Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet CC yükseltme hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Yine yeniden yeni bir konu ile sizlerle birlikteyim değerli forum üyeleri.

Bilenler bilir 2016 model 13200 KM'de bir NS 200 motosikletim var. Geçen sene nisan ayından bu yana 4000 KM kadar yol yapmışım. Aldıktan sonra da ekstra olarak birçok şey eklettim. Elimde 15.000 TL kadar nakit param var, neden CC yükseltmiyorum diye düşündüm kendi kendime ve 24.500 TL'den ilana koydum motosikletimi. Malatya'da beğendiğim bir adet 2017 model Dominar 400 vardı ancak bugün satılmış maalesef.

Düzenli olarak gittiğim motosiklet ustam Dominar alma bütçeni biraz daha arttır MT-25 bak diyor ama çok kararsızım. Sizce Dominar 400 aramaya devam etmeli miyim yoksa farklı bir motosiklet önerisinde bulunabilecek olan tecrübeli abilerim var mıdır? Motosikletten beklentilerimi soracak olursanız biraz konforlu, 110-120 sabit hızda çok titremeyen ve özellikle ABS'si olması önemli. Bu konu üzerine yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yerinde olsam dominar kovalamaya devam ederdim.
    Jeansque ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt25 derim kesinlike.

Japon kalitesini geçtim mt25 250 cc motordan 36 beygir alırken dominar 400cc'den 40 beygir almış.

Beygir farkını saymasak bile olur, ha tork konusunda bariz fark var , domınar tokatlar o ayrı.

24 beygir bir aletten min 50 beygir bir makınaya gecmıyoranız pek cc yükseltme olarak görmeyin bence. o nedenle mt25 ile devam edin.

-

Bu arada tamam km düşük de abssiz 2016 ns200 de 24.5 etmez be hocam :D linç eden olmadı mı henüz
    Jeansque bunu beğendi.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    titremelerin sebebi genelde motorun tek silindir olmasıdır bu yüzden çift silindir bakmanı öneririm.

benim tecrübem bu kadar

daha tecrübeli abiler cevap verse daha iyi olur
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    bajaj kullandım uzun kmler. sonra bi cbr500r aldım. şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki japonu varya emcükleyesin gelir. öyle güzel farkediyor ki güzel kardeşim. japon al japon iyidir japon candır. arkadaşıma sıfır d400ug aldık. daha sıfır motor aynı pulsardaki gibi yok camdan grenajdan ıvır zıvırdan zırıltı var. kendi bayiisi de söyler zaten. hı bajajın blokları sağlam mı evet. ama japon al sen pişman olmazsın. :D
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 derim kesinlike.

Japon kalitesini geçtim mt25 250 cc motordan 36 beygir alırken dominar 400cc'den 40 beygir almış.

Beygir farkını saymasak bile olur, ha tork konusunda bariz fark var , domınar tokatlar o ayrı.

24 beygir bir aletten min 50 beygir bir makınaya gecmıyoranız pek cc yükseltme olarak görmeyin bence. o nedenle mt25 ile devam edin.

-

Bu arada tamam km düşük de abssiz 2016 ns200 de 24.5 etmez be hocam :D linç eden olmadı mı henüz
    Sahibinden de benimkinden hor kullanılmış motosikletlere 23 yazmışlar hocam. Lastik falan da değişmemiş üstelik. Dünden beri üç kişi aradı akşam üzeri biri bakmaya gelecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj kullandım uzun kmler. sonra bi cbr500r aldım. şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki japonu varya emcükleyesin gelir. öyle güzel farkediyor ki güzel kardeşim. japon al japon iyidir japon candır. arkadaşıma sıfır d400ug aldık. daha sıfır motor aynı pulsardaki gibi yok camdan grenajdan ıvır zıvırdan zırıltı var. kendi bayiisi de söyler zaten. hı bajajın blokları sağlam mı evet. ama japon al sen pişman olmazsın. :D
    Hocam güzel dedin de bendeki paraya gelmez Honda :D
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Senenin başında r25'e geçiş yaptım önceden 10bin kmye yakın rs200 tecrübem de vardı fikir verebilirim sanırım. Güç anlamında da kalite anlamında da ciddi var fark onu söyleyebilirim cc yükselttiğine o konuda pişman olmazsın. Domi ile mt 25 arasında çok da büyük fark yok bana kalırsa bütçe el veriyorsa elbette mt 25 tercih edilmeli ancak kısıtlı bütçeyle daha modelli, temiz domi400 bulma şansı yüksek. Ben olsam 30binde absli mt25 yerine aynı fiyata düşük km domi400 tercih ederdim. Uzun yolda ikisi de üzmez sanıyorum r25 adına konuşursam titreşim yok gibi, kimse de kolay kolay sıkıştıramıyor keşke daha güçlü olsa dedirtmedi şimdiye kadar mutlu mesut devam
    Jeansque bunu beğendi.

eming26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBF 1000 FA
    hocam yakın yıl modellerine takılmam dersen suzuki inazumayı öneririm.
    250 cc çift silindir çift eksoz . beygiri mt 25 kadar değil ama uzaktan bakınca 500 cc lik gibi duruyor.
    benim bir önceki motorumdu.
    Jeansque bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt 25 al temizini bulabiliyorsan. dominardan daha iyidir ikinci el, yedek parça, servis ve kalite konusunda.
    hacim seni aldatmasın mt 25 daha iyi gider 130-140'tan sonra.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt 25 al temizini bulabiliyorsan. dominardan daha iyidir ikinci el, yedek parça, servis ve kalite konusunda.
    hacim seni aldatmasın mt 25 daha iyi gider 130-140'tan sonra.
    Temiz MT-25 de bendeki paraya biraz zor bulunur gibi hocam. Kredi çekmem gerekecek bir miktar. Orada da devreye faiz oranları giriyor. Motosiklet satılırsa bir bakayım zor duruma düşmeyecek gibi olursam yöneleyim MT-25'e. Tabi Dominara yan çanta takıldığında göze çok batmıyor. Ben biraz da hani çanta falan olsun motosiklet kulübüyle gittiğim gezilerde rahat ederim düşüncesindeyim.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Eski kasa Dominar 400 titreşim konusunda üzebilir. Bütçe yetiyorsa 40-42 bin ₺ civarında 400 UG yani yeni kasa olanı tercih etmenizi öneririm Dominar alacaksanız. Yenisi ile eskisi arasında hatrı sayılır fark var.

Yeni kasa Dominar 400 UG bana göre parça kalitesinde Yamahayı aratmayacaktır. Ve yakıt ekonomisi olarak biraz daha uygun olabilir.

Son olarak, D400 UG'nin kafa zırıltısı ve trip sıfırlama (nadirde olsa) meselesi var. Ayrıca blok olarak 390 bloğu kullanıyor. Bu bilgileride söyleyelim.

Bir dip not daha düşeyim; Geçenlerde facebook grubunda 2021 model 400 UG yolda kalmış. Garantiden ücretsiz olarak benzin pompası değişti. İlk başlarda iletişim problemi yaşadı fakat sonradan bir şekilde derdini anlatabildi.
    Jeansque bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Çok daha değişik bir fikir söyliyim dominar 400 motorunu ns200'e tak devam
    Jeansque bunu beğendi.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    güzel diyosun da cbr500 al demedim ki dostum. inazuma bak mt25 bak cb250 fiyatını bilmiyorum ama bakılabilir. hani başka alternatiflere bakabilirsin. 0 bajajdansa 2.el japon evladır
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 bajajdansa 2.el japon evladır
    Bildiğin motor ise, katılıyorum. Bilmediğin 2. el R25,MT-25,MT-7 almak çok mantıklı değil gibi geliyor bana. Sarı sitedeki CBF250/500'ler bile böyle.
    Sırf bu yüzden Dominar 250 / NS 200 doğru gidiyorum.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğin motor ise, katılıyorum. Bilmediğin 2. el R25,MT-25,MT-7 almak çok mantıklı değil gibi geliyor bana. Sarı sitedeki CBF250/500'ler bile böyle.
    Sırf bu yüzden Dominar 250 / NS 200 doğru gidiyorum.
    güzel bir ekspertize de sokarsın hocam o kadar para bağlıyosun

Aslında konuya bakış açısı önemli cc yükseltmekteki kriterin nedir ?

az yakmasımı , konforumu , hızı mı ilk kriterler önemli

dominar mt 25 ten daha az yakar,ama mt 25 te daha torklu daha canlı bir makina konfor olarak mt25 binmedim ama dominar sürücü konforu rahat diyebilirim deponun seni kavraması falan ama artçın varsa onun için aynışeyi söyleyemem
    Jeansque bunu beğendi.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    mt25 r25 vs alma burada 400cc de 40 hp diyenlere de bakma tork ve motor karakteristigi denen bir mevzu var o zaman yamaha 660cc tek silindirden 47 hp almis oran orantida bajaj her turlu kazaniyor. cb250r cbr 250r hatta bunlarin 500 lugu alinir cidden japon kalitesi hissedilir illaki cc yukseltmek gerekiyorsa. Yamaha r6 r1 09 10 ve bir iki ust segment motoru haric yamaha çöp.
    Jeansque bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    40-42.000 TL bütçeniz olduğunu farz ediyorum. Eski motordan korkmuyorsanız o para veya daha altına aşağıda yazdığım motorları da alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Bmw F650 Gs (Tek silindir olan)
    Honda Cbf 500 (Hayvan gibi yakıt tüketimi vardır)
    2014-2015 Honda Cb500F (Çok tatlı motor, çok keyifli)
    2008 Yamaha Mt03 (Kronik gösterge problemi var)
    2006-2008 Kawasaki Er6 N/F (Aldığınız hafta 1'e 10 bahse varım motoru kilitlersiniz)
    Jeansque bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)