Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Haziran Ayı Mobese Kaza Kayıtları

Motovento
    REKLAM ALANI

Çok üzücü motosiklet kazaları var :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dikkatlice bakınca kazaların 2 sebebi var.
    Dikkatsizlik
    Aşırı hız
    12 yıldır bilfiil motor sürüyorum. Her kazam ya benden ya karşı taraftan kaynaklı. Sadece 1 kere arka lastiğin sürüş esnasında patlamıştı ondada motoru toplamıştım. Kaza olur ama kaza kullandığın araçtan kaynaklı olsun. Çok acı bir tablo. 50/80 gidilecek yerde 100+km hızda giderken oluyor bütün kazalar. Allah herkesi beterinden korusun

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Şunları izledikçe paranoya oluyorum. Arabayla azami dikkatle sürüyorum, sağımı solumu deli gibi kontrol ediyorum. Normalde olması gereken bu ama dışarıya da güvenemiyorum. Fren yapsam arkamdaki çarpacak, araya 2 snlik bi mesafe koysam önümdeki ile hemen araya girecekler, öndekine yakın gitsem bu sefer fren yapsa afedersiniz sümük gibi yapışacağım.. Cidden yoruyor artık Türkiyede araç kullanmak. İnsanımızın 2 saniye daha hızlı olmak için yapmadığı şey, atmadığı takla yok maalesef..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye trafik konusunda acayip geri kalmış bir ülke. Direksiyon çevirebilen, gaza basabilen herkes trafiğe çıkıp araç kullanabiliyor. Haliyle olmaması gereken onlarca vaka ile karşılaşıyoruz.

Özellikle kavşaklarda çok dikkat edelim.
    espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hangi konuda acayip geri kalmamış?
    espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi konuda acayip geri kalmamış?
    Külliye...
    xterkan ve tommygun bunu beğendiler.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    özellikle yeşil ışıklarda son saniye geçerim diye basanlar büyük ölçüde kaza yapıyor. halbuki bekleyeceği süre max.70sn falan ..
    Birde motorcu arkadaşlar trafik sıkısınca hemen yandan basıyor, kardeşim küçük çocukda fırlayabilir sen tedbiri niye bırakıyorsun.
    espresso bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    MT-09 SP
    Hızlı gidilecek yer var yavaş gidilecek yer var. Bunun ayrımını bile yapamayan insanımsıların ehliyet sahibi olması ve direksiyon başına geçip araba kullanabiliyor olmaları çok sıkıntılı bir durum. İnşallah hiçbir masum cana zarar vermeden kendi kendilerini imha ederler.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İnsanın sinirleri bozuluyor böyle saçma kazaları seyredince.Bu az gelişmişlerden biri gelip beni de biçebilir diye düşündükçe sinirlerim bozuluyor.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanın sinirleri bozuluyor böyle saçma kazaları seyredince.Bu az gelişmişlerden biri gelip beni de biçebilir diye düşündükçe sinirlerim bozuluyor.
    Burada bol bol yorum yapılmış, videoları izlemeye gerek kalmadan bile sinirlerim bozuluyor.

Bu ülkede trafikte herkes birbirini öldürmek ister gibi sürüyor.
    okanbagiscan bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksine ben cok memnunum izlemekten, son gezimde bu videolar yuzunden tum kavsaklarda, gecen kimse olmasa dahi yavasladim, tum isiklarda arkami sagimi solumu kontrol ettim, tum kalkislarda sagdan soldan gelen olur diye, arabalarin gecmesine izin verdim.

Cok ise yaradiklarini soyleyebilirim kendi adima.
    espresso, ucar98 ve Dodin bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Trafikte ne tür organizmalarla birlikte olduğumuzu bilmek açısından faydalı.Yok artık buda olurmu dediğin kazaları görünce tedbiri arttırmak güzelde.Bu organizmalar yine bir şekilde seni bulabilir.Yavaşlasan arkadan gelip biçer.
    espresso ve ucar98 bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede trafikte herkes birbirini öldürmek ister gibi sürüyor.
    Sadece trafikte mi? Düdüklü tencerede de aynıyız.

newmoto76 ve espresso bunu beğendiler.

Ehliyet sınavı müfredatını ve trafik cezalarının içeriğini kesinlikle değiştirmek şart.
    Yurdum insanımızın fizik kurallarını hiçe sayarak hareketli bir taşıtı kullanma konusunda cehalete konu başlıkları ;

1) Takip mesafesi denen fiziksel bir kural konusunda bir fikir sahibi olmamak.
    2) Gaz pedalından daha çok fren pedalının trafik erişiminde daha önemli olduğunu kavramadan gitmek.
    3) Sürekli trafikte birini geçme gerzekliği ile yanıp tutuşmak. Adam 3 bin cc v6 aracıyla orta şeritten usul usul giderken 1.0 motorlu aracıyla onu geçmeye çalışmak.
    4) Bir taşıt hangi durumlarda güvenli sürülebilir, limitleri nelerdir ? vs. konusunda hiçbir bilgi sahibi olmamak.
    5) Diğer sürücüleri saygı yerine kin beslemek.
    6) Makas atıp gişelerden hızlı geçmeyi bir kapasite sorunu olarak görmeyip bunu bir kabiliyet olarak tanımlamak ( adam daha viraja nasıl gireceğini bilmiyor )

vb. daha çok uzar.. Ancak bu kadar bencil, matematikten, fizikten , saygıdan uzak bir milletin trafik kazalarını azaltma yolu sanırım sadece otonom sürüşü beklediğimizde olacak.
    espresso, fatih.met ve Osm@n bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Trafik kültürü medeniyettir. Ülkelerin trafiğine bakın. Kurallara riayet edenlerle edilmeyen ülkelerin gelişmişliğine bakın, duble yol miktarına değil.
    Ekrem_06 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Kaza, kaza değil resmen çarpışan oto mübarek.

Özellikle şu aralardan geçmeye çalışan motorlular yok mu

Tabakhaneye .ok. mu yetiştiriyor sunuz ?

Yapmayın arkadaşlar lütfen ya

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hele bayram tatili trafik tam bir cinnet haliydi, hadi memleketinde acelen var tatilde neyin acelesi bu 34 lü 06 lı arkadaş anlamıyorum.
    Bide haziran görüntüleri diyor urfa da kar yağıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)