Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: İşe git gel hariç ne kadar sürede bir motosiklete biniyorsunuz?

Katılımcı sayısı
53. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hergün

8 15.09%
  • 2-3 günde 1

8 15.09%
  • 4-5 günde 1

12 22.64%
  • Haftada bir

12 22.64%
  • 10 günde bir

3 5.66%
  • 2 haftada 1

4 7.55%
  • 3-4 haftada bir

4 7.55%
  • 1 aydan daha uzun süre

2 3.77%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İşe git gel hariç ne kadar sürede bir motosikleti calıstırıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak ettim.

Gecen sene motoru aldıktan ilk 6 ay içerisinde 5 bin km yol yaptım ancak sonraki gecen 1 sene içerisinde en fazla 2.5 k km yol yaptım.

İşe git gel hariç merkezi bir konumda oturdugum için heryere ulasımım ya yürüme mesafesınde ya da kapımın onunden gecen metro ile max 10 dakıka.

Merak ettim sizlerin motosiklet binme sıklığınız nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Istanbul/Anadolu yakasinda oturanlar beni daha kolay anlayacaktir. Marmaray 150m, minibus caddesi 100m, E5 - M4 Metro 1km, IDO Bostanci 1,5-2 km. Buna ragmen pandemi ve evden calisma olmasa her hafta 300km garanti kullanirdim.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben motoru hiç yatırmıyorum. Her gün motorun üstündeyim. Son 1,5 ayda 5000 km'yi devirdim.
    Jeansque, gurcanozturk ve cıbılduck bunu beğendiler.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hemen her gün motosiklete biniyorum genellikle gün içerisindeki mesafem 3-4 km oluyor, arada sırada da yazlık bahçeye gidersem git gel 80 km yapıyorum. Geçen sene nisan ayından bu yana 4000 km kullanmışım motosikleti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru hiç yatırmıyorum. Her gün motorun üstündeyim. Son 1,5 ayda 5000 km'yi devirdim.
    Maşallah abi
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen her gün motosiklete biniyorum genellikle gün içerisindeki mesafem 3-4 km oluyor, arada sırada da yazlık bahçeye gidersem git gel 80 km yapıyorum. Geçen sene nisan ayından bu yana 4000 km kullanmışım motosikleti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Maşallah abi
    Çok oturdum pandemi yasaklarında, acısını çıkarmaya çalışıyorum

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işe git gel harici diyorsun da ben hemen hemen her iş dönüşünde yolumu uzatıyorum biraz daha motosiklet sürebilmek için.
    ayrıca hep olmasa da 1 saatlik öğle aramda bile çıkıp motosiklet sürüp gezebiliyorum bazen. bu yüzden 1 yaşındaki motosikletim 16 bin km'yi geçti valla. millet şaşırıyor o km'yi nasıl yaptın diye de binmek için aldık saklamak için değil sonuçta.

ağustos ayı muğla sıcağında da ankaranın kara kışında da hiç farketmez hep motora binerim ben.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Burada(Aydın) hava 46 dereceyi gördü o yüzden 20 gündür motosiklete binemiyorum, haftasonu bir yazlığa gidip geleceğim bakalım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Pandemi yüzündne evden çalışınca binemez oldum.
    Son 1 tuvturk muayenesi için motoru çıkardım, 2 gün önce de Kızıltoprak Ersoy moto'da (en yakınımda olduğu için) yıllık bakım yaptırdım, en son 2 yıl önce 7bin km bakımını yaptırmıştım, 2 yıl geçmiş sadece 700km yol yapmış ama yağını ve filtrelerini değiştirtim.

Motor yine kapalı otoparkta yatıyor. Gelecek hafta Kadıköy'den Büyükçekmece'ye gitme planım var o zaman biraz yol yapmış olacak. Ama bakımı yaptırdığıma göre artık daha çok binerim.

Bir de bu sıcaklarda yazlık montum yok, 4 mevsim montla terliyorum, bütün ekipmanları giyip yola çıkmaya üşeniyorum. Yaz bitsin daha çok binerim.
    tommygun bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben önceki sene mayıs ayında aldım. O günden bu güne 7200 km yapmışım. İki kere memlekete gittim geldim 150 gidiş 150 dönüş olarak. Diğer bütün kmleri şehiriçi yaptım. Kışın karda yağmurda motosiklet kullandım. Okula gidip geldim.(12.sınıf öğrencisiydim) Kafam estikçe köylere gezmeye gittim. Yazlık montum olmadığı için ve bu aralar hava çok sıcak olduğu için gezmiyorum sadece işim olduğunda kullanıyorum.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu aralar yolsuzum fazla gezemiyorum :D ama hiç olmazsa haftada bir çalıştırırım bir markete gider gelirim.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ev ile iş yerimin arası 3 km. Motoru apartman içerisinde bir zincir kilit ve disk kilidi ile kilitliyorum. Üzerinde de branda mevcut. Arabam da olduğu için iş yerine arabayla gidiyorum sürekli. Motor da zaten 4 silindir olduğundan dolayı sadece keyif ve stres atmak için biniyorum. 14 ayı devirdim motoru alalı, şu ana kadar 5 bin km yapabildim anca. Ekonomik kriz bu şekilde devam ederse, ileride motoru komple satıp bırakabilirim. Ekipman fiyatları aşırı pahalı çünkü.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hava yağmurlu değilse işe gidiyorum.

En kötü ihtimal haftada bir binip 45 dakika dolaşıyorum.

ülke şartlarında gunde 10 saat calısıp 2 saat yol cekip motora iş harici binebileni takdir ediyorum

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülke şartlarında gunde 10 saat calısıp 2 saat yol cekip motora iş harici binebileni takdir ediyorum
    Niye ki Ben varim iste. Evden calismaca 10 saat. Yillik izinlerde de toplam 5500km yapmisim :D
    espresso bunu beğendi.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye ki Ben varim iste. Evden calismaca 10 saat. Yillik izinlerde de toplam 5500km yapmisim :D
    evden calısmacayı saymıyorum o calısma sayılmaz :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım biz evden çalışabilenlerden bahsetmemiş.
    10 saat işyerinde çalışıp, bir de işe git gel yolda da 2 saat harcayanlar da var.
    Biz yolda harcayacağımız zamanı evde çalışarak harcıyoruz.

Pandemi öncesi "akşam olsa da eve gidip bilgisayarla uğraşsam" derdim. Şimdi bilgisayar başından kalkamıyoruz.
    arndiol bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev ile iş yerimin arası 3 km. Motoru apartman içerisinde bir zincir kilit ve disk kilidi ile kilitliyorum. Üzerinde de branda mevcut. Arabam da olduğu için iş yerine arabayla gidiyorum sürekli. Motor da zaten 4 silindir olduğundan dolayı sadece keyif ve stres atmak için biniyorum. 14 ayı devirdim motoru alalı, şu ana kadar 5 bin km yapabildim anca. Ekonomik kriz bu şekilde devam ederse, ileride motoru komple satıp bırakabilirim. Ekipman fiyatları aşırı pahalı çünkü.
    aynen ya sat kurtul. motorunu satarsan alıp seni bu dertten kurtarabilirim istersen.
    temiz motor yok piyasada zaten iyi olur bana da.
    Ezio41 bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    1 yılda 1.000 km bile yapmamışım
    İşe arabayla gidip geliyorum mecburiyetten... Ancak arada hanımla Kozyatağı'ndan Kadıköy e git, Fener e git, sahile in...

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen ya sat kurtul. motorunu satarsan alıp seni bu dertten kurtarabilirim istersen.
    temiz motor yok piyasada zaten iyi olur bana da.
    Forumdan alan olursa uyguna bırakmaya çalışırım ama bir yandan gönlüm de iki tekeri bırakmak istemiyor, her ne kadar fazla yol yapamasam da
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdan alan olursa uyguna bırakmaya çalışırım ama bir yandan gönlüm de iki tekeri bırakmak istemiyor, her ne kadar fazla yol yapamasam da
    yukardaki cevaplara bakarsak 14 ayda 5bin km gayet fazla bence satma dursun. satılan mal kolay kolay geri alınmıyor artık.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)