Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

en boktan kaza şekli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug

dakika 2.50

bu tarz kaza riski cidden çok fazla.
    böyle bir ara önümdeki arabayı geçip emniyet şeridine geçecektim arkamı da kontrol ettim önümde de büyük araba var emniyet şeridini zerre göremiyorum.
    yasaklar varken oldu bu.
    tam girdim önümde pat polis arabası.

sağ tarafta sağa geçiş vardı duramayacağımı bildiğim için sağa girmiştim. polisler bana baktı ben polislere yola yanlış yoldan devam ettim.

cidden tehlikeli ve eminim çok kişi bu şekil kaza yapıyordur. ileriyi tam görmeden yapmamak lazım bunu arkayı kontrol ettim oldu bitti yok. emniyet şeridi olsa dahi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    aslında orada bariyer olacağını tahmin edebilirdi,çünkü bir yol ayrımı var ve genelde böyle yerlerde ortada bariyer olur.
    natijax ve caglarsentur bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    doğru burada düşünülebilirdi ama ben de izlerken beklemiyordum anlık şok oldum. ki bunu aramızda bir çoğumuz emniyet şeridine girerken yapıyoruz bence. ben o gün onu yaşadıktan sonra yapmayı bıraktım ama atayım dedim o anı hatırlayınca. dikkat etmek lazım. emniyet şeridine arkanı kontrol edip ha tamam çıkayım demek büyük hata olur.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gayet öngrulebilir bir kaza.
    - Yol calismasi - yavas git
    - Yol isaret isaretcileri eksik - yavas git
    - Sagdan sollama - yapma
    - Sollarken tirin dibinden sollama - mesafe birakirsan tehlikeyi erken görursun
    Daha da liste uzar gider....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    1,57 deki adamın küfürü çok komik...

Motosikleti
    cb250r
    2005 yilinda 600rr kullanan bi Hikmet abimiz vardi o zaman bana soyle demisti:

Kaza bu adi ustunde kaza, ongorulemez olacagi varsa olur. Hiz sinirlarina uyarsan, motosikletinin ve cevrenin sinirlarini aşmassan riski en aza indirirsin.

Sinirlari ne kadar aşarsan, ölüme o kadar yaklasirsin. Velhasil Hikmet abi de kendi soyledigi sekilde aramizdan ayrildi, ruhu Şad olsun..

Sinirlari kontrollu ortamda zorlamak lazim. Trafik kurallarinin olmasinin, sehir ici hiz limitinin 50 olmasinin bir sebebi var ve bu sebep insan hayati.

Ozellikle genc kardeslerimiz tasit uzerinde, adrenalinin verdigi hazzin bagimlisi olabiliyor. Bu haz ile kendini yenilmez sanabiliyor ama sonra gencecik kardeslerimizin aci haberini alip kahroluyoruz.

Bu konuda sosyal medyanin, youtuberlarin ve hatta izleyecilerin bile sucu var. Her motosiklet testinde inceleyen son hiz denemesi yapiyor. Trafige acik alanda Allah ne verdiyse basiyor ve sanki "her alinan yeni motosikletin son hizi denenir" tarzinda altmetin msji veriyor..

Teker yapan, hiz yapan youtuberlar cok izlendigi icin, youtuberlar daha fazla izlenmeye sahip olmak icin kendini riske atiyor.

ülen youtuberlar essek kadar adamsiniz monakoyum, her incelemede son hiz denemek nedir? sizi ornek alan dunya genc var, "hiz ölümdür" mesaji versene!

git hiz denemeni pistte yap, niye insanlara yanlis ornek oluyorsun?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Son hiz zaten teknik verilerde verilmis.fabrika test pilotlariyla denemis bunu.sen youtubede denesen nolur denemesen nolur.olay hep gosteris ve show
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hiz zaten teknik verilerde verilmis.fabrika test pilotlariyla denemis bunu.sen youtubede denesen nolur denemesen nolur.olay hep gosteris ve show
    Çok basit, motosiklet veya araba fark etmez. Son hız her zaman kadranda daha fazla gösterir. Benim motosikletim 13km/sa daha fazla gösteriyor gps verisine göre fakat yolda giderken kadrandakini basıyormuş gibi bir haz veriyor. Düşün ki 80'le gittiğim yerde normalde 67 ile gidiyorum

