Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Büyük kazamı yaptım - bir devrin sonu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok geçmiş olsun, acil şifalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok geçmiş olsun. Ekipman ekipman ekipman... Her an kaza olabilir ihtimalini göz önünde bulundurmamız lazım. Aynı şey benim içinde geçerli kaskın klipsini hep takarım 1 kere takmadım 120 ile çenem parçalandı 3 tane platin var. Her zaman ekipman. 50cc 100cc hic farketmez. Ayağında kaliteli bir ayakkabı kaliteli bir korumalı pantol olsa belki hasarsız atlaticagin bir kaza...
    espresso bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun,kendinize iyi bakin

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Çok geçmiş olsun. Ben de geçen gün küçük bir kaza geçirdim. Ekipmnlarım olsaydı çiziksiz atlatacaktım.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Büyük geçmiş olsun. Herşeye rağmen ucuz atlatılmış bir kaza, umarım çabucak toparlanırsınız.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Çok geçmiş olsun.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Allah tekrar yaşatmasın. İnşallah bir an evvel toparlanır eski yaşantınıza devam edersiniz..

Bu arada yedeklenmemiş proje patlamaya hazır bomba gibidir. Atın GIT'e dursun hocam. GIT bilmiyorsanız öğrenmesi yarım saat sürmez.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum.
    Bu trafik magandaları bana bir şarkı sözünü hatırlatıyor.
    "İstanbul başkent. Magandaya özgürlük!.." (Grup Vitamin)

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada da tatilcilerin terörü arttı.
    yolu bilmeyen
    şirket araçlarıyla hava atan
    yabancı ülkelerdeki işçiler ( alamancılar ) burada araba-motosiklet kiralayıp ego tatmini yapmaya çalılışıyorlar.
    liman ve serbest bölge civarı tırları
    dolmuş-minübüs ( 2000-3000 civarı ) ama şu var ki; küçük şehirlerde ve ilçelerde direksiyon sınavları büyük şehirdekiler kadar sıkı değil. adam dağda bayırda kullandığı gibi kullanıyor.
    yeniden bir liyakat sınavı yapılsa %70 ehliyet alamaz bence.
    çoğu direksiyon altındaki o koldan bihaber... yeri gelmişken de " o kolun sinyal vermek için olduğunu söyleyelim.
    gerildim yav, küfretmeden susayım.
    geçmiş olsun...
    Ehliyet sınavları eskiye göre zorlaştırıldı. Olması gerekenin tam tersine sürücü kalitesi düştü. Çünkü, sorun kültürel bir sorun. Bunlar hayalinde bile göremediği araçlara bir anda kavuşan tipler. İçlerindeki ezikliği bastırmaları çok zor. Trafikte üzerinize de sürer. Ters yöne de girer. Makas da atar. Hız da yapar. Vurup kaçar da. Her türlü magandalığı yapabilirler. Küfretmeden ben de susayım.
    espresso bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Geçmiş olsun, motosiklet kullanıp kullanmamak önemli değil, önemli olan güvenli hissettiğiniz aracı kullanmak yada hiç araç kullanmamak, tabi ki insanın başına bir şey gelince acısını çekince o şeyden nefret edebiliyor ya da tamam bu kadar diyebiliyor, haklı da ancak öncelikle söz meclisten dışarı, acaba kendi hatamız var mı iyi sorgulamak şart, hızlı mıydım, kendimi gösterebildim mi, kör noktada mıydım, dönüşte görünecek yerde miydim gibi, araca hiç dikkat ettim mi gibi, mesela çok hızlı gidenler var kaza sonrası bu motor şeytan işi diyorlar ama halbuki kendi hataları, bir de aşırı kuralcı olmak var, bu da ayrı bir hata, bir şeyin geldiğini bilhassa motosiklet ya da bisiklette fark ettiyseniz kaçının, düz çizgi var veya yok, yol benim hakkım gibi şeyleri aklınızdan uzaklaştırıp acaba buradan kırar mı diye düşünün, motosiklet kullanmak aşırı paranoyaklık gerektiriyor, sonuçta araçla kazada her şey bize oluyor bu olayda olduğu gibi.

Dediğim gibi seni suçladığım falan yok belki kaçınılmaz oldu yapılacak hiçbir şey yoktu ki ben de bazen böyle durumların içinde kalıp ucuz atlattığım oldu ancak mutlaka ben kusursuz muydum ya da burada bir hatam var mıydı diye sorgulamak lazım, diyelim ki araba da kullanıyor olsanız aşırı kuralcı olunca yine size olmasa da genelde arabaya da zarar gelebiliyor, belki olmadık iş yaralanabiliyorsunuz veyahut bir yaya çarpabiliyorsunuz. Motorda her hafta birçok hatamı keşfediyorum, bunların bir kısmını eledim ama alışkanlıkları değiştirmek zor, sürekli aklınızı uyanık tutmanız gerekiyor. Tekrardan geçmiş olsun acil şifalar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Tendonlarda herhangi bir sorun yok ayak hareketlerim normal. Sadece doku kaybı olabilir bu durumda plastik cerrahi müdahale gerekebilirmiş

Tekrarlıyorum. Motosiklet güvenli bi alet. Bunlar güvenli değil. Bunlar ve bu yolları yapanlar. 34-06 ikilisine dikkat edin hanzo yarısı. Köydeki ineklerini satıp istanbula yerleşmiş avel sürüsü
    Çok geçmiş olsun. Umarım kısa sürede tekrar sağlığınıza kavuşursunuz.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok geçmiş olsun. Allah sevdiklerinize bağışlamış.

zargana_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cenix 18 vites bisiklet:)
    Çok geçmiş olsun

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Çok geçmiş olsun... İnşallah her şey istediğiniz gibi olur gerek hukuki, gerek sağlık yönünden.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Allah tekrar yaşatmasın. İnşallah bir an evvel toparlanır eski yaşantınıza devam edersiniz..

Bu arada yedeklenmemiş proje patlamaya hazır bomba gibidir. Atın GIT'e dursun hocam. GIT bilmiyorsanız öğrenmesi yarım saat sürmez.
    Gitte sayısız projem mevcut zaten fakat, gelen revizeyi hallettim işe gidince 3-4 saatlik işi kaldı diye commitlememiştim. Teşekkürler.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Öncelikle öyle bi yolda kafayı aniden çıkaran adama ne yapabilirdim ki dostum. 10 ile gitsem yine vururdum. Adam zaten hiç bakmadan çıktığını ifadesinde de kabul ediyor. Benim buna yapabileceğim bir şey gerçekten yok, adama yolun en krnarından vurmuşum yani kurtarabileceğin maksimum düzeyde kurtarmışım aslında. Araç eğer yolun tamamına çıkmasaymış, geçip gidecekmişim yanından. Ben önceki forum yazılarından da belirttiğim üzere bu tarz dar caddelerde her zaman paranoyak defansif, otoyollarda agresif sürüş tercih ettiğimi söylüyordum ve de uyguluyordum. Gayet te başarılıydım. Ta ki bugüne kadar. Şunu söylemeliyim ki ben burayı çok sevdim yine de ayrılmam buradan ama. Arkadaşlar kendinize çok dikkat edin. Tarlayı satan istanbula geliyo çok dikkatli olun. Maho ağanın yeğeni faşo ağanın kızıyla evleniyor istanbula geliyorlar pasaat veriyorlar bu tiplere çok dikkatli olun özellikle avrupa yakası.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitte sayısız projem mevcut zaten fakat, gelen revizeyi hallettim işe gidince 3-4 saatlik işi kaldı diye commitlememiştim. Teşekkürler.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Öncelikle öyle bi yolda kafayı aniden çıkaran adama ne yapabilirdim ki dostum. 10 ile gitsem yine vururdum. Adam zaten hiç bakmadan çıktığını ifadesinde de kabul ediyor. Benim buna yapabileceğim bir şey gerçekten yok, adama yolun en krnarından vurmuşum yani kurtarabileceğin maksimum düzeyde kurtarmışım aslında. Araç eğer yolun tamamına çıkmasaymış, geçip gidecekmişim yanından. Ben önceki forum yazılarından da belirttiğim üzere bu tarz dar caddelerde her zaman paranoyak defansif, otoyollarda agresif sürüş tercih ettiğimi söylüyordum ve de uyguluyordum. Gayet te başarılıydım. Ta ki bugüne kadar. Şunu söylemeliyim ki ben burayı çok sevdim yine de ayrılmam buradan ama. Arkadaşlar kendinize çok dikkat edin. Tarlayı satan istanbula geliyo çok dikkatli olun. Maho ağanın yeğeni faşo ağanın kızıyla evleniyor istanbula geliyorlar pasaat veriyorlar bu tiplere çok dikkatli olun özellikle avrupa yakası.

İyileştim hala buralardayım haberlerinizi de bekliyoruz.
    Daha gençsiniz, trafikte magandaların olmadığı yerlere göçtüm haberinizi de alırsam sizin adınıza daha çok sevineceğim.

Motosikleti
    Kymco Xciting 400İ 2015
    Geçmiş olsun

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Geçmiş olsun.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Geçmiş olsun.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun dostum. Ayağını nereye çarptın?

Son birkaç aydır çok agresif kullanmaya başlamıştım. Bu fotoğraf beni baya bir korkuttu.

Tez zamanda iyileşirsin umarım.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)