Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Karslı olan veya daha önce gitmiş olanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Selam abilerim kardeşlerim,vatani görev yerim olarak Kars merkez cıktı,kars nasıl bir yerdir(soğuk oldugunu biliyorum)oralarda ne yapılır ne edilir,insanları nasıldır hiçbir bilgim yok,bilen birileri bilgilendirirse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 250
    2,5 sene önce belli bir süre işim gereği Kars ve Ardahan'da bulundum.

Kars güzeldir. Kışın soğuk ve yazın serin olur. Bir şehirden beklentin nedir bilmiyorum ama Ardahan ile kıyaslarsam Kars bin kat daha iyidir.
    Sinema bir tanedir ve tek salon vardır (en son öyleydi). Yemek yiyip içebileceğin güzel yerler var. Cağ Kebabı seviyorsan Kosor diye ufak güzel bir yer var mesela mutlaka tavsiye ederim.

Kışın mutlaka ama mutlaka Sarıkamış'a gidip kayak yapabilirsin, muhteşem bir doğası var.

Genel itibariyle küçük bir şehir ama hemen hemen her şeyi bulabileceğin bir yer.
    snappy x bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Doğu'nun soğuğu üşütmez derler giderken. Yalan olduğunu öğreneceksin
    Yünlü içliklerini hazırla.
    İlk kez sabahın köründe ayaza çıkardıklarında çok dikkat et 1 hafta öksürüğü geçmez. Kulak tıkacı al, bütün koğuş aynı durumda olacak.
    Güzel bir kahvaltıyı özleyeceksin, Allah'tan çok sayıda yer var kahvaltı edebileceğin acemilik sonrası.
    Bilgiler eski ama çok değişen bişey yoktur

Hafız Hakkı Paşa Kışlası
    301 KD
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı SS40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2,5 sene önce belli bir süre işim gereği Kars ve Ardahan'da bulundum.

Kars güzeldir. Kışın soğuk ve yazın serin olur. Bir şehirden beklentin nedir bilmiyorum ama Ardahan ile kıyaslarsam Kars bin kat daha iyidir.
    Sinema bir tanedir ve tek salon vardır (en son öyleydi). Yemek yiyip içebileceğin güzel yerler var. Cağ Kebabı seviyorsan Kosor diye ufak güzel bir yer var mesela mutlaka tavsiye ederim.

Kışın mutlaka ama mutlaka Sarıkamış'a gidip kayak yapabilirsin, muhteşem bir doğası var.

Genel itibariyle küçük bir şehir ama hemen hemen her şeyi bulabileceğin bir yer.
    soğuga alıskınım ondan dolayı problemim yok,sanırım covid nedeniyle çarşı izinleri de iptal oldu pek sışarı çıkartacaklarını sanmıyorum,ama fırsatım olursa gitmişken gezmek isterim,pek bir beklentim yok,sıkıntısız geçsin yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk kez sabahın köründe ayaza çıkardıklarında çok dikkat et 1 hafta öksürüğü geçmez. Kulak tıkacı al, bütün koğuş aynı durumda olacak.
    Güzel bir kahvaltıyı özleyeceksin, Allah'tan çok sayıda yer var kahvaltı edebileceğin acemilik sonrası.

Hafız Hakkı Paşa Kışlası
    301 KD
    acemi birligim çıktı şimdilik,ustada dağıtım olur mu yoksa orda kalır mıyım pek bilgim yok,dağıtım olmazsa şubata kadar orda olacağım,çarşısında askeri malzeme satan yerler varmış,ama dediğim gibi çarşı izinleri yasak,burdan mı götürsem,yoksa ordan mı alsam kararsız kaldım

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay asker ağa. Hayırlı tezkereler dilerim. Kısa dönem mi yoksa uzun dönem mi?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa dönem uzun dönem diye bişey yok artık. paralı ve fakir var.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol ustad,standart artık 6 ay gidiyor herkes

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam abilerim kardeşlerim,vatani görev yerim olarak Kars merkez cıktı,kars nasıl bir yerdir(soğuk oldugunu biliyorum)oralarda ne yapılır ne edilir,insanları nasıldır hiçbir bilgim yok,bilen birileri bilgilendirirse sevinirim.
    Bir tavsiye yanına 1 den fazla banka veya kredi kartı al benim acemi birliğinde kartım bozulmuştu büyük rezillik yaşamıştım askerde nakit para geçmiyor bilgin olsun.

Askeriyenin verdiği içlik gayet sıcak tutuyor yaz dönemi olduğu için vermiyebilirler sen yinede ek olarak bir tane al.

en az 2 tane asma kilit al terliklerini ayakkabılarını çalacaklar.

Dolabına değerli eşya bırakma çalındığında sorumlu bulamazsın bulmaya kalksanda kimse iplemez.

Askeriye ye telefon sokmak istiyorsan üst devrelerinden fikir al birine bi paket cugara al hallederler.

Hayırlı teskereler.
    snappy x bunu beğendi.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa dönem uzun donem var usta uzun donemler maaşlı askerlik yapiyor rutbeli olarak
    meslek uni mezunları yedek astsubay
    4 yıllık mezunlar yedek subay olarak yapabiliyor tabi şansın varsa ve çıkarsa

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be yaşlanmışız.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    1995 de askere bi gittim. Halen tezkere bekliyorum.
    Hayırlı tezkereler....
    snappy x bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Donacağın kesin karsta mutlaka içlik al birden fazla takım olursa senin için iyi olur. Yün eldivenin olsun ordunun verdikleri aşırı iri eller için en azından bizim yedek subaylara böyle verildi. Küçük yerlerin çarşısını başlarda cazip gelir fakat sonradan sarmaz içerideki ortam daha iyidir. Yanında götürürsen kıyafetlerini senin için daha iyi olur. Çarşıda satanlar asker diye yerleştirme ihtimali var. Bunun dışında bize yağ çeken menfeaatçi rdmler oluyordu sırf nöbetten ve mıntıkadan düşmek için bu tarz insanların arkadaşlarının yüzüne gülüp bizlere arkadaşlarını sikayet ettiklerine çokca şahit oldum. Büyük birliklerde er ve erbaşların gece pijamaları maviydi ve zorunluydu fakat dağıtılanlar çok büyük oluyor. Bulabilirsen bir takımda ondan alabilirsin bana göre saçma geliyordu ama yönetmeliğe harfiyen uyan birlikler var.

İlk nöbetçi olduğum gece dağıtıma gelen askerlerin yastık kavgası olmuştu bot terlik spor ayakkabı havlu şort sigara vs. yanında yastıkta çalınıyor.
    snappy x bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kışa daha var, oradan da alabilirsin. Çarşıyı kitleseler bile vaktin olur. Uzmanlar da yardımcı olur. %90 dağıtırlar. Adlarını tam hatırlamıyorum ama sınır çevresine, Digor, Arpaçay vs. Merkez de kalırsan daha iyi tabii. Diğer yerlerde şartlar daha ağırdı.
    Halkı iyidir. Zaten ekonomi de asker/memur gibi dışarıdan gelenler üzerine kurulu. Soğuk haricinde bir sıkıntın olmaz. Çarşıyı kitlemezlerse tabii. O koyuyor adama.
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Kaldı 69 gün vay be

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Kaldı 69 gün vay be
    Anlat asker ağa memleketimde havalar nasıl?

Bende Kars’ta yaptım. Hacı Halil karakolunda.. duvarlarda 88/3 imzam hala duruyor özellikle üs bölgesinde ki tepede 😂

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kaldı 69 gün vay be
    Geçmiş olsun.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hafız Hakkı Paşa Kışlası
    301 KD
    Soğuk sadece yukardan öksürük yapsa iyi. Bir keresinde "boğdunuz aq" diye isyan edip koğuşun bütün pencerelerini açmıştım. Ağır hata yaptığımı sonra anladım. Çok soğuk olunca burun tıpası şart.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şubatta kars merkezden 700 metre daha yukarıda peynir için süt topluyorduk, çalışınca çok üşümüyorsun, ama rüzgarda iş yapması zor

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Hayırlı teskereler, izinler tekrar açıldıysa gez güzelce. İnsanlar doğu ekspresine zar zor bilet bulup Kars’a gidip geziyorlar oldukça popüler bir rota.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)