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamyon lastiğinin kopup motosiklete vurması en kötüsü bence(ilk kaza).
    natijax bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok basit, motosiklet veya araba fark etmez. Son hız her zaman kadranda daha fazla gösterir. Benim motosikletim 13km/sa daha fazla gösteriyor gps verisine göre fakat yolda giderken kadrandakini basıyormuş gibi bir haz veriyor. Düşün ki 80'le gittiğim yerde normalde 67 ile gidiyorum
    Hocam düşük hızda o kadar fark etmez sanki ya, top speed'de o kadar fark ediyor diye biliyorum seninkinde ayrıca bir problem yoksa. Ben gps ile baktım mt07 denerken 100 ile giderken 94 falan gösteriyordu diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Ben yamaha riding app'si ile denedim. Öyle alet edavat takacak yer yok motorda. Kadrandan son hızı görünce bir de app'den baktım. Her defasında 13km/sa düşük gösteriyor.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bahsettiğiniz dk daki kazaya benzer duru kavacıktan ümraniye yönüne doğru giden yeni yapılan yol ayrımındaki plastik dubaya çarpan 750 lik integra sahibinin sağ bacağı koptu. Ambulans ile hastaneye götürdüler. Muhtemelen emniyet şeridinden hızlı giderken geç farketti ve plastik büyük dubalara çarptı.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz dk daki kazaya benzer duru kavacıktan ümraniye yönüne doğru giden yeni yapılan yol ayrımındaki plastik dubaya çarpan 750 lik integra sahibinin sağ bacağı koptu. Ambulans ile hastaneye götürdüler. Muhtemelen emniyet şeridinden hızlı giderken geç farketti ve plastik büyük dubalara çarptı.
    O yolu tasarlayan mühendisin ailesini haftada üç dört gün selamlıyorum. Böyle boktan bir şerit daralması yok. Hadi zaten giriş çıkışlar berbat, bir km önceden şerit değiştirmek gerekiyor güvenli geçebilmek için. Bari zaten kurtlar sofrası gibi olan yeri iki şeritten bire düşürüp birden önümüze demir bariyer koyma. Çok kaza olur orada, ben bile bilmeme rağmen şaşırıyorum bazen.

Bir de soğuksu'dan kavacığa bağlanan yolda, kavacık merkezdeki tünele girmeden bir iki önceki virajlar sırılsıklam. Birden ne olduğunu şaşırıyor insan, daracık çimenlik için tarla sulayacak tabanca koymuşlar olduğu gibi yolu suluyor.

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    ''Arkasını görmediğin araca makas atma.''
    natijax bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurallara uyulmadıgı ıcın yaşanan hoş bir kaza.

Sağlamak zaten yasak.
    Sağlamak değil emniyet şeritinde gitmek ıcın gırıldıyse o da zaten yasak
    2side yasak olmasa büyük aracın dibine böyle girmek zaten akıllıca değil.

Azıcık şu aleti öngörülü kullansanız %80 kazalar azalacak.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu belki bir bende tam tersidir. ybrsi olan herkes 120 çok rahat görüyorum diyorlar benim en fazla gördüğüm 100. o da top speed denemesinden değil yetmediği için çok fazla 100 ile gidiyorum.
    belki 110 görüyordur ama 100 aşağısı da görmüyordur yani )

bu arada bahsettiğim kaza şekline gelirsek elinizi vicdanınıza koyun ve şunu deyin ben hiç hata yapmadım
    arkadaşlar aranızdaki en pimpirikli adamlardan dahi olabilirim ama şu hatanın aynısını ben de yaptım ama 1 kez yaptım daha da yapmadım.
    hata bir gün başınıza gelir ya kaza yapar ya ölür ya da şansa bala kurtarırsınız. benim hatanın affı oldu videodakinin olmadı başkasının gelir yaşama şansı dahi olmaz. ders alalım diye paylaştım. akla sokulsun diye. hepimiz bu videoyu gördüğümüzde böyle hata yapılmaz. bir araç önü görülmeden sağlanmaz der. tabii ki der. ki sağlayıp makastan ziyade emniyet şeridine geçecektim orada ben. ki emniyet şeridinde sürmüyorum diyorsanız maşallahınız var. hele istanbul gibi yerde.
    ama hata hiç olmadık yerde kafan bulanır yaparsın olur biter.
    video izleyip akla sokmak lazım bazı şeyler çok büyük hata sınıfına dahi girse o an akılda bir yeri olmadığı için dalgınlıkla yaşanabilir.

o yüzden daima dikkatli ve bence daima böyle kaza videoları izlemek şart. çoğu kişi tersini dese de ben ders aldığımı düşünüyorum videolardan.
    ve tabi dalgın sürmemek lazım. dalgın sürülmediği vakit aslında çoğu şeyi düşünebiliyoruz

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Temel ve en önemli kural " daima gördüğün kadar git".
    natijax bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzelim motoru piç etti. Lastiği ısıtmadan yatırdığı için mi kaydi yoksa başka bir şey mi bilmiyorum ama ucuz atlatmis. Dakika 06:00
    https://youtu.be/oZbzDpZZ_h4

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzelim motoru piç etti. Lastiği ısıtmadan yatırdığı için mi kaydi yoksa başka bir şey mi bilmiyorum ama ucuz atlatmis. Dakika 06:00
    https://youtu.be/oZbzDpZZ_h4
    kurtarabileceğini zerre düşünmemiştim. bir de arkadaşının motoru galiba büyük hüsran olurdu.
    bence frenle alakalı. aynısı benim de başıma gelmişti.
    düşününce ben motorun limitinden dolayı çok yattığından oldu sanmıştım ama farkında olmadan frene haddinden fazla basmış olunabilir tam o an

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)