Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

✊🏻Her Anne & Babanın İzlemesi Gereken Kısa Film ! Nasıl Bir Sürücü Yetiştiriyorsun??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    250 NK
    NASIL BİR ÇOCUK YETİŞTİRİYORSUN ÖĞRENMEK İSTER MİSİN?

https://www.youtube.com/watch?v=VZiobvL3_7U

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben annemden babamdan gördüğümü yapsam yada çevremden gördüğümü yapsam daha farklı biri olurdum. durum bu kadar basit değil bence. çocuklar her zaman gördüklerini yapmıyorlar, sakınca görmedikleri şeyi yapıyor çocuklar. çocuklara tehlikeli şeyleri bir şekilde aşılayabilmek lazım, mesela arabada gidiyorsunuz ve çocuğunuz sizi seyrediyor ve sizde bunu fark ettiniz, bilerekten telefonla oynuyor gibi yapıp sonra arabayı hafiften yoldan çıkarır gibi sürüp sonra birden önünüze bakarak ani fren falan yapın..

yani çocuğa o tehlikeyi o korkuyu yaşatın ki bilinç altına yerleşsin. tehlikeli işleri çocuklara imkanınız var ise yaşatmaya çalışın, siz bunun kurgu olduğunun farkında olursunuz, bu kaza korkusunu siz bilerek yaparsınız ama çocuk gerçek zanneder ve araç kullanırken dikkatini yola vermesi gerektiğini kendi kendine karar verir..

yani çocukları doğru yolu kendi karar vereceği şekilde büyütebilir iseniz daha verimli olur. çünkü insan doğası gereği hep zıt davranır, söylenen şeyin dışına çıkmak hep aklında vardır, bu yüzden çocuğa "araç sürer iken tüm dikkatin sadece yolda olsun" demek yerine bunu kendi karar vermesi için bir şeyler yaşamasını sağlayın..

benim eyyorlamam böyle.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben annemden babamdan gördüğümü yapsam yada çevremden gördüğümü yapsam daha farklı biri olurdum. durum bu kadar basit değil bence. çocuklar her zaman gördüklerini yapmıyorlar, sakınca görmedikleri şeyi yapıyor çocuklar. çocuklara tehlikeli şeyleri bir şekilde aşılayabilmek lazım, mesela arabada gidiyorsunuz ve çocuğunuz sizi seyrediyor ve sizde bunu fark ettiniz, bilerekten telefonla oynuyor gibi yapıp sonra arabayı hafiften yoldan çıkarır gibi sürüp sonra birden önünüze bakarak ani fren falan yapın..

yani çocuğa o tehlikeyi o korkuyu yaşatın ki bilinç altına yerleşsin. tehlikeli işleri çocuklara imkanınız var ise yaşatmaya çalışın, siz bunun kurgu olduğunun farkında olursunuz, bu kaza korkusunu siz bilerek yaparsınız ama çocuk gerçek zanneder ve araç kullanırken dikkatini yola vermesi gerektiğini kendi kendine karar verir..

yani çocukları doğru yolu kendi karar vereceği şekilde büyütebilir iseniz daha verimli olur. çünkü insan doğası gereği hep zıt davranır, söylenen şeyin dışına çıkmak hep aklında vardır, bu yüzden çocuğa "araç sürer iken tüm dikkatin sadece yolda olsun" demek yerine bunu kendi karar vermesi için bir şeyler yaşamasını sağlayın..

benim eyyorlamam böyle.
    sonra eve gelsin, annesine anlatsın. babam arabayı yoldan çıkardı desiiin...
    tartışma
    çocuğun annesini tutması
    kapıların çarpılması
    kapanış..
    Motobiyograf bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim eyyorlamam böyle.
    Bu cok aptalca bir davranis olur Fatih.

1. Bir sey gercekten kotuyse, ve bunun kotulugunu onemsiyorsak, cocuk bunu illa ki kapar. Bunun icin tiyatro oynamamiza gerek yok.

2. Tiyatroyu cocuklar cogu zaman anliyorlar.

3. Ciddi ciddi aptallik yapip sonra bunu cocuga aciklamak zorunda kaldigimiz ve kalacagimiz yeterince durum oluyor zaten.

4. Cocuk eninde sonunda istedigini olur... Onemli olan mumkun oldugunca olumlu davranislar asilayabilmek.
    Motobiyograf bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler