Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yakıt tüketimini paylaş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Koskoca motosiklet.nette boyle bir başlık daha once neden açılmamış acaba ?

Artık yeni motorların coğunda bu veri var.Adeta Fuelly ya rakip bile olabilir bu başlık

Neyse,ben başlıyorum kimse ilgilenmese bile kendim takılırım

https://ibb.co/Bjh95mX

Motor : Africa Twin
    Toplam Km : 3634 km
    Ortalama yakıt tüketimi : 3.9 lt / 100 km
    Kullanım şekli : %70 uzun yol %30 şehir içi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    benim motorda gösterge yok ama rodajda uzun yol 375 km
    1.8lt / 100km

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ortalama 3 lt / 100 km

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koskoca motosiklet.nette boyle bir başlık daha once neden açılmamış acaba ?

Artık yeni motorların coğunda bu veri var.Adeta Fuelly ya rakip bile olabilir bu başlık

Neyse,ben başlıyorum kimse ilgilenmese bile kendim takılırım

https://ibb.co/Bjh95mX

Motor : Africa Twin
    Toplam Km : 3634 km
    Ortalama yakıt tüketimi : 3.9 lt / 100 km
    Kullanım şekli : %70 uzun yol %30 şehir içi
    Böyle bir başlık var.
    Hatta bu başlığa sizde yazmışsınız.

Bence o başlıktan devam etmek mantıklı olan...

Başlığın linki aşağıda

LİNK: 100 km'de kac litre benzin tuketiyorsunuz
    espresso, Thesinner83 ve Gaahl bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    5 lt/100 km (rölanti)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir başlık var.
    Hatta bu başlığa sizde yazmışsınız.

Bence o başlıktan devam etmek mantıklı olan...

Başlığın linki aşağıda

LİNK: 100 km'de kac litre benzin tuketiyorsunuz
    bu başlıkta uzun donemli ortalaamaların kanıtlarıyla yani fotoyla paylaşılmasını amaclamıştım aslında.
    ama oyle olmadı

Motosikleti
    cb250r
    0 lt/100 km cunku findik motorumu sattim. Ama suraya nispet yaparcasina bi araba tuketimi paylasayim:

fiat bravo dizel otomatik 120hp
    *ist- erikli git gel 500 km yol.
    *110-120 hiz
    *3.7 lt/100 km ortalama. missss

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 lt/100 km cunku findik motorumu sattim. Ama suraya nispet yaparcasina bi araba tuketimi paylasayim:

fiat bravo dizel otomatik 120hp
    *ist- erikli git gel 500 km yol.
    *110-120 hiz
    *3.7 lt/100 km ortalama. missss
    imkansız,foto yoksa kanıtta yok

Motosikleti
    cb250r
    imkansız,foto yoksa kanıtta yok
    Moruk cekmedim foto, ama uzun yolda ben hep 3.7 yi yakaliyorum. Eski fotolardan bulabilirsem yukleyecegim

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    kuba kb150-9 cg motorlu 128 kilo motor+100kg ben + 50 kg artçı 130 km toplam 20 kmsi çok rampa 3.8 litre yaktı bence gayet normal yaktı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Moruk cekmedim foto, ama uzun yolda ben hep 3.7 yi yakaliyorum. Eski fotolardan bulabilirsem yukleyecegim
    inanmak istemiyorum ya..1200 kg araba nasıl olurda benim motor az yakabiliyor..lanet olsun bu dizel teknolojisine.
    O araba bende olacak var ya... 3 lt yakardı..acayip profsyonel oldum bu konuda

Motosikleti
    cb250r
    inanmak istemiyorum ya..1200 kg araba nasıl olurda benim motor az yakabiliyor..lanet olsun bu dizel teknolojisine.
    O araba bende olacak var ya... 3 lt yakardı..acayip profsyonel oldum bu konuda
    Fabrika verisi 4.1 gerisini sen dusun ahah.
    Hassas ayak cok onemli

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fabrika verisi 4.1 gerisini sen dusun ahah.
    Hassas ayak cok onemli
    İnişlerde bi bıoşa atardımm m yag gibi akardı.
    Bizim motorlarda boşa atamıyon,viteste ise illa ki yavaşlatıyo seni,bi cozum bulamadılar suna..bir tusa falan bassak yag gibi akıp gitse ne olurdu sankiiii

Motosikleti
    cb250r
    İnişlerde bi bıoşa atardımm m yag gibi akardı.
    Bizim motorlarda boşa atamıyon,viteste ise illa ki yavaşlatıyo seni,bi cozum bulamadılar suna..bir tusa falan bassak yag gibi akıp gitse ne olurdu sankiiii
    bu yaziyi sil cabuk bosa atarsan rolanti tuketimi olur, viteste gazi kesersen 0 yakar.

Benim stratejim su:
    ne kadar az frene dokunursam o kadar az yakar. 3-5 az yakmis cok yakmis cokta mesele degil aslinda. Uzun yolda sıkıliyorum tüketime sariyorum oyaliyor.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    bu yaziyi sil cabuk bosa atarsan rolanti tuketimi olur, viteste gazi kesersen 0 yakar.

Benim stratejim su:
    ne kadar az frene dokunursam o kadar az yakar. 3-5 az yakmis cok yakmis cokta mesele degil aslinda. Uzun yolda sıkıliyorum tüketime sariyorum oyaliyor.
    Eski arabaların gözünü seveyim ben direk kontağı kapatıyorum :DD. Tabiki bunu işlek yerde değilde köy yolları gibi sakin yerlerde yokuş aşşağı yapıyorum. Adamlar öyle araba yapmışki 4 vites 1.3 araba 1979 model ama 25 30 ile giderken 4 e takıyorum hiç sarsıntı yapmıyor sağolsun :D o sakin gidişin hisside bi ayrı oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Benim stratejim su:
    hem alıntılıyosun hem de sil diyosun

benim africa ne kadar iniş aşağı olursa olsun anlık tuketim 1.9 lt den aşağı sitsen inmiyor neden acaba ?
    Viteste kalınca da kompesyondan dolayı gitmiyor isterse 6.vites olsun.Halbuki boşa atma şansım olsa 100kmh ile akıp gideceğim.

Ben araba kullanmayı pek bilmem hiç arababam olmadı,fakat o da kompresyondan dolayı yavaşlayacak dolayısıyla gaz vermek zorunda kalacaksın.Ama boşa alsan arac hızlanır bile dolayısyla bence daha az tuketir,bu konuyu bir dusun derim ;)

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzinli Alfa romeo 100km/6.5-7lt arası dolanıyor. Biraz hesap kitap yapınca en tasarruflu motor arabanın yanına yaklaşamıyor .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski arabaların gözünü seveyim ben direk kontağı kapatıyorum :DD
    hahah.Ya benim babamda 1995 kartal var. Dediğin seyi yaptığına sahit olamdım fakat ısıklarda hep kontagı kapatırdı..bende , ya baba boyle ilk çalıştırmada daha cok benzin yakıyomus araştır biraz amator derdim.Şimdi start/stoplar popuıler oldu ya,bana diyor ki noldu lan hani daha cok yakardı amator, benim sisteme daha yeni gectiler diyor..bilemiyorummm bu konu araştırmaya değer bence

Motosikleti
    cb250r
    hem alıntılıyosun hem de sil diyosun

benim africa ne kadar iniş aşağı olursa olsun anlık tuketim 1.9 lt den aşağı sitsen inmiyor neden acaba ?
    Viteste kalınca da kompesyondan dolayı gitmiyor isterse 6.vites olsun.Halbuki boşa atma şansım olsa 100kmh ile akıp gideceğim.

Ben araba kullanmayı pek bilmem hiç arababam olmadı,fakat o da kompresyondan dolayı yavaşlayacak dolayısıyla gaz vermek zorunda kalacaksın.Ama boşa alsan arac hızlanır bile dolayısyla bence daha az tuketir,bu konuyu bir dusun derim ;)
    aracin agirligi ve ruzgar direncinin azligi sebebiyle, benim deli oglan yokus asagi gazi kesince sabit hizda gidiyor.

Bence senin motosiklette yokus asagi gazi kesince benzin beslemesini kesiyordur. oyle olmasi lazim anlik tuketim farkli gosterse de.

Arac otomatik bosa atamiyorum, ama zaten yokus asagi bosa atmak tehlikeli. Arac stop edebilir

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    hahah.Ya benim babamda 1995 kartal var. Dediğin seyi yaptığına sahit olamdım fakat ısıklarda hep kontagı kapatırdı..bende , ya baba boyle ilk çalıştırmada daha cok benzin yakıyomus araştır biraz amator derdim.Şimdi start/stoplar popuıler oldu ya,bana diyor ki noldu lan hani daha cok yakardı amator, benim sisteme daha yeni gectiler diyor..bilemiyorummm bu konu araştırmaya değer bence
    Eğer ayarları düzgün bir araba ise gaz vermeden yarım marş ile çalışması gerekir karbüratörlü sistemin. Yeni arabalarda bilmiyorum ama eski sistem arabada daha çok yakma mevzusu olamaz sebebi ise karbüratörün şamandırasında zaten belli bir miktar benzin tutuyor bu sayede benzin pompasının enjektörlere benzin iletme gibi bi işlemde olmuyor bu işlem olmayıncada gaz vermeden çalışan araba marş basarken neden fazla yaksın . Misal birazdaha örneklendircek olursam benim araba, benzinde yarım marş ile gaz vermeden çalışabilen araba rölentide ne yakıcaksa çalıştırırkende onu yakıcak :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)