Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan

Motovento
    REKLAM ALANI
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Bu adama sahip çıkmaz tam tersi dediği gibi ihraç disiplin gibi davalar açılırsa ,Chp ye yazıklar olsun, adam milyonlara tercüman olmuş, selam ve sevgiler Başkan konuları çok güzel özetledin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=OOafh6aZA_w
    ilkeronat ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzer şeyleri malum parti yaptıgında onları savunmadıgım gıbı bu arkadaşı da chp li diye savunmayacagım.

Belediyeler siyasi birer kurum değil idari kurumlardır. Yani ülkedeki enflasyon, mülteci gibi durumlar onları ilgilendirmez. (dolaylı olarak etkiler ama karar mekanizması değillerdir)

Yani malum partinin 50 milyon kişiyi bile ülkeye alması bir belediye başkanını siyasal olarak yorumlama hakkı kazanmasına neden olmaz. yönettiği bölge sınırları içerisinde yaşayan herkese adil davranması gerekir.

Bunun kürt - türk - afgan - suriyeli olması belediyenin değil hükümetin problemidir.

Ha; belediyeci kimliği ile değil insan kimliği ile konusuyor olsa kesinlikle eleştirmem. Yağmurlu havada su vermem savaştan kaçıp sabah akşam çiftleşen bu tiplere.
    allegromod, alp_tunay ve mavellen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer şeyleri malum parti yaptıgında onları savunmadıgım gıbı bu arkadaşı da chp li diye savunmayacagım.

Belediyeler siyasi birer kurum değil idari kurumlardır. Yani ülkedeki enflasyon, mülteci gibi durumlar onları ilgilendirmez. (dolaylı olarak etkiler ama karar mekanizması değillerdir)

Yani malum partinin 50 milyon kişiyi bile ülkeye alması bir belediye başkanını siyasal olarak yorumlama hakkı kazanmasına neden olmaz. yönettiği bölge sınırları içerisinde yaşayan herkese adil davranması gerekir.

Bunun kürt - türk - afgan - suriyeli olması belediyenin değil hükümetin problemidir.

Ha; belediyeci kimliği ile değil insan kimliği ile konusuyor olsa kesinlikle eleştirmem. Yağmurlu havada su vermem savaştan kaçıp sabah akşam çiftleşen bu tiplere.
    eşit davranıyor işte TC vatandaşı bu kadar destek alamazken bunlar neden alıyor ve vergi vermiyor diyor HATTA TC VATANDAŞINDAN DAHA RAHATLAR konuşmasını detaylı izle dinle
    birbilent ve ucar98 bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Aynen zenginleri tarif ettin :D Bu ülkede vergi vermemek üstüne destek almak için ya zengin olacaksın yada mülteci :D
    xterkan bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eşit davranıyor işte TC vatandaşı bu kadar destek alamazken bunlar neden alıyor ve vergi vermiyor diyor HATTA TC VATANDAŞINDAN DAHA RAHATLAR konuşmasını detaylı izle dinle
    Arndiol hakli, neye hangi yasaya gore soruyor?

Ulkenin vergi yasalarini sevmesekte uygulanmasi gerekiyor. Kafana gore uygulayamazsin. Belediyeler idari kurumlardir, uygulayacaklari yonetmelikler yasalara aykiri olamaz.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arndiol hakli, neye hangi yasaya gore soruyor?

Ulkenin vergi yasalarini sevmesekte uygulanmasi gerekiyor. Kafana gore uygulayamazsin. Belediyeler idari kurumlardir, uygulayacaklari yonetmelikler yasalara aykiri olamaz.
    pardon her yerimiz hukuk tu unutmuşum hak hukuktan ülkemiz aya gidecekti :D iyide kardeşim bu mültecilerin ülkenin her yerinde rahatça gezmesi hukuka uygun mu ?
    Başkan diyor ki seçilmiş Başkan bu göçmenler vergi vermiyor, hastaneye para ödemiyor ,5.6 yerden yardım alıyor ve huzursuzluk çıkarıyor, bu olaylardan dolayı şikayetler alıyoruz, diyor, seçilmiş Başkan diyor bunları ve ekliyor amma diyor bu göçmenlere bu kadar haklar verilirken ve yardımlar yapılırken benim TC vatandaşlarım bu haklardan yararlanamıyor diyor, yani sen ben daha az hakka sahibiz, hal böyle iken Başkan ı seçen vatandaşın yani benim ,senin hakkım savunuluyorken hangi hukuk ?
    yada uygun hukuk kanunları çıkarılmalı bence, sence ? benim Sgk borcum varsa bir tane hastane bana bakmaz ,mültecilere neden bakıyor, ha bakıyorsa bana neden bakmıyor ?
    ben işsizsem yardımda alamıyorsam bunlar neden alıyor ? v.s

kısaca göçmene veriyorsan vatandaşına da vereceksin bu kadar basit kanunlarda boşluk varsa 1 günde çıkarılır sorun değil ben sizi anlıyorum ama yaşadığımız ülke belli
    birbilent bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ne dedi, bilmiyorum. Kanuna uygun değilse zaten yapamaz. Uygunsa yapsın.
    xterkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Haklı eleştirilerinizi yöneltmeniz gereken kişi belediye başkanı mı, hükümet mi? Bu sorunu çözmekle yükümlü ve yetkin kişi ve kurum iktidar mı, belediye başkanı mı?

Bu konuşan kişi belediye başkanı mı, hükümet sözcüsü mü? Bulunduğu şehrin sorunlarından çok tarihten geçmişten dersler veriyor. Bu adamın işi nedir yahu?

"Yabancı uyruklu insanlardan on kat daha fazla su parası alacağım" nedir? Üstelik bir de hukukçuymuş kendisi. Anlaşılan ilahiyat okuyan dini suistimal etmeyi, hukuk okuyan da adaleti suistimal etmeyi öğreniyor... Yuh. Bugün bu yapılırsa, yarın başka biri bunu Kürtlere, gayrimüslimlere, dövmeli insanlara, şöyle veya böyle giyimli insanlara, vs. yapacağım derse n'olacak?

Makam sahibi olan ahkam kesip ders vermeye başlıyor. Ya da yolsuzluk yapıyor. Adam gibi işini yapan insan olsa keşke. Mansur Yavaş için öyle diyorlar, eğer öyleyse helal olsun adama. Değerini bilmek lazım.

Bende hukucuyum demişti. Konuşmasında hukuki dayanağı olmasa yapmaz demekki bu yaptıklarım yetmezse daha farklı şeylerde yaoicam diyor. bizim sığınmacı almamız için batıdan gelmiş olması gerekiyor.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı eleştirilerinizi yöneltmeniz gereken kişi belediye başkanı mı, hükümet mi? Bu sorunu çözmekle yükümlü ve yetkin kişi ve kurum iktidar mı, belediye başkanı mı?

Bu konuşan kişi belediye başkanı mı, hükümet sözcüsü mü? Bulunduğu şehrin sorunlarından çok tarihten geçmişten dersler veriyor. Bu adamın işi nedir yahu?

"Yabancı uyruklu insanlardan on kat daha fazla su parası alacağım" nedir? Üstelik bir de hukukçuymuş kendisi. Anlaşılan ilahiyat okuyan dini suistimal etmeyi, hukuk okuyan da adaleti suistimal etmeyi öğreniyor... Yuh. Bugün bu yapılırsa, yarın başka biri bunu Kürtlere, gayrimüslimlere, dövmeli insanlara, şöyle veya böyle giyimli insanlara, vs. yapacağım derse n'olacak?

