Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

B Ehliyeti Artik A2 Yerine De Geçiyor??

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    GRRRR Herkeşe tşk.ler.
    Hangi gazete demiştim
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    ZAMAN gazetesi arkadaşlar.
    Ducatista

Motosikleti
    hyosung karion 125
    haber hangi gazetede arkadaşlar ?

teşekkürler
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de ehliyeti boşuna mı aldık diyecektim; 50cc'ye kadar oluşunu duyunca sevindim. Aslında bence zaten belli bi cc üstüne ehliyet alınmalı. Bu yurt dışında da böyle. Çünkü motosiklet kullnmanın otomobil kullanmak gibi olmadığı aşikar.Yine de 50cc ler için iyi bir karar.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

-MUSTURAKİ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi an kendimi keriz gibi hissettim
    gardaş bende aynı şeyleri hissettim boşa harcadık yaw biz o kadar parayı

Motosikleti
    sh300
    Türkiye'deki motorların belki %90 bölümü 125 cc. civarındadır. Yani 125cc asla (asla demesek de imkansıza yakın) ehliyetsiz olmayacaktır.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    hem de yasa tasarısı. destekliyorum tabi 50cc ye kadar.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kimsenin keriz olduğu yok 100 cc ye kadar olan motosikletlere zaten ehliyetsiz kesim ağırlıklı biniyordu. Bunu yasalaştırırlarsa satışları patlatırlar birde senelik vergi koydular mı 100 cc ye kadar olanlara değmeyin keyiflerine.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

DKLG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    652 cc den de istemeseler keşke
    sadece kazanmaya oynayanlar kazanır...

feritsolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR HER YAŞTA...

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    çok saçma ve kötü olmuşş bence ...mesela motor kullanan pizzacılar pideciler vs. 50cc lik motor alırlar çıkarlar yola ne bi eğitim ne bi ehliyet sonra olan bize ve onlara oluyo ...yazıkkk...

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    linki tıkladım haberi okudum. resimde 250 veya 500 cc lik bir makina koymuşlar biraz komik olmuş. bir de bir arkadaş demiş ki pizzacılar felan 50 cc. motor alır diye ama almaları için yine ehliyete ihtiyaçları var zaten (B sınıfı)..
    vınnnnnnnnnn !!!

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    türkiyede motosiklet kullanımını desteklemek için mi çıkarılmış bu yasa???
    allah allah
    sen ötv'yi tavan yap, kota koy, ithalata ek masraf çıkart
    sonra bunu yap
    hakkaten allah allah
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    50 cc motormu olur be kardeşim bisiklet olsa 50 cc olur zaten e bisikletede ehliyet gerekmiyo zaten
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

50 CC motor olur kardeş!

Bendeki Emektar 99 Model Aprilia SR50 (2 Zamanlı Üstelik!) + 22.500 km olduğu ve şu ana dek hiç bir bakım yapmadığım halde (çok ciddiyim) hiç bana mısın demeden sarsmadan 100 km hıza çıkıyor. En ufak modifikasyon da yok. Hatta dedim ya 22.500 km'dir Fren Balatasından başka hiç birşeye dokunmadım. (Hidrolik Yağı + Kayış + Debriyaj + 3. Kez kaynak yapılmış Egzost bile orjinal) Ayaklığı yok! Derin bir belediye çukuruna girdim motor bloğuna bağlı yerinden zort diye kırıldı! Durdugum yerde yaslıyorum bir köşeye garibanı. Bazen yerde asfalta öpüşürken buluyorum. Sen de 10 kez ben diyim 15 defa düştü sanırım. ( 1 defa 90 km hızla bir arabaya önden çarptım sağdece sağ sinyal ve granajın 3-5 cmlik bir yeri kırıldı hepsi o) Kaldırıyorum bas starta devam.İtalyan Menşeili motosikletler kesinlikle uzak doğulularla karşılaştırılamaz. (İşcilik ve parça kalitesinde) Kulağa İnanılacak gibi gelmiyor dimi? Sana bu anlattığım motorun son durumunu fotoğraf çekip yollasam iddia ediyorum 1 yılını doldurmamış tüm japon ver çin markalardan temiz ve diri görünüyordur

Söylemiştim dimi?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı semtuluce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bence b olduktan sonra a2 ye hiç gerek yok. çünkü b alan zaten kuralları, motoru felan biliyordur. motosiklet kullanmayı bilmeyende zaten motosiklete binmez.
    Motosiklet araba değildir. Otomobil kullanmayanların otomobil sürebildiği gibi motosiklet sürmeyi bilmeyenler de motosiklet sürebilir. Bu konuda bilinçli modern toplumlarda bile motosiklet için ayrı ehliyet varken her gördüğü şeye "La ben bunu sürerim" diyen bilinçsiz toplumumuzda hayda hayda gerek vardır. Hatta modern toplumlarda klaksa bile bizde gerek vardır. Adam gibi denetlemeye de gerek vardır.

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyede motosiklet kullanımını desteklemek için mi çıkarılmış bu yasa???
    allah allah
    sen ötv'yi tavan yap, kota koy, ithalata ek masraf çıkart
    sonra bunu yap
    hakkaten allah allah
    Lafı ağzımda aldın valla .
    May the Force be with McLaren Mercedes

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet araba değildir. Otomobil kullanmayanların otomobil sürebildiği gibi motosiklet sürmeyi bilmeyenler de motosiklet sürebilir. Bu konuda bilinçli modern toplumlarda bile motosiklet için ayrı ehliyet varken her gördüğü şeye "La ben bunu sürerim" diyen bilinçsiz toplumumuzda hayda hayda gerek vardır. Hatta modern toplumlarda klaksa bile bizde gerek vardır. Adam gibi denetlemeye de gerek vardır.

Lafı ağzımda aldın valla .
    Ducatista

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah gazetede böyle bir başlık gördüm..
    şaka mı bu yaaaaa
    off aman neyseki 50 cc ye kadarmış
    İç İşleri Bakanlığı motosiklet kullanımını artırma amaçlı böyle bir yasa tasarısı hazırlamış..
    heh bu konu ile ilgli bu yazıya koparım Türkiye İç İşleri Bakanlığı dimi bunu yapan ÖTV tavan yaptıran Benzine Zam Koyam Hükümetin kararı dimi bu

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay o modern toplumları! Kardeşim bizde patagonya değiliz herhalde çoğu ülkede belli silindir hacmine kadar serbest diye biliyorum. 50 cc lik motorlar ehliyetsiz kullanılsın ne var bunda zaten alayı ehliyetsiz hangi mobilet sahibi yurdum köylüsünün ehliyeti var? Kaçta kaçı? Demek ki saçma bir uygulama bünye kabul etmiyor zaten ilk başlarda ehliyet aranmıyormuş birilerinin kulisiyle önünü kesmişler. Bisiklete de ehliyet şartı koşalım mı ister misiniz? Sanki her A2 ehliyet alan çok büyük eğitimden geçiyor çoğu eğitim bile almıyor? Ufacık motoru kullanmak için kendinden pahalı ehliyete ne gerek var? Ya yap A1 ehliyeti 50 cc ye kadar makul bir ücrette yada kaldır gitsin kardeşim nedir yani.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hmmm, yazdıklarımı okumamışsın. Ben ehliyet tamamen kalksın diyen arkadaşa cevap verdim yanlış hatırlamıyorsam. Belirli bir seviyeye kadar ehliyetsiz değil, ama B ehliyeti ile kullanımına hiçbir zaman karşı çıkmadım. Artı ciddi eğitim zaten verilmiyor diye bir mazeret olamaz. Bu sorunun çözümü ehliyeti kaldırmaktan değil, ciddi eğitim verilmesini sağlamaktan geçer. Eğitimlerin ciddiliğini denetlemek ise ilgili kurumların sorumluluğundadır.
    Saygılar...
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler