Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ekipman seciminde yapilan amatorlukler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Adam mobilden üşenmeyip bu kadar yazıyor. Azimli Trol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam mobilden üşenmeyip bu kadar yazıyor. Azimli Trol
    "Trol" kelimesi yerine "forum zararlısı" oneriyorum

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah akıl fikir versin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne kadar cok gereksiz insan var ya,bunu tum samimiyetimle soyluyorum.

Amerikali kolormatikle sarilip opusun birbirinize cok yakistiniz.

Birazdan psv gs maci var.Psv ye cok buyuk oynadim,beni rahatsiz etmeyin artik.

İsteyen istedigi ekipmani giysin,ben bizzat yedigim kaziklari burda anlattim.Artik herkesin bilecegi is,gidip 2 maasinizla kask falan alin,hatta en guvenli ekipman olan tulum icin para biriktirin.200 kmh ile dustugunuzde kesinlikle gerekli.

Hadi bys

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edit:son yazdigini yeni gordum.pardon ama cukimun fotosunu buraya atmami mi istiyorsun ? Yanlis mi anladim ?

Pes dogrusu bu kadar meraklisini da ilk kez goruyorum,yazik yazik.
    Tabii ki yanlis anladin. Acayim: Habire milleti asagilayip uzerine cikmaya ugrasip duruyorsun... Cunku kendini degersiz hissediyorsun. Bundan rahatsizsin. Kendince bir yaris uydurup habire birinci geldigini ilan etme cabasindasin. Kendini ispat etme ihtiyacin bitmiyor bir turlu.

1000cc motora en az sen yaktirdin, dunyada ilk kez bu konuya parmak basan kisi sensin, en iyi motosiklet markasi senin kullandigin, herseyin dogrusunu sen biliyorsun, geri kalan herkes amator,...

Velhasil habire "en buyuk benimki" diye bas bas bagirmaktasin. Kulaklarimiz sagir oldu. Bi sus. Ya da ac goster bitsin bu is. Sonucta derdin motosiklet falan degil. Ezik egon.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki yanlis anladin. Acayim: Habire milleti asagilayip uzerine cikmaya ugrasip duruyorsun... Cunku kendini degersiz hissediyorsun. Bundan rahatsizsin. Kendince bir yaris uydurup habire birinci geldigini ilan etme cabasindasin. Kendini ispat etme ihtiyacin bitmiyor bir turlu.

1000cc motora en az sen yaktirdin, dunyada ilk kez bu konuya parmak basan kisi sensin, en iyi motosiklet markasi senin kullandigin, herseyin dogrusunu sen biliyorsun, geri kalan herkes amator,...

Velhasil habire "en buyuk benimki" diye bas bas bagirmaktasin. Kulaklarimiz sagir oldu. Bi sus. Ya da ac goster bitsin bu is. Sonucta derdin motosiklet falan degil. Ezik egon.
    Golll be psv atti.yavrum psv.

Hasmet,dunyanin en mutavazi insani ben olabilirim

https://youtu.be/9cGZBpvvb40

Arkadaslar,zamininda boyle bir video paylasip dedim ki,"on tekerlek kaymaya baslarsa bu sekilde kurtarabiliriz,biraz calismak lazim sadece"

Senin cevabini hatırlıyorum ısik evlerinden cikma bir adam oldugundan espri nedir,saka nedir bilmiyorsun.Uzuluyotum haline

Motosikleti
    cb250r
    Hirbonen cok yoruyorsun be. Bak insanlar basligi goruyor, birseyler ogrenirim diyor basliyor okumaya. Ama ne okuyor? car car car ona laf sokim buna laf sokim.

Vallahi bak su yaptigin seyi azalt biraz bu ne monakoyum ya sacma sapan vaktimiz bosa gitti
    espresso, hasmet ve cıbılduck bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hirbonen cok yoruyorsun be. Bak insanlar basligi goruyor, birseyler ogrenirim diyor basliyor okumaya. Ama ne okuyor? car car car ona laf sokim buna laf sokim.

Vallahi bak su yaptigin seyi azalt biraz bu ne monakoyum ya sacma sapan vaktimiz bosa gitti
    Adam bana trol diyor,yetmiyor ajitasyon yapiyor.

Digeri geliyor vay efendim zaten bu adam ekipmansiz surus destekler deyip satasiyor.

Ne yapim,cevap vermiyim mi ? Ben mi sucluyum simdi ?

Motosikleti
    cb250r
    Adam bana trol diyor,yetmiyor ajitasyon yapiyor.

Digeri geliyor vay efendim zaten bu adam ekipmansiz surus destekler deyip satasiyor.

Yaw tamam arada cevap verme ne bilim iste. zekisin, bilgilisin. Vallahi bak artik yazdiklarini okumadan geciyorum her baslik laf salatasina donuyor amacindan sapiyor.

Alinmaca, kizmaca yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Verme. Bi sus. Didişme önüne gelenle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw tamam arada cevap verme ne bilim iste. zekisin, bilgilisin. Vallahi bak artik yazdiklarini okumadan geciyorum her baslik laf salatasina donuyor amacindan sapiyor.

Alinmaca, kizmaca yok
    Hasmet ve kuralz gibi trol oldugumu dusunen kim varsa beni yok saysin.

Sizin yuzunuzden hersey corba oluyor, dolaşmayin buralarda..

Yavrum psv , keske sana guvenip handikapli verseydim.Neyse cok iyi para geldi,buna da sukur.

Herkese iyi geceler,hasmet ve kural z ve sharkspeed haric.

kavga etmeden dövüşün

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Arkadaş bu kadar seri bir şekilde boş yapmayı nasıl başarıyorsun, hiç sevgilin falan sana seni seviyorum falan demedi mi? Hatta hiç sevgilin olmadı mı? Ne bu ilgi açlığı insanlarla yarışma merakı? Bu kadar beklentin varsa bir başlık aç adamsın, kralsın, başkansın yazalım hevesini al artık.

İnsanların sağlığı ve canı hakkında ise yorum yapmaya hakkın yok wannabe aea. Böyle tavsiye verirken şu gereksiz bu gereksiz bu saçma bu komik duruyor diyemezsin, herkes senin gibi asosyal 7/24 pc başında ayda 2 3 kere dışarı çıkıp motora biniyim diye düşünüyor değil. Yeni başlayan arkadaşlar da bakacak seni sanki hep hayalini kurduğunu düşündüğüm gibi önemli ve saygı duyulacak birisi sanıp ekipmanlarını eksik alacak kaza yapıp belini kıracak sen alacak mısın sorumluluğu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    ya şu hırbonen gerçekten çok garip bi kişilik,

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum,
    Gençken kapalı kask kullanırdım. Fakat şimdi boğuluyorum kapalı kaskta.
    Bunun dışında diğer problemimse boynum ince, 2 boyun omurumda problemli. Ucuz kasklar çok ağır, 2 dk sonra boynum ağrımaya başlıyor.
    Bu durumda özellikle hafiflik açısından carbon kask kullanmam gerekiyor.
    Epey bir araştırma ve denemeden sonra bana en uygun kaskın Arai AX-7 olacağını gördüm.
    Fiyat 8.000 lira civarı.
    Şimdilik böyle bir bütçem olmadığı gibi, kafama tam uyan bedeni bulup deneyemedim.
    Alırsam amatörce bir tercih olmayacak.
    Şimdilik mecburen açık kask kullanıyorum.

Kışın 5km mesafede bile bellik takarım.
    Yazınsa çoğu zaman...

A. Montun içine soğuk hava girmesini, giren havanında çıkmasını engeller. Üşümem.
    B. Böbrekleri soğuktan korur.
    C. Düşme halinde belimi korur.
    D. Düşme halinde montumun sıyrılmasını engeller. Montum sıyrılsada bellik sürtünmede korur.

Özetle para tuzağı bir ekipman değil...

Hem bütçem nedeniyle, hemde gün içi iş sırasında kullanabilmek için kısa bot aldım.
    Ertesi gün, giymek zor geldi.
    "Madem giymeyecektin, niye aldın" diyerek sokağın sonundan geri döndüm ve giydim botu.
    Akşam iş dönücü sahil yolunda, orta boy bir otobüsün cant kapağı fırlayarak tam botun bilekteki korumasına çarptı. Bot olmasa muhtemelen bileğim kırılmıştı.
    Yarım bile olsa pekte öyle gereksiz bir ekipman gibi görünmüyor.

Korumalı pantolona bütçesi yetmeyen için hala öyle veya böyle bir koruma unsuru.
    Ayrıca motor üzerindeyken çok havalı görünüyorlar.

Yazın yazlık mont, kışın ve baharda 4 mevsim mont kullanıyorum.
    4 mevsim montlar, ilkbahar ve sonbahardada kullanılabildiğinden çok avantajlı.
    Kışın mont içine giydiğim rüzgarlık çok ama çok sıcak tutmasını sağlıyor.
    Bütçe yetmesine rağmen, amacına uygun kullanılıyorsa,
    Hiçte amatörlük değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Bana uyacak kask modeli numarasını yanlış yazmışım.

Arai X-4 olacaktı.
    Tam olarak Arai Tour X-4

Birde Caberg'in full karbon bir kaskı çok uygun geldi. Oldukça hafif. Fakat kafama uyanı yoktu. Denemek için satın almam gerekiyormuş, siparişle gelecekmiş, iade imkanı yok!!!
    Mevzuatta istisnası yoksa ve internet üzerinden alacaksanız iade hakkınız vardır. Mağaza bu riski almak istemiyorsa getirtmemelidir. Getirtip internetten satarsa iade hakkı vardır.
    ufoz bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne kadar cok luzumsuz adam var ya,insan vallahi de billahi de hayret ediyor.

Arkadaslar,

https://m.n11.com/leatt-gpx-55-boyun...BoC_bMQAvD_BwE

Yukardaki boyun korumasi luzumsuz,bir heves alirsiniz sonra dolapta oylece durur.

Luzumsuz kitle : insanlarin boynu kirilsa bunun hesabini verecen mi,vicdansiz trol !!1.

Aptal herifler(kendilerini biliyor) anca kendinizi boyle tatmin edersiniz,sizin gibi mallara soylenecek cok sey var da gerek yok.

En komigi de yaptigi apacilikler sonucu geçirdikleri kazalari cv sine yazan amator bana burda ahkam kesiyor.zavalli.

Tuh silahli pozunu kaldirmis,sniper diye dalga da gecemeyecegim :(

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Ne kadar cok luzumsuz adam var ya,insan vallahi de billahi de hayret ediyor.

Arkadaslar,

https://m.n11.com/leatt-gpx-55-boyun...BoC_bMQAvD_BwE

Yukardaki boyun korumasi luzumsuz,bir heves alirsiniz sonra dolapta oylece durur.

Luzumsuz kitle : insanlarin boynu kirilsa bunun hesabini verecen mi,vicdansiz trol !!1.

Aptal herifler(kendilerini biliyor) anca kendinizi boyle tatmin edersiniz,sizin gibi mallara soylenecek cok sey var da gerek yok.

En komigi de yaptigi apacilikler sonucu geçirdikleri kazalari cv sine yazan amator bana burda ahkam kesiyor.zavalli.

Tuh silahli pozunu kaldirmis,sniper diye dalga da gecemeyecegim :(
    Bomboş adamsın Salih efendi.
    Umarım bir gün sözde sahip olduğun ve bin km de 0.0001 litre yaktırdığın afrika tivininle düşük hızda bile kaza yaparsan gereksiz gördüğün ekipmanlar üzerinde olur. Ben sözde "amatörlüğümden" ders aldım insanlara ibret olsun diye yazdım sen annenin karnında valentino rossi olmuşsan senin başarın, bir gün motor sürüş videoları kendi sesinle arkada müzik olmadan ders ver bize Sayın Ordinaryüs Profesör Güvenli Sürüş Uzmanı Salih Xmax pardon afrika tivin (100km de 3.3 litre) Salih Bey

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bomboş adamsın Salih efendi.
    Umarım bir gün sözde sahip olduğun ve bin km de 0.0001 litre yaktırdığın afrika tivininle düşük hızda bile kaza yaparsan gereksiz gördüğün ekipmanlar üzerinde olur. Ben sözde "amatörlüğümden" ders aldım insanlara ibret olsun diye yazdım sen annenin karnında valentino rossi olmuşsan senin başarın, bir gün motor sürüş videoları kendi sesinle arkada müzik olmadan ders ver bize Sayın Ordinaryüs Profesör Güvenli Sürüş Uzmanı Salih Xmax pardon afrika tivin (100km de 3.3 litre) Salih Bey
    Vir,vir,vir bu nedir ya.Herseye cevap vermek zorunda misin,gerci cevap da veremiyon,salih,africa falan biseyler soyluyon.

Haktan,hadi ibisi(comar lafi) simdi scuba mi yapiyon parasutle mi atliyosun ne yapiyosan yap dolu insan.

İyi dileklerin icin gercekten tesekkur ederim..eger sende birgun yine yuksek hizda ciddi bir kaza gecirirsen o ekipmanlarin umarim ise yarar.(boyun korumayi ihmal etme)

Motosikleti
    MT-07
    ...
    Konu ile alakasız ama... Yaw hacı senin Xmax'in kan gövdeyi götürdü burada. Xmax aşağı yukarı oldu da nasıl Africa Twin'e geçtin? Bir buna takıldım foruma döndüğümden beridir. Allah bilir bir de DCT değil de düz vites AT sahibisindir. Şu makinenin fotosunu göstersene cidden merak ettim.

Fakat bundan 3 sene önce Galata'da çay içmeye çağırmıştı bizi. Yaz'ın son günü, ertesi gün zaten kış geldi direk. Gitmedik/gidemedik yanına die Dünya başımıza açmadığı musibet bırakmadı. Halen sözüm söz dedikçe bizim yadigar motoru evden çıkartamaz olduk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakasız ama... Yaw hacı senin Xmax'in kan gövdeyi götürdü burada. Xmax aşağı yukarı oldu da nasıl Africa Twin'e geçtin? Bir buna takıldım foruma döndüğümden beridir. Allah bilir bir de DCT değil de düz vites AT sahibisindir. Şu makinenin fotosunu göstersene cidden merak ettim.

Fakat bundan 3 sene önce Galata'da çay içmeye çağırmıştı bizi. Yaz'ın son günü, ertesi gün zaten kış geldi direk. Gitmedik/gidemedik yanına die Dünya başımıza açmadığı musibet bırakmadı. Halen sözüm söz dedikçe bizim yadigar motoru evden çıkartamaz olduk
    Sevgili angrbirds,

Motorun fotosunu paylasamam,cunku nazara inanan bir insanim..

Ama istedigin zaman ortalama yakit tuketimi fotosu paylasabilirim

Bu arada salihmisim gibi davrananilirim sorun yok,fakat levent gelip sutlayabilir..uzgunum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)