Makam sahibi olan ahkam kesip ders vermeye başlıyor. Ya da yolsuzluk yapıyor. Adam gibi işini yapan insan olsa keşke. Mansur Yavaş için öyle diyorlar, eğer öyleyse helal olsun adama. Değerini bilmek lazım.
    Haşmet Amerika'da, ABD'li olmak, üniversitenin eyaletinden olmak ve eyalet dışı olmak üniversite ücretlerini etkilemiyor mu? Baya baya etkiliyor hem de harçları ciddi oranda. Sadece tam özel üniversiteler için geçerli bir durum da değil bu sanırım. Şimdi su gibi hayati bir gereklilikle eğitim karşılaştırılır mı diyebilirsin ama yapacak başka bir şey yok. Fransızlara verdiğimiz kapitülasonları geçmeye başladı mevzu. Hem paralarını ceplerine biz koyuyoruz hem de bizden ucuza su, elektrik kullanıyorlar.

Göç farklı, mülteci olmak farklı, iltica etmek göçün altında ayrı. Bu adamlar mülteci. Doğru düzgün bir yönetim olsa bu adamlar en fazla Kilis'e kadar ilerler, orada çadırkentler'de yaşatılırdı. Üzerlerine su aboneliği bile alamazdı, değil zamlı su almak. Yarın ben kalkıp bir uçağın kargo bölümünde kaçsam gelsem ABD'ye, kimliğim, pasaportum, vatandaşlığım olmadan kim bana ev kiralar, hangi belediye su hizmeti, elektrik hizmeti sunar? Zaten saçma bir hareket yapılıp bu kadar Arap toplumun içine enjekte edildi bari biraz para kazandırsınlar gitmeden önce. Emin ol iyi para kazanıyorlar, bir evde 10 kişi yaşadıkları için masrafları da az. Bir de 3 5 tane doğururlarsa oh, değme keyfime.

Sen kendini yetiştirip Amerika'ya gitmiş olabilirsin, şansına annen ya da baban oralı olabilir. Beyin göçü ayrı yasa dışı göçmenlik çok ayrı. Sizin oralarda bütün uyuşturucu işini, kaçak silah işini, parayla adam vurma, yaralama işlerini kim yapıyor bir araştır. Kaçak göçmen olan arkadaşım bile sabah akşam yatıp kalkıp göçmenlere sövüyor bu kadar gerizekalı, pis bir güruh olamaz diye.
    birbilent ve xterkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike

Ayasofya imamından daha çok siyasetle işi vardır bu adamın. Yine de bir kesimden 10 kat para almanın mantığı yok.
    Başka bir belediye başkanı mültecilere belediye yardımı yapılmayacağını söyledi. O daha makul geldi bana.
    xterkan bunu beğendi.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bu açıklamanın kabul edilebilir pek bir yanı yok. Mülteci istememek faşistlik değil ama bu açıklama faşistlik. Bu konuda en doğru açıklamayı Kılıçdaroğlu yaptı.
    Ben de mültecilerin Türkiye’den bir an önce gitmesini istiyorum, ülkemizin dertleri yetmezmiş gibi bir de diğer milletlerin dertlerini çekiyoruz. Kültürel ve demografik yapımız ciddi anlamda hasar alıyor fakat bunun çözümü suyu onlara 10 katı fiyatına satmak olmamalı. Ne var sırada? Mültecilere sarı yıldız takıp çalışma kampına mı gönderelim?
    Bu iş acilen çözülmeli ama böyle şovlar suyu bulandırır

Motosikleti
    speederbike
    İşin doğrusu ülkesine bayramlaşmaya gideni bir daha mülteci olarak ülkemize almamaktır.
    birbilent, Italian ve xterkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin doğrusu ülkesine bayramlaşmaya gideni bir daha mülteci olarak ülkemize almamaktır.
    ne saçma şey değil mi :D adam bayramlaşmaya kaçtığı ülkesine tatil ve bayramlaşma için gidip geliyor, bazı hümanist arkadaşlar da aaa olurmu insanlık v.s diyor yahu adamlar bilinçli göç ettiriliyor, dikkat ettiyseniz Başkan de ne dedi Suriye den gelenler Ermeni asıllı dedi, yavaş yavaş yerleşiyorlar işte, Abd Başkanı da soykırım dedi, 3.5 sene sonra soykırım diye hem tazminat hem de arazi isterler, bu konular basit bir göç olayı değil, daha nasıl anlamak isteyecek bazı arkadaşlar merak ediyorum

haa olsun biz gene de bakalım bu insanlara diyende gitsin evinde baksın arkadaşlar hem insanlığınız gelişir :D

hasta sakat yaşlı çocuk v.s lafımız yok onlara zaten yardım ediyoruz şahsımda dahil
    birbilent bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimse ses çıkarmıyor diye kızıyorsunuz. Ses çıkarana da hukuk falan diyorsunuz. Hak hukuk kalsaydı zaten belediye başkanına düşmezdi iş
    birbilent, xterkan, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben mesela Turk dusmani Almanlara kizmam cunku orda dogup buyuyup ne Turkce ne Almanca konusmayi bilmeyen ayilarla, terorist ve okuzlerle dolu orasi. Bu baglamda ben de bizim ulkemiz icin irkciyim diyebilirim.

Vasifsiz, kadin olduren, tecavuzcu, hirsiz, dolandirici kim varsa Turk Multeci kimse onlar, paketleyin abi. Basimiza belaya ihtiyacimiz yok.
    birbilent, Italian, drtayfun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    speederbike
    Bilezik satıp Kurtuluş Savaşı'na destek vermişler zamanında. Oldu olacak memleketin tapusunu da verelim. Saraydan başlanılabilir mesela.
    xterkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport

Amerika'da olmak ne güzel
    xterkan bunu beğendi.

Motosikleti
    T7
    “ Prof. Dr. Ümit Özdağ, yeni kavimler göçü ile Anadolu’nun etnik yapısının değiştirildiğini belirterek, “2020’de 3.9 milyon Suriyeli olduğunu kabul edelim. 2040’a hiçbir şey yapmazsak bu sayı 15.5 milyona çıkacak. Bu arada Türkler yüzde 1.9 arttıkları için Türk oranı azalırken, Suriyeli oranı artacak. Sadece Suriyelilerin Türkiye ekonomisi üzerinde oluşturduğu maliyet çoktan 100 milyar doları geçmiş durumda. Suriyeliler için yapılan harcama, bugün yaşadığımız ekonomik krizi tetiklemiştir. Suriyeli düşmanı değilim. Ben Suriyelileri Suriye’de seviyorum. Türkiye’de sevmiyorum. Vatandaşlık verilenlerin sayısı 220 bin mi? Yoksa sayı 2.5 milyonu geçti mi?” ifadelerini kullandı.”

Sonra da bu Suriyeliler bizi kandırdı iyi niyetimizi suistmal etti der çıkarlar işin içinden, derdi sana bana kalır güzel kardeşim..
    birbilent ve xterkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    O barajların yapılması için dedem, babam ve ben vergi verdik, üstüne askerlik yaptık.. Memleketin derdine dertlenerek seçme hakkımızı kullandık, kurallarına uyduk; Ülkesinde sıkıntı olunca kaçan genç erkek Arap benimle aynı su parasını ödememeli zaten, hatta vergimle tesis edilmiş hiçbir hizmete benimle aynı fiyata ulaşamamalı.. Bizim kıyamadığımız yerleri bunlar rezil hale getirdi.

Şu an sigortam yok diye benimi aldırmak için devlet hastanesine 550 liraya yakın para verdim yurttaş olduğum halde.. İlk muayeneden 28 gün sonraya ameliyat sıram geldi diye yeniden muayene ücreti ödedim; bunu ödemesem bana Gss(işsiz evlat vergisi) pirim borcu çıkarabilir.. Bir Suriyeli'ye devlet şu an para sorar mı bilmiyorum ama arkadaşımın çalıştığı hastanede bunlara sorun çıkarmadan, kayıtsız şartsız hizmet verin diye talimat verildiğini duymuştum..

Benim zoruma gidiyor..
    Italian, xterkan ve ilkeronat bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)