Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTO SHOP MAGAZASI

Motovento
    REKLAM ALANI
    Misafir
    arkadaşlar istanbulda genel marka klasmanında motosiklet parca ve aksesuarlarının satıldığı bir moto shop tarzı magaza düşünüyoruz sizden ricam tecrubelerinize dayanarak böle bi yatırımın faydasının olup olmayacağı yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    600rr turuncu
    valla şu aralar artan çin malları motorlar ve yapılan taksit kampanyaları düşünürsek motor kullanıcıları baya baya arttı.
    eee buda aksesuar alma mecburıyetını doğuruyor (canını sevene)
    bence bu sene yapılacak en guzel iş ama bu benım fıkrım senı etkılemesin neticede ticaret bu şakası olmaz iyi araştırma ister özellikle açılacak dükkanın semt olarak çok guzel bır yerde olması lazım ki iş yapsın....
    son karar hep sahibinindir.....

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Ucuz Çin malı motorlarında piyasaya girmesiyle birlikte motosiklet kullanıcılarının sayısı artıyor. Önümüzdeki yıllarda da bu artış devam ederse iyi bir yatırım olabilir.
    Benim size tavsiyem şu yönde olacak; bilindiği üzere kask ve diğer sürüş giysileri fiyat olarak çok pahalı. Ucuz olanlarda zaten gerektiği gibi koruma sağlamıyor, ceza yememek için kullanılıyor.
    Çin malı motorların piyasayı hareklendirdiği aşikar, sizde Çin malı aksesuar, kask, çizme, koruma ekipmanları ithal edip ucuz ucuz satsanız, fuarlara katılsanız, gerekli yerlerde reklamı yaparsanız eminim ki çok rahatlıkla sektörde kendinize yer edinip yatırımınızı kazanca dönüştürebilirsiniz.
    Fikir çok ama girişimcilik önemli, biraz gözünüzü kısıp yapıyorum, başaracağım derseniz bu iş olur...

Sevgiler...

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    ucuz malzemelerin hem yeterli koruma sağlamadığını yazmışsın hem de bu malzemeleri ithal et para kazan diyorsun
    yoksa ben mi yanlış anladım?
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

Misafir
    bende katılıyorum şahsen çin malı ucuz olabilir ama insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı ama fikir açısındanda doğru piyasayı çin malları ele gecirmek üzere buda üzücü benim dusuncem kaliteyi ucuza vermekten yana tabi amaç ticaret oluncada herturlu seceneği dusunmek lazım

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Alıntı aliberkay adlı üyeden alıntı
    ucuz malzemelerin hem yeterli koruma sağlamadığını yazmışsın hem de bu malzemeleri ithal et para kazan diyorsun
    yoksa ben mi yanlış anladım?
    Arkadaşım ucuza satılan ve gerekli korumayı sağlamayan yani benim bahsettiğim şu an piyasadaki ürünlerden ithal et demiyorum ki...
    Gerekli pazar araştırması yapıldıktan sonra yatırımın uygun görüldüğü kesinleştiğinde gerekirse Çine gidilip ürün araştırması da yapmak lazım. Her bulduğun malı getir sat demiyorum ben. Kaliteli malı ucuza al-sat diyorum.
    Burada 600-700 euroluk kaskları çinden çok daha ucuza alabilirsiniz.

Yanlış anlaşılmasın sakın, ben her zaman tam korumalı kuşam ile güvenli sürüşün destekçisiyim...

Piyasa fiyatının altında satabilirim diyorsan aç

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emoak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada 600-700 euroluk kaskları çinden çok daha ucuza alabilirsiniz.
    Çakma ürüne davet?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    * Mağazayı vitrin olarak kullanın

* Satacağınız her üründen her bedenin sadece bir adet askıda veya rafta bulunması yeterli olur. Asıl önemli olan depo

* Vitrin büyük olmalı, vitrindeki ürünün tazeliği her zaman korunmalı. Motosiklet sürücüsü vitrinde çok bekleyen ürünün koruyuculuğunu çok fazla kaybettiğini ve kırılganlaştığını bilir, almak istemez, bunu sizin de bilmeniz gerekir. O yüzden mümkünse UV filtreli bir cam filmi ürünlerinizin ömrünü uzatacaktır, bunu ayrıca belirtmeniz ise profesyonelliğinizi göstereceğinden kapıya yapıştırılacak UV filtreli vitrin yazısı çok kişinin hoşuna gidecektir. Hatta bu yazıyı ayrıca internet siteniz ve online satış mağazalarınızda da göstermenizi öneririm. Tek sorun UV olmasa da etkisi büyüktür, küçük bir not olarak kalsın.

* Kasadaki hariç en az 3 çalışan olmasına, bunlardan en az birinin güvenlik eğitimi almış olmasına çok dikkat etmenizi öneririm.

* Çalışanlarınız her zaman güler yüzlü olmalı. Bunu sık sık gizlice kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz. Motosiklet sürücüsü çok alıngan ve kırılgandır. Herşeyi beğenmez, hep istediği olsun ister.

* Fiyatı ulaşılabilir ama kaliteli ürünleri arayıp bulup satabilmeyi bilmeniz gerek. Fiyat performans oranı yüksek ürünler ülkemizde her zaman tutulur.

* Bir markanın her ürününü getirmeye değil, iyi ve tutulacak ürününü getirmeye odaklanmalısınız. Örneğin Bir zincir yağlama sistemi satacaksanız sisteme (varsayıyorum) 3000 Tl verecek adam, 250cc yağı için 300 TL vermemeli. Birden fazla sarf malzemesi kullanabilen optimum ürünler müşteri çekecektir. Mont bir kere satar 3 sene beklersiniz ama bir zincir yağını iki ayda bir satabilirsiniz. Buna rağmen unutulmaması gereken şey, müşterinin her ikisini de sizden alabilmesini cazip kılacak ortamı oluşturmak olmalıdır.

* İnternet mağazacılığını çok iyi kullanmalı, rakip olabilmelisiniz. Bunun için forum ve site reklamları ile ciddi youtuber kanallarına sponsorluklar, küçük etkinlikler tanınmanız için çok faydalı olacaktır. İlk etapta zarar etmenize neden olsa da akıllarda yer edecek olan firma adı, diğer seçenekler arasından sıyrılıp müşterinin sizi tercih etmesine vesile olur. Ama unutmayın ki reklam pahalıdır, kaynağınızı doğru kullanın.

* İnternet mağazacılığında ürün çeşitliliği, stok kontrolü, tanınan alışveriş mağazalarındaki sanal mağazalarınız çok aktif olabilir. Bunu daha da arttırmak için gerekirse kuruş indirimi, ücretsiz kargo, aynı gün kargo, çok kaliteli paketleme ve küçük ama ucuz olsa da gönül alan basit hediyeler müşteriyi her zaman memnun eder.

Daha çok şey var ama temel olarak bunları sayabilirim. Mantık şu olmalı;
    1. Büyük depo
    2. Büyük vitrin
    3. Aktif internet satışları
    4. Tecrübeli çalışanlar
    5. Fiyat/Performans Ürünleri
    6. Sarf malzemesi satışları

Her işte olduğu gibi bunu da ne kadar kaliteli yapabilirseniz o kadar kazanabilirsiniz. Hemen kazanmaktansa biraz daha geç kazanmaya başlamayı göze alıp işi doğru şekilde yapmak size uzun vadede çok daha fazla kar getirecektir.
    Thesinner83 ve pea bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuyu kim hortlatti yav? Adam 16 yil once sormus haha.

Su an motosiklet sektorune yatirim yapmak icin en dogru zaman. Buyuk oynamayacaksin ama elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet isi cicek. Gelecek orada.

Yok yamaha bayii acayim yok bajaj bayii acayim bunlar uzer. Kimsede markaya verecek para yok. Cinli baba cinliden devam. 2030a kadar sistem bu.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu kim hortlatti yav? Adam 16 yil once sormus haha.

Su an motosiklet sektorune yatirim yapmak icin en dogru zaman. Buyuk oynamayacaksin ama elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet isi cicek. Gelecek orada.

Yok yamaha bayii acayim yok bajaj bayii acayim bunlar uzer. Kimsede markaya verecek para yok. Cinli baba cinliden devam. 2030a kadar sistem bu.
    Cidden tarihe hiç bakmamışım
    ...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    16 sene önce misafirler konu açabiliyormuş.

acaba dükkan açtımı arkadaş durumunu çok merak eettim şimdi

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasa fiyatının altında satabilirim diyorsan aç
    niye hortlattın konuyu :D herkes de seri cevap moduna geçmiş üzdün bizi
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler