Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yuksek CC Cok Yordu - Yanlis Tercih?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem şehir içi hem de şehir dışı için en uygun motosiklet NC750X bence. 250cc scooter 30TL'lik Tokyo terlik ise NC750X Birkenstock gibi... (Yalnız scooter'ın kışın rahatlığı pratikliği gibisi yok ona hiç laf etmem. Kışın kralı scooter'dır...)

Günlük çok kullandım NC, İstanbul içi işe gidip gelmece, yazları Bodrum'a gidip gelmece, ne yordu ne pişirdi. (Boy 1,90 yalnız...) Şu 2021 model çok kafamı kurcalıyor yani, yalan değil.
    Ne oldu tridentci honda 1 numara iste kabul etmen lazim artik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne oldu tridentci honda 1 numara iste kabul etmen lazim artik
    Trident güzel de alıp kullansam g.te motor geçirmiş gibi olurum. Doğru düzgün bir aksesuarı falan yok, zaten o motora arka çanta taksan (ki takamazsın aksesuar yok) linç ederler. Keyif için, sadece viraja gazlamaya kullanılacak motosiklet o.

Benim öyle yanımda çiçek gibi aksesuar gibi gezdirecek hatuna ihtiyacım falan yok, hatun dediğin ele gelecek. Motosiklet de tamamen aynı şekilde.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    dostum senin uzun yolun gelmiş bende de tracer 700 var ve şehir içinde seninle aynı hisleri paylaşıyorum neredeyse. bu yüzden hatta motoru garajdan çıkarmadığım bile oluyor. ama uzun yola çıkınca iyiki diyorum her seferinde. büyük motorlar şehir içine hiç uygun değil gerçekten.
    Youtube: YOL AVCISI

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem şehir içi hem de şehir dışı için en uygun motosiklet NC750X bence. 250cc scooter 30TL'lik Tokyo terlik ise NC750X Birkenstock gibi... (Yalnız scooter'ın kışın rahatlığı pratikliği gibisi yok ona hiç laf etmem. Kışın kralı scooter'dır...)

Günlük çok kullandım NC, İstanbul içi işe gidip gelmece, yazları Bodrum'a gidip gelmece, ne yordu ne pişirdi. (Boy 1,90 yalnız...) Şu 2021 model çok kafamı kurcalıyor yani, yalan değil.
    Kesinlikle doğru tesbit bende bu sebepten tercih ettim,heryere kullanıyorum tek motosiklet

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    NC750X, Tracer 900'dan daha da agir olmasi yonuyle basligi acan arkadasin sikayetlerine cevap olabilecek bir model gibi gorunmuyor sanki.
    Alman_ bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tracer serisi çok heybetli ve ağır motorlar değil. Açıkçası bu motorlar ile yoruluyorsanız 250cc nk250, duke serisi gibi bir şey almadığınız sürece yine yorulacaksınızdır.

Ben açıkçası heybetli motor ile trafikte daha rahat ediyorum. Daha çok saygı duyuyorlar. Yol açıyorlar, aynı şekilde naked bir motorla sıkıntı yaşadığım yolda hatta iş güzergahı olduğundan %50 aynı kişiler diyeyim. Yol açmayanlar yol açıyorlar. Ye kürküm ye ülkesi.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Al bir 250 cc.
    Ben CF 250 aldım. Gayet memnunum.
    Büyük motoru sadece şehirler arası kullanıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC750X, Tracer 900'dan daha da agir olmasi yonuyle basligi acan arkadasin sikayetlerine cevap olabilecek bir model gibi gorunmuyor sanki.
    Sele daha alçak, ağırlık merkezi daha aşağıda.
    hasmet bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    şehir içinde ya scooter ya da naked motor oda maks 600 700 cc civarı hem hafif hem kıvrak hem de alçaklar monster 696 var değişik bir oturuşu olmasına ve hava soğutmalı olmasına rağmen 1 kere bile şikayet etmedim gezi amaçlı olan touring tarzı motorlar genelde hep yorucu oluyor nc700x vardı monsterdan önce ben de onda yoruluyordum resmen gözümde büyüyordu yol tracer 900 yerine mt09 alsan mesela çok daha rahat ederdin muhtemelen
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde ya scooter ya da naked motor oda maks 600 700 cc civarı hem hafif hem kıvrak hem de alçaklar monster 696 var değişik bir oturuşu olmasına ve hava soğutmalı olmasına rağmen 1 kere bile şikayet etmedim gezi amaçlı olan touring tarzı motorlar genelde hep yorucu oluyor nc700x vardı monsterdan önce ben de onda yoruluyordum resmen gözümde büyüyordu yol tracer 900 yerine mt09 alsan mesela çok daha rahat ederdin muhtemelen
    Aynen. On kusur yildir yuksek cc naked kullaniyorum. Bu ucuncu. Acaip memnunum. 1300cc ama rahatsiz edici isi vermiyor. Hafif, kucuk. Goren 600cc zannediyor. Icabinda gunde 10 saat uzerinde oldugum oldu. Onunde cam olmamasina ragmen uzun yolda bu kadar rahat ettirmesi sasirtici. Eski naked'larim boyle degildi acikcasi. Yine de surekli uzun yol gitsem illa ki on camli bir model tercih ederdim tabii ki.
    berk_cglr bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Büyük motor uzun yolda iyidir, şehir içinde eziyet.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    İki motosiklet kullanma mantığını bir türlü anlayamıyorum. Kişi yıllık kullanma durumuna göre bir ortalama çıkarıp o motosikleti almalı. İki motosiklet alıp ta birini 7000 km. diğerini 3000 km. kullanıyorsa varsın 3000km. yi de diğeri ile yapsın.
    En kötü şey kenarda yatan maldır.
    Alman_ ve computeus bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motosiklet kullanma mantığını bir türlü anlayamıyorum. Kişi yıllık kullanma durumuna göre bir ortalama çıkarıp o motosikleti almalı. İki motosiklet alıp ta birini 7000 km. diğerini 3000 km. kullanıyorsa varsın 3000km. yi de diğeri ile yapsın.
    En kötü şey kenarda yatan maldır.
    6 tane var, kafama eseni alıp çıkıyorum. Açıkçası "keşke" diyeceğime tadını çıkartmayı yeğelerim
    maktama, blueway2 ve espresso bunu beğendiler.
    ...

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Kesinlikle Tracer garajınızda durmalı kanaatindeyim. 2. Motosiklet olarak ise belki 10 bin km civarı süredir Forza250 elinin altında olan ama normalde cb250r kullanan birisi olarak eşya ve artçı avantajı haricinde Forza’ dan inip Cb250r’ a binince bisiklete binmiş gibi hissediyorum. İnanılmaz hafif ve kıvrak. Bu sebeple sizi mutlu edecek şeyin yağmur çamur durumları haricinde 250cclik bir naked motosiklet olacağı yönünde düşünmekteyim.

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Selamlar, yaklaşık bir senedir Duke 390 kullanıyorum, R25'den buna geçince inanılmaz bir rahatlık oldu ve KTM'nin hafifliği şehir içinde çok rahat ettiriyor, gücü de gayet yerinde. Ama gel gör ki ben Naked tarzı motosikletlerde tam olarak aradığım rahatlığı bulamıyorum marka model ne olursa olsun. Duke serisini tavsiye edebilirim size, özellikle 390 güç konusunda sizi tatmin edecektir.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Maddi durumum elvermesine rağmen asla büyük makina hevesim olmadı, çünkü başıma geleceği biliyorum. tabi bazen özendim ama bile bile de lades demedim, herşeyi ile zor ve hamallık durumu. kibar ve güçlü scooterler her zaman benim gözdem olmuştur, handal maksi scooter de sevmiyorum..
    erensel bunu beğendi.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaslar selamlar, cok tesekkurler herkes degerli fikirlerini belirtmis.

Tekrar etmek istiyorum, onumuzdeki 1-2 sene uzak yola gidecek hic vaktim olmayacak. Yoksa cok cok emek para yaktim bu Tracer`a

Dun ikinci ellere baktim, sifirdan pahali ikinci el forzalar! birkac bayiyle gorustum, bir bayi 2 haftaya sifir teslim edecek. Kaporami verdim.

Forza geldikten sonra 1-2 ay Tracer`i satmayacagim. Bakalim 2 motor nasil olacak. Forzanin rahatligina bir bakalim. Hos ben keyfine duskun adamim, forzayla cok rahat edersem tracer`a bir daha binmeyebilirim Maddi olarak sukur ikisini de elimde tutabilirim ancak mantikli degil. Ya da direkt satarim ya, bilmiyorum
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)