Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FC Moto Sipariş Sabır Testi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhaba arkadaşlar

FC moto üzerinden 14 Temmuz günü takım taklavatı sipariş etmiştim. Detaylar için aşağıya önceki konu bağlantımı bırakıyorum.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...si-alinir.html

Kargomun son durumu aşağıdaki gibidir. Ekran görüntüsü için prnt. ile başlayan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Uluslararası kargo durumlarını araştırdım ancak net bir yanıt bulamadım. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor.

Bir işlem yapmam gerekiyor mu ? Kargom tahmini ne zaman gelir? Benzer deneyimi olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi beni?

Teşekkür ederim

https://prnt.sc/1mark52
    1996furkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Kargon bizim burada başakşehir dağıtım merkezinde yakında dağıtıma çıkar Aykosan sanayi sitesi içinde ikitelli osb. de istersen gidip kendin alabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Gümrük vergiside çıkar muhtemelen nakit olarak ödeyebiliyorsun 3 5 gün sürer taş çatlasın

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bayram tatili araya girdiği için süreç biraz uzamış olabilir. 1-2 güne bulunduğunuz şehire gönderilmek üzere yola çıkar diye düşünüyorum

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gümrük vergisi zaten sayfanın yukarısında yazıyor. Bulunduğunuz bölgeye çoktan yola çıkmıştır. Oraya vardığında yine 2-3 satır daha eklenir PTT'nizde görünü sonra dağıtıma çıkar.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamlar kargonu bir gun sonrasinda göndermisler
    2. Gun turkiyeye giris yapmis sonrasinda ise gumruk burokrasi vs agirdan almis, fc moto da suc yok. Olay ulkenin gumrugunde ve memurunda takilmis.
    Ben defalarca alisveris yaptim, siparis iptal ettim degistirdim hic sorun yasamadim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    cuma günü buraya giriş yapmış, büyük ihtimalle haftaya bakarız diye salladılar. bugün yarın gümrüklemesini yaparlar, en geç pazartesi salı elinizde olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhaba arkadaşlar

Yanıtlar için çok teşekkür ederim. Motorumu aldım yalnızca şehiriçi bisiklet ekipmanıyla kullanıyorum biraz sıkıldım isyanımı mazur görün İnternette bazı yerlerde gümrüğe ödeme bilgisi ileten kişileri okudum, gümrüktekiler kesilen faturadaki tutar kasıtlı düşük girilmiş vergi düşük çıksın gibi durumlarda gümrükte takılabiliyormuş benim bir işlem yapmam gerekip gerekmediğini merak etmiştim.

Teşekkür ederim

Motosikleti
    1998 electra glide
    Başak şehirde gümrük bürosunda şuan gümrüğe takılmış FC motonun bir hatası yok burada yani boşuna FC Motoya suç atmayın suç tamamen Gümrük kurallarını yazanlarda ve gümrük bürosunda. Yakında gelir vergisini öder alırsın

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben gumruge takilan bir urunumu taaaaa Basaksehir'e gidip kendim bizzat aldim vergisini orada odeyip, yoksa gelecegi yoktu.

paketin gümrüğe takılmış,adresine tebligat göndermiş olmalılar.7 gün süresi var bildiğim kadarıyla sonra geri gönderiyorlar.sende ürüne ödediğin tutarı ibraz etmeni isteyebilirler.önerim istanbulpostagumruk'e e-posta göndermen.geçenlerde başıma geldi ufak tefek 5-6 parça motosiklet parçasının olduğu kargo gümrükte tutulmuş.tebligat ulaşmadan ben hemen malların tutarını beyan ettim.ertesi gün kargo ile tebligat geldi

gene şanslısın kargon istanbul'da gümrükte, benim paket iki defa gümrüğe girmeden istanbul'a geliyor amerika'ya geri dönüyor. uçağın kuyruk kısmında mı unuttular ,pilot kargoyu evine mi götürdü kargoyu anlamıyorum ki
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paketin gümrüğe takılmış,adresine tebligat göndermiş olmalılar.7 gün süresi var bildiğim kadarıyla sonra geri gönderiyorlar.sende ürüne ödediğin tutarı ibraz etmeni isteyebilirler.önerim istanbulpostagumruk'e e-posta göndermen.geçenlerde başıma geldi ufak tefek 5-6 parça motosiklet parçasının olduğu kargo gümrükte tutulmuş.tebligat ulaşmadan ben hemen malların tutarını beyan ettim.ertesi gün kargo ile tebligat geldi

gene şanslısın kargon istanbul'da gümrükte, benim paket iki defa gümrüğe girmeden istanbul'a geliyor amerika'ya geri dönüyor. uçağın kuyruk kısmında mı unuttular ,pilot kargoyu evine mi götürdü kargoyu anlamıyorum ki
    https://mobile.donanimhaber.com/stor...40e7f6948.jpeg
    hocam merhaba

tam e-posta adresini yazabilir misiniz? Hemen mail atayım tebligatı alabilecek konumda değilim şehirdışındayım

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam merhaba

tam e-posta adresini yazabilir misiniz? Hemen mail atayım tebligatı alabilecek konumda değilim şehirdışındayım
    istanbulpostagumruk@ptt.gov.tr olmali.
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulpostagumruk@ptt.gov.tr olmali.
    Teşekkür ederim, fcmoto faturasını ve kredi kartı ekstresinde ilgili ödeme satırını ilettim. Detaylı bir şekilde durumu izah ettim, umarım etki eder.

Şehirdışında olduğum için tebligat geldiyse de bilgim yok. Umarım haftaya ekipmanları teslim alırım. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Merhaba arkadaşlar

Gerekli yerlere ulaştım. Siparişim gümrüğe takılmış. Edirne'ye sipariş ettiğim kargomu gümrükten almam gerekiyormuş. Sebebi de ürünlerin ne olduklarına dair şüphe varmış.

29,90 euro kargo bedeli ödeyip de kargoyu ikitelli'den gümrükten almak zorunda olmak nasıl bir mantıktır? Türkiye'de ekipman pahalı, yurtdışından alınca da böyle uygulamalara maruz kalıyoruz. Gerçekten yoruyor bu ülkenin vatandaşı olmak.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Teşekkür ederim, fcmoto faturasını ve kredi kartı ekstresinde ilgili ödeme satırını ilettim. Detaylı bir şekilde durumu izah ettim, umarım etki eder.

Şehirdışında olduğum için tebligat geldiyse de bilgim yok. Umarım haftaya ekipmanları teslim alırım. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Merhaba arkadaşlar

Gerekli yerlere ulaştım. Siparişim gümrüğe takılmış. Edirne'ye sipariş ettiğim kargomu gümrükten almam gerekiyormuş. Sebebi de ürünlerin ne olduklarına dair şüphe varmış.

29,90 euro kargo bedeli ödeyip de kargoyu ikitelli'den gümrükten almak zorunda olmak nasıl bir mantıktır? Türkiye'de ekipman pahalı, yurtdışından alınca da böyle uygulamalara maruz kalıyoruz. Gerçekten yoruyor bu ülkenin vatandaşı olmak.
    Ayıptır sorması paketin içerisinde ne vardı acaba? Gümrükte sorun çıkartan bir ürünse biz de bilelim.
    Dodin bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırf ipneliğine 80 tane dildo alacam bir gün... Bakalım ne yapacak gümrüktekiler.
    espresso, Dodin ve HRider bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf ipneliğine 80 tane dildo alacam bir gün... Bakalım ne yapacak gümrüktekiler.
    Geçirirler hocam. Ama gümrükten mi geçirirler orasını tam olarak bilemiyorum. Aynı salaklığı bana da yaptılar, kask var içinde tespit edemedik diyor. 30 euro fatura kestirip gönderdim, tespit edemeyecek kadar zekası olmayan faturayı da anlamaz nasılsa diyerek. Sonuç olarak anlayan olmadı
    espresso bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bir kaç defa kask vs ekipman alan biri olarak net diyorum kasktan ve bir çok ürün olmasından dolayı incelemeye alındı ve muhtemelen eve yazı gelir faturalarını ibraz edin gibilerinden bir ara umursamıyorlardı ama son 1 senedir kask vs daha dikkat ediyorlar gidebiliyorsan kendin git direk al şu an gözüken yerden boşuna zaman kaybetme vergi çıkıcaktır toplam alışverişin yüzde 20 si kadar nakit al yanına min öyle git direk ya da bekle ama 1 hafta daha bekletirler

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıptır sorması paketin içerisinde ne vardı acaba? Gümrükte sorun çıkartan bir ürünse biz de bilelim.

hocam tam olarak bunlar var. Ürün linkleri ve sipariş görseli var bu konuda.

1 kask
    1 revit pantolon
    1 revit ceket
    1 bot
    1 mont içine yerleştirilecek sırt koruma
    1 eldiven

yani daha basit ne olabilir gerçekten? 1 kişinin temel koruma ekipmanları yani nesini anlamıyorlar gerçekten

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Neyi anlamamışlar? Pantolonu mu anlamamış? Paket başına inceleme ücreti kesiliyor oysa.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv

hocam tam olarak bunlar var. Ürün linkleri ve sipariş görseli var bu konuda.

1 kask
    1 revit pantolon
    1 revit ceket
    1 bot
    1 mont içine yerleştirilecek sırt koruma
    1 eldiven

yani daha basit ne olabilir gerçekten? 1 kişinin temel koruma ekipmanları yani nesini anlamıyorlar gerçekten
    1500 euro'yu aşmadın di mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)