Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Büyük kazamı yaptım - bir devrin sonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar, takdir edersiniz ki 1 haftadır forumda yokum. Belki farketmişsinizdir.

Olay şöyle cereyan etti. Halkalıdaki evimden saadetderedeki stajıma gitmek için evden çıktım. Kanarya sahil yolundan çekmece meydana oradan e5 e girecek ve işe varacaktım. Gel gör ki öyle olmadı.

Tam mustafa kemal marmaray durağının yanında hafif virajlı, sollama yasak(düz çizgi + turuncu duba) adam öndekini sollamak amacıyla hışımla çıkıp yolu tam kapladığı gibi kafadan girdim. Uçup yere kapaklandım gözüme ilk çarpan ayak bileğimin 5 cm üstündeki açık yaraydı. İçindeki etler asfalta dökülmüştü, kırık olmadığını tahmin ediyordum. Motosiklete baktığımda kaldırmışlardı ve sağlam görünüyordu. Perte çıkmasını çok istedim çünkü bir daha binemeyeceğimi biliyordum. 35 dakika sonra ambulans geldi gerekli müdahaleler yapılarak servise alındım. Kaburgada ezikler, ayak kısmına 14-15 iç 7 dış olmak üzere 22 dikiş. Kolda 2 kırık (ameliyat gerektirmeyen). 6 gün yattıktan sonra eve yollandım. Olayları size anlatayım dedim.

Yani düz yolunda giderken bile sana vurmayı başarıyorlar. Stajıma çok üzüldüm. Sırtımda bilgisayar vardı allahtan bir şey olmadı( büyük proje vardı içinde yedeklenmemiş)

Fotolar( kalbi olan bakmasın)

Olay yeri

Koldaki kırıklar

Ayak (adminler spo atarsa sevinirim) HASSAS İÇERİK

Merak eden olursa hukuki süreci başlatacağım

Polisin tuttuğu tutanakta karşı tarafta 56/1A şerit ihlali kusuru var bende bir şey yok
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    20 sene yaşadığım lanet semt. Çok geçmiş olsun. Motora binmemek bir şeylerin sonu değildir. Ayağında hiçbir sorun kalmadan kalıp yürüyebilmen dileğiyle.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Çok geçmiş olsun

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, takdir edersiniz ki 1 haftadır forumda yokum. Belki farketmişsinizdir.

Olay şöyle cereyan etti. Halkalıdaki evimden saadetderedeki stajıma gitmek için evden çıktım. Kanarya sahil yolundan çekmece meydana oradan e5 e girecek ve işe varacaktım. Gel gör ki öyle olmadı.

Tam mustafa kemal marmaray durağının yanında hafif virajlı, sollama yasak(düz çizgi + turuncu duba) adam öndekini sollamak amacıyla hışımla çıkıp yolu tam kapladığı gibi kafadan girdim. Uçup yere kapaklandım gözüme ilk çarpan ayak bileğimin 5 cm üstündeki açık yaraydı. İçindeki etler asfalta dökülmüştü, kırık olmadığını tahmin ediyordum. Motosiklete baktığımda kaldırmışlardı ve sağlam görünüyordu. Perte çıkmasını çok istedim çünkü bir daha binemeyeceğimi biliyordum. 35 dakika sonra ambulans geldi gerekli müdahaleler yapılarak servise alındım. Kaburgada ezikler, ayak kısmına 14-15 iç 7 dış olmak üzere 22 dikiş. Kolda 2 kırık (ameliyat gerektirmeyen). 6 gün yattıktan sonra eve yollandım. Olayları size anlatayım dedim.

Yani düz yolunda giderken bile sana vurmayı başarıyorlar. Stajıma çok üzüldüm. Sırtımda bilgisayar vardı allahtan bir şey olmadı( büyük proje vardı içinde yedeklenmemiş)

Fotolar( kalbi olan bakmasın)

Olay yeri
    https://i.hizliresim.com/cigfhfg.png

Koldaki kırıklar
    https://i.hizliresim.com/oh3wpxs.jpeg

Ayak (adminler spo atarsa sevinirim) HASSAS İÇERİK
    https://i.hizliresim.com/ooggitw.jpeg

Merak eden olursa hukuki süreci başlatacağım

Polisin tuttuğu tutanakta karşı tarafta 56/1A şerit ihlali kusuru var bende bir şey yok
    Geçmiş olsun büyük şehirler için motosiklet hayal olmaya başladı. Hukuki süreçte sonuna kadar gidin derim.
    birbilent bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Sizi çok iyi anlıyorum. Malum yaz sezonu, tatil yerindeyim ve 34 ve 06 plaka terörü ile karşı karşıyayım. Sadece şu son bir haftada 6-7 civarı kaza tehlikesi atlattım. 34 ve 06 plakalı araçlar insanlıktan çıkmış gibi araç kullanıyorlar.

Bugün evime yakın kavşakta iki tane 34 plaka araç birbirine girdi, araçlar pert. Yaşam telaşını zktiklerim mağaradan yeni çıkmış gibi araç kullanıyorlar. İstanbul'da kimbilir size nasıl davranıyorlar ki başınıza gelen hadiseyi görünce içim sızladı.
    Metehan07-70, espresso ve Thesinner83 bunu beğendiler.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Tendonlarda herhangi bir sorun yok ayak hareketlerim normal. Sadece doku kaybı olabilir bu durumda plastik cerrahi müdahale gerekebilirmiş

Tekrarlıyorum. Motosiklet güvenli bi alet. Bunlar güvenli değil. Bunlar ve bu yolları yapanlar. 34-06 ikilisine dikkat edin hanzo yarısı. Köydeki ineklerini satıp istanbula yerleşmiş avel sürüsü
    M.balibey, espresso ve biseduda bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    burada da tatilcilerin terörü arttı.
    yolu bilmeyen
    şirket araçlarıyla hava atan
    yabancı ülkelerdeki işçiler ( alamancılar ) burada araba-motosiklet kiralayıp ego tatmini yapmaya çalılışıyorlar.
    liman ve serbest bölge civarı tırları
    dolmuş-minübüs ( 2000-3000 civarı ) ama şu var ki; küçük şehirlerde ve ilçelerde direksiyon sınavları büyük şehirdekiler kadar sıkı değil. adam dağda bayırda kullandığı gibi kullanıyor.
    yeniden bir liyakat sınavı yapılsa %70 ehliyet alamaz bence.
    çoğu direksiyon altındaki o koldan bihaber... yeri gelmişken de " o kolun sinyal vermek için olduğunu söyleyelim.
    gerildim yav, küfretmeden susayım.
    geçmiş olsun...
    Thesinner83, M.balibey, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Geçmiş olsun,Allah beterinden korusun. Umarım en kısa sürede eskisinden daha sağlam olarak gelirsin aramıza.

Gecmis olsun.
    Ayakta bot yoktu herhalde?
    Veya hangi ekipmanlarınız vardı/yoktu ?
    espresso bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun hukuki süreçte sonuna kadar gidin. Hem ters yöne girip selektör ata ata gelen şerefsizler var. Bu tip şerefsizlerin karşısına tank gibi bir şey ile kafadan giresim geliyor. Yaşamayı hak etmeyen insan parazitleri.
    birbilent ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    çok geçmiş olsun o yolda tersten girmek de gerçekten ne bileyim. az şerefsiz değiller. biraz da sert viraja girdiniz galiba. ki ben de çok kez yapıyorum bunu. işte böyle andavallar da karşımıza çıkınca o virajda sert viraj yapıldıysa kurtarmak çok zor. kontra yapıp kaçacak yer de yok.

ayakta çizme de yok.
    gerçekten bu devirde motor kullanmak her anlamda zor.
    bu kadar boktan sürücüler
    bu kadar boktan ekonomi.

çizme alabilsem çoktan çizme almıştım. eminim bir çoğumuz almıştı. çizmenin önemini de tekrar tekrar görüyoruz burada.

buradan çıkarılan sonuç bu kadar dar yollarda ve şehir içinde viraja sert girmemek lazım gerçekten çok temkinli sürmemiz lazım. hep diyorum ama hep tersini yapıyorum.
    konuşmaya gelince hepimiz kusursuzuz ama mevzu yaşamaya gelince hiçbirini yapmıyoruz.
    geçmiş olsun tekrardan. koymuşum motora sağlık en önemli şey. en yakın zamanda ayağa kalkında gerisinin bir önemi yok. şu motora başlarken en büyük korkum sakatlıktı.
    düşmek falan mevzu değil. beni korkutan şey hayatımdan çalınan zaman. hayat standartımın bozulması.

neyse en kısa zamanda ayaklanıp standartlarınızın normalleşmesi ümidiyle. motora tekrar başlayıp başlamamak size kalmış.
    espresso bunu beğendi.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Çok geçmiş olsun. En kısa zamanda normale dönmeniz dileği ile.

İstanbul da değil motosiklet araba bile sürülmez. Katil olmamak büyük şans.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm, telefonla oynayanı, uykuya kalanı, kural tanımayanları ne ararsan var bu lanet şehirde. yolun uzamasına aldırış etmiyorum yeter ki tercih edilmeyen güzergahlardan biraz daha rahat kafayla yol alayım.

bunun hukuki süreci var birde dimi, olay sisteme düşüyor olmalı, bende 6 mart 2020 kaza yapmıştım, daha doğrusu bir kamyon ve taksi beni biçiyordu diyim... kazadan bir kaç gün sonra avukatlar aramaya başlıyor ve kaza ile ilgili karşı tarafın trafik sigortasına dava açılıyor ve %25 civarı teklik ediyorlar..

sende nasıl olur bilmiyorum.. ben bir hasar danışmanlık ile anlaştım, kazadan 13 ay geçtikten sonra ilk ödememi aldım, 6 ay resmi iyileşme sürecinin parasını aldım, kaval kemiğim kırılmıştı ve 6 aylık asgari ücret hesabıyla bir para ödemesi almışlar aliazn sigorta'dan. şimdi %8 sakat kaldığım için bir para daha alacağım..

trafik polisinin belgelerinde %100 kusurlu olarak geçen araçlar bana çarpanlar, bu daha neyin davası anlayamıyorum ben, mahkeme sistemi Türkiye'de rezil durumda..

@Hdrider, sen bu süreçte ne yapacaksın? beni uyaranlar oldu, karşı tarafın sigorta şirketinden birileri seni arayıp kandırabilir, vekalet verir isen hiç bir hak talep edemezsin..

anlaşma yaptığın avukata dikkat etmen lazım, çok şükür ben de böyle bir sorun olmadı çünkü ben farkında olmadan direk bir avukat ile anlaşmıştım. gerçi sorun değil, kanuna pek güvenmiyorum, gerçi hangimiz güveniyor bu merak konusu, o vekaleti o avukata yedirirdim, kendi elleri ile geri iptal ederdi o vekaleti...

şu ülkeye bak abi ya, geçiren geçirene, ne zaman adam olacak bu ülke?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Büyük geçmiş olsun. Kısa sürede tamamen sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle. Hukuki açıdan hakkınızı sonuna kadar aramakla beraber bu arayışın psikolojinizi bozmasına izin vermeyin bence. En kısa zamanda iyileşmeye odaklanın. Mevcut işleyişe göre arşıdaki ne ceza alırsa alsın az gelecektir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çok üzüldüm, büyük geçmiş olsun.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda iyileşip sağlığına kavuşursun.

Maalesef bu ülkedeki trafik kültürü yüzünden hepimiz büyük tehlike altındayız. Hele hele istanbulda motosiklet kullanmak çok daha riskli.

Ekipman önemli de bi araba size yüksek hızla çarparsa veya yoldan çıkıp bariyere çarpmanıza sebep olursa ekipmanında bir önemi kalmıyor.

Kelle koltukta yaşıyoruz resmen.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Büyük geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede atlatır, eski sağlığınıza kavuşursunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cok gecmis olsun.Bir gerizekali yuzunden su cektiklerine bir bak.

Seni nasil farketmedi bu adam ? Veya senin hizini yanlis mi hesapladi.

İstanbul da ufo gibi isil isil dolasmak lazim galiba.Sis fari akuyu somurmesin diye cogu zaman acmiyodum artik surekli acacam.

Motosikleti
    cb250r
    -Buyuk gecmis olsun.. Ayni yolda, ayni yerde bisiklet suren arkadasimi hobi olarak devirip, ustune temiz dovmuslerdi.

-Yine kanaryada yol verme kavgasinda liseye giden ogrencimi bacagindan vurmuslardi.

Bilmeyen icin soyleyim, kanarya icinden gecerken bile ekstra dikkatli olunmasi gereken bir yer.

Tekrar gecmis olsun, Allah sifa versin kardes

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)