Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Tercihi (Nolan N87 veya Shoei NXR )

Motovento
    REKLAM ALANI
    ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Merhaba arkadaşlar

uzun yolda beni rahat ettirecek bir kask arayışım var.
    Bu 2 kask kask arasında kaldım.
    Kış veya yaz , uzun yolda (en az 3 saatlik yolculuklar) hangisi daha rahat ettirir.
    Veya bu ayarlarda önerebileceğiniz başka kask var mıdır?

teşekkür ederim.

Herkese iyi bayramlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tavsiyesi.html

İlla bu ikisi arasında kaldım diyorsan tartışmasız Shoei NXR.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Hocam fiat egea ile honda nsx arasında kalmışsınız. Tamam nolan güzel durabilir ama nxr tartışmasız bir kask. Alın geçin direkt.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    N87 bol özellikli pratik ve uygun fiyatlı bir kask ancak oldukça gürültü aldığını söyleyebilirim. Ben bununla uzun yol yapıyorum ama o da 36Db ses kesme özelliği olan köpük kulak tıkaçları kullanarak oluyor.

Bütçe kaygısı yoksa Nolan'a bakmayın bile... Bu arada; Nexx X.WST 2 de güzel, (N87'ninkine yakın) uygun fiyatlı ve N87'den daha özellikli bir kask, bunu da bir inceleyin isterseniz...

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    NXR'da ses yalıtımı var ama fazla değil. Uzun yolda yine kulaklık takılır. Kışın da pinlock'u çok iş yapıyor rahat ettiriyor.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    klasmanları hem fiyat hem de materyal olarak çok farkı. Biri Fiat linea diğeri Mercedes c200
    bütçeniz elveriyorsa üretim yılı yüksek bir NXR hiç şüphe duymadan alabilirsiniz Hem konfor hem materyal olarak çok ayrı segmentler. Zaten fiyattan da belli oluyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Nolan N87 kullandım. Kaskı alırken mağazada shoei gibi markalara param yetmemişti, daha ucuz markaların koruması yüksek olan modelini alayım demiştim. 120'den sonra ses alıyor dediler ama benim scooter zaten 120'yi pek geçmez deyip almıştım. Otobanda 130'la giderken sahiden biraz ses alıyor. İlk kaskım olduğu için farkı çok anlamamıştım. Kaza yaptığımda da görevini yerine getirip kafamı korudu çok güzel.

İkinci kaskımı alırken bütçe meselesi yüzünden yine shoei alamadım, caberg duke 2 aldım. Ama hala aklımda shoei'nin çene açılan modellerindne birini almak var.

Bütçeniz varsa shoei alın.
    Kardeşim o kadar para verip schubert almıştı, daha önceki shoei kaskım ses alma açısından daha rahattı diyor, o hep uzun yol yapar, şehiriçinde pek motor kullanmaz.
    Angrypower bunu beğendi.

DonQuijote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero Xl1000
    İki ürün kendi kategorisi içerisinde iyi ancak Shoei fiber kask kategorisi ile N87'nin üst liginde. Nolan N87 polikarbonat malzeme ile üretilen kapalı kask grubunda iyi bir noktada. Ancak Shoei NXR, Japonların bu işte İtalyanların çok üstünde olduğunun kanıtı gibi. Güvenlik konusunda Shoei bariz öne geçiyor.

Evet ikisinin de çarpma testi 4 yıldız seviyesinde ancak Shoei'in Amerika'dan Snell güvenlik sertifikası varken Nolan maalesef yanına bile yaklaşamamıştır. Ayrıca Nolan çene kayışında mikrometrik toka kullanırken Shoei en güvenli sistem olan double-d ring bağlantı sistemini kullanıyor.

Nolan N87'nin Shoei NXR'ın önüne geçtiği tek nokta ise fiyatı ve dahili güneş vizörünün bulunması... Yoksa 10gr ağırlık farkı, 4-5 desibel ses yalıtım farkı gibi şeyler kullanımda ayırtedemeyeceğimiz kadar küçük farklardır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hep uzun yol yapar, şehiriçinde pek motor kullanmaz.
    Walla en iyisini yapıyor. Şehir içi yamyam ve maganda kaynıyor
    espresso bunu beğendi.

Eşimde nolan n87, bende shoei nxr var. Şehiriçi şehirdışı ses yalıtımı başta olmak üzere her türlü nxr diyorum.
    espresso bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam fiat egea ile honda nsx arasında kalmışsınız. Tamam nolan güzel durabilir ama nxr tartışmasız bir kask. Alın geçin direkt.
    benim gibi düşünenler de varmış. Bla bla vs Shoei yazmışsınız, öncesini okumamakta ısrar ediyorum.

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Yaklaşık 3 senedir sheoi nxr kullanıyorum. Daha öncesinde agv k3sv kullandım. Shoei nxr her anlamda kalitesini hissettiren bir kask. Konforlu, ses yalıtımı çok iyi fakat intercom takarsanız yalıtım bi miktar azalıyor. 4 saatin üzeri (6-7 saat) yolculuklarda tıkaç kesinlikle kullanılmalı. 4 saat 180 km/h seyir sürati ile müzik açık şekilde gittim indiğimde kulaklarımda yorgunluk yoktu ama sağlık için uzun yolda tıkaç kullanın.

Vizör sistemi mükemmel kademeli ve açıp kapanması çok iyi. Ayrıca vizör görüş açısı da geniştir yanları daha iyi görürsünüz. Güneş vizörü kalitelidir etrafı güzel gösterir (k3sv'de daha karanlık bi görüntü oluyordu).

Neler daha iyi olabilirdi derseniz. Aerodinamisi dik oturuşa göre değil gibi biraz kafayı eğince rüzgarı daha iyi saptırıyor. Bir de agv kasklar daha fotojenik agresif duruyor ama nxr ın havası da ayrı. Kalite paket içeriği vs her şeyiyle 10 numara kasktır nxr. Benim sonraki hayalim ise agv pista gp tarzı kasklar o zamana kadar shoei nxr'ı değiştirmem evladiyelik bir kask.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Aerodinami ve havalandırma gibi gerekçelerle HD 1200 sportster için ikisi de değil. İlla bir Shoei alınacaksa gt air2. Yok biraz daha spor bir kask istiyorum deniliyorsa agv K6. K6'da aslında yatay pozisyon için ama havalandırmalar her pozisyonda çalışması için tasarlanmış. Scorpion exo 1400 carbon mat siyah olan da süper gider HD üstünde. O motosikletin üstüne Nazi kasktan başka bir şey gitmez de güvenlik işte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler