Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskı takınca duyulan vızıltı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Başlık çok absürd göründü biliyorum. Ama son birkaç gündür ne zaman kaskı taksam böyle bir ses duyar oldum. Öncesinde yoktu.

Motordan mı geliyor dedim. Durdum bugun. Yine geliyor. Kaskı takınca geliyor ama interkom kapalıykende duyuyorum bağlı değilken de.

Şu an eminim ki artık motosiklet gelen ama artık kulaklarda duyduğum birşey. Son 15 gündür her gün neredeyse min 30 dk sürüyorum. Nedir bunun adı? Çözümü yok mudur? Şimdiden yanıt veren herkese teşekkkürler.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Vizör gevşeyip arada boşluk bırakmış olabilir, aradan geçen hava fısıltı gibi ıslık gibi bir ses yapıyor. Ya da yatmak için tasarlanan bir kaskla dik oturuyorsunuz ve hava kanallarına yanlış açıyla çarpan hava uğuldama yapıyor. Kaskta uğuldayabilecek başka bir yer yok zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Durunca da geliyor demişsiniz anladığım kadarıyla, o zaman kaskla alakası yoktur. Benim motosiklet çalışırken de vızıltı var çünkü kafa tasarımında sıkıntı var. Titreşimden kafa vızıldar gibi ses yapıyor rölantide bile çalışsa. Belki öyle bir problemdir.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tinitus olabilir belkide
    Kaski taktiginda nispeten izole bir ortam olusur, tinitus varsa ozaman farkedersin.
    Kaski evde tak ayni sey geliyorsa tinitus buyuk ihtimalle.
    Kaski motor calisirken, motor ustunde taktiginda ses geliyorsa, motordan geliyordur
    Sadece motor ile hareket halindeyken ses geliyorsa, hareket halindeyken artip azalmasi gerekir, ozaman rüzgar olabilir.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık çok absürd göründü biliyorum. Ama son birkaç gündür ne zaman kaskı taksam böyle bir ses duyar oldum. Öncesinde yoktu.

Motordan mı geliyor dedim. Durdum bugun. Yine geliyor. Kaskı takınca geliyor ama interkom kapalıykende duyuyorum bağlı değilken de.

Şu an eminim ki artık motosiklet gelen ama artık kulaklarda duyduğum birşey. Son 15 gündür her gün neredeyse min 30 dk sürüyorum. Nedir bunun adı? Çözümü yok mudur? Şimdiden yanıt veren herkese teşekkkürler.
    Ses sadece kask takılı iken geliyorsa, kask havalandırmasının içine giren bir kum tanesi olabilir. Ya da kaskınıza çarpan sert kabuklu bir böceğin kopan parçası yine havalandırmadan girip ses yapabilir. Eğer kask yokken geliyorsa titreşim kaynaklı titreyen grenaj sesidir. Gevşeyen vida olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)