Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM ALINIR MI?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Merhaba,

Arkadaşlar ktm alsam mı almasam mı çok kararsız kaldım... Ktm duke 200/250 almayı düşünüyorum fakat servis fiyatı, parça fiyatı ve kronik sorunu korkutuyor (var mı bilmiyorum) aklımda ns 200 vardı veya rs200 fakat ktm daha güzel geliyor... Bayramdan sonra almayı kesin olarak düşünüyorum fakat çok kararsız kaldım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Ben iki motoruda kullanmadım fakat bu zamana kadar duyduğumu söyleyeyim özellikle çok saygı duyduğum ustama sormuştum

Ktm

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke 250, 390 falan çük kadar motor. Boyun uzun kalıplı biriysen tavsiye etmem. Artçı vs de alınmaz. Super Duke efsane ama

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    1 sene Duke 200 2013 kullandım sor istediğini. Kullanıcısı olmayan arkadaşların yorumlarına aldırma derim.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Daha önce yüzlerce defa soruldu bu sorular, KTM 200/250 ve 390 kullanıcıları kısmında sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz. Buradan çoğunlukla alacağınız cevaplar KTM kullanmamış birçok insanın yanıltıcı cevapları olacak. KTM çok özel bir motordur ve bu motoru seçmeniz tamamen sizin sürüş karekteriniz belirler. Agresif surus6 seviyorsanız doğru seçim Yok sakin surus6 seviyorsanız yanlış seçim..fiyat servis muhabbetleri yillaaar öncesinde kaldı şimdilerde herşey her marka pahalı. Japonların ucuz yedek parça fiyatları artık masal. Şayet bir KTM kullanırsanız bir daha başka motor tercih etmezsiniz.. tabi yine söylüyorum sürüş karekteriniz buna uygunsa.

Motosikleti
    MT-09 SP
    2014 Model duke 200 almıştım bir alırken birde satarken yüzüm güldü.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    200 de 250 de gayet güzel sorunsuz.390 larda çok sorun okuyoruz görüyoruz.net alınır hatta 250 alırsan bayram edersin

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Duke 200, 250, 390 Alınır ve aslanlar gibi binilir. Sarf malzemeleri bajaj ile birebir aynı. Pulsar 200, Donumor 400 için ne alıyorsan onu alıyorsun. Yedek parçada hepsi öpüyor zaten. Ayak pegleri birazcık kıpraşımlı o kadar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şayet bir KTM kullanırsanız bir daha başka motor tercih etmezsiniz...
    Şahsen tercih edebilirim... Gerçi motosikletimden gayet memnunum, değiştirmeyi de düşünmüyorum. Ama motosiklet yapmayı bir tek KTM biliyor da değil.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İmkanım bol bulamaç motor almaya yetse sırf keyif için bir tane 690 Duke R , bir tane de 990 Adventure alır, 2 manyak motorun da tadını çıkarırdım.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen tercih edebilirim... Gerçi motosikletimden gayet memnunum, değiştirmeyi de düşünmüyorum. Ama motosiklet yapmayı bir tek KTM biliyor da değil.
    Motosiklet yapmayı sadece KTM yapmayı biliyor diye bir cümle kurmadım ben, belirleyici unsur "sürüş tarzı" bu kadar basit ve net.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Duke 390 kullaniyorum.surmesi cok zevklidir.yol tutusu teknolojisi parcalari ffenleri cok iyi.satarken gec satarsin.2-3 ayi bulabilir

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam ben kronik sorunundan korkuyorum, kronik sorunu vs var ise ve olursa servis fiyatından çünkü yarısını kredi ile alıcam bide onunla uğraşmak istemem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 390 kullaniyorum.surmesi cok zevklidir.yol tutusu teknolojisi parcalari ffenleri cok iyi.satarken gec satarsin.2-3 ayi bulabilir
    Peki servis ve parça fiyatları nasıldır?

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Duke 390 için pek olumlu şeyler görmüyoruz en azından bu forumda ve bazı başka forumlarda.Yanlız 200 ve 250 için aynı durum söz konusu değil daha sorunsuz makineler gibi duruyorlar.

Eski servis ücretleri var galiba bi yerde buldum ama fiyatlar belkide değişiklik gösterebilir tam emin değilim.
    Duke 125/250/390 ortak servis ücretleri 1.000 bakımı için 487 TL,7.500 bakımı 903 TL,15.000 bakımı 1090 TL
    RC 125/200/250/390 ortak servis ücretleri 1.000 bakımı için 517 TL,7.500 bakımı 853 TL,15.000 bakımı 1120 TL

Kırılıp bozulabilecek parçaların fiyatları Duke 250 için
    Manet 300 TL
    Arka yolcu basamağı tek 425 TL
    Ön arka dişli ve zincir 1539 TL
    Debriyaj seti(Baskı Balata yağlar)2080 TL
    Ayna(tek) 289
    Egzantrik plastiği 101 TL
    Egzantrik zinciri 541 TL
    Egzantrik otomatiği 571 TL
    Depo 4253 TL
    Sağ grenaj stickersız 913 TL
    Ön farın oturduğu yuva 325TL

Duke serilerinde kaza yapıldığında nedense ilk ön far dağılıyor.Ön far fiyatı yok kesin baya tuzluYurtdışı fiyatları 2900 lira ile 3700 lira arası değişiyor
    KırmızıGrom bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    KTM'nin yedek parça fiyatlarını şu sayfadan öğrenebilirsiniz: https://store.spormoto.com/

Maalesef malzemelerin isimleri düzgün girilmemiş sayfaya. Parça kodunu bulup, sayfada o kodu aratmak gerekiyor. Parça kodlarını da KTM'nin sayfasından bulabilirsiniz sparepartsfinder.ktm.com/

Yurtdışı parça fiyatları için ktm-versand.de/ (ingilizce var, burdan alışveriş yaptım) ve https://www.ktmshopping.at/ (sadece almanca) ye bakabilirsiniz.

Benim tecrübem TR'de fiyat yurtdışı KDV dahil fiyatının yaklaşık 1,5 katına kadar çıkabiliyor.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben kronik sorunundan korkuyorum, kronik sorunu vs var ise ve olursa servis fiyatından çünkü yarısını kredi ile alıcam bide onunla uğraşmak istemem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Peki servis ve parça fiyatları nasıldır?
    Bundan önceki motorum 1. Nesil Duke 250 idi şuan ki 2. Nesil Duke 390 ne bir sorun yaşadım nede arıza standart bakımlar yapılıyor zamanı geldiğinde okadar.
    Her markada bir takım sorunlar olabiliyor şans işi biraz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet yapmayı sadece KTM yapmayı biliyor diye bir cümle kurmadım ben, belirleyici unsur "sürüş tarzı" bu kadar basit ve net.
    Cok belirsiz bir tabir "surus tarzi".

Sonucta bir motosikletten beklentilerimiz var, o noktada tercihlerimize en uygun olani seciyoruz. Benim icin en uygun olani 6 yil once SDR'di, onu tercih ettim. Bugun olsa yine onu tercih ederim. Ancak bu demek degil ki ileride baska bir marka ya da model tercih etmem... Ama siz acik acik "KTM kullanırsanız bir daha başka motor tercih etmezsiniz" yazmissiniz. Niye etmeyeyim ki? Ne var KTM de? Benim "surus tarzim" ne ki bunu sadece KTM verebiliyor de baska marka veremiyor, veremeyecek te?

Bana gereksiz markacilik gibi geliyor bu tur ifadeler acikcasi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok belirsiz bir tabir "surus tarzi".

Sonucta bir motosikletten beklentilerimiz var, o noktada tercihlerimize en uygun olani seciyoruz. Benim icin en uygun olani 6 yil once SDR'di, onu tercih ettim. Bugun olsa yine onu tercih ederim. Ancak bu demek degil ki ileride baska bir marka ya da model tercih etmem... Ama siz acik acik "KTM kullanırsanız bir daha başka motor tercih etmezsiniz" yazmissiniz. Niye etmeyeyim ki? Ne var KTM de? Benim "surus tarzim" ne ki bunu sadece KTM verebiliyor de baska marka veremiyor, veremeyecek te?

Bana gereksiz markacilik gibi geliyor bu tur ifadeler acikcasi.
    Öyle diyorsanız öyledir öyle olsun ��

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    O bu değilde abicim nedir bu fiyatlar yav Allah aşkına okurken içim acıdı

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bu fiyatlardan sonra cf veya ns yönelicem sanırım ciddi bir pahalılık söz konusu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)