinizi gösterin gibi şeyler okumuştum, bugün gittik beraber. Oradaki abi de sağolsun xmax'i öyle bir övdü ki benim de kafam karıştı. Motoru annem alacağı için, ya xmax ya hiç noktasına doğru gidiyor gibi hafiften. Aklımda bir kaç soru var tecrübeli abilerimiz cevaplarsa sevinirim.

+ 21 Yaşındayım Üniversiteye gidip gelirken kullanacağım yaklaşık 40 km git-gel çoğunluğu E5. Mühendislik okuduğumdan bir laptop, bir Ipad yetiyor, çok fazla şey taşımıyorum yanımda.
    + R25 daha önce kullandım, kıvraklığı olsun, hızlanması olsun manyak bir makina. Topspeed hastası değilim, 130-140'ı geçmedim ama gerektiğinde hızlanabilmesi çok güzel.
    + 250cc Forza ile 2 kişi iken e5'de çok zorlandık, arkamızdan yaklaşan mı dersin, dibimizden zorlayan mı dersin. 400cc'lik Xmax ile bu sorunu yaşar mıyım? R25 ile herhangi bir tehlike gördüğümde hemen gaz açıp uzaklaşabiliyorum, bu bana güven veriyor.
    + Annem bir cüsseli olduğundan, R25 alırsam binmeyeceğini söylüyor, selesi o kadar da küçük değil bence binebilir. Arada haftasonu dışarı çıkarız, 5-10km bir de işyerine götürüp alırım denk geldiğimiz zamanlarda 1.5-2km, bu mesafelerde artçı olması sıkıntı yaratır mı?
    + xmax çok 30-35 yaş eşi çocukları olan baba işi geliyor gözüme, yani bu işlerden anlamayan yakın bir kız arkadaşıma gösterdim ortalama bir kız nasıl tepki verecek diye, kurye motorundan farkı yok dedi.
    + Kız arkadaşım da motorcu, onun MT07'si ve Africa Twin'i var, onun yanında da ezilmek istemiyorum.
    + Açıkcası xmax ne kadar işlevsel dursa da gönlüm R25'den yana.
    + Annemi ikna ederken beraber gezeriz ederiz güçlü noktalarımdan biriydi, şimdi scooter görünce resmini çekip bana atıyor.

Abilerim, ablalarım ben nasıl yaparım bu işi? Annemi nasıl ikna ederim R25'e ya da gidip Xmax mi alayım?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Çok acemi değilsen Xmax parasına 500 600 650 serilerinden bir sport touring Honda al orta karar olsun. Hem motosiklete biniyorum dersin, hem artçıdan küfür işitmezsin hem de kız arkadaşının yanında daha az ''ezilirsin''.

Sevdiğin herhangi bir insanı, R25 Mt25'te 10 dakikadan fazla artçı alma. 160 boylarda 50kg civarlarında belki rahat edebilirler de bu değerlerin üzerindeki herkes söverek indi şimdiye kadar.

Motosikleti
    250r
    Artçılı kullanılacaksa xmax alınabilir. Avuç içi kadar selede rahat edilmez. 400lük kullanmadım ama üzeceğini sanmıyorum. Ana konuya da sorabilirsin.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı heimatlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selam,

Bir kaç aydır R25 sırası bekliyorum malum, geçen haftasonu bir kaç günlüğüne motor kiralayıp annemle istanbul turu yaptık. Ben 95 kiloyum, annem de bir o kadar var, haliyle Forza 250 yokuşlarda, otobanda falan zorlandı biraz. Ancak asıl sıkınım şu ki, annem maxi-scooter'lara aşık oldu. Hepinizin bildiği trafik, park ve benzin gibi artıları birinci elden yaşayınca çok hoşuna gitti ve bana sürekli XMAX övmeye başladı. Ben de motor konusunda çok aman aman tecrübeli değilim ama 250cc scooter'ın nasıl zorlandığını, alacaksak daha büyük cc almamız gerektiğini falan söylesem de Bayii'de 400cc XMax bulmuş. Burada Listeye adınızı yazdırdıysanız ara ara gidin, kendinizi gösterin gibi şeyler okumuştum, bugün gittik beraber. Oradaki abi de sağolsun xmax'i öyle bir övdü ki benim de kafam karıştı. Motoru annem alacağı için, ya xmax ya hiç noktasına doğru gidiyor gibi hafiften. Aklımda bir kaç soru var tecrübeli abilerimiz cevaplarsa sevinirim.

+ 21 Yaşındayım Üniversiteye gidip gelirken kullanacağım yaklaşık 40 km git-gel çoğunluğu E5. Mühendislik okuduğumdan bir laptop, bir Ipad yetiyor, çok fazla şey taşımıyorum yanımda.
    + R25 daha önce kullandım, kıvraklığı olsun, hızlanması olsun manyak bir makina. Topspeed hastası değilim, 130-140'ı geçmedim ama gerektiğinde hızlanabilmesi çok güzel.
    + 250cc Forza ile 2 kişi iken e5'de çok zorlandık, arkamızdan yaklaşan mı dersin, dibimizden zorlayan mı dersin. 400cc'lik Xmax ile bu sorunu yaşar mıyım? R25 ile herhangi bir tehlike gördüğümde hemen gaz açıp uzaklaşabiliyorum, bu bana güven veriyor.
    + Annem bir cüsseli olduğundan, R25 alırsam binmeyeceğini söylüyor, selesi o kadar da küçük değil bence binebilir. Arada haftasonu dışarı çıkarız, 5-10km bir de işyerine götürüp alırım denk geldiğimiz zamanlarda 1.5-2km, bu mesafelerde artçı olması sıkıntı yaratır mı?
    + xmax çok 30-35 yaş eşi çocukları olan baba işi geliyor gözüme, yani bu işlerden anlamayan yakın bir kız arkadaşıma gösterdim ortalama bir kız nasıl tepki verecek diye, kurye motorundan farkı yok dedi.
    + Kız arkadaşım da motorcu, onun MT07'si ve Africa Twin'i var, onun yanında da ezilmek istemiyorum.
    + Açıkcası xmax ne kadar işlevsel dursa da gönlüm R25'den yana.
    + Annemi ikna ederken beraber gezeriz ederiz güçlü noktalarımdan biriydi, şimdi scooter görünce resmini çekip bana atıyor.

Abilerim, ablalarım ben nasıl yaparım bu işi? Annemi nasıl ikna ederim R25'e ya da gidip Xmax mi alayım?

Teşekkürler.
    36 yaşındayım. evliyim, pulsar'a biniyorum. gözüm dominarlarda.60 yaşına gelmeden maxi scooter almayı düşünmüyorum.

ilaveten mt07 ve africa yanında her türlü ezileceksin. bari scooter ile ezilme. ben olsam bi duke 390, dominar 400 ug, mt 25 falan çözerim. r25 artçı selesi artçıya çiş yaparken yanma, prostatta sızlama yaptırır. pek rahat değil.

R25 te iki kisi rahat edemezsiniz. Xmax 400 artci icin daha iyi. En azindan ikinizde iki buklum degilde keyifli gidersiniz. Hani butceni bilmiyorum da 2015/2016 temiz 70/90k arasinda tmax de alinabilir ama r25 yada xmax dersen xmax daha agir basar benim sahsi fikrimce.

kız arkadaşın senden büyük galiba ,mutluluklar ,gönlüne göre olsun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Annenin kalbini kırma, Xmax 400 diyorsa Xmax 400 al. Mt09 alsan da kız arkadaşın bugün var, yarın olmayacak, ayrılacaksınız.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Once siz ne istediginizi ve ihtiyaclarinizi belirleyin sonra baskalarinin yaninda ezilmeyi dusunursunuz. 21 yasindasiniz, insanlarin savasa gidip oldugu, aile gecindirdigi yastasiniz ve baska insanlarin ne diyecegini, ezilmeyi dusunuyorsunuz.

XMax 400 icin Youtube'da 100 Oktan TV'de Alisan Fidan'in yorumlari var, direkt Xmax 400 videosu degil, genel olarak maxi scooter videolarinda soyledigi, Xmax 400'un sehir icinde hantal oldugu ama hizlanmasinin ve frenlemesinin iyi oldugu fikrinde. Benim gorusume gore ise uzun yol icin iyi bir secim olabilir. 210kg agirliginda 400, Forza/Xmax ise 195 Kg.

Eger scooteri kurye motosikleti olarak gorenlere takiliyorsaniz Dominar 400 filan bakin, belki ortalama kizlar onu bir seye benzetir. Ama ortalama kizlar ihtiyacinizi bilemeyebilir.

Ekleme yapayim istedim, butce yazmamissiniz. Hepsi olsun ayranim da dokulmesin diyorsaniz Forza 750 var. Hem kurye motosikleti degil, hem guclu hem de 2 kisiyi ucurur gider. R25 deler mi bilmiyorum orasini ama.

Kolay gelsin.
    espresso bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hiç düşünme xmax al mutlu ol, ben çocukluğumdan buyana butun motor tiplerini kullanmış birisi olarak tavsiye ediyorum,

Hayatını kızların dediğine göre şekillendirirsen, 2 seneye tükenirsin. Sen kendin ol , yolunu çiz al motorunu bak keyfine. Hele arkadaşıme ezilmek istemiyorum ne demek, özgüvenini biraz arttır kardeşim, eşya bir araçtır işini görürsün eskir atarsın bir köşeye, Nasreddin Hocanın ye kürküm ye hesabı , itibar motora veya aracamıdır yoksa kişiliğe insanlığamıdır.
    espresso, BloodyBaron ve Voltaren bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hırbonen'in kulakları çınlasın.
    Motosiklet Honda 750x dct
    Scooter kymco Ak550 veya xciting s400

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bence bu fiyata sıfır alabiliyorsan 2. elde daha cok alternatifin var.

Erkeğinki kullandığı motor hacmi kadardır git bir zx12r al 😂😂

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    xmax 400 efsane.artçılı baya bir rahat ettirir gerçi tek de olsanız baya seversiniz.yüksek cc scooterlar zevkli oluyor.tek eksisi güzel yakması olur galiba 5 litreye yakın yakıyormuş.400 cc 190 kilo scooter oluncq 4 5 normal oluyor tabi.ezilme işine gelirsek r25 ile daha çok ezilirsin kanımca.kategori değiştirip benim tarzım böyle diyip yırtma ihtmalin daha yüksek

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc ile cüsseler de büyükse iki kişi işkence olmasını geçtim tehlikeli de. Bir tehlike anında vs kaçamazsın. R25 de artçı için sele diye bir şey yok. Zaten o motor onu vadetmiyor. Artçılı binilecekse hacim şart oluyor.

Xmax'ların tiplerinin de kurye motorları ile nasıl benzetiyorlar anlamak güç.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 400 efsane.artçılı baya bir rahat ettirir gerçi tek de olsanız baya seversiniz.yüksek cc scooterlar zevkli oluyor.tek eksisi güzel yakması olur galiba 5 litreye yakın yakıyormuş.400 cc 190 kilo scooter oluncq 4 5 normal oluyor tabi.ezilme işine gelirsek r25 ile daha çok ezilirsin kanımca.kategori değiştirip benim tarzım böyle diyip yırtma ihtmalin daha yüksek
    210 kg hocam, o agirlikta ve hacimde senin de dedigin gibi normal

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc ile cüsseler de büyükse iki kişi işkence olmasını geçtim tehlikeli de. Bir tehlike anında vs kaçamazsın. R25 de artçı için sele diye bir şey yok. Zaten o motor onu vadetmiyor. Artçılı binilecekse hacim şart oluyor.

Xmax'ların tiplerinin de kurye motorları ile nasıl benzetiyorlar anlamak güç.
    Kargadan baska kus tanimayinca oyle oluyor. Maxiscooter kavramini oturtamadi insanlar hala kafasinda. Onlara sorsak C650GT 'de kurye motoru gorunuyordur.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bahsedilmeyen bir konuya değineyim; Üyelerimizden birisi X-Max'ini satıp, Cbr500r almıştı. Ve aramızda şöyle bir diyalog geçmişti.

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın

İlk defa maxi scooterdan, vitesliye (hemde racing)geçip rahat eden birine denk geldim
    Alıntı ninya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad öyle deme xmax mesela amortisörleri çok sert hafif stabize yolda takır tukur ses yapıyo bende ki 2015 modeldi ayrıca sele zaten sert birde Eşim şikayetçiydi sebebi artçı tarafı acayip geniş yani oturunca bacaklarını çok açman gerekiyor bu seferde arka ayaklıklara basamıyosun. tabi kadın 1.60 o yüzden rahat edemiyordu bende 2 saat sürüp keyfini çıkarayım derken heryerim ağrıyodu. dahada maxi almam alırsamda NC750x dct filan alırım ama bu motoru çok beğendim. sürüşte tam racing değil o yüzden sevdim.
    Hatta bi tanesine denk geldim;

Arkaya oturan kadın hafif kilolu ve kısa boyluydu, ayakları artçı basamağına yetişmediği için her iki bacak sağda ve solda sallana sallana gidiyordu, eminim kadının baldırı çok ağrımıştır, çünkü grenaja dayanmış vaziyette seyahat ediyordu.

Özet; artçı boyu önemli.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsedilmeyen bir konuya değineyim; Üyelerimizden birisi X-Max'ini satıp, Cbr500r almıştı. Ve aramızda şöyle bir diyalog geçmişti.

Hatta bi tanesine denk geldim;

Arkaya oturan kadın hafif kilolu ve kısa boyluydu, ayakları artçı basamağına yetişmediği için her iki bacak sağda ve solda sallana sallana gidiyordu, eminim kadının baldırı çok ağrımıştır, çünkü grenaja dayanmış vaziyette seyahat ediyordu.

Özet; artçı boyu önemli.
    Kesinlikle hakli bir gorus. Maxiscooterlari daha konforlu yapmak icin genelde sele genisletiyorlar bu da boy problemlerinden dolayi sorun yaratabiliyor yazildigi gibi. Eski Forza surucu cin daha konforlu deniyor mesela, sebep selenin daha yere yakin olmasi.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Allahım hala xmax diyorlar siz ciddi olamazsınız. 2020 tech max vardı bende konfor seleli versyonu. sattım forza 250 aldım popom rahat etti. artçı zaten çok daah rahat etti. xmax kullanan kişilerin poposuna saygısı yoktur bence. Ayrıca artı olarak xmax hızlanması ile forzanın arasında dağlar kadar da yok. git al bi forza kardeşim, 2 kişi gayet de çeker niye çekmesin ki, o motorla iki kişi e5 te 100 120 km hızla rahat gidebilirsiniz.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Hem scooter gibi olsun hem de basınca torku olsun ve de az yaksın derseniz nc750 integra düşünebilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler