Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akçalı sprey boya hk

Motovento
    REKLAM ALANI

Akçalı Altın Yaldızlı Sprey Boya
    Bunu alıyorum yaldızlı dediğine göre metalik diye biliyorum buna akçalı vernik atmam sorun oluşturur mu arkadaşlar ?
    Kullanan var mı hiç, ben rengi tam göremedim ama altın rengi istediğim için deniyorum bakalım
    Rengi falan sprey diye sonradan akar mı acaba astarı verniği atsak uzun gitmez mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    içinde parlak parçacıklar var.. uygulaması biraz daha dikkat gerektiriyor çünkü fark ettiğim kadarıyla daha geç kuruyor ve akması daha kolay.. istediğiniz gibi olduktan sonra mat ya da parlak vernik atarsanız daha dayanıklı olur..

Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içinde parlak parçacıklar var.. uygulaması biraz daha dikkat gerektiriyor çünkü fark ettiğim kadarıyla daha geç kuruyor ve akması daha kolay.. istediğiniz gibi olduktan sonra mat ya da parlak vernik atarsanız daha dayanıklı olur..
    Yine akçalının parlak verniğini aldım zaten atıcam en son.
    Aklıma takılan tek soru şu hazır sprey olduğu için içinde sertleştirici yok, geç kuruması dışında bi esprisi var mı olumsuz yönde onu bilmiyorum.
    Otoboyacıda doldurtsam daha iyiydi ama hızlı donduğundan çok git gel olcaktı parça parça almak zorunda olcağım için üşendim

Belki bilen çıkar diye soruyorum kafam da bi soru var
    Akçalının Plastik Astarı var, plastik astarın tam esprisi nedir ?
    Bende Akzonobel 4+1 Akrilik Gri astar var boya tabancasıyla onla da vursam mı diye düşündüm ama direk akçalı PLASTİK astarı mı almamız lazım

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    atması daha zordur. ince katlar halinde gitmekte fayda var. altina parlak renkte bir astar rengi daha belli eder. normalde vernige gerek yoktur fakat zorlu kosullarda calisacak biyer ise omru uzun olur vernik ile

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atması daha zordur. ince katlar halinde gitmekte fayda var. altina parlak renkte bir astar rengi daha belli eder. normalde vernige gerek yoktur fakat zorlu kosullarda calisacak biyer ise omru uzun olur vernik ile
    Şu ikilemdeyim şuan
    Akzonobel 4+1 Akrilik Gri astar var bende, tabanca ile bu astarımı atabilirim
    Ya da para verip hazır şekilde Plastik Akçalı Astar alıp onla atabilirim.

Bende ki plastik değil galiba astar

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Önce yüzeyi iyice temizleyin

Astar uygulayın (kurumasını bekleyerek, tercihen 2 kat)

Yaldız sprey boyayı uygulayın (astar boyayı kapatacak kadar, kurumasını bekleyerek ve katlar halinde. İsterseniz aynı renk normal sarı da kullanabilirsiniz. Nedenini az aşağıda anlayacaksınız)

Vernik uygulayın, çok ince ve sadece bir kat

Vernik sonrası boyanın normal sarı rengine dönüştüğünü göreceksiniz. Vernik kurumaya başlamak üzereyken iki kat yaldız sprey uygulayın.

Bu şekilde yüzeye çok daha sağlam tutunan yaldız boyanız olur. Aksi halde çok zayıf tutunacak ve kolaylıkla çıkacaktır bilginiz olsun.
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Vernik atılınca kolay kolay soyulmuyor

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce yüzeyi iyice temizleyin

Astar uygulayın (kurumasını bekleyerek, tercihen 2 kat)

Yaldız sprey boyayı uygulayın (astar boyayı kapatacak kadar, kurumasını bekleyerek ve katlar halinde. İsterseniz aynı renk normal sarı da kullanabilirsiniz. Nedenini az aşağıda anlayacaksınız)

Vernik uygulayın, çok ince ve sadece bir kat

Vernik sonrası boyanın normal sarı rengine dönüştüğünü göreceksiniz. Vernik kurumaya başlamak üzereyken iki kat yaldız sprey uygulayın.

Bu şekilde yüzeye çok daha sağlam tutunan yaldız boyanız olur. Aksi halde çok zayıf tutunacak ve kolaylıkla çıkacaktır bilginiz olsun.
    Normalde yapacağım işlem
    Zımpara
    Plastik Akrilik Akçalı Astar (3kat)
    1 gün beklerim astarı ya da 3-5 saat sonra astar zımparası yaparım
    Sonra Akçalı yaldızlı boya yine 3 kat
    3.kat boyadan 20 dk sonra 3 kat vernik (VERNİK PARLAK ALDIM AYNALI ALTIN SARISI İSTEDİĞİM İÇİN)
    ------
    sizden anladığm astar + 1 kat boya + 1 kat vernik + 2 kat boya
    sıralama böyle olcak sanırım

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı knuis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde yapacağım işlem
    Zımpara
    Plastik Akrilik Akçalı Astar (3kat)
    1 gün beklerim astarı ya da 3-5 saat sonra astar zımparası yaparım
    Sonra Akçalı yaldızlı boya yine 3 kat
    3.kat boyadan 20 dk sonra 3 kat vernik (VERNİK PARLAK ALDIM AYNALI ALTIN SARISI İSTEDİĞİM İÇİN)
    ------
    sizden anladığm astar + 1 kat boya + 1 kat vernik + 2 kat boya
    sıralama böyle olcak sanırım
    Yukarıda anlatmaya çalıştım ama sanırım anlaşılmadı.

Vernik attığınızda o boya normal sarıya dönecek. İstediğiniz etkiyi nasıl sağlayacağınızı alıntıladığınız metinde belirtmiştim.
    ...

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda anlatmaya çalıştım ama sanırım anlaşılmadı.

Vernik attığınızda o boya normal sarıya dönecek. İstediğiniz etkiyi nasıl sağlayacağınızı alıntıladığınız metinde belirtmiştim.
    Ha tamam şimdi anladım da kafamda yine soru oluştu
    Astarı atıcam 3 kat,
    Astarı kapatıcak kadar 2 kat boya,
    İnce 1 kat vernik (bunu yapınca sarıya dönücek)
    Sonra 2 kat boya

Burda anladıgım boya rengi tutucak ama kalın olmayacak mı katlardan dolayı. Ve verniği ince 1 kez atıcağımız için hem daha az parlicak hem vernik az olduğu için boya çok sağlam olmicak bildiğim kadarıyla muhtemelen yanlış biliyorum . sizin dediğiniz gibi yapıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Birde bu akçalının parlak verniğinin üstünde 2K yazmıyor sorun olur mu tecrübesi olan var mı ?

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Eğer bahçede falan boyayacaksanız tozsuz bir yer olmasına özen gösterin. Kapalı alanda boyayacaksanız mutlaka maske takın ve mekanı iyi havalandırın. Yanında sigara, parfün sıkmayın boyayı pütürlü yapar. Birde biraz sıcak suyun içinde bekletirseniz boya ve verniği daha basınçlı çıkar. Aman dikkat kaynar su olmasın.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)