Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yangın Duyarcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğiniz gibi toplum olarak gereksiz sosyal medyada duyar kasma konusunda cıvkını cıkarmış durumdayız.

Hayvanseverlerin tekir sevmeyenlere saldırması en büyük örneklerden.

Simdi sosyal medyada ve arkadaş çevremde yangın ile ilgili duyarcılar türedi.

Öyle ki , eğlenmeyi gösteren paylaşımları gectim normal paylaşımların bile altına "yangın var sen bunu mu paylaşıyorsun" diyorlar.

mesela motorla ilgili tavsiye istiyorsun "yangın var ne motoru" diyorlar.

Kamp karavan grupların da birşey soruyorsun linç yiyorsun.

Hepimiz üzgünüz, hepimizin içi gidiyor ancak devletin yönetmesi gereken bir süreci yönetemiyorlar diye insanların başka vatandaşlardan hıncını cıkarmasını mantıklı bulmuyorum.

Bu ülkede hergün birşeyler oluyor, saygıyı koruduktan sonra normal hayatımıza elbette devam edeceğiz.

Örnek veriyorum, 1.5 senedir mekanlar, eglence yerleri, kamp alanları kapalı.

Muhtemel 1 ay sonra yıne kapanacaklar.

Duyarcılara göre artık kimse hiçbir aktivite yapmamalı.

Ee bu insanlar 1.5 senedir ac , intihar ediyor. onlar bu halde iken keyif yapanlar, yangın oldugu zaman onları düşünmeyip kendilerini düşünüyorlar.

Ha bir de yangın dönemi eve dönen tatilcileri linçleyip "siz kactınız , buranın denizine bile giremeyen yerel halk ugrasıyor" duyarcıları var. napsın adam istifa edip yangını mı kovalasın?

Açıkçası sosyal medyaya sinir olmaya basladım.

Devletin görevini vatandaşa yüklüyor yine duyarcılar.

Benle farklı düşünen kişiler vardır elbet ama fikirlerinizi düşünüyorum.
    Ezio41, tommygun, bdrhngvnc ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sosyal medya kullanmıyorum, cehalet mutluluktur
    M.balibey, gurcanozturk, Guven ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de sadece Instagram kaldi, ondan da kurtulabilirim belki ama fotografcilikla ilgili hesaplari takip etmeyi sevdigim icin devam ediyorum. Yoksa cok mutluyum.
    Cyan ve M.balibey bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    sosyal medyam yok :D Ayrıca seekteer et milleti. Milas Örende yangın vardı sahiller insan doluydu eğlencesinde herkes duyar kasanda kendi aşağılık kompleksini böyle gösteriyor. İnsan ölürken canı sıkılmayan eğlenen, insan ağaç yanınca duyarlanıyorsa dikkate bile almayın.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Ülke yanıyor sen ne anlatıyorsun

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de sadece Instagram kaldi, ondan da kurtulabilirim belki ama fotografcilikla ilgili hesaplari takip etmeyi sevdigim icin devam ediyorum. Yoksa cok mutluyum.
    Aynen bende de o tarz hesaplar takipte.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Sosyal medyayı hayatımdan çıkarmak üzereyim. Günde en fazla 30 dakika bakıyorum. O vakti iş için güzel makale, kaynak paylaşan insanları takip ettiğim, faydalandığım twitter hesabında geçiriyorum. Kafam aşırı rahat. Televizyon zaten izlemiyorum. Şimdiye kadar 'Tüh ya bunu bilmiyordum..', 'Hadi ya!' dediğim bi haber, sosyal medya içeriği görmedim. Tavsiye ediyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ender türlerden... Ben de hiç kullanmadım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ender türlerden... Ben de hiç kullanmadım.
    keske kullansan.

bütün duyarı bizim üstümüzde kasıyorsun , en azından rahat ederdik
    İsmailTKDMR bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Sosyal medyayı hayatın merkezine koymazsanız sorun yok.. Konu duyarcılardan cıkıp " ben de kullanmıyorum, cok memnunum" a gelmiş

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hepsi tamam, okey ama tatil yaparken kaçanlara ben de bir tık gıcığım yanında bebeği, eşi falan olmadığı halde. Belli üst merciler bir şey yapmıyor, kendi kendimize çözeceğiz bu sorunu. Zaten oradasın, zamanın var 2 gün takıl sonra git yanmayan bir yerde tatiline devam et. Oraya tatile gittiysen belli ki beğenmişsin, sevmişsin. İnsan sevdiği şeyin zarar görmesine seyirci kalmamalı.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Yıllardır bu millet asıl kişiye hiçbir zaman hesap soramıyor. Yemiyor çünkü. Birde kafa basmıyor. O kişiye hesap sorabilseler bu durumda olmayız zaten. Orman yanar, orada denize giren adama ortalık yanıyor, niye yüzüyorsun? derler. Adam ne yapsın? Denizden çıkıp kendini alevlerin içine mi atsın? Arabasından çıkardığı cücük kadar yangın söndürme tüpüyle 1m kare alanı söndürmek için hayatını tehlikeye mi atsın? Yangını söndürmesi gerekirken ortalıkta olmayan devlete hesap soran yok ama tatile gelen vatandaşa ortalık yanarken neden keyif çatıyorsun diye hesap sormayı iyi biliyorlar. Asıl sorumlulara hiçbir zaman hesap sorulmuyor.
    espresso, xtrafrozen, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır bu millet asıl kişiye hiçbir zaman hesap soramıyor. Yemiyor çünkü. Birde kafa basmıyor. O kişiye hesap sorabilseler bu durumda olmayız zaten. Orman yanar, orada denize giren adama ortalık yanıyor, niye yüzüyorsun? derler. Adam ne yapsın? Denizden çıkıp kendini alevlerin içine mi atsın? Arabasından çıkardığı cücük kadar yangın söndürme tüpüyle 1m kare alanı söndürmek için hayatını tehlikeye mi atsın? Yangını söndürmesi gerekirken ortalıkta olmayan devlete hesap soran yok ama tatile gelen vatandaşa ortalık yanarken neden keyif çatıyorsun diye hesap sormayı iyi biliyorlar. Asıl sorumlulara hiçbir zaman hesap sorulmuyor.

Yapma yanarız

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam b.ku çıktı sosyal medyanın,kabul ama, diğerlerini boşver de, twitter da olmasa hiç bir şeyden haberimiz olmayacak. Tabii bunu söylerken, gördüğümüz ilk içeriğin doğru olacağını kastetmiyorum. Örnek vermek gerekirse damadın istifası twitter da yazılmaya başlandıktan kaç gün sonra resmi açıklama geldi. Yani ülkenin %95 nin haberi olmadı o kadar zaman.
    Ayrıca bir olumlu tarafı, ülkemizde adalet çoğu zaman sosyal medyadaki baskı sayesinde tecelli ediyor.
    Sosyal medyadan vazgeçmek yerine, doğru kullanmak gerekiyor.
    espresso ve İsmailTKDMR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)