Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ne farkı kaldı Yamaha sahibi olmanın

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Yamaha Tricity sahibiyim. Ön süspansiyon keçeleri değişmesi gerekiyormuş, servis yurtdışı parça dedi, Türkiye stoklarında yokmuş 6 hafta dediler. Motorda krank mili değişmesi gerekir dediler O da yurtdışı, 6 haftaya gelecek. Bu arada motor serviste yatacak. Eeee ne anlamı kaldı Yamaha sahibi olmanın? Aprilla Triumph da olsa aynı olurdu Haksızmıyım?
    Alman_, espresso ve Thesinner83 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Çoğu firma az kullanılan parçalarda stok yapmıyor nedense. söz de azami tamir 20 iş günü değil miydi

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Eskiden 3-4 haftada gelirdi, iyice geriye gitmis.
    Onun icin kendi motorumu, kendim tamir etmeyi ogrendim sonradan.
    Sarf malzemelerini de su siteden aliyorum. Bir haftada geliyor.

https://www.wemoto.com/

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Keçeleri kendiniz bulabilirsiniz. Ölçüsünü bulun yeter. Krank milini ise bilemiyorum malesef.
    satoyama bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kece degisen bir aksam da krank mili niye degisiyor? Ciddi bir sorun mu cikti?

Modern araba ve motosikletler siradisi urunler. Bir aracin parcalari bir suru farkli yerde uretiliyor. Hepsi bir araya gelmeden de arac uretilemiyor. Kovid bayagi sorun oldu.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Servisler genelde niş ürün sayılabilecek modellerin parçalarını stokta tutmuyor sanırım, siparişle getiriyor. Sonuçta onlar için de maliyet ama seni beni düşünmüyor. Tricity az satılan bir motosiklet, sadece sarf malzemelerini tutuyorlardir.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Az satılan model de olsa en azından her birparçasından bir yedek olmalı. Bu büyük markaların en büyük avantajı buydu. Honda da aynı mı mesela.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az satılan model de olsa en azından her birparçasından bir yedek olmalı. Bu büyük markaların en büyük avantajı buydu. Honda da aynı mı mesela.
    Bu çok mümkün gözükmüyor bana. Kullanma ihtimali düşük parçalara bir sürü para bağlamak, depolamakla uğraşmak demek.

Lakin bu kadar uzun sürede gelmesi biraz garip geliyor bana. Üretimde sorun yoksa 6 hafta niye sürer parçanin ulaşması?

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çok mümkün gözükmüyor bana. Kullanma ihtimali düşük parçalara bir sürü para bağlamak, depolamakla uğraşmak demek.

Lakin bu kadar uzun sürede gelmesi biraz garip geliyor bana. Üretimde sorun yoksa 6 hafta niye sürer parçanin ulaşması?
    Gümrük diye düşünüyorum. Şahsi alımlarda 1 günde geçiyor gümrükten ama anladığım kadarıyla ticari işlemler -belki toplu yapıldığı için- daha uzun sürüyor sanırım. Firmalar da tek seferde olabildiğince mal getirtebilmek için siparişleri bekletiyor olabilirler. Ama maalesef genelde verilen müddet bu oluyor.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 2016
    kuzen mt25 ile ufak bir kaza yaptı, radyatörü haşat oldu. radyatör yokmuş, 1 aydır bekliyordu bu salı teslim edeceklermiş. yamaha'nın en çok satan motorunun radyatörü bile ortada yok. tricity'nin olsa garip olurdu

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu firma az kullanılan parçalarda stok yapmıyor nedense. söz de azami tamir 20 iş günü değil miydi
    45 güne çıkarıldı hocam

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bizim gundi Kawasaki de aylar sonra parça getirdiğinden ben yurtdışı sitelerden alışveriş yapıyorum. 2 haftada kapıma geliyor. Keçeler için Athena gibi muadil ürün kullanabilirsiniz. Krank milinin değişmesi şartsa el mahkum yurtdışı alışverişi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    o ne zaman olmuş yav :(

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2021 ilk çeyreğine kadar gemiyle bir konteyner getirince gümrüğe 3-4 bin dolar ödeme sonrasında serbest bölgeden çıkartma yapabiliyordunuz ama son zamlardan sonra 10bin dolara kadar dayandı serbest bölgeden çekme fiyatları. Muhtemelen böyle stok olmayan spesifik parçaları Türkiye bazında biriktirdikçe sipariş ediyorlar ve getirtiyorlar. Yeni parti motorlarla beraber de geliyor olabilir, geliş maliyetlerini azaltmak adına
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Eee benim motor yatacak mı yani? Nedir bu ya

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sezon kapandı senin için.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee benim motor yatacak mı yani? Nedir bu ya
    Acilse yurt dışından parçayı ısmarlayabilirsiniz muhtemelen. Kargo ve gümrük yüklü çıkabilir ama.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az kullanan parcaları tutmamaları normal.

adam alıyor 100 dolar 800 tl'ye. 2 ay elinde tutuyor , döviz öyle bi aşagı yukarı cıkıyor ki adam zarar ediyor

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu parçaların Yamaha Tricity 155 gibi kalburüstü bir motorda değişmesinin gerekmesi normal bir şey mi ? Kaç kişi bu motorda krank değiştirme ihtiyacı hissetmiştir ? Önde çift süspansiyon olan bir motosikletin ön amortisör keçelerinin bozulması normal midir ? Bunlar bana göre ya kullanıcı hatasından kaynaklanır ya da kroniktir. Kronik olsa Yamaha stokta tutardır hatta servis çağrısı yapardı. Dolayısıyla stokta olmaması konusunda Yamaha'yı haklı buluyorum. Motorun ilk sahibi siz misiniz bilmiyorum ama bu motor hor kullanılmış olabilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Amortisör keçeleri sarf malzemesidir, zamanla özelliklerini yitirip kaçırmaya başlarlar. İllâ ki kullanıcı hatası olmasına gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör keçeleri sarf malzemesidir, zamanla özelliklerini yitirip kaçırmaya başlarlar. İllâ ki kullanıcı hatası olmasına gerek yok.
    Bir ekleme, amortisör borularını temiz ve passız tutmak çok önemli; borulara yapışan toz toprak kurumuş böcek kalıntıları veya paslanmalar keçeleri zamanından önce yıpratıp kaçırmalarına sebep oluyorlar.
    hasmet, tommygun ve erensel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)