Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KASK Tavsiyesi (Shape mevzusu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    goal_iron883 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250 R
    Selamlar arkadaşlar.
    Bell M5X Daytona kask kullanıyorum. Artık ömrü dolmak üzere ve yeni kaska ihtiyacım var.

Long oval bir kafa yapısına sahibim. Bu yüzden beğendiğim kaskların olup olmaması konusunda da endişelerim var. Bu pandemi döneminde de herkesin denediği kaskları kafama geçirmek içimden gelmiyor. Pandeminin de biteceği şu süreçte yakın görünmüyor. Bu sebep ile internetten sipariş vermekten başka çarem yok.

Bell kaskımdan önce Caberg kullanıyordum ki onu da sadece 1 hafta sonra değiştirmek zorunda kaldım kafamı çok ağrıttı.

En çok beğendiğim kask Shoei NXR Dystopia. Fakat bu kask intermediate oval üretim.

Yazdıklarım ışığında önerileriniz var mıdır?

Bütçem max 7000 TL.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Shape, long oval, internediate oval gibi kelimelerin yanında niye arkadaşlar (Türkçesi friends), kafa (Türkçesi head) ve kask (Türkçesi helmet) gibi ecnebi kelimeler kullanıyorsunuz? Hiç olmamış.

Motosikleti
    Honda CB250 R
    Kullanıcı adı watercolours olan birisi mi söylüyor bunu? :D
    Komik olmuş.
    dental_land bunu beğendi.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Kask mevzusunu internet üzerinden çözmek hiç verimli olmuyor.
    Şöyle ki; scorpion 500 XL kaskım hafif sıkıyor diye LS2 FF323 aldım kaskı XXL beden olarak internet üzerinden aldım. Daha büyük bedeni yoktu zaten. Ama XXL kask kafamı diğerinden daha çok sıktı.
    Ve hiçbir satıcıda kafa şekline göre detaylı açıklama göremedim
    O yüzden dükkanlarda alacağınız kaskım marka ve modelini deneyip öyle internet üzerinden alın en azından

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Nolan, Schubert, Shoei'nin denediğim hiç bir modeli kafama olmadı. HJC ve Arai'nin bazı modelleri oldu. Velhasıl denemeden zor.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Shoei NXR kullandım güzel kask. Kafa yapınız için bir şey diyemem.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    balaklava ucuz, birkac tane al yanina, kask deneyecegin zaman kullanirsin
    onun disinda denemeden kafa yapina uyan kask bulmak cok zor
    örnek vermek gerekirse benim kafa yapima denedigim okadar model ve marka icinde shark vs ls2 uyumlu, rahat ettiriyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hocam sen Avrupa markalara bakacaksın. Uzun kafa yapısı için AGV öneriliyor. K serilerinden alabilirsin. K6 serisi sana uyar diye düşünüyorum. L-ML-M-SM-S gibi ara bedenleri de var. Senin kask AGV hacı

Motosikleti
    Honda CB250 R
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask mevzusunu internet üzerinden çözmek hiç verimli olmuyor.
    Şöyle ki; scorpion 500 XL kaskım hafif sıkıyor diye LS2 FF323 aldım kaskı XXL beden olarak internet üzerinden aldım. Daha büyük bedeni yoktu zaten. Ama XXL kask kafamı diğerinden daha çok sıktı.
    Ve hiçbir satıcıda kafa şekline göre detaylı açıklama göremedim
    O yüzden dükkanlarda alacağınız kaskım marka ve modelini deneyip öyle internet üzerinden alın en azından
    Evet bizim satıcılarda en büyük eksiklik hangi kafa yapısına uygun olduğunu belirtmemeleri. Yurt dışı sitelerinde buna rastladım. Hatta adamlar üşenmemiş hangi kask hangi kafa yapısı marka model liste yapmışlar. Ancak yüzde 95'inin ülkemizde satışı yok.

Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balaklava ucuz, birkac tane al yanina, kask deneyecegin zaman kullanirsin
    onun disinda denemeden kafa yapina uyan kask bulmak cok zor
    örnek vermek gerekirse benim kafa yapima denedigim okadar model ve marka icinde shark vs ls2 uyumlu, rahat ettiriyor.
    Evet balaklava çözüm gibi duruyor. Biraz fazla pimpirikli olunca ister istemez yine de cesaret edemiyorum. Son çare olarak yapacağım şey o olacak.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen Avrupa markalara bakacaksın. Uzun kafa yapısı için AGV öneriliyor. K serilerinden alabilirsin. K6 serisi sana uyar diye düşünüyorum. L-ML-M-SM-S gibi ara bedenleri de var. Senin kask AGV hacı
    Dün gece araştırırken dediğiniz gibi K serisi kaskları daha oval yapılı kasklar. Bu yüzden AGV daha yakın gibi görünüyor bana.

Alacağım yerle iade konusunda anlaşabilirsem internetten alıp ne olacağını göreceğiz. İade konusuna yanaşmazlarsa arkadaşın da dediği gibi üst üste balaklavaları geçirip deneyecez artık.

Teşekkürler arkadaşlar.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCX
    Yabancıların herşeye olduğu gibi bunun için de farklı çözümleri var. Lidpicker isimli siteden girip bir kit satın alıyosunuz, kafanızı ölçüp adamlara gönderiyosunuz ve adamlar sizin kafa yapınıza uygun kaskları size söylüyor. Kit 20 USD, sadece rapor 5 USD.

Bunlara ek olarak https://www.lidpicker.com/free-data adresinde de örnek bir tabloları var. Düşündüğünüz kask listeliyse yardımcı olabilir. Raporda da görebiliceğiniz üzere markanın kendi modelleri içerisinde de kafa yapısı değişiklik gösterebiliyor.(Eskiden şu kafa için bu marka gibi genellemeler vardı)

Ben pandemi sürecinde internetten istediğim kaskın iki farklı boyunu alıp evde test yaptım. Ancak sonuç nafile ikisi de geri gitti Ne yazık ki yukarıda belirttiğimi servisi kullanana kadar en iyi çözüm mağaza mağaza gezmek.
    Barisozde, Ekrem_06, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı pspfreak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancıların herşeye olduğu gibi bunun için de farklı çözümleri var. Lidpicker isimli siteden girip bir kit satın alıyosunuz, kafanızı ölçüp adamlara gönderiyosunuz ve adamlar sizin kafa yapınıza uygun kaskları size söylüyor. Kit 20 USD, sadece rapor 5 USD.

Bunlara ek olarak https://www.lidpicker.com/free-data adresinde de örnek bir tabloları var. Düşündüğünüz kask listeliyse yardımcı olabilir. Raporda da görebiliceğiniz üzere markanın kendi modelleri içerisinde de kafa yapısı değişiklik gösterebiliyor.(Eskiden şu kafa için bu marka gibi genellemeler vardı)

Ben pandemi sürecinde internetten istediğim kaskın iki farklı boyunu alıp evde test yaptım. Ancak sonuç nafile ikisi de geri gitti Ne yazık ki yukarıda belirttiğimi servisi kullanana kadar en iyi çözüm mağaza mağaza gezmek.

Çok güzel bilgi gerçekten ben kendi adıma teşekkür ederim. Bu arada benim kafada sıkıntılı tam 56,5 cm yani ne L ne XL modeller oluyordu. Scorpion'un hava yastıklı modelini kullanıyorum. Tam oturuyor ve çok memnunum.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    Honda CB250 R
    Alıntı pspfreak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aslında kiti almadan da ölçülebilir. Bu yararlı paylaşımın için teşekkürler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı goal_iron883 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıcı adı watercolours olan birisi mi söylüyor bunu? :D
    Komik olmuş.
    Dedi Demir883.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Honda CB250 R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dedi Demir883.
    Bu konu hakkında duyar kasan ben değilim ki. Bu konu ile derdim de yok. Kendi kendine burada çalıp oynuyorsun. Boşver bence insanların faydalanabileceği bir şey varsa bildiğin onu söyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)