Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli BN251 - TNT25 - TNT250 Satın Alacağım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kalender2423 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benelli BN251 - TNT25 - TNT250 Bu 3 motor arasında kaldım 3ü deikinci el piyayası aynı aralıkta TNT250 daha nadir ancak TNT25 ve BN251 piyasada gözüküyor.
    Yeni bir sürücüyüm ilk motorum olacak 178cm- 90kg
    Maksimum 25 civarı bir bütçe çıkarabiliyorum. İstanbulda kullanacağım çok ciddi bir motosiklet bilgim yok.
    LÜTFEN tecrübe sahibi bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Tavsiyenize çok ihtiyacım var. Şimdiden Çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bence 125cc al. Cebinde de ekstra para kalir ekipmandir sigortadir yedek parcadir onlar icin yedekte tutarsin.

Hocam 125CC diyorsun ama bir öneri verebilir misin bana, Eşimle beraber ufak tefek istanbul çevresi seyehat etmeyide düşünüyorum o yuzden biraz daha güçlü motor düşünmüştüm.
    Mondial Rx evo1 vardı ama marka ve servis güvencesi korkuttubeni

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Benelli nin servisi cokmu iyi sanki, bence ikinci el temiz bir 250cc Maxi scooter al,

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TNT250'nin diğer iki motorla alakası yok çok daha farklı karaktere ve kaliteye sahip.

Aralarında en sağlamı tnt250, en günceli bn251. Zaten tnt25le bn251 aynı yüzde 95, bn251de abs var. Yeni bi sürücü olduğunuz için abs faktöründen dolayı bn251 size en ideali. Biraz daha tecrübeli olsaydınız tnt250 derdim.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    BN251'de abs var bu yüzden onu tercih etmelisin.

Teşekkür ederim yorumlarınız için 20Bin civarı önerebileceğiniz 250lik başka bir tavsiye varsa lütfen yorum yazın çok Teşekkürler

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O paraya 50 bin km altı bir Japon maksi skuter al. Eşin de senin artçın olmaktan keyif alsın derim.

TNT250 diğer 250cc lerin çoğundan ağır. Ancak 180 boy ile pek zorlanacağını sanmıyorum. Tek eksi yanı abs olmaması. Yıl olmuş 2021 abs siz motor almak şahsen benim içime sinmez yeni başlan birini zorlayabilir. Ancak artçın da sorun yaşamaz yolda giderken sende konfor olarak iyidir. Benelli TRK251 falan varsa ikinciel de o paralara tavsiye ederim çok daha iyi alternatif olur. TRK251 yoksa eğer o bütçelere alınabiliyorsa 250-300cc maxi-scooter de rahat ettirir.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bildiğim kadarıyla tnt25 almıyorsun.bn250 olan tnt250 nin güncellenmiş versiyonu daha hatasız diyelim.en seviyleni tn250 2 silindirli o kalite olarak daha iyi deniyor ama ciddi ağır.fiyat uygunsa bence alınır ama servis işini önce çözmen lazım

Motosikleti
    MT-07
    Şimdi kızacaklar bana belki ama Yamaha Ybr 125 al. Hem eşinle ufak ufak gezersin hem motosiklet sürmesini üzülmeden öğrenirsin hem de tamir-yedek parça olayında sıkıntı çekmezsin.

TNT25 kronik sorunlu, BN251 kullananlar gelir, TNT250'de yeni kullanacak adamı rahatsız eder. Bu işler tecrübeyle oluyor boy ve kilo ile değil. Ben de zamanında arkadaşın çin malı CBF çakması 150cc'lik motoru ile öğrendim.

Ayrıca ağır motosiklet sıkıntı çıkartır. Hem motoru hem eşini taşıtacaksın alete. Ne kadar ağır olursa acemi adama o kadar zor olur. Meşhur lafı palyaşacağım:

Az daha koy YBR al

Boy kilo ile ağır motoru kullanmanın çok etkisi var. Daha doğrusu fiziksel gücün. YBR alıp artçı ile bineceğine hiç motor almasın daha iyi.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Bence honda dio alın hem tecrübe kazanırsınız hemde sizi yormaz kaza riskinizi azaltırsınız.

Yorumların hepsi çok güzel olmuş teşekkür ederim TNT250 Banada biraz fazla geldi ama aklım bn251 de kaldı fiyat aralığı 20-25 geçmeyecek biraz güçlü bir makine istiyorum o yüzden 250cc bakmıştım çünkü günlük 40 km geçmeyecek ancak haftasonu ve ayda bir kaç kere şehir dışına çıkma durumu olacak o yüzden biraz daha güçlü motor alma taraftarındaydım yorumlarınız için teşekkür ederim keşke 250cc lik japon alabilseydim fiyatlar maalesef 10bin-15bin çivarı fark atıyor :( :(

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İlk motorunuz olacağına göre Benelliden uzak durun. Antepli distribütörün bu motorların yedek parçasında sorun çıkaracağını düşünüyorum.
    Bizim BN125 grubundan bir arkadaşımız 2 aydır arka amortisör bekliyor.

Biraz tecrübeniz olsaydı Suzuki inazuma tavsiye ederdim.

Selesi oldukça alçak.
    Fakat,
    180 kg boş ağırlığı var. Yağ, yakıt deyince 200 kg oluyor. 25.000 liralar cicarına temiz 50.000 km de bulunabiliyor.
    300.000 km kullananlar var.
    Çift silindir.
    Lakabı 250cc nin mercedesi.

Avantajlar,
    Çift silindir ama az yakar.
    Müthiş bir süspansiyon sistemi var.
    Sele alçak. 170cm için ayak tabanı yere tam basar.
    Sele inanılmaz rahat.
    Suzuki kalitesi var.
    Motor artık üretilmiyor fakat motor ve şasesi V-Strom 250 yeni nesilde kullanıldığı için parça var.
    Parçaları çok kaliteli. 80.000 km debriyaj balatası değiştirmeden kullanan var.
    Tipi ve ağırlığı ve uysal motor karakteristiği nedeniyle değerini pek bulamadığından 25-30 bin lira aralığında temiz motorlar bulunabiliyor.

Dezavantajlar,
    Yeni başlayan için aşırı ağır.
    ABS veya CBS fren sistemi yok.
    Yedek parça biraz pahalı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler