Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gezi Planı İçin Yardım Gerekli

Motovento
    REKLAM ALANI
    X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Merhaba arkadaşlar bu dönemde konuşulacak bir konu değil farkındayım ama çok açıkta kaldım . Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
    8 Ağustos - 15 Ağustos yıllık izinim var ve normalde 2 ay öncesinden bunun planını yapmıştım ama son günlerde vazgeçtim. Sebebi gideceğim yeri araştırmamıştım ve bakınca beni üzdü.
    Normalde ben Didim - Altınkum'a gidecektim ama dün araştırdım . Akçay kordonu gibi küçük bir gezilecek yeri ve mekanlar var ayrıca 1 adet antik kent tarzı bir yeri var . Ben normalde bu dönemde kız arkadaşım ile çadır kuracağım ve onun haricinde gün içinde deniz akşam ise gezilecek yerleri gezmeyi planlıyoruz . Çadır konusu şöyle olacak biz illaha kamp yeri olsun demiyoruz deniz kenarı , kıyı köşesine çadırımızı atıp gün içinde denize girmeyi düşünüyoruz yanımıza alacağımız eşyalarımız motorumuza sığacağından dolayı eşyaları saklamak için çadırdan ayrılınca motora koyabiliriz dedik . Ama uygun yollu kamp alanı denk gelir tabi ki direk orayı seçeriz.

Bizim aklımızda şöyle bir plan var . Gidiceğimiz yerin koyu olsun , denizi olursa da sıcak ve temiz olsun . Onun haricinde tarihi gezebileceğimiz yeri olursa gün içinde en azından oralarıda gezebiliriz . Akşamında da güzel sokakları olan bir yer olursa akşamda değişiklik bakımından gezip kafa dağıtacağımız yer olabilir diyoruz .

Gideceğimiz Motor PCX olacağından bize yakın yerler olursa çok iyi olur . Balıkesir'de yaşıyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Asos’u deneyebilirsiniz, ama kendi içerisinde küçük bir yer, Çevredeki köyleri vs gezebilirsiniz.
    Bozcaada diğer alternatif olabilir.
    X-Slim bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    benim tatil anlayışım farklı.
    denize sürekli girebildiğim için olabilir de..
    ama gündüz bu sıcakta yüz, akşama gez... çok mantıklı değil.
    denize sabah erken 07-11 gibi ve 16-20 gibi girmek akıllıca. aksi halde ciğer gibi yanarsınız iki günde.
    denize girilmeyen saatlerde güneş tepede olacağından, o sıcakta gezmek yine de akıllıca değil. her yere birden yetişemezsiniz. deniz uygun olunca girin, gezi denk gelirse gezin..
    çadırdaki eşyaları motora yükle, gez, gel vs.. hamaliye olur

Bol bol dinlenin, eğlenin. Plan yerine gelişine vur.
    otopsici, espresso ve X-Slim bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Dostum bahsettiğin yer tam olarak assos
    size en çok tavsiye edeceğim yer NEVERLAND CAMPİNG
    Sahibi motosiklet sürücüsü kaliteli insandır.
    hem gönül rahatlığıyla gezerken fazla eşyalarınızı bırakırsınız.
    hem de kampingin konumu açısından hemen hemen gezilecek her yere yakındır.
    tavsiye ederim.
    Not: Ben şahsen sabit bir yerde kalmazdım fakat yanınızda kız arkadaşınız da olacağı için camping tercih etmeniz güvende hissetmeniz açısından çok daha iyi olacaktır
    espresso ve X-Slim bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Didim - Altunkum en güzel denizlerden birine sahiptir AMA çok kalabalıktır, şehir trafiği ve planlaması berbat ötesidir, işletmeler amatördür .. sabahın köründe denize girip, ayağında yumuşacık kumları hissedip gideceğin bir yer sadece, ha belki çıkmadan önce " Didyma " Yunan tapınağına bir bakarsın .. hepsi bu kadar .. kaybedecek bir şeyin olduğunu sanmıyorum, şu an yazarken bile sinirlendim, öyle keşmekeş bir yer ..

Buradan yola devam edersen Muğla - Antalya arası birkaç yer tavsiye (bölge) edebilirim ..

( Mağaralı Koy - Finike / Antalya ) - sadece bilenin gideceği bir yer, her daim sakin -

( Hidayet Koyu - Kaş / Antalya )
    ( Sarsala Koyu - Dalaman / Muğla )
    ( İztuzu Plajı - Dalyan / Muğla )
    ( Patara Plajı - Kaş / Antalya )

( Köyceğiz - Göl bölgesi, Ulucami Mah. Cengiz Topel Cd. ) - buranın enerjisi bence çok değişik -

( Simena Kalesi - Kekova / Üçağız )

Not ; İzmir falan düşünürsen Karaburun henüz kimsenin işgal etmediği, sakin ve rüzgarı bol, serin bir yerdir .. Çok da kamp yapacak yer bulursun ( Örnek ; Dolungaz koyu )

Not 2 ; Datça düşünürsen, Gıynap Koyu ve Perili Köşk koyu olabilir .. Hele Gıynap koyuna zaten ulaşabilene çeyrek altın veriyorlar, öyle özel bir yer .. Knidos Antik kentinden hemen önce ...
    X-Slim bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Hocam, öncelikle soruna kamp olayından başlayayım. Didim'de kamp yapabileceğim Tavşanburnu Orman Kampı alanı var. Bunun dışında başka yerde kamp yapamazsın. Aslında çok güzel, sakin koylar da var ancak son yıllardaki kaçakçılık olaylarından dolayı bir de üstüne giderek artan orman yangınlarından ötürü jandarma/polis asla kamp yapmanıza izin vermez. O yüzden Tavşanburnu Orman Kampı dışında bir yerde kamp yapma konusunu unutun.

Gezecek yer bakımından, antik kent arıyorsanız eğer, Didim'de sadece Apollon Tapınağı (Didyma) var ki Didyma'nın kendisi antik kent değildir, burası Milet Antik Kenti'nin kehanet merkezidir. Ancak Didim'e 20 km uzaklıkta Milet Antik Kenti, 40 kilometre uzaklıkta Priene Antik Kenti var. Bunların her ikisi de muazzam yerlerdir, Priene Anadolu'daki ızgara planlı yerleşimin ilk örneğidir, ayrıca Batı Anadolu'nun en eski Helenistik tiyatro örneklerinden birisi de Priene Amfi Tiyatrosu'dur. Bu arada sadece 1 adet antik kent dediğin Apollon Tapınağı dünyada sadece 4 tane benzeri bulunan (Atina'da, Selçuk/Efes'te, Samos'ta ve Didim'de) dipteros planlı nadir tapınaklardan biridir, türünün muazzam bir örneğidir. Yani sadece ören yerlerini hakkını vererek gezeceğim diyorsanız yaklaşık 1.5 güne ihtiyacınız var.

Bunun dışında Altınkum sahilinde bir çok restoran, cafe, pub vs... bulunuyor. Bunlarda zaman geçirmek mümkün. Denize Altınkum'da girebileceğiniz gibi irili ufaklı bir çok koy güzel koy mevcut, kimilerinin yolu stabilize, ancak dikkatli olursanız PCX ile buralara gidebilirsiniz.

Didim için yaklaşık 3 gün yeterli olur, 3 günden fazlası sıkabilir. O yüzden 1 haftalık bir planın 3 gününü Didim'e ayırabilirsiniz. Ben olsam 3 gün Kuşadası, 3 gün Didim olacak şekilde 6 günlük bir plan yapar, bölgedeki tarihi yerleri gezer, hem deniz hem kültür turizminden oluşan güzel bir rota planlardım. Ancak şunu da belirteyim ki hava şu anda aşırı sıcak. Bu sıcakta çadırda yatmak nasıl olur, antik kentleri ne kadar sağlıklı gezebilirsiniz bunlar bir soru işareti.
    X-Slim ve gurcanozturk bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde ben Didim - Altınkum'a gidecektim ama dün araştırdım . Akçay kordonu gibi küçük bir gezilecek yeri ve mekanlar var ayrıca 1 adet antik kent tarzı bir yeri var.

Balikesir - Didim arasinda onlarca antik kent var, hepsini gezmesi zor elbette ama yolunuzun uzerindekileri gezebilirsiniz.

Metropolis,
    Ephesus,
    Magnesia ad meandrum,
    Didyma Apollon Tapinagi,
    Miletus (muzesi cok guzeldir)
    Priene (cok guzel planli bir sehir)

Haziran ayindaki gezimin yazisini okumanizi oneririm,

http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-s01e04.html
    espresso ve X-Slim bunu beğendiler.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asos’u deneyebilirsiniz, ama kendi içerisinde küçük bir yer, Çevredeki köyleri vs gezebilirsiniz.
    Bozcaada diğer alternatif olabilir.
    Teşekkür ederim hocam evet dün gece bu yazıyı yazdıktan sonra oturup konuştuk ve araştırma yaptık ikinci yol burası olarak karar verdik bu iki yeri gezebiliriz hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tatil anlayışım farklı.
    denize sürekli girebildiğim için olabilir de..
    ama gündüz bu sıcakta yüz, akşama gez... çok mantıklı değil.
    denize sabah erken 07-11 gibi ve 16-20 gibi girmek akıllıca. aksi halde ciğer gibi yanarsınız iki günde.
    denize girilmeyen saatlerde güneş tepede olacağından, o sıcakta gezmek yine de akıllıca değil. her yere birden yetişemezsiniz. deniz uygun olunca girin, gezi denk gelirse gezin..
    çadırdaki eşyaları motora yükle, gez, gel vs.. hamaliye olur

Bol bol dinlenin, eğlenin. Plan yerine gelişine vur.
    Ellerinize sağlık hocam çok güzel şeyler yazmışsınız . Evet bizde bu sıcakta nasıl olacağını çok merak ediyoruz geçen haftalara kadar rüzgar serin esiyordu ama bu son 2 haftadır cehennem sıcağı bulunuyor nasıl olacağı konusunda bizimde bir fikrimiz yok hatta ben şapka alalım dedim '' şapkanın etki edeceğini mi düşünüyorsun diye dalga geçti '' Tabi ki planlı olarak tam net bir şey yapamayız hocam sadece gideceğimiz yeri belirleyip ve orada neler var yani hadi gezelim dediğimizde nokta atışı yapmak istedik

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bahsettiğin yer tam olarak assos
    size en çok tavsiye edeceğim yer NEVERLAND CAMPİNG
    Sahibi motosiklet sürücüsü kaliteli insandır.
    hem gönül rahatlığıyla gezerken fazla eşyalarınızı bırakırsınız.
    hem de kampingin konumu açısından hemen hemen gezilecek her yere yakındır.
    tavsiye ederim.
    Not: Ben şahsen sabit bir yerde kalmazdım fakat yanınızda kız arkadaşınız da olacağı için camping tercih etmeniz güvende hissetmeniz açısından çok daha iyi olacaktır
    Teşekkür ediyorum hocam eğer bahsettiğim gibi rotamız burası olursa direk not aldım burada çadır yapacağız bilgilendirmeniz için sağolun şimdi net olarak dün gece yazıdan sonra araştırma yaptık kuşadası 3 gün 3 gün didim diye düşünüyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Didim - Altunkum en güzel denizlerden birine sahiptir AMA çok kalabalıktır, şehir trafiği ve planlaması berbat ötesidir, işletmeler amatördür .. sabahın köründe denize girip, ayağında yumuşacık kumları hissedip gideceğin bir yer sadece, ha belki çıkmadan önce " Didyma " Yunan tapınağına bir bakarsın .. hepsi bu kadar .. kaybedecek bir şeyin olduğunu sanmıyorum, şu an yazarken bile sinirlendim, öyle keşmekeş bir yer ..

Buradan yola devam edersen Muğla - Antalya arası birkaç yer tavsiye (bölge) edebilirim ..

( Mağaralı Koy - Finike / Antalya ) - sadece bilenin gideceği bir yer, her daim sakin -

( Hidayet Koyu - Kaş / Antalya )
    ( Sarsala Koyu - Dalaman / Muğla )
    ( İztuzu Plajı - Dalyan / Muğla )
    ( Patara Plajı - Kaş / Antalya )

( Köyceğiz - Göl bölgesi, Ulucami Mah. Cengiz Topel Cd. ) - buranın enerjisi bence çok değişik -

( Simena Kalesi - Kekova / Üçağız )

Not ; İzmir falan düşünürsen Karaburun henüz kimsenin işgal etmediği, sakin ve rüzgarı bol, serin bir yerdir .. Çok da kamp yapacak yer bulursun ( Örnek ; Dolungaz koyu )

Not 2 ; Datça düşünürsen, Gıynap Koyu ve Perili Köşk koyu olabilir .. Hele Gıynap koyuna zaten ulaşabilene çeyrek altın veriyorlar, öyle özel bir yer .. Knidos Antik kentinden hemen önce ...
    Ellerinize sağlık hocam siz bana resmen nokta atışı olarak yer vermişsiniz işte bunu seviyorum
    Notlarıma ekliyorum bu bahsettiğiniz yerlerde olabiliriz hocam bakalım nereye gideceğiz daha tam evet buradayız diyemiyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, öncelikle soruna kamp olayından başlayayım. Didim'de kamp yapabileceğim Tavşanburnu Orman Kampı alanı var. Bunun dışında başka yerde kamp yapamazsın. Aslında çok güzel, sakin koylar da var ancak son yıllardaki kaçakçılık olaylarından dolayı bir de üstüne giderek artan orman yangınlarından ötürü jandarma/polis asla kamp yapmanıza izin vermez. O yüzden Tavşanburnu Orman Kampı dışında bir yerde kamp yapma konusunu unutun.

Gezecek yer bakımından, antik kent arıyorsanız eğer, Didim'de sadece Apollon Tapınağı (Didyma) var ki Didyma'nın kendisi antik kent değildir, burası Milet Antik Kenti'nin kehanet merkezidir. Ancak Didim'e 20 km uzaklıkta Milet Antik Kenti, 40 kilometre uzaklıkta Priene Antik Kenti var. Bunların her ikisi de muazzam yerlerdir, Priene Anadolu'daki ızgara planlı yerleşimin ilk örneğidir, ayrıca Batı Anadolu'nun en eski Helenistik tiyatro örneklerinden birisi de Priene Amfi Tiyatrosu'dur. Bu arada sadece 1 adet antik kent dediğin Apollon Tapınağı dünyada sadece 4 tane benzeri bulunan (Atina'da, Selçuk/Efes'te, Samos'ta ve Didim'de) dipteros planlı nadir tapınaklardan biridir, türünün muazzam bir örneğidir. Yani sadece ören yerlerini hakkını vererek gezeceğim diyorsanız yaklaşık 1.5 güne ihtiyacınız var.

Bunun dışında Altınkum sahilinde bir çok restoran, cafe, pub vs... bulunuyor. Bunlarda zaman geçirmek mümkün. Denize Altınkum'da girebileceğiniz gibi irili ufaklı bir çok koy güzel koy mevcut, kimilerinin yolu stabilize, ancak dikkatli olursanız PCX ile buralara gidebilirsiniz.

Didim için yaklaşık 3 gün yeterli olur, 3 günden fazlası sıkabilir. O yüzden 1 haftalık bir planın 3 gününü Didim'e ayırabilirsiniz. Ben olsam 3 gün Kuşadası, 3 gün Didim olacak şekilde 6 günlük bir plan yapar, bölgedeki tarihi yerleri gezer, hem deniz hem kültür turizminden oluşan güzel bir rota planlardım. Ancak şunu da belirteyim ki hava şu anda aşırı sıcak. Bu sıcakta çadırda yatmak nasıl olur, antik kentleri ne kadar sağlıklı gezebilirsiniz bunlar bir soru işareti.
    Ellerinize sağlık hocam teşekkür ederim heh işte tam olarak bizde bu güzergah üzerinde dün gece konudan sonra araştırma yaptık hatta bende tam olarak böyle 3 gün 3 gün diye karar verdim çünkü 6 gün aynı yerde olmak fazla sıkar diye düşündüm hemen bu yazılanları notlara ekliyorum hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balikesir - Didim arasinda onlarca antik kent var, hepsini gezmesi zor elbette ama yolunuzun uzerindekileri gezebilirsiniz.

Metropolis,
    Ephesus,
    Magnesia ad meandrum,
    Didyma Apollon Tapinagi,
    Miletus (muzesi cok guzeldir)
    Priene (cok guzel planli bir sehir)

Haziran ayindaki gezimin yazisini okumanizi oneririm,

http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-s01e04.html
    Aaaa nasıl hocam biz baktığımız da sayfalarda sadece 1 adet vardı . Bu çok iyi oldu gerçekten sağolun bunları bir bir not alıyorum evet hangi birine yetişeceğiz bilemiyorum ama dediğim gibi yola çıkmadan direk not alıyorum ki nokta atışı yapmak daha mantıklı geliyor

Ellerinize sağlık hocam teşekkür ederim

Bu arada konunuzu inceleyeceğin bana güzel bilgiler çıkar
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Gezimizi tamamlayıp geri döndük , Döner dönmez motorda satıldı

Kuşadası,Didim,Bafa Gölü,Tapınaklar,Efes Dönüştede Şirince yapıldı yok hem deniz hem gezme maalesef ikisi birlikte olmuyor
    gurcanozturk bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezimizi tamamlayıp geri döndük , Döner dönmez motorda satıldı

Kuşadası,Didim,Bafa Gölü,Tapınaklar,Efes Dönüştede Şirince yapıldı yok hem deniz hem gezme maalesef ikisi birlikte olmuyor
    Guzel gezmissiniz. Fotograf ve gezi yazisi bekleriz

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Biraz geç kalmışım cevap yazmakta ama olsun
    1986 yılından bu yana Didim’de yazlık var altınkum plajına sayılı kez gitmişimdir, Didim’de 20 adet irili ufaklı turkuaz renkli kum plajlı koy var hepsi mavi bayraklı, sakinlik ve deniz temizliği yüzünden bu koyları tercih ederim. Didim’i bilmeyen otomatikman altınkum’a gider o yüzden çok kalabalıktır. Apollon tapınağı, Miletos ve Priene antik kentleri özellikle mitolojik çağlarda medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır özellikle Apollon tapınağı helenistik mimarinin çok iyi bir örneğidir, eskiden tapınağın sütunlarını evden görürdük şu an mümkün değil çok İnşaat yapıldı, japon turistlerle karşılaşmıştım apollon tapınağını görmek için onca yolu kat edip geldiğini söylediğinde epey şaşırmıştım, burnumuzun ucundaki kültürel değerlerin farkında değiliz demiştim kendi kendime.

Gidenler imkan olursa Bozbük Haydar koyunu da görsün derim.
    gurcanozